Zkušenost z pohovoru

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #60 kdy: 23. 03. 2014, 15:29:48 »
Citace
... každý inteligentnější jedinec přeci ví že je to nesmysl ...

Citace
... pokud mají všichni z oboru IQ podobné hodnoty ...

Citace
... ale v neděli sem chodí jen blbci.

No mám pocit že začínám chápat v čem je/byl skutečný problém ...


Jirka

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #61 kdy: 23. 03. 2014, 15:50:35 »
Citace
Jiříku, proč myslíš, že jsem byl v SuSe a ne v pekárně? SuSe je společnost zabývající se Linuxem, proto jsem tam jakožto Linuxář šel na pohovor. Můj výběr nebyl založen na tom že SuSe, ale průnikem množin mých znalostí a jejich požadavků. Včera mi přišly připomínky zcela logické a k věci, ale v neděli sem chodí jen blbci.

A proč si jim to tedy popravdě neřekl? "Zajímám se o Linux, chtěl bych ho dělat profesionálně, SuSe má v téhle oblasti dobrý zvuk" .. nebo něco podobného. Žádná přetvářka, žádné divadlo, prostě pravda a vyznělo byto stokrát líp, než "na jméně firmy mi nezáleží".

ptaah

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #62 kdy: 23. 03. 2014, 16:05:21 »
Citace
Jiříku, proč myslíš, že jsem byl v SuSe a ne v pekárně? SuSe je společnost zabývající se Linuxem, proto jsem tam jakožto Linuxář šel na pohovor. Můj výběr nebyl založen na tom že SuSe, ale průnikem množin mých znalostí a jejich požadavků. Včera mi přišly připomínky zcela logické a k věci, ale v neděli sem chodí jen blbci.

A proč si jim to tedy popravdě neřekl? "Zajímám se o Linux, chtěl bych ho dělat profesionálně, SuSe má v téhle oblasti dobrý zvuk" .. nebo něco podobného. Žádná přetvářka, žádné divadlo, prostě pravda a vyznělo byto stokrát líp, než "na jméně firmy mi nezáleží".

Ale pise, ze im to priblizne tak povedal: "Takže jsem řekl že mi nabízená pozice připadá zajímavá a tato práce by mě bavila, na což se manager ohradil že myslel otázku tak, proč zrovna SuSe...". Oni proste chceli pocut, ze uz 5 rokov sniva o praci v SuSe  :)

Novy

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #63 kdy: 23. 03. 2014, 16:26:54 »
Ale pise, ze im to priblizne tak povedal: "Takže jsem řekl že mi nabízená pozice připadá zajímavá a tato práce by mě bavila, na což se manager ohradil že myslel otázku tak, proč zrovna SuSe...". Oni proste chceli pocut, ze uz 5 rokov sniva o praci v SuSe  :)

A nesnil?

ptaah

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #64 kdy: 23. 03. 2014, 16:35:33 »
Ale pise, ze im to priblizne tak povedal: "Takže jsem řekl že mi nabízená pozice připadá zajímavá a tato práce by mě bavila, na což se manager ohradil že myslel otázku tak, proč zrovna SuSe...". Oni proste chceli pocut, ze uz 5 rokov sniva o praci v SuSe  :)

A nesnil?
Nie. Podla toho co napisal, nesnival o praci v konkretnej firme. SuSe proste ponukalo poziciu, ktora by mu vyhovovala.


DK

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #65 kdy: 23. 03. 2014, 17:04:27 »
Ale pise, ze im to priblizne tak povedal: "Takže jsem řekl že mi nabízená pozice připadá zajímavá a tato práce by mě bavila, na což se manager ohradil že myslel otázku tak, proč zrovna SuSe...". Oni proste chceli pocut, ze uz 5 rokov sniva o praci v SuSe  :)

A nesnil?
Nie. Podla toho co napisal, nesnival o praci v konkretnej firme. SuSe proste ponukalo poziciu, ktora by mu vyhovovala.
To jo, ale je rozdil mezi "SuSe mi prijde jako firma na urovni, ktera mi dokaze nabidnout zajimavou praci a zazemi." a "Tak mi je jedno, kde budu delat. Hlavne ze za to budou penize."

ptaah

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #66 kdy: 23. 03. 2014, 17:13:13 »
Ano to je pravda. Urcite by som nikomu na pohovore nepovedal, ze mi je uplne jedno kde skoncim :). Ale myslim, ze az tak nezdvorilo im neodpovedal.

txt

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #67 kdy: 23. 03. 2014, 17:22:03 »
Vypečená otázka je, když se tě kádrovák zeptá na tvoji největší slabinu/neřest. V minulosti, jako nezkušený ucho hlásící se na cvičenou opici - servisního technika v czc jsem přiznal občasný pozdní příchody a byl konec.

lojza

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #68 kdy: 23. 03. 2014, 17:25:38 »
:D Ale pořád lepší nějakou říct než dělat, že žádnou nemáš. Nikdy jsem tu otázku nepochopil, protože nic jako seznam slabin neexistuje.

OMG

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #69 kdy: 23. 03. 2014, 17:30:54 »
To byl příklad, ty jsi fakt ztracenej. Když přijde na pohovor, tak se s ním třeba můžu pobavit a nebo mu dát test a nebo to prohodit. Podstatné na tom je