Lišta o blokování reklamy

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #720 kdy: 16. 06. 2014, 23:49:05 »
Mediální trh prochází opravdu složitou situací, řada firem je ve ztrátě a nikdo nemá nic jisté. Naše podnikání má od zlatých klik a drahých aut rozhodně hodně daleko a nikdo z nás nevlastní honosné vily, jsme malá česká firma bez bohatého miliardáře v zádech.

Kvůli téhle nejisté době jsme nuceni, a věřte, že z toho nemáme žádnou velkou radost, řešit i takovéhle věci, protože potřebujeme zvýšit šanci na to, že nám podaří zajistit další fungování našich serverů do dalších let. Asi vám tady nemůžu zveřejnit účetnictví, ale můžu vás ujistit, že to neděláme proto, abychom mohli financovat bujaré večírky, ale proto, abychom mohli živit partu šikovných a svou prací zaujatých lidí.


piskuntal

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #721 kdy: 16. 06. 2014, 23:56:35 »
Jeden známý velký poskytovatel internetu a TV před časem prudce zvýšil smlouvou zaručené ceny s odkazem na údajný snížený zisk. V rámci správního řízení se však ukázalo, že u tržeb a zisku došlo naopak k podstatnému zvýšení. Prostě společnost lhala, jako když tiskne, aby mohla hrabat.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #722 kdy: 17. 06. 2014, 00:07:17 »
To asi není správné srovnání. My nic nezvyšujeme, nezdražujeme ani neměníme. Jen prosíme, aby nám nebylo snižováno polovinou uživatelů.

Napadá mě lepší příklad. Obrázek jsem pořídil v roce 2007 v našem místním Albertu.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #723 kdy: 17. 06. 2014, 00:24:50 »
Mediální trh prochází opravdu složitou situací, řada firem je ve ztrátě a nikdo nemá nic jisté. ...
Asi vám tady nemůžu zveřejnit účetnictví, ale můžu vás ujistit, že to neděláme proto, abychom mohli financovat bujaré večírky, ale proto, abychom mohli živit partu šikovných a svou prací zaujatých lidí.
Nemyslel jsem, že byste měli zveřejňovat účetnictví, ale zveřejnit třeba jenom ten poměr nákladů a výnosů.
Ale chápu, že z nějakého důvodu nemusíte chtít, aby se takové údaje dozvěděla konkurence.

Prostě společnost lhala, jako když tiskne, aby mohla hrabat.
to se samozřejmě může stát u jakékoli firmy, ale normální je apriori předpokládat, že Petr Krčmář mluví pravdu a root.cz je ve ztrátě nebo někde na hraně.
I když, někdo, kdo se pohybuje v oboru, by finanční situaci rootu mohl asi odhadnout. Mimochodem, jeden odhad je tady: http://www.zvedavec.org/pocitace/2014/06/6020-web-rootcz-vynucuje-prohlizeni-reklamy.htm (ale přesto dál apriori předpokládám, že Vladimír Stwora nemusí mít dostatek informací k odpovědnému odhadu. A navíc zvedavec.org není pro mě zrovna vzorem seriozního zdroje informací.)

Napadá mě lepší příklad. Obrázek jsem pořídil v roce 2007 v našem místním Albertu.
To ale také není dobrý příklad, vy jste kolemjdoucím/čtenářům nic nepůjčili.
Vy jste opravdu v pozici pouličního umělce, který na zem položil klobouk (a vedle něj nešťastně položil nenápadnou cedulku s nápisem: "kdo po tomto chodníku prochází, aniž by mi přispěl, je černý pasažér").
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #724 kdy: 17. 06. 2014, 00:27:37 »
4) je podle vseho naprosta utopie, ze by se bod 3) dal realizovat ve vetsim meritku jako majoritni pay system na rootu, nepovedlo se to mnohem, MNOHEM vetsim webum a i ty nejvice uspesne jsou na hrane
7) ohledne uzasnych rad, co nabidnout misto reklamy, to jsou takovy nepraticky zcela neralizovatelny, v realu nevynosny kraviny mimo misu, ze se musim smat
AD 4) Nemas pravdu. Stacilo by zavest dva typy uzivatelskych uctu - s reklamou - zdarma, bez reklamy - rekneme okolo 100,-
I v nejhorsim pripade to financne vyjde stejne jako dnesni situace.

AD 7) - spise ja se musim smat Tobe, zakladni platebni system je na par kliknuti v paypalu + par MD na integraci do CMS.


