Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Kouzelný dědeček

Stran: [1] 2
1
Vývoj / Integrační testy FE s BE
« kdy: 23. 09. 2023, 09:27:15 »
Ahoj,
dlouhodobě mě trápí problém, jak plně automatizovat testování frontendu s backendem. Zatim jsem se setkal jen s testama, který tahaly data, který se před spuštěnim nalily z fixtur.

Nicméně se mi líbí představa, že dokáži napsat test, který také dělá side effecty, jenže mi nejde vymyslet či najít vhodné řešení, aby ten test neovlivnil ostatní testy.

Nejbliz ideálnímu řešení mě napadlo mít pro každej testcase vlastní data, ale nelíbí se mi, že pak těch dat budou zbytečně mraky.

Rad bych se tedy zeptal, jaké s tim mate zkušenosti a případně jak tyhle integrační testy řešíte vy?

2
Hardware / Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka
« kdy: 29. 09. 2022, 01:22:34 »
Ahoj,
kdysi jsem narazil na reMarkable a docela se mi líbí, takže čas od času uvažuji nad jeho koupí, nicméně si to vždycky rozmyslim, protože by se mi líbilo, kdyby to fungovalo i jako čtečka... remarkable podporuje pdf a epub, což mi přijde málo, moc často nemam možnost zakoupit eknihu v epubu.

Koukal jsem na alternativy, ale ty většinou měly klasickej tabletí display, kterej nechci.

Nemáte někdo tip na zařízení podobné remarkable, ale s vétší podporou formátů?

Dík!

3
Ahoj,
nějakou dobu se zajímám o první výše zmíněnou architekturu, kde se u ság v případě orchestrace používají process managery (s "choreography saga" nemam zkusenosti).

Zajímalo by mě, jestli je v Actor Modelu podobný pattern jako process manager?

Chápu správně, že v Actor Modelu process managery nahrazují actoři samotní?

Díky!

4
Vývoj / Go Lang: DB vrstva a migrace
« kdy: 07. 01. 2020, 13:39:06 »
Ahoj,
vyvíjím primátně v php a docela se mi líbí golang, ale nemůžu najít (tedy spíš se rozhodnout) pro žádnou konkrétní db vrstvu a migrace. Na svých php projektech používám Doctrinu2 a Nextras migrations, kde udělám změny v entitách a mapování, Doctrina mi vyhodí sql pro aktualizaci a to přidám jako novou nextras migraci.

Proč používám nextras migrace, když doctrina má vlastní:
  • jsou podstatně striktnější, když omylem změnim nějakou již puštěnou migraci a migrace pustim, nextras se může potento
  • rozlišuje změny strukturu schéma a základní data (např číselníky) a má i dummy data pro testovací účely, tedy struktura vypadá nějak migrations/{structure,basic-data,dummy-data}; u doctriny lidi používají fixtures, který se mi moc nelíbí
  • umí reset (rozhrabu si data, pustim reset a migrace mi kompletně smaže a vytvoří schéma a znovu ho naplní basic a případně i dummy daty)

Nevíte někdo o nějaké podobné alternativě v golangu? Případně co používáte vy? Prošel sem víceméně všechny migrační nástroje, či knihovny na awesome go, ale víceméně žádná mi uplně nevyhovuje. Přemejšlim, že bych si napsal vlastní za pomoci knihovny darwin a nějaký cli knihovny, ale do toho se mi moc nechce :D

Co očekávám od db vrstvy... popravdě nevim. Asi by mi stačil nějakej sql builder, ale také se nejsem schopný rozhodnout. Jediný, co by mi asi trošku chybělo, by byla změna entity a následný nechání si vygenerování sql pro update schema, kuli tomu jedinému stále zvažuji orm. Jaký používáte vy sql builder, nebo orm?

Díky

5
Hardware / Periferie (světla) pro home assistant
« kdy: 05. 12. 2019, 13:36:30 »
Ahoj,
rád bych si udělal rozsvěcení a zhasínání světla mobilem. Můj první plán byl, že si vše napíšu a spatlám sám, ale nakonec jsem se rozhodl, že se mi do toho asi nechce investovat tolik času (vzhledem k tomu, že jsem elektrotechnikou téměř nepolíbenej) a využiji nějaká existující řešení. Našel jsem tedy Home Assistant, ale jsem dost nejistej.

