Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kouzelný dědeček

Stran: 1 [2] 3 4 5
16
Vývoj / Re:Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 21. 01. 2020, 10:27:55 »
Ahoj,
děkuji všem za vaše příspěvky, nakonec jsem se tedy rozhodl použít pro migrace migrate a pro sql sqlx.

Udělal jsem si dva adresáře s migracema, jeden obsahuje migrace struktur i základních dat a druhý dummy data. Na vývojovym prostředí tedy pouštim navíc ještě migrace z dummy dat. Tim tedy migrace splňujou veškerou mnou požadovanou funkcionalitu (s drobnym scriptem) a já jsem spokojenej :D

17
Vývoj / Re:Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 08. 01. 2020, 09:50:07 »
zavádět zvyky z jednoho jazyka do druhé není vždy nejlepší nápad, v tomhle případě rozhodně ne. Go není s ORM zrovna kompatibilní a nebylo na to v návrhu nijak myšleno, pokud chceš ORM, máš na výběr z nepřeberného množství nástrojů nad javou, ruby a python.

Jaké pak bude mít výhody pro tebe go, když v něm budeš chtít psát jako v php? Není lepší pak již zůstat u php?

Jak jsem zmínil, pravděpodobně by mi stačil sql builder. Z předchozí odpovědi od Idrise jsem pochopil, že ORM v Go neni uplně ideální, tak by mě teď spíš zajímal nějakej sql builder; zatim na todle tema je jedno doporučení a to psát si vlastní. Nad ORM jsem přemejšlel jen z toho důvodu, že by mi to zjednodušovalo udržování db, ale to neni nic nutnýho.

K tomu tahání zvyků z jednoho jazyka do jinýho, proto jsem tady, abych se zeptal :)

18
Vývoj / Re:Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 07. 01. 2020, 15:04:10 »
Možná jsem mohl zmínit, že bych rád zůstal u webového vývoje, kde si často nedokážu představit řešení bez relační nebo alespoň dokumentové db :))

19
Vývoj / Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 07. 01. 2020, 13:39:06 »
Ahoj,
vyvíjím primátně v php a docela se mi líbí golang, ale nemůžu najít (tedy spíš se rozhodnout) pro žádnou konkrétní db vrstvu a migrace. Na svých php projektech používám Doctrinu2 a Nextras migrations, kde udělám změny v entitách a mapování, Doctrina mi vyhodí sql pro aktualizaci a to přidám jako novou nextras migraci.

Proč používám nextras migrace, když doctrina má vlastní:
  • jsou podstatně striktnější, když omylem změnim nějakou již puštěnou migraci a migrace pustim, nextras se může potento
  • rozlišuje změny strukturu schéma a základní data (např číselníky) a má i dummy data pro testovací účely, tedy struktura vypadá nějak migrations/{structure,basic-data,dummy-data}; u doctriny lidi používají fixtures, který se mi moc nelíbí
  • umí reset (rozhrabu si data, pustim reset a migrace mi kompletně smaže a vytvoří schéma a znovu ho naplní basic a případně i dummy daty)

Nevíte někdo o nějaké podobné alternativě v golangu? Případně co používáte vy? Prošel sem víceméně všechny migrační nástroje, či knihovny na awesome go, ale víceméně žádná mi uplně nevyhovuje. Přemejšlim, že bych si napsal vlastní za pomoci knihovny darwin a nějaký cli knihovny, ale do toho se mi moc nechce :D

Co očekávám od db vrstvy... popravdě nevim. Asi by mi stačil nějakej sql builder, ale také se nejsem schopný rozhodnout. Jediný, co by mi asi trošku chybělo, by byla změna entity a následný nechání si vygenerování sql pro update schema, kuli tomu jedinému stále zvažuji orm. Jaký používáte vy sql builder, nebo orm?

Díky

20
Hardware / Re:Periferie (světla) pro home assistant
« kdy: 18. 12. 2019, 16:16:46 »
Psal jsem to do jinýho vlákna, ale tobě se to bude taky hodit :D

...

Ahoj, taky díky za podělení se o zkušenosti!

