1
Hardware / Re:Chvilkové záblesky vysokých teplot na NTB
« kdy: 25. 06. 2026, 18:12:59 »Tieto hodnoty sa obcas daju nastavit v BIOSe, zalezi od vyrobcu a modelu. Skus sa v nom povrtat (upravit PL2 smerom dole).
Na 9-th gen (v xeon variante) mame nasazeno: https://github.com/kitsunyan/intel-undervolt
S upravenym PL1 a PL2, jak watty tak cas.
Protoze jsme tomu vice nez je zdravo utlumili chlazeni z duvodu hlucnosti, tak se to v default hodnotach chova vicemene jako tazateluv notas.
Bohuzel se neda ten power management uridit jen teplotou, ci teplotnim targetem (to by me vyhovovalo lepe), ale je treba na to jit neprimym vypoctem. PL1*cas se musi vejit do tepelni kapacity bloku chladice, a PL2 se musi vejit do chladiciho vykonu vetraku/prostredi.