Řekněme, že bych si vybral třeba tohle světlo (vybral jsem ho popravdě uplně náhodou, hned první co mi přišlo pod kurzor) a našel sem si k němu i odpovídající integraci. Nastavit Home Assistant podle návodu snad dokážu, ale uplně si nejsem jistej se samotnou instalací lampy. Předpokládám, že světlo asi budu muset ručně vyměnit (resp. někdo kompetentní). Ale co třeba kabely, který vedou od vypínače u dveří k onomu světlu? Asi tam budu muset vést nějakej další (datovej) kabel? Nebo spojení je docílený nějakou bezdrátovou technologií?

Díík

6
Vývoj / Mikroslužby / gateway
« kdy: 30. 06. 2019, 19:44:20 »
Ahoj,
nedávno jsem četl seriál od pana Tišnovského a rozhodl jsem se, že si zkusim napsat službu, která bude rozsekaná na mikroslužby. Chtěl bych mít gateway, se kterou bude komunikovat klient přes websocket. Ta gateway zprávu přepošle odpovídající mikroslužbě a zároveň bude fungovat pro zpětnou komunikaci, pokud mikroslužba bude chtít zpravit klienta, dá to vědět gatewayi .

Pan Tišnovský zdůrazňoval, že jeden z problémů u mikroservis je nespolehlivost sítě, tedy že služby by spolu měly komunikovat co nejvíc nepřímo, přes nějakého message brokera a přímo, jen pokud je to nutný a poté i cachovat.

Bude zpoždění velké, pokud budu posílat požadavky pro klienta na gateway přes frontu i jako odpověď na nějakej dotaz, kterej jsem od klienta přijal?

Když nějaká služba se rozhodne informovat o něčem klienta, pošle gatewayi požadavek, ale gateway vyhodí chybu, nebo spadne, kde bych měl v udržet požadavek na gateway, aby se neztratil? Jestli se nepletu, řeší to Kafka, ale nejsem si jist, jestli to neni tak trochu kanón na vrabce.

A poslední otázka, kde přesně a jak řešit cache? Napadlo mě mít elasticu na gatewayi, všechny dotazy tahat z ní a jen ji updatit v případě změn.

Děkuji předem za vaše názory, nápady a další odpovědi :)

7
Software / Náhrada za opuštěný Ansible Container
« kdy: 11. 06. 2019, 19:18:36 »
Ahoj,
začal jsem si číst o nástroji Ansible Container a zjistil jsem, že je depracated s tim, že čtenáře na gitu odkazjí na dva jiné projekty. Pokoušel sem se najít, proč byl vývoj zastaven, ale nic sem nenašel.

Neví někdo, proč se rozhodli vývoj tohoto nástroje ukončit?

Dík

8
Sítě / Docker: měnící se IP hosta
« kdy: 23. 02. 2019, 11:35:28 »
Ahoj,
dřív jsem měl statickou host ip (nebo hodně štěstí), ale od nedávna se mi děje to, že se mi ip adresa mění při každym restartu dockeru. Zkoušel jsem přidat script pouštěnej vždy při spuštění containeru, ale kontejnery pouštim pod vlastnim uživatelem a ten nemá právo zapisovat do php.ini.

Mužu se zeptat, jak todleto řešíte vy?

9
Hardware / Pohodlnost psaní na klávesnici Gemini PDA
« kdy: 12. 12. 2018, 10:06:18 »
Ahoj,
přemýšlím nad koupí Gemini PDA, ale nevim, jestli by mi vyhovovala jeho klávesnice. Mohu se zeptat vás, kdo toto zařízení vlastníte, jak se vám na něm píše?

Děkuji

10
Distribuce / Podpora Ryzenu v Debianu
« kdy: 16. 03. 2017, 09:45:36 »
Ahoj,
plánuji koupit nový desktop a rozhodl jsem se, že zkusím AMD Ryzen. Podporu má mít až jádro 4.10, který, co jsem koukal, bylo vydané včera. Debian měl mít opožděný zamrznutí Stretche kuli začlenení právě tohoto jádra, ale dle https://wiki.debian.org/DebianStretch má být jádro 4.9. Takže než se do Debianu dostane, asi to chvíli potrvá. Nějakou dobu jsem se snažil najít odpovědi na mé otázky, ale nedočetl jsem se nic uspokojivého.

Chtěl bych se zeptat, jak by mi fungoval tento procesor s jádrem 4.9? Popřípadě jaké úpravy se dělaj na jádru při začleněné do distribuce - vadilo by třeba, kdybych použil balíčky z Ubuntu? Nebo kdybych si zkompiloval jádro z officiálního repositáře, ač s tim nemám žádné zkušenosti a moc se mi do toho nechce?