Jose_D_neprihlasen

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #725 kdy: 17. 06. 2014, 00:43:00 »
Vy jste opravdu v pozici pouličního umělce, který na zem položil klobouk (a vedle něj nešťastně položil nenápadnou cedulku s nápisem: "kdo po tomto chodníku prochází, aniž by mi přispěl, je černý pasažér").

pokusím se vylepšení;

Vy jste opravdu v pozici pouličního umělce , který na zem položil klobouk, jednou za čas prokládá vystoupení písněmi Justina Biebera, jindy zas prezentací vyrážek, a diví se, že se lidi otočí a radši by něco přispěli do (neexistujícího) klobouku

 ;) :D

Tom Liberec

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #726 kdy: 17. 06. 2014, 00:47:12 »
Reklama zde mi vůbec nevadí.  Dozvěděl jsem se tu i o možnostech o kterých jsem dříve nevěděl.
Pokud někoho štve reklama Alzy, je to jednoduché. Mareš z Reflexu nedavno v komixu Zelený Raul nakreslil, kterak byl zeleny mužík Alzak u prezidenta. Probrali spolu mediální strategii a reklamu. A Alzak bude brzy vykřikovat  STO PANÁKŮ TÝDNE,  STO PANÁKŮ TÝDNE.
- Prostě si to ted vždycky představím. A s manželskou diskutujeme, ktera reklama je povedena a ktera ne. Ktera zabírá a ktera asi ne.

Co me štve na netu je reklama, kterou musím zavírat aby nepřekážela a ještě je tam nějake on mouse over nebo time a co chvili to leze nazpět.

Slibuji, že az uvidím pana Krčmáře jak si z nového medvěda nejvyšší řady odemyká dálkove vrata u vily tak to tady šťavnate napraskam.

Ne ne. Budu mu to přát.



Tom Liberec

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #727 kdy: 17. 06. 2014, 00:55:36 »
Root půjčil čtenářům prostor pro vyjádření a nápady. Pro mnohé i místo na nalezení řeseni problémů.

To je více než nákupní košík.  A tím žebráckym kloboukem co prý dokonce chybí, prý za stovku ...
Ani nevím zda chce pisatel urážet nebo si sám vylepšit vlastni obraz v zrcadle.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #728 kdy: 17. 06. 2014, 01:04:23 »
Teď urážíš pouliční umělce, kteří lidem přinášejí radost a inspiraci? Urážíš dobročinné organizace, které zachraňují desetitisíce životů? Ti, a mnoho dalších, fungují na principu klobouku.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Pali

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #729 kdy: 17. 06. 2014, 01:13:45 »
Pan Krcmar, to chcte ludi donutit prestat pouzivat ipv6 alebo chcete aby vobec na root nechodili?

Naopak, já sám jsem popularizátorem IPv6, na všech svých sítích i serverech IPv6 mám, v redakci ji máme taky.

Zobrazovat zlty pruh o blokovani reklamy a nutit tym ludi pouzivat ipv4 urcite nijak neprospieva tejto popularizacii. Nikde nie je ani ziadna zmienka o tom, ze zlty pruh sa moze zobrazit aj vtedy ak ipv4 stack je vypnuty a nepouziva sa ziadny adblock. Jediny dovod su rozne rozsierenia prehliadaca na blokovanie reklam/JS.

Tom Liberec

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #730 kdy: 17. 06. 2014, 03:16:47 »
Pan Stwora ze zvedavec.org  použil slova jako vydírání a agresivní vymáhání.  Podle mne se jedna o žádost.

Nechápu proc by měl někdo navštěvovat web kde je na něm něco agresivně vymáháno nebo je dokonce vydiran! :o

Proc nezaloží nevyderacsky web pro uživatele a odborníky na Linux sám.

David1234

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #731 kdy: 17. 06. 2014, 08:18:23 »
Nerozumím tomu proč by měl někdo vidět lištu, jenom protože blokuje JavaScript... Platí snad javascript = reklama?

blizzard

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #732 kdy: 17. 06. 2014, 08:36:58 »
Nerozumím tomu proč by měl někdo vidět lištu, jenom protože blokuje JavaScript... Platí snad javascript = reklama?

myslim, ze si tu uz mal odpoved, v zmysle, ze co je to za sprostost, blokovat javascript, vsak aj tak dnes uz neni web bez neho, to by blokoval len blby - a vobec, co si to dovolujes, nenechat si nanutit nejaky obsah

a teraz vazne, JS myslim ze posiela to smirovanie o uzivateloch

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #733 kdy: 17. 06. 2014, 08:37:59 »
Platí. Reklamní systémy doplňují reklamu do stránky pomocí JavaScriptu.

Hmmm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #734 kdy: 17. 06. 2014, 08:44:21 »
Ten clanok na zvedavcovi som zatvoril po par riadkoch. Hned ako tam zacali padat slova ako sracky. :) To do objektivnej zurnalistiky nepatri a neobjektivna zurnalistika ma nezaujima.

A nesuhlasim s tym prirovnanim k poulicnom umelcovi a chodniku. Platilo by to vtedy, ak by sa root.cz zobrazoval pocas vykonavania http poziadavku na inu stranku. Napriklad ak by som isiel na programujte.cz a pocas nacitavania by sa mi zobrazoval root.cz a dozadoval sa vypnutia AdBlock. Vtedy by to sedelo. Inak nie.