Lišta o blokování reklamy

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #750 kdy: 17. 06. 2014, 16:53:10 »
Ale jo, rozlišuji. Ale také rozlišuji černého pasažéra v uvozovkách a bez. Ten text je možná důrazný, ale označit ho za velmi agresivní mi prostě přijde jako přehnané.
V minulém příspěvku jsem se vžil do role pouličního umělce. Jak bys v té situaci jednal ty? Nedělalo by ti problém za těmi co nezaplatili volat "černý pasažére" v uvozovkách?

Lidé jako já? Tak to bylo velmi agresivní a ohrazuji se ptoti tomu! Býváš takto agresivní často ;)?
No to je perfektní citlivost. :)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #751 kdy: 17. 06. 2014, 17:07:39 »
V minulém příspěvku jsem se vžil do role pouličního umělce. Jak bys v té situaci jednal ty? Nedělalo by ti problém za těmi co nezaplatili volat "černý pasažére" v uvozovkách?

A co to přirovnat k tomu, že si pouliční umělec oblékne tričko se žlutým pruhem? Případně také nabídne letáček, kde bude vysvětlovat, že ty, co si neberou letáček, považuje za černé pasažéry. I to by bylo velmi agresivní?

Když jsme u té míry agrese, kolik ze sdejší diskuze jsi četl?

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #752 kdy: 17. 06. 2014, 17:30:30 »
Diskuzi jsem si přečetl (ne pečlivě) cca od strany 30. Na základě toho čtení jsem chválil Petra Krčmáře že je velmi neagresivní (mimochoden on tady tvrzení o "černých pasažérech" v podstatě neguje) .

A co to přirovnat k tomu, že si pouliční umělec oblékne tričko se žlutým pruhem? Případně také nabídne letáček, kde bude vysvětlovat, že ty, co si neberou letáček, považuje za černé pasažéry. I to by bylo velmi agresivní?
Žluté tričko je v pořádku. Nevzbuzovalo by ve mně ale sympatie a bylo by kontraproduktivní.
(plovoucím reklamním prvkům nebo vyskakujícím oknům se říká "agresivní", ale v jiném významu toho slova. Není to agresivita lidského chování.)

Letáček s černými pasažéry by byl agresivní.
Možná, že ne "velmi", ale root ode mne dostal "velmi" i za další věci. A taky letáčky by umělec neposílal na dobírku (tím chci říct, že někteří lidé s mobilním připojením za každy kB reklamy musí zaplatit)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #753 kdy: 17. 06. 2014, 17:54:52 »
A taky letáčky by umělec neposílal na dobírku (tím chci říct, že někteří lidé s mobilním připojením za každy kB reklamy musí zaplatit)

Tady to přirovnání trochu kulhá, protože pak bys musel říct, že i své dílo ti ten umělec (na tvou žádost) posílá na dobírku.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #754 kdy: 17. 06. 2014, 18:07:12 »
Ještě abych to upřesnil:
Žluté tričko nebo plovoucí lišta jsou agresivní. Je to agresivní obchodní styl. Považuji jej za legitimní (otázka je, na koho funguje).

Označit někoho amorálním, protože mi neposkytl dobrovolnou platbu, je taky agresivní. Je to agresivní lidské chování. V principu je to podobné jako říct někomu "jsi debil".

Tady to přirovnání trochu kulhá, protože pak bys musel říct, že i své dílo ti ten umělec (na tvou žádost) posílá na dobírku.
Já vím, že to kulhá.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #755 kdy: 17. 06. 2014, 18:25:01 »
Označit někoho amorálním, protože mi neposkytl dobrovolnou platbu, je taky agresivní. Je to agresivní lidské chování. V principu je to podobné jako říct někomu "jsi debil".

Amorální? On někdo z redakce použil toto slovo?

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #756 kdy: 17. 06. 2014, 20:12:20 »
Nevím o tom, že by někdo použil toto slovo.

"Černý pasažér" ti nepřipadá amorální?
Citace: http://www.root.cz/redakce/podminky-uzivani/
Blokování stahování či zobrazovaní reklamy proto považuje přinejmenším za projev neslušného chování.

