Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kouzelný dědeček

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Vývoj / Re:Unreal Enginy vs. Unity 3D
« kdy: 14. 04. 2020, 12:45:52 »
...
Vyskusal som aj dalsie https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_game_engines napr Godot a CopperCube tie su aj velmi uzivatelsky privetive (a podporuju WebAssembly) akurat maju vlastny skriptovaci jazyk, co zase mne nevyhovuje.
...

Shodou okolností jsem teď pokukoval po Godotu a s "vlastním jazykem" uplně nesouhlasim, ten vlastní jazyk je v podstatě Python; jestli jsem to dobře pochopil, tak má jen trochu rozšířenou syntaxi, kdy dolarem přistupujete k nodum. Další možnost je psát v C#.

2
Distribuce / Re:Linux pro mamku
« kdy: 06. 03. 2020, 12:06:59 »
Tak podle komentářů pod článkem https://www.root.cz/clanky/kratke-setkani-s-manjaro-19-0-kde/ je prej Manjaro jasná volba :D

3
Windows a jiné systémy / Re:GUI tookit pro Linux a Windows
« kdy: 05. 03. 2020, 12:46:14 »
Zkoušel sem nějaký čas zpátky GTK/Pidgin na Windows a vypadalo to rozhodně méně nativně než aplikace v Qt.

Naposled, co jsem Pidgina používal na widlích vypadal uplně v pohodě, nevšiml bych si, že neni nativní. Ale je fakt, že to už je pár let dozadu.

4
Bazar / Re:Prodám Dell XPS 9560 2x
« kdy: 29. 02. 2020, 21:28:17 »
Poslušně hlásím, že jsem také zaslal mail.

5
Vývoj / Re:MariaDB JOIN pro množinu v poli typu JSON
« kdy: 19. 02. 2020, 12:27:27 »
...
Mohl by mi nekdo poradit jak muzu udelat JOIN a prelozit ID v poli products.used_materials?
Chtel jsem se vyhnout vazebni tabulce mezi "products" a "materials"...

Mužu se zeptat na důvod, proč se chtít vyhnout relační tabulce?

6
Server / Re:Různý obsah javascriptu podle způsobu načtení
« kdy: 31. 01. 2020, 11:31:50 »
Jestli ti jde o zabezpečení, aby uživatel neviděl tvuj js kod, tak si stejně nepomůžeš. Hned druhá nejjednodušší možnost, jak se k js kódu dostat, je otevřít vývojářskou konzoli. Spíš bych zvolil cestu obfuskace. Když někdo bude chtít, tak ten kód stejně rozlouská, ale je tu šance, že mu bude líto času a vykašle se na to.

Edit: a v případě, že chceš mít jiný js pro dva různý klienty, neni lepší mít dva různý js soubory?

7
Vývoj / Re:Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 21. 01. 2020, 10:27:55 »
Ahoj,
děkuji všem za vaše příspěvky, nakonec jsem se tedy rozhodl použít pro migrace migrate a pro sql sqlx.

Udělal jsem si dva adresáře s migracema, jeden obsahuje migrace struktur i základních dat a druhý dummy data. Na vývojovym prostředí tedy pouštim navíc ještě migrace z dummy dat. Tim tedy migrace splňujou veškerou mnou požadovanou funkcionalitu (s drobnym scriptem) a já jsem spokojenej :D

8
Vývoj / Re:Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 08. 01. 2020, 09:50:07 »
zavádět zvyky z jednoho jazyka do druhé není vždy nejlepší nápad, v tomhle případě rozhodně ne. Go není s ORM zrovna kompatibilní a nebylo na to v návrhu nijak myšleno, pokud chceš ORM, máš na výběr z nepřeberného množství nástrojů nad javou, ruby a python.

Jaké pak bude mít výhody pro tebe go, když v něm budeš chtít psát jako v php? Není lepší pak již zůstat u php?

Jak jsem zmínil, pravděpodobně by mi stačil sql builder. Z předchozí odpovědi od Idrise jsem pochopil, že ORM v Go neni uplně ideální, tak by mě teď spíš zajímal nějakej sql builder; zatim na todle tema je jedno doporučení a to psát si vlastní. Nad ORM jsem přemejšlel jen z toho důvodu, že by mi to zjednodušovalo udržování db, ale to neni nic nutnýho.

K tomu tahání zvyků z jednoho jazyka do jinýho, proto jsem tady, abych se zeptal :)

9
Vývoj / Re:Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 07. 01. 2020, 15:04:10 »
Možná jsem mohl zmínit, že bych rád zůstal u webového vývoje, kde si často nedokážu představit řešení bez relační nebo alespoň dokumentové db :))

10
Vývoj / Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 07. 01. 2020, 13:39:06 »
Ahoj,
vyvíjím primátně v php a docela se mi líbí golang, ale nemůžu najít (tedy spíš se rozhodnout) pro žádnou konkrétní db vrstvu a migrace. Na svých php projektech používám Doctrinu2 a Nextras migrations, kde udělám změny v entitách a mapování, Doctrina mi vyhodí sql pro aktualizaci a to přidám jako novou nextras migraci.

