Jestli je 9U málo nebo zbytečně moc... to záleží, co všechno do toho stojanu chcete nacpat. Panely po 24 portech jsou 2U, switch 1U, něco dalšího? Třeba prefabrikovaný kamerový server/rekordér je další 1U... Potřebná hloubka opět záleží na Vašich potřebách = co přijde dovnitř. Dnešní switch může mít hloubku třeba jenom 20 cm, patch panely ani to ne.
Klasické stojany jsou jasná věc, standardizovaná konfekce. Jsou ale případy, kdy mi přijde praštěné, vytelit někam klasický stojan standardní velikosti (jde hlavně o hloubku) aby pokud možno nehyzdil a nepřekážel v prostoru. Jak už jsem psal, ve své póze pankáče občas pověsím 2-3U jenom na úhelníky svisle na zeď. Občas někde vidím 19"/2U úhelníky, že se dají koupit hotové, nicméně už jsem je taky bastlil z hliníkového L-ka (byly krásně tuhé) a teď naposledy jsem samotné úhelníky dost odflákl, viz přiložené foto. Partyzánská akce "co dům dal", i ten switch je veterán, který tímto kroutí už asi čtvrtou misi. Ty žluté železné úhelníky jsou nejspíš
tyhle z OBI - akorát jsem udělal drobnou chybu, že jsem je vrtal uprostřed tzn. v ose té pásoviny, a pak jsem tam málem nedostal 19" uši :-D = měl jsem vrtat trochu mimo osu. Taky patch-panel už namontovaný na úhelníky se při LSA+ krimpování pěkně kroutil, tak jsem si ho podložil proti zdi kusem přiměřeně tlustého deskového matroše... Tenhle free-space držák je schovaný pod provětranou pohledovou předstěnou (tato kryje taky radiátory) takže jsem to nepotřeboval kosmeticky krytovat.
V jednom dalším případě jsem se akademicky zamýšlel (k realizaci naštěstí nedošlo) jak takovou opičárnu zavřít do ploché nástěnné skříně, aby ta sestava zbytečně nepřitahovala neplechu (prostředí měl být sice ne zcela veřejný interiér, ale de facto nikoli zamčený). A koukal jsem po nějakých plechových nebo plastových rozvodných skříních, např.:
1 2 3 4 . Ona se dá koupit i 19" děrovaná svislá
lišta v metráži :-) Stačilo by říznout si flexou kolik potřebuju z toho "otazníkového" profilu a nějakými distancemi chytit do stěn skříně. Vlastně ty skříně od Telexionu mají nějaké lišty už přibodované uvnitř - akorát že pro montáž přístrojů vodorovně = prach sedá do otevřených RJ45 zásuvek. Což mi přijde nešikovné, a zřejmě by ty originální lišty ani nešly snadno vymontovat / přemístit. I proto jsem koukal po obecných rozvodných skříňkách.
BTW ještě jste se ptal "k čemu management ve switchi". Inu máte lepší přehled. Můžete se podívat na počítadla vadně přijatých rámců a snad i link up/down událostí (per port), můžete mrknout do tabulky naučených MAC adres (FDB/CAM) odkud Vás kdo zlobí *tentokrát*, zjistíte si jednoznačně jestli je konkrétní port linknutý a jakou rychlostí (což na LEDkách je někdy obtížné s jistotou určit), můžete na portu nastavit rychlost a duplex natvrdo, taky pokud switch má PoE tak se dá v managementu zjistit stav a případně to na dálku ovládat... Nakonec i VLANy se můžou hodit. Je tam mnoho dalších věcí, které ale asi "na takovéto domácí žvýkání" s jediným switchem zrovna nevužijete (SNMP, STP, LLDP/LACP...)