Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kouzelný dědeček

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Pinec, nevim, jak se tu cituje na mobilu, ale muzem si nekdy zahrat, pokud jsi z Prahy.

Fantasy, scifi, komiedie at uz jde o filmy, serialy, hry, ci knihy. I kdyz posledni dobou moc nectu. Jak uz tu nekdo zminil, posilovani a kardio obecne beru spis jako povinnost, nez jako konicek, sic mladsi jsem se hybal dost, treba me bavil cesky lakros.

Jednu dobu me bavilo zonglovat, stale se k tomu sem tam vracim, ale je to spis ze me nekdo vytahne (micky, kuzeky, diabolo, flowersricky, jednokolka), aktivne uz nic moc nedelam. Vyjimka jsou freline skaty, na tech stale po sedmi letech neumim, ale aspon je parkrat za rok na nekolik hodin vytahnu a snazim se naucit rozjizdet.

V IT menbavi zkoumat nove (aspon pro me) technologie a zkouset si je na useless projektech.

2
Vývoj / Integrační testy FE s BE
« kdy: 23. 09. 2023, 09:27:15 »
Ahoj,
dlouhodobě mě trápí problém, jak plně automatizovat testování frontendu s backendem. Zatim jsem se setkal jen s testama, který tahaly data, který se před spuštěnim nalily z fixtur.

Nicméně se mi líbí představa, že dokáži napsat test, který také dělá side effecty, jenže mi nejde vymyslet či najít vhodné řešení, aby ten test neovlivnil ostatní testy.

Nejbliz ideálnímu řešení mě napadlo mít pro každej testcase vlastní data, ale nelíbí se mi, že pak těch dat budou zbytečně mraky.

Rad bych se tedy zeptal, jaké s tim mate zkušenosti a případně jak tyhle integrační testy řešíte vy?

3
Hardware / Re:Lenovo Legion 5 na programování PHP/JS + Ubuntu?
« kdy: 27. 03. 2023, 13:18:12 »
Nevim, jakej Legion přesně mám, ale pamět, procák, grafika a několik dalších věcí sedí, tak by to mohlo bejt to samé. Já jsem tu v klidu rozjel Arch. Nijak zvlášť to netopí; hluk moc neposoudim, drtivou většinu času mam na hlavě sluchátka. Odhad říká, že by měl noťas vydržet 5 hodin, ale nikdy jsem to neměřil, takže nevim, jestli to je pravda, ale určitě mi vydrží 4h.

Vyvíjím v golangu, projekt mám dockerizovanej a jede to uplně v klidu. S PHPkemt to asi uplně porovnat nedokážu, ale nemyslim si, že by to mělo bejt nějak citelně rozdílný.

4
Hardware / Re:Elektronické zařízení na poznámky
« kdy: 03. 10. 2022, 20:29:03 »
Díky všem za příspěvky.

ReHackable jsem neznal, ale asi se touto cestou nevydám, bojim se přijít o podporu.

Omrkl jsem jiný zde doporučovaný zařízení a vypadají zajímavě. U těch androidích se mi nelíbí, že to bude pomalejší.

Ten Kindle Scribe jsem pěkně prošvihl :)

Ještě si to nechám projít hlavou, ale asi teda nakonec klidně budu moct jít cestou Remarkable.

... Formátu EPUB se není třeba bát...

Já mám z EPUBu docela větry. Jakože asi ok, když v něm něco přímo dostanu, ale pamatuji si, že když jsem do EPUBu něco převedl, občas to zobrazovalo něco špatně; tušim, že obsah byl celej naházenej na jeden řádek a zalomenej, jak to zrovna vyšlo.. Je naprosto možný, že to byla ojedinělá věc, každopádně od tý doby se ho trošku bojim :))


5
Hardware / Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka
« kdy: 29. 09. 2022, 01:22:34 »
Ahoj,
kdysi jsem narazil na reMarkable a docela se mi líbí, takže čas od času uvažuji nad jeho koupí, nicméně si to vždycky rozmyslim, protože by se mi líbilo, kdyby to fungovalo i jako čtečka... remarkable podporuje pdf a epub, což mi přijde málo, moc často nemam možnost zakoupit eknihu v epubu.

Koukal jsem na alternativy, ale ty většinou měly klasickej tabletí display, kterej nechci.

Nemáte někdo tip na zařízení podobné remarkable, ale s vétší podporou formátů?