Přesně takhle jsem to taky plánoval mít, rpi s assistentem a tim to všechno ovládat. Teď na podzim jsem u sebe (tento rok asi poprvé) zjistil, že mi dělá neskutečnej problém vstávat za tmy, tak bych si chtěl zkusit udělat postupné rozsvěcení třeba od šesté hodiny :D

V mém původním plánu bylo na vypínač použít něco takovýhodle.

Popravdě jsem se k tomu ještě moc nedostal, občas koukam na net na obědě, nebo když cestuji. Musim si to projít pořádně doma, některejm věcem moc nerozumím a dost pravděpodobně se tu na ně pokusím ještě zeptat.

co třeba kabely, který vedou od vypínače u dveří k onomu světlu?

pro začátek ten vypínač necháš pořád zapnutý a vedle přiděláš nějaký zigbee vypínač, ať už od phillipse, nebo od číňana. No a když to bude fakt fungovat, tak dráty přemostíš a vypínač zrušíš.

Tady bych se ještě rád zeptal, pochopil jsem to dobře, že sílu světla bude určovat energie, kterou bude propouštět vypínač (případně home assistent, etc)?

Jak už jsem zmínil, jsem spíš vývojář, co se hw elektrotechniky jsem dost nepolíbenej. :(

Edit: když už jsem nakousl ono automatické pozvolné rozsvěcení od 6. hodiny a zmínili jste tu složitější automatizaci v home assistentu, jak složitá záležitost by to byla? Je to zatim víceméně nápad do budoucna, až budu mít aspoň ovládání světla telefonem a vypínačem, ale koukal jsem trošku do dokumentace, jak programovat integrace, ale když jsem viděl, kolik tam je textu, tak jsem to na chvíli zase odložil :D

21
Hardware / Re:Periferie (světla) pro home assistant
« kdy: 05. 12. 2019, 15:59:55 »
Tyjo, super, díky moc, v takovoudle odpověď jsem ani nedoufal :)

22
Hardware / Periferie (světla) pro home assistant
« kdy: 05. 12. 2019, 13:36:30 »
Ahoj,
rád bych si udělal rozsvěcení a zhasínání světla mobilem. Můj první plán byl, že si vše napíšu a spatlám sám, ale nakonec jsem se rozhodl, že se mi do toho asi nechce investovat tolik času (vzhledem k tomu, že jsem elektrotechnikou téměř nepolíbenej) a využiji nějaká existující řešení. Našel jsem tedy Home Assistant, ale jsem dost nejistej.

Řekněme, že bych si vybral třeba tohle světlo (vybral jsem ho popravdě uplně náhodou, hned první co mi přišlo pod kurzor) a našel sem si k němu i odpovídající integraci. Nastavit Home Assistant podle návodu snad dokážu, ale uplně si nejsem jistej se samotnou instalací lampy. Předpokládám, že světlo asi budu muset ručně vyměnit (resp. někdo kompetentní). Ale co třeba kabely, který vedou od vypínače u dveří k onomu světlu? Asi tam budu muset vést nějakej další (datovej) kabel? Nebo spojení je docílený nějakou bezdrátovou technologií?

Díík

23
Já jsem frčel dloooouhou dobu (skoro 10 let) na Debian testingu. Víceméně žádný problémy jsem s nim neměl. Z jistejch důvodů jsem zdrhnul na Arch, ale Debian je hodně stabilní i na testing verzi (kterou jsem používal kuli aktuálnějšim balíčkům). Jinak jak už tu padlo, s non-free věcma problém neni, defaultně jsou zakázaný, ale povolení je otázka 10 sekund.

25
O serveru Root.cz / Re:Proč nejde už hodnotit záporně?
« kdy: 01. 07. 2019, 16:04:52 »
Je to vlastnost, řešilo se to tu i ve fóru předem. Je to tak plošně nasazené na všech serverech v Internet Infu. Se změnou diskusního systému to přestalo fungovat, výrazně přibylo palců dolů zřejmě jen ze zlomyslnosti. Většina komentářů měla podobný počet palců nahoru a dolů. Hlavní problém ale je, že palec dolů není argumentace, ale jen palec dolů. Takže to pak diskutující rozčilovalo (oprávněně) a chtěli znát důvod (oprávněně) a rozbíjela se tím diskuse. Pokud s názorem nesouhlasíte, argumentujte. To je výrazně účelnější než zmáčknout anonymně tlačítko s palcem.

