Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka

Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka
« kdy: 29. 09. 2022, 01:22:34 »
Ahoj,
kdysi jsem narazil na reMarkable a docela se mi líbí, takže čas od času uvažuji nad jeho koupí, nicméně si to vždycky rozmyslim, protože by se mi líbilo, kdyby to fungovalo i jako čtečka... remarkable podporuje pdf a epub, což mi přijde málo, moc často nemam možnost zakoupit eknihu v epubu.

Koukal jsem na alternativy, ale ty většinou měly klasickej tabletí display, kterej nechci.

Nemáte někdo tip na zařízení podobné remarkable, ale s vétší podporou formátů?

Dík!
« Poslední změna: 29. 09. 2022, 08:22:15 od Petr Krčmář »


Re:Elektronické zařízení na poznámky
« Odpověď #1 kdy: 29. 09. 2022, 08:21:57 »
Jaké další formáty by taková čtečka měla umět? Formátu EPUB se není třeba bát, je to jen zabalené HTML s CSS, obrázky a dalšími potřebnými soubory ve správné struktuře komprimované pomocí ZIP. Žádná magie. Dá se do toho převádět mnoha různými programy včetně LibreOffice. Takže stačí otevřít libovolný dokument, uložit jako EPUB a poslat do čtečky.

Re:Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka
« Odpověď #2 kdy: 29. 09. 2022, 09:25:23 »
Jak píše Petr, převod ledacos vyřeší. A pak jsem našla ještě toto...
https://github.com/reHackable/awesome-reMarkable#applications

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka
« Odpověď #3 kdy: 29. 09. 2022, 09:44:06 »
Případně ze softwaru Calibre, výborný nástroj na správu knih se snadnými převody do různých formátů, včetně možných celkových úprav textu a hromadných akcí. Manželka to používá ke svému Pocketbooku a pracuje se ji s tím dobře. Je to bezplatný opensource nástroj, takže není problém vyzkoušet.



Gréta je nejlepší.

Re:Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka
« Odpověď #6 kdy: 29. 09. 2022, 12:43:04 »
Používám pro daný účel Onyx Boox Nova 2. Dnes už jsou i další generace, případně alternativní čtečky od Onyxu. Výhoda je, že je v tom Android, takže je na to hromada aplikací. Zároveň je to nevýhoda v tom, že to má poměrně delší start. Ale na to jsem si zvykl. Built-in aplikace od Onyxu používají nějakou speciální vrstvu, s kterou je odezva na čmárání prakticky okamžitá a píše se na tom pěkně. Klasické Android aplikace mohou mít trochu zpoždění ve vykreslování, ale blíže jsem to nezkoumal a na problémy nenarazil.
Oproti reMarkable to stojí asi polovinu. Myslím, že mají i nějaké veliké (cca A4).


Re:Elektronické zařízení na poznámky
« Odpověď #8 kdy: 03. 10. 2022, 20:29:03 »
Díky všem za příspěvky.

ReHackable jsem neznal, ale asi se touto cestou nevydám, bojim se přijít o podporu.

Omrkl jsem jiný zde doporučovaný zařízení a vypadají zajímavě. U těch androidích se mi nelíbí, že to bude pomalejší.

Ten Kindle Scribe jsem pěkně prošvihl :)

Ještě si to nechám projít hlavou, ale asi teda nakonec klidně budu moct jít cestou Remarkable.

... Formátu EPUB se není třeba bát...

Já mám z EPUBu docela větry. Jakože asi ok, když v něm něco přímo dostanu, ale pamatuji si, že když jsem do EPUBu něco převedl, občas to zobrazovalo něco špatně; tušim, že obsah byl celej naházenej na jeden řádek a zalomenej, jak to zrovna vyšlo.. Je naprosto možný, že to byla ojedinělá věc, každopádně od tý doby se ho trošku bojim :))


qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Elektronické zařízení na poznámky jako čtečka
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2022, 09:26:16 »
Já mám PocketBook, mám tam cca 500 knih a všechny jsou ve formátu pdf nebo epub. Kupuju je na palmknihy a na alze a nikdy jsem nenarazil na to, že by kniha nebyla dostupná alespoň v jednom z těchto formátů.