Dík!

6
Distribuce / Re:Rolling release distro s větší stabilitou?
« kdy: 30. 08. 2022, 13:34:15 »
Mě by zajímala ta nestabilita Archu. Používal jsem arch před cca deseti lety, pak jsem se vrátil na Debian testing a teď zase spokojeně používám Arch už 4. rokem. Za celou dobu jsem měl jeden jedinej problém, kterej jsem do hodiny vyřešil (osobně se považuji za powerusera, kdybych s linuxem uměl víc, tak by mi to zabralo pár minut).

Občas se mi stane, že nějakou dobu neaktualizuju a hlásí mi to špatný podpisy. To pak stačí první updatnout archlinux-keyring a potom zbytek a jedu vesele dál.

7
Studium a uplatnění / Re:SPŠE Ječná nebo Úžlabina
« kdy: 03. 05. 2022, 17:18:21 »
...
Koukal jsem, že v Ječný je teď docela mladý ředitel, což považuji za obrovský pokrok. Škola působí moderněji. Když koukám na web, tak o takových "hračkách", jaké tam teď studenti mají k dispozici, se nám ani nesnilo. Za nás byl přetlak studentů. Dnes to spíš vypadá, že musí o uchazeče bojovat.
...

Joo, Mandík. Já jsem maturoval 2012 a tehdy tam dělal poskoka Vobeckýmu u Databází. Co jsem slyšel, tak to tam začal dávat do latě a předměty jako elektrotechnika (aspoň teda na IT oboru) nemaj žáci šanci projít netčení.

Anyway..

Koukám, že na webu hlásají, že odtamtud vylezou junior c#/c++/webdevs... todle teda za nás určitě neplatilo. Já jsem sice po střední hledal brigádu na léto, než nastoupim do prváku na vejšce, a našel jsem, nicméně já jsem byl oproti škole napřed ve všech předmětech, který se týkaly praktickýho programování (technické vybavení, cad/blender,.. bohužel šly jednim uchem dovnitř a druhym ven). Ale třeba se to posunulo. Za mě byl problém, že se fest opakovalo. V prváku jsme dělali základní syntaxi v C# (k oop jsme se nedostali ani omylem), ve druháku jsme dělali WinFormy, ve třeťáku jsme dělali Javu, kdy jsme zbytečně dlouho dělali stejný cvičení na algoritmizaci jako v C# (sic o něco rychleji) a začali jsme se učit nějaký myšlenky polymorfismu a nějakou prehistorickou technologii pro mobily. Paralelně v jinym předmětu jsme dělali hry v Xna. Ve čtvrťáku jsme zahodili Javu a začali jsme dělat C++, kde jsme toho stihli asi nejmíň, jen základní konstrukce.

Dál jsme měli předměty jako měření, to jsme měli třetinu roku vždycky něco, první nevim, co mělo bejt, tam jsme vyučujícího viděli pouze na prvnim cviku a pájeli jsme si zvířátka a jiný blbosti. Další byl Beránek, to si pamatuji, že jsem se tam naučil zapojit zásuvku, ty hodiny byly taky dost pohodový, ale byl přítomnej a učil. Poslední bylo čistě měření a tam to bylo taky dost pohodový, pamatuji si, jak jsme měli zapojit nějakej obvod, vůbec jsem si s tim nevěděl rady, týpek přišel, řikal "todle musíš tady, protože proto.." a na konci jsem odcházel, týpek "za 1... počkej, dyť já jsem ti to zapojil celý sám... tak za 2", hehe.

Pak tam byly ještě nějaký všelijaký předměty, na jeden jsme měli "bezdomovce", ten ale už před těma 8 lety vypadal, že mele z posledního, tak bych se nebál, že ho tam někdo v dnešní době může potkat.

Paní Olina na matematiku byla super, řešil jsem doma nějakej problém a zrovna jsme probírali goniometrické funkce, kde mě napadlo, že by mi to možná mohlo pomoct, nicméně mi to nějak unikalo. Tak jsem za ní jednou běžel po hodině a strávila semnou celou velkou přestávku, kdy mi pomahala pochopit, jak to mužu použít.

Tělocvikář byl hustej, těžkej komunista, ale už tam taky neni.

Suma sumárum, za mě to byla tehdy super střední; doma jsem měl dostatek času se vrtat v čem já chci, nicméně kdybych doma nic nedělal, umim prd.