Diskusi jsem prošvihl, ale naprosto s tim souhlasim. Někdo napsal komentář a měl tam nějaký palce nahoru, což si vykládám jako souhlas, a nějaký palce dolu, což si vykládám jako nesouhlas. V případě souhlasu nevidim důvod to nějak okecávat, prostě to ti lidi viděj stejně. Ale v případě nesouhlasu mě zajímá, proč s tim ten člověk nesouhlasí, resp. jak to vidí on; palec dolu mi neřekne vůbec nic.

26
Vývoj / Mikroslužby / gateway
« kdy: 30. 06. 2019, 19:44:20 »
Ahoj,
nedávno jsem četl seriál od pana Tišnovského a rozhodl jsem se, že si zkusim napsat službu, která bude rozsekaná na mikroslužby. Chtěl bych mít gateway, se kterou bude komunikovat klient přes websocket. Ta gateway zprávu přepošle odpovídající mikroslužbě a zároveň bude fungovat pro zpětnou komunikaci, pokud mikroslužba bude chtít zpravit klienta, dá to vědět gatewayi .

Pan Tišnovský zdůrazňoval, že jeden z problémů u mikroservis je nespolehlivost sítě, tedy že služby by spolu měly komunikovat co nejvíc nepřímo, přes nějakého message brokera a přímo, jen pokud je to nutný a poté i cachovat.

Bude zpoždění velké, pokud budu posílat požadavky pro klienta na gateway přes frontu i jako odpověď na nějakej dotaz, kterej jsem od klienta přijal?

Když nějaká služba se rozhodne informovat o něčem klienta, pošle gatewayi požadavek, ale gateway vyhodí chybu, nebo spadne, kde bych měl v udržet požadavek na gateway, aby se neztratil? Jestli se nepletu, řeší to Kafka, ale nejsem si jist, jestli to neni tak trochu kanón na vrabce.

A poslední otázka, kde přesně a jak řešit cache? Napadlo mě mít elasticu na gatewayi, všechny dotazy tahat z ní a jen ji updatit v případě změn.

Děkuji předem za vaše názory, nápady a další odpovědi :)

27
Software / Náhrada za opuštěný Ansible Container
« kdy: 11. 06. 2019, 19:18:36 »
Ahoj,
začal jsem si číst o nástroji Ansible Container a zjistil jsem, že je depracated s tim, že čtenáře na gitu odkazjí na dva jiné projekty. Pokoušel sem se najít, proč byl vývoj zastaven, ale nic sem nenašel.

Neví někdo, proč se rozhodli vývoj tohoto nástroje ukončit?

Dík

28
Server / Re:Desktop server pro Ruby on Rails
« kdy: 03. 05. 2019, 10:56:11 »
prejdi na Docker :-)
+1

Taky nevidim v dnešní době moc používat virtuál, když je tu Docker. Pokud teda je Docker pro mou platformu dostupnej - ale člověk používající platformu, kterou Docker nepodporuje, by se tu na rady neptal :P

29
Sítě / Docker: měnící se IP hosta
« kdy: 23. 02. 2019, 11:35:28 »
Ahoj,
dřív jsem měl statickou host ip (nebo hodně štěstí), ale od nedávna se mi děje to, že se mi ip adresa mění při každym restartu dockeru. Zkoušel jsem přidat script pouštěnej vždy při spuštění containeru, ale kontejnery pouštim pod vlastnim uživatelem a ten nemá právo zapisovat do php.ini.

Mužu se zeptat, jak todleto řešíte vy?

30
Hardware / Re:Pohodlnost psaní na klávesnici Gemini PDA
« kdy: 12. 12. 2018, 10:47:31 »
Jo, bomba, něco takovýho jsem hledal, ale nenašel, díky :)

Stran: 1 [2] 3 4 5