Psal jsem to do jinýho vlákna, ale tobě se to bude taky hodit 
...
Ahoj, taky díky za podělení se o zkušenosti!
Přesně takhle jsem to taky plánoval mít, rpi s assistentem a tim to všechno ovládat. Teď na podzim jsem u sebe (tento rok asi poprvé) zjistil, že mi dělá neskutečnej problém vstávat za tmy, tak bych si chtěl zkusit udělat postupné rozsvěcení třeba od šesté hodiny

V mém původním plánu bylo na vypínač použít něco
takovýhodle.
Popravdě jsem se k tomu ještě moc nedostal, občas koukam na net na obědě, nebo když cestuji. Musim si to projít pořádně doma, některejm věcem moc nerozumím a dost pravděpodobně se tu na ně pokusím ještě zeptat.
co třeba kabely, který vedou od vypínače u dveří k onomu světlu?
pro začátek ten vypínač necháš pořád zapnutý a vedle přiděláš nějaký zigbee vypínač, ať už od phillipse, nebo od číňana. No a když to bude fakt fungovat, tak dráty přemostíš a vypínač zrušíš.
Tady bych se ještě rád zeptal, pochopil jsem to dobře, že sílu světla bude určovat energie, kterou bude propouštět vypínač (případně home assistent, etc)?
Jak už jsem zmínil, jsem spíš vývojář, co se hw elektrotechniky jsem dost nepolíbenej.

Edit: když už jsem nakousl ono automatické pozvolné rozsvěcení od 6. hodiny a zmínili jste tu složitější automatizaci v home assistentu, jak složitá záležitost by to byla? Je to zatim víceméně nápad do budoucna, až budu mít aspoň ovládání světla telefonem a vypínačem, ale koukal jsem trošku do dokumentace, jak programovat integrace, ale když jsem viděl, kolik tam je textu, tak jsem to na chvíli zase odložil