Proč používám nextras migrace, když doctrina má vlastní:
  • jsou podstatně striktnější, když omylem změnim nějakou již puštěnou migraci a migrace pustim, nextras se může potento
  • rozlišuje změny strukturu schéma a základní data (např číselníky) a má i dummy data pro testovací účely, tedy struktura vypadá nějak migrations/{structure,basic-data,dummy-data}; u doctriny lidi používají fixtures, který se mi moc nelíbí
  • umí reset (rozhrabu si data, pustim reset a migrace mi kompletně smaže a vytvoří schéma a znovu ho naplní basic a případně i dummy daty)

Nevíte někdo o nějaké podobné alternativě v golangu? Případně co používáte vy? Prošel sem víceméně všechny migrační nástroje, či knihovny na awesome go, ale víceméně žádná mi uplně nevyhovuje. Přemejšlim, že bych si napsal vlastní za pomoci knihovny darwin a nějaký cli knihovny, ale do toho se mi moc nechce :D

Co očekávám od db vrstvy... popravdě nevim. Asi by mi stačil nějakej sql builder, ale také se nejsem schopný rozhodnout. Jediný, co by mi asi trošku chybělo, by byla změna entity a následný nechání si vygenerování sql pro update schema, kuli tomu jedinému stále zvažuji orm. Jaký používáte vy sql builder, nebo orm?

Díky

11
Hardware / Re:Periferie (světla) pro home assistant
« kdy: 18. 12. 2019, 16:16:46 »
Psal jsem to do jinýho vlákna, ale tobě se to bude taky hodit :D

...

Ahoj, taky díky za podělení se o zkušenosti!

Přesně takhle jsem to taky plánoval mít, rpi s assistentem a tim to všechno ovládat. Teď na podzim jsem u sebe (tento rok asi poprvé) zjistil, že mi dělá neskutečnej problém vstávat za tmy, tak bych si chtěl zkusit udělat postupné rozsvěcení třeba od šesté hodiny :D

V mém původním plánu bylo na vypínač použít něco takovýhodle.

Popravdě jsem se k tomu ještě moc nedostal, občas koukam na net na obědě, nebo když cestuji. Musim si to projít pořádně doma, některejm věcem moc nerozumím a dost pravděpodobně se tu na ně pokusím ještě zeptat.

co třeba kabely, který vedou od vypínače u dveří k onomu světlu?

pro začátek ten vypínač necháš pořád zapnutý a vedle přiděláš nějaký zigbee vypínač, ať už od phillipse, nebo od číňana. No a když to bude fakt fungovat, tak dráty přemostíš a vypínač zrušíš.

Tady bych se ještě rád zeptal, pochopil jsem to dobře, že sílu světla bude určovat energie, kterou bude propouštět vypínač (případně home assistent, etc)?

Jak už jsem zmínil, jsem spíš vývojář, co se hw elektrotechniky jsem dost nepolíbenej. :(

Edit: když už jsem nakousl ono automatické pozvolné rozsvěcení od 6. hodiny a zmínili jste tu složitější automatizaci v home assistentu, jak složitá záležitost by to byla? Je to zatim víceméně nápad do budoucna, až budu mít aspoň ovládání světla telefonem a vypínačem, ale koukal jsem trošku do dokumentace, jak programovat integrace, ale když jsem viděl, kolik tam je textu, tak jsem to na chvíli zase odložil :D

12
Hardware / Re:Periferie (světla) pro home assistant
« kdy: 05. 12. 2019, 15:59:55 »
Tyjo, super, díky moc, v takovoudle odpověď jsem ani nedoufal :)

13
Hardware / Periferie (světla) pro home assistant
« kdy: 05. 12. 2019, 13:36:30 »
Ahoj,
rád bych si udělal rozsvěcení a zhasínání světla mobilem. Můj první plán byl, že si vše napíšu a spatlám sám, ale nakonec jsem se rozhodl, že se mi do toho asi nechce investovat tolik času (vzhledem k tomu, že jsem elektrotechnikou téměř nepolíbenej) a využiji nějaká existující řešení. Našel jsem tedy Home Assistant, ale jsem dost nejistej.

Řekněme, že bych si vybral třeba tohle světlo (vybral jsem ho popravdě uplně náhodou, hned první co mi přišlo pod kurzor) a našel sem si k němu i odpovídající integraci. Nastavit Home Assistant podle návodu snad dokážu, ale uplně si nejsem jistej se samotnou instalací lampy. Předpokládám, že světlo asi budu muset ručně vyměnit (resp. někdo kompetentní). Ale co třeba kabely, který vedou od vypínače u dveří k onomu světlu? Asi tam budu muset vést nějakej další (datovej) kabel? Nebo spojení je docílený nějakou bezdrátovou technologií?

Díík

14
Já jsem frčel dloooouhou dobu (skoro 10 let) na Debian testingu. Víceméně žádný problémy jsem s nim neměl. Z jistejch důvodů jsem zdrhnul na Arch, ale Debian je hodně stabilní i na testing verzi (kterou jsem používal kuli aktuálnějšim balíčkům). Jinak jak už tu padlo, s non-free věcma problém neni, defaultně jsou zakázaný, ale povolení je otázka 10 sekund.

Stran: [1] 2 3 ... 5