Děkuji

11
Ahoj,
trošku se bojim, jestli jsem neshrnul muj problem v předmětu špatně, tak mi to kdyžtak odpusťtě.

Včera jsem objevil bindy Qt pro Go lang s podporou SailfishOS, večer jsem si je chtěl zkusit zprovoznit a něco zkušebně sesmolit. Mam nainstalované Qt 5.8, závislost to má na 5.7, ale řekl jsem si, že to by snad vadit nemuselo. Když jsem se dostal k bodu
Kód: [Vybrat]
go get -u -v github.com/therecipe/qt/sailfish
vyhodilo mi to chybu u kompilace (předpokládám, že u kompilace, u čeho jinýho)
Kód: [Vybrat]
github.com/therecipe/qt (download)
github.com/therecipe/qt/core
# github.com/therecipe/qt/core
Buhvico/Programovani/go/src/github.com/therecipe/qt/core/core.cpp:9:30: fatal error: QAbstractAnimation: Adresář nebo soubor neexistuje
 #include <QAbstractAnimation>
                              ^
compilation terminated.
Do QT_DIR jsem zkoušel zadat cestu k /opt/Qt, kde ho mam nainstalované, i k /opt/Qt/5.8 a další cesty, ale stejně mi to vyhazuje tu samou chybu. Nainstaloval jsem si i Qt z repa, kde mám 5.7 a nastavil jsem QT_PKG_CONFIG=true, aby to hledalo systémové knihovny, ale stejně to umřelo se stejnou chybou.

Dokázal by mi někdo, prosím, poradit?

Děkuji

12
Vývoj / Vykreslení oblasti podle PSČ
« kdy: 04. 08. 2016, 07:05:32 »
Ahoj,
rád bych vykreslil oblasti podle psč na google mapách. Umím vykreslit polygon, ale neumím získat body hranice oblasti podle psč. Snažil jsem se pomocí OSM overpass api získat ty body, ale nepodařilo se mi to.

Mohl by mi někdo, prosím, pomoci?

Děkuji

13
Vývoj / Instalace python závislostí do adresáře projektu
« kdy: 16. 09. 2015, 19:32:16 »
Ahoj,
snažím se udělat si aplikaci pro SailfishOS pomocí QML a Pyotherside. V pythonu mám modely a ty chci aby pracovaly s sqlite databází. Pythoní cosi v modulu sqlite3 mi uplně nevyhovuje a chtěl bych použít SQLAlchemy. SailfishOS nemá v repu balíček s timdle modulem, proto ho nemůžu přidat do závislostí a musim si táhnout závislosti v projektu - a to je muj kámen úrazu.

Pomocí pipu jsem nainstaloval modul do [adresáře projektu]/lib
Kód: [Vybrat]
pip install --install-option="--install-purelib=`pwd`/lib" sqlalchemy
ale moje app z nepochopitelných důvodů padá i na obyčejném selectu; když importnu modul z... no... ze systemu, když ho mam v /usr/local/lib/python.. tak mi to funguje bez problému, z toho usuzuji, že chyba je někde v instalaci modulu do mého projektu.

Dokázal by mi někdo, prosím, poradit, jak nainstalovat (ať už pipem, nebo nějak jinak) do adresáře projektu potřebné moduly tak, aby fungovaly?
Díky

14
Hardware / Notebook i7, 8GB, integrovaná grafika
« kdy: 15. 06. 2014, 17:51:02 »
Ahoj,

přemýšlím o výměně mého stávajícího notebooku, vzhledem k tomu, že hry moc nehraji a když už tak na stolním pc. Notebook tahám spíš na kancelářinu, či programování, když mi třeba kamarád nabídne pomoc, slezem se v hospodě a já vytáhnu ntb. Takže se poohlížim po něčem s i7 bez dedikované grafické karty a bez OS. Koukal jsem se na czc, alze a mironetu ale nenašel sem nic, co by splňovalo mé požadavky, máloco je bez os a i7 má vždy dedikovanou grafickou kartu. A taky bych rád fullhd, nevadí mi, že je monitor menší, ale na menšim rozlišení se prostě nevejdu. :D

Nezahlédlste někdo někde takovýhle notebook? Nebo nedokázali byste poradit, kde bych se ještě mohl mrknout?

Díky za vaše ohlasy :)

15
Vývoj / Vlastní značkovací systém v článcích/foru
« kdy: 07. 04. 2013, 17:56:17 »
Ahoj,
mohl by mi někdo poradit o nějakym hotovym řešení nahrazování značek html značkami (jak znáte z for a pod [img src=""], [color="xy"][/color] a pod)? Nechce se mi to psát, určitě něco takovýho je, jen to nejsem schopnej najít, google mi furt vyhazuje tagy k článku. ???

Díky moc za vaše rady.  :)

Stran: [1] 2