reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kouzelný dědeček

Stran: [1] 2 3 4
1
O serveru Root.cz / Re:Proč nejde už hodnotit záporně?
« kdy: 01. 07. 2019, 16:04:52 »
Je to vlastnost, řešilo se to tu i ve fóru předem. Je to tak plošně nasazené na všech serverech v Internet Infu. Se změnou diskusního systému to přestalo fungovat, výrazně přibylo palců dolů zřejmě jen ze zlomyslnosti. Většina komentářů měla podobný počet palců nahoru a dolů. Hlavní problém ale je, že palec dolů není argumentace, ale jen palec dolů. Takže to pak diskutující rozčilovalo (oprávněně) a chtěli znát důvod (oprávněně) a rozbíjela se tím diskuse. Pokud s názorem nesouhlasíte, argumentujte. To je výrazně účelnější než zmáčknout anonymně tlačítko s palcem.

Diskusi jsem prošvihl, ale naprosto s tim souhlasim. Někdo napsal komentář a měl tam nějaký palce nahoru, což si vykládám jako souhlas, a nějaký palce dolu, což si vykládám jako nesouhlas. V případě souhlasu nevidim důvod to nějak okecávat, prostě to ti lidi viděj stejně. Ale v případě nesouhlasu mě zajímá, proč s tim ten člověk nesouhlasí, resp. jak to vidí on; palec dolu mi neřekne vůbec nic.

2
Vývoj / Mikroslužby / gateway
« kdy: 30. 06. 2019, 19:44:20 »
Ahoj,
nedávno jsem četl seriál od pana Tišnovského a rozhodl jsem se, že si zkusim napsat službu, která bude rozsekaná na mikroslužby. Chtěl bych mít gateway, se kterou bude komunikovat klient přes websocket. Ta gateway zprávu přepošle odpovídající mikroslužbě a zároveň bude fungovat pro zpětnou komunikaci, pokud mikroslužba bude chtít zpravit klienta, dá to vědět gatewayi .

Pan Tišnovský zdůrazňoval, že jeden z problémů u mikroservis je nespolehlivost sítě, tedy že služby by spolu měly komunikovat co nejvíc nepřímo, přes nějakého message brokera a přímo, jen pokud je to nutný a poté i cachovat.

Bude zpoždění velké, pokud budu posílat požadavky pro klienta na gateway přes frontu i jako odpověď na nějakej dotaz, kterej jsem od klienta přijal?

Když nějaká služba se rozhodne informovat o něčem klienta, pošle gatewayi požadavek, ale gateway vyhodí chybu, nebo spadne, kde bych měl v udržet požadavek na gateway, aby se neztratil? Jestli se nepletu, řeší to Kafka, ale nejsem si jist, jestli to neni tak trochu kanón na vrabce.

A poslední otázka, kde přesně a jak řešit cache? Napadlo mě mít elasticu na gatewayi, všechny dotazy tahat z ní a jen ji updatit v případě změn.

Děkuji předem za vaše názory, nápady a další odpovědi :)

3
Software / Náhrada za opuštěný Ansible Container
« kdy: 11. 06. 2019, 19:18:36 »
Ahoj,
začal jsem si číst o nástroji Ansible Container a zjistil jsem, že je depracated s tim, že čtenáře na gitu odkazjí na dva jiné projekty. Pokoušel sem se najít, proč byl vývoj zastaven, ale nic sem nenašel.

Neví někdo, proč se rozhodli vývoj tohoto nástroje ukončit?

Dík

4
Server / Re:Desktop server pro Ruby on Rails
« kdy: 03. 05. 2019, 10:56:11 »
prejdi na Docker :-)
+1

Taky nevidim v dnešní době moc používat virtuál, když je tu Docker. Pokud teda je Docker pro mou platformu dostupnej - ale člověk používající platformu, kterou Docker nepodporuje, by se tu na rady neptal :P

5
Sítě / Docker: měnící se IP hosta
« kdy: 23. 02. 2019, 11:35:28 »
Ahoj,
dřív jsem měl statickou host ip (nebo hodně štěstí), ale od nedávna se mi děje to, že se mi ip adresa mění při každym restartu dockeru. Zkoušel jsem přidat script pouštěnej vždy při spuštění containeru, ale kontejnery pouštim pod vlastnim uživatelem a ten nemá právo zapisovat do php.ini.