Snad se tu nebudeme dohadovat o rozdílech mezi výrazy "přinejmenším neslušný" a "amorální".
V každém případě si redakce dovoluje (některé) návštěvníky nelichotivě hodnotit. Ano, používá přitom mnohem zdvořilejší formulace než "jsi debil".
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #757 kdy: 17. 06. 2014, 21:10:14 »
Označit někoho amorálním, protože mi neposkytl dobrovolnou platbu, je taky agresivní.

Citace: http://www.root.cz/redakce/podminky-uzivani/
Blokování stahování či zobrazovaní reklamy proto považuje přinejmenším za projev neslušného chování.

Jo tak na tohle narážíš. A jsi si jistý, že tímto označují za amorálního někoho, kdo neposkytl dobrovolnou platbu? Není spíše celkové vyznění toho odstavce toto: Platíme to z reklamy, proto považujeme její blokování za neslušné. Pokud někdo (v podmínkách užívání) řekne, jaké chování vůči sobě považuje za neslušné, je to agresivní?

Mně připadá, že občas jim tu agresi spíše podsouváš, než že by tam opravdu byla.

prcek

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #758 kdy: 17. 06. 2014, 22:56:30 »
Zda se mi to, nebo od te doby, co se zacala resit lista ma root vecne nejaky problem? Ted jsem se snazil sem podivat a bylo to na 5x, nez se mi stranka nacetla.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #759 kdy: 17. 06. 2014, 23:15:35 »
Nesouvisí to. Včera a dnes někdo masivně DDoSem z botnetu útočí na Měšec a pokládá to celý cluster. Psal jsem o tom jinde ve fóru a na Twitteru o tom informujeme.

robins.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #760 kdy: 18. 06. 2014, 00:33:14 »
Musel sem čekat několik hodin, než sem se vůbec dostal root. Čím ste tak vzácní, že na vás útočí ?

Ale pro zajímavost píšu hlavně kvůli té žluté liště, protože mi odepsal dnes v práci náš admin:

"Byla učiněna opatření ke snížení datového toku v síti, což nijak nenarušuje vaše pracovní úkoly. Všechno je projednáno s vedením společnosti a v dohledné době není plánována změna."

Takže připouštím, že můžete mít ve svých odpovědích ohledně lišty částečně někdy pravdu. 

Mirek P.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #761 kdy: 18. 06. 2014, 06:46:11 »
Ty bys třeba rád něco hodil do klobouku, ale umělec klobouk nemá.
Už to tady zaznělo: když tak prahneš po placení, můžeš si aspoň koupit inzerát za pětistovku. Lepší než drátem do oka. A počet inzerátů, které se objevily? Nula. Nic. Žádnej. Ani jeden. Za blbou pětistovku.

Hlavně že když jsem říkal, že nakonec nezaplatí nikdo, tak se tomu anonymové divili, proč je předem zatracuju...

pantaril

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #762 kdy: 19. 06. 2014, 13:45:57 »
Neprocital jsem vsech 51 stran tohoto vlakna ale urcite nebudu sam, koho zluta lista obtezuje a kdo si odmita nechat diktovat zpusob, jakym si prohlizi verejne dostupny obsah na internetu. Osobne jsem to vyresil jednoduchym skriptem do Greasemonkey. Kdo chce, muze jej pouzit take:

http://pastebin.com/30AsHESB

Hmmm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #763 kdy: 19. 06. 2014, 14:02:16 »
...odmita nechat diktovat zpusob, jakym si prohlizi verejne dostupny obsah na internetu...
To ma fascinuje. Redakcia Root.cz zo svojich penazi vytvori obsah, umiestni ho na svoj web a v tom momente sa z toho stava verejne dostupny obsah, ktory zrejme nema autora a teda Root.cz ma neuveritelnu drzost, ze za jeho zverejnenie pozaduje neblokovanie reklamy.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #764 kdy: 19. 06. 2014, 14:18:45 »
Dobry den,
lehce odbocim. Prohlizim root i na jinych OS... reklamu mam povolenou ale toto? http://picpaste.com/pics/Untitled-nEl1X5LP.1403180264.png + pripocitam dalsi 2-3 pop up okna ktere na me vyskakuji. Dekuji za Vasi odpoved. Pekny den :)