8
Ahoj,
nějakou dobu se zajímám o první výše zmíněnou architekturu, kde se u ság v případě orchestrace používají process managery (s "choreography saga" nemam zkusenosti).

Zajímalo by mě, jestli je v Actor Modelu podobný pattern jako process manager?

Chápu správně, že v Actor Modelu process managery nahrazují actoři samotní?

Díky!

9
Studium a uplatnění / Re:Jak začít programovat od nuly?
« kdy: 24. 03. 2021, 11:43:29 »
PHP je rekurzivní akronym PHP Hurts People
Ale Ruby je zajímavý jazyk. Ale bohužel také hodně pomalý.

Tyhle narážky na PHP se vážou ke starejm verzím, od verze 5.6 se to razantně zlepšuje.

Hlavně ale kvalita kódu odpovídá kvalitám programátora. Kdysi jsem dělal v jedné české nejmenované sázkové společnosti Javu a o DI sice slyšeli, ale i nadále měli rádi statickej kód. Nejlepší tam byl logger v nějaký službě, což byla anonymní třída ve statický proprtě a staticky instancovanej, nebo jak se to nazývá... prostě
Kód: [Vybrat]
  private SomeLogger logger = new SomeLogger() {
    // ffs
  };

Já se dostal do situace, že jsem tam potřeboval předat nějakou závislost a dostal jsem obrovskou chuť někomu začít objímat rukama krk. A takovejch věcí tam byly mraky. Klasický doménový služby.. třeba CommentService o tisících řádků kódu, jedna metoda o stovkách řádků kódu.

10
Vývoj / Re:Unreal Enginy vs. Unity 3D
« kdy: 14. 04. 2020, 12:45:52 »
...
Vyskusal som aj dalsie https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_game_engines napr Godot a CopperCube tie su aj velmi uzivatelsky privetive (a podporuju WebAssembly) akurat maju vlastny skriptovaci jazyk, co zase mne nevyhovuje.
...

Shodou okolností jsem teď pokukoval po Godotu a s "vlastním jazykem" uplně nesouhlasim, ten vlastní jazyk je v podstatě Python; jestli jsem to dobře pochopil, tak má jen trochu rozšířenou syntaxi, kdy dolarem přistupujete k nodum. Další možnost je psát v C#.

11
Distribuce / Re:Linux pro mamku
« kdy: 06. 03. 2020, 12:06:59 »
Tak podle komentářů pod článkem https://www.root.cz/clanky/kratke-setkani-s-manjaro-19-0-kde/ je prej Manjaro jasná volba :D

12
Windows a jiné systémy / Re:GUI tookit pro Linux a Windows
« kdy: 05. 03. 2020, 12:46:14 »
Zkoušel sem nějaký čas zpátky GTK/Pidgin na Windows a vypadalo to rozhodně méně nativně než aplikace v Qt.

Naposled, co jsem Pidgina používal na widlích vypadal uplně v pohodě, nevšiml bych si, že neni nativní. Ale je fakt, že to už je pár let dozadu.

13
Bazar / Re:Prodám Dell XPS 9560 2x
« kdy: 29. 02. 2020, 21:28:17 »
Poslušně hlásím, že jsem také zaslal mail.

14
Vývoj / Re:MariaDB JOIN pro množinu v poli typu JSON
« kdy: 19. 02. 2020, 12:27:27 »
...
Mohl by mi nekdo poradit jak muzu udelat JOIN a prelozit ID v poli products.used_materials?
Chtel jsem se vyhnout vazebni tabulce mezi "products" a "materials"...

Mužu se zeptat na důvod, proč se chtít vyhnout relační tabulce?

15
Server / Re:Různý obsah javascriptu podle způsobu načtení
« kdy: 31. 01. 2020, 11:31:50 »
Jestli ti jde o zabezpečení, aby uživatel neviděl tvuj js kod, tak si stejně nepomůžeš. Hned druhá nejjednodušší možnost, jak se k js kódu dostat, je otevřít vývojářskou konzoli. Spíš bych zvolil cestu obfuskace. Když někdo bude chtít, tak ten kód stejně rozlouská, ale je tu šance, že mu bude líto času a vykašle se na to.

Edit: a v případě, že chceš mít jiný js pro dva různý klienty, neni lepší mít dva různý js soubory?

Stran: [1] 2 3 ... 5