Mužu se zeptat, jak todleto řešíte vy?

6
Hardware / Re:Pohodlnost psaní na klávesnici Gemini PDA
« kdy: 12. 12. 2018, 10:47:31 »
Jo, bomba, něco takovýho jsem hledal, ale nenašel, díky :)

7
Hardware / Pohodlnost psaní na klávesnici Gemini PDA
« kdy: 12. 12. 2018, 10:06:18 »
Ahoj,
přemýšlím nad koupí Gemini PDA, ale nevim, jestli by mi vyhovovala jeho klávesnice. Mohu se zeptat vás, kdo toto zařízení vlastníte, jak se vám na něm píše?

Děkuji

8

Nesmysl. Z uvedeneho duvodu ti tak maximalne nezbyla moznost, nez ten herni zavadec zaplatit.

Citace
Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
Nainstalovat nejaky normalni operacni system.

Takovéhle primitivy mám nejraději...
Donedávna jsem byl na ubuntu mate (a rád bych se tam vrátil), jenže pak jsem koupil místo noťasu v doku nový komp a nezbylo nic jiného, než přejít na windows, protože Linux (ok, Ubuntu Mate) si prostě s Ryzenem 1700 a RX580 vůbec nerozumí.

To, že máš to štěstí a třeba jsi i opakovaně koupil kompatibilní železo ještě neznamená, že to funguje všude. Nefunguje, to je prostě realita se kterou nemůžeš nic dělat.
Ty wokna mě tu serou, ale nemám prostě na výběr, jelikož je to pracovní stroj od kterého očekávám výkon a stabilitu a nemám čas, ani chuť kompilovat moduly ovladačů, upravovat jádro a experimentovat s vlastní křivkou chlazení a dalším nastavením. Potřebuju zapnout počítač a pracovat (textový editor...) a to mi na tom novém HW linux nedokázal nabídnout.

Ja mam Ryzen 1700 rok a půl a celou dobu na něm frčim na testovacim Debianu bez jediného problému. Co vim od lidí okolo mě, tak AMD grafiky šlapou v pohodě. Sic ta Vaše může bejt vyjimka, zkusil bych hledat příčinu problému někde jinde.

9
Studium a uplatnění / Re:Porad mam pocit, ze nic neumim
« kdy: 24. 11. 2017, 13:03:00 »
Říkejte to co chcete říci, otázky ignorujte.

Idealni je nastudovat techniku konverzacni hypnozy, to vas pak vezmou vsude.. :-)

+1 :D

10
Nezkoušel jsem zprovoznit SFOS na Xperii X, ale jestli se nemejlim, tak vydaný systém nebude 100% funkční kuli nátlaku komunity, která chce na jejich Xperie nacpat SFOS co nejdřív, vypustí Jolla jakousi beta verzi, ve které pár drobností (záleží asi spíš na člověku, pro mě osobně by to byly drobnosti, u kterejch mi bude stačit, že je v příštim updatu zprovozněj) jako třeba bluetooth, nepamatuji si, co dál řikali, že ještě nebude fungovat. Pro někoho to je ok, pro někoho to bude zásadní nedostatek.

11
Studium a uplatnění / Re:Je už neskoro na programovanie?
« kdy: 05. 05. 2017, 15:58:49 »
Ak chces pouzit aj nejake ine technologie od MS, tak to ide celkom lahko prepojit a nemas tolko namahy. Neviem co vsetci vidia len javu

A o to jde, mam na MS totalni alergii uz od vysky, kde clovek na vlastni oci vidi, jak to tam MS cele podplaci, aby studentum cpali widle.
Na FIT VUT som praveze zazil to, ze sa dost preferoval linux, aj ked mali windowsy. Aj projekty sa museli dat skompilovat na linuxovych serveroch.

To je přeci správně! Že si škola určí, co bude žákum vnucovat a má k tomu jiný důvod než peníze, je podle mě správně. Pokud vnucují MS proto, že si myslí, že ten OS je nejlepší, proč ne. Na mé střední, kde jsem studoval, jsme měli taky všemožný produkty od MS pro studenty zdarma. Když jsme se učili C#, tak jim ale bylo jedno, jestli používám mono, nebo ne - nevim teda, jestli tehdy už bylo použitelný, případně jak moc - ale většinu úloh jsme ukazovali u sebe na pc, koukli, jestli to funguje a případně do kodu a nazdar. Když jsme pak dělali v  XNA dlouhodobější úlohu, funkční požadavky jsme si psali sami, takže věřim, že dneska by mi prošlo mono i tady, i když jsme museli odevzdávat celej projekt včetně dokumentace :))

12
Distribuce / Re:Podpora Ryzenu v Debianu
« kdy: 16. 03. 2017, 12:32:34 »
Jj, používám právě testing kuli poměru stabilita/aktuálnost balíčků, backporty jsem měl na mysli, když jsem zmiňoval, že chvíli potrvá, než se 4.10 do distribuce dostane.. Ale nevěděl jsem, že jádra patchujou. Můžu se tedy ještě zeptat, dá se někde dočíst, co všechno bylo do jádra patchnuto? Když hledam, vyhazuje mi to furt jenom jak si zkompilovat vlastní jádro a podobně.

13
Distribuce / Re:Podpora Ryzenu v Debianu
« kdy: 16. 03. 2017, 09:58:35 »
Ještě jedna věc. Sid už má v repu jádro 4.10, ale má přívlastek buggy, co by použití tohoto jádra obnášelo? Díky

14
Distribuce / Podpora Ryzenu v Debianu
« kdy: 16. 03. 2017, 09:45:36 »
Ahoj,
plánuji koupit nový desktop a rozhodl jsem se, že zkusím AMD Ryzen. Podporu má mít až jádro 4.10, který, co jsem koukal, bylo vydané včera. Debian měl mít opožděný zamrznutí Stretche kuli začlenení právě tohoto jádra, ale dle https://wiki.debian.org/DebianStretch má být jádro 4.9. Takže než se do Debianu dostane, asi to chvíli potrvá. Nějakou dobu jsem se snažil najít odpovědi na mé otázky, ale nedočetl jsem se nic uspokojivého.

Chtěl bych se zeptat, jak by mi fungoval tento procesor s jádrem 4.9? Popřípadě jaké úpravy se dělaj na jádru při začleněné do distribuce - vadilo by třeba, kdybych použil balíčky z Ubuntu? Nebo kdybych si zkompiloval jádro z officiálního repositáře, ač s tim nemám žádné zkušenosti a moc se mi do toho nechce?

Děkuji

15
Software / Re:Změna vyhledávání v Opeře
« kdy: 17. 02. 2017, 16:21:01 »
Pro mě je nejlepší Mozilla Firefox, ne jen tak ho používá služba Tor jako Tor Browser a bývá předinstalovaný jako výchozí prohlížeč v linuxových distribucích a doufám že to tak zůstane. (Hlavně proto že je Open Source)

Opera má Free VPN a to je něco co prostě žádný jiný prohlížeč netrumfne. A taky jediný důvod proč jí někdy používám.

Vivaldi: Je takoví čertík v krabičce víte že to má nové funkce na které vás láká ale jak točíte klikou a funkce používáte nakonec se to celé ale celé zesere. :-D

IE: Je u mě služba přes kterou stahujete prohlížeč dle svého výběru.Google Chrome: Proč ho tolik lidí používá? Protože jsou ovce a v každém druhém instalátoru je jako dodatečná volba k instalaci např: CCleaner
Hodně lidí si myslí že Google Chrome je Open Source NENÍ NEBYL A NEBUDE!!!
Open Source je pouze Chromium ze kterého jako že vychází Google Chrome...


Chromium: Je podle mě nepoužitelnej balast.


Takže jediný Open Source prohlížeč je Mozilla Firefox. kterej za něco stojí.

FF jedinej opensource prohlížeč? Co třeba Pale Moon, GNOME Web, či jak se to jmenuje, Midori, Otter-Browser? Dál jich je ještě určitě spousta.

Stran: [1] 2 3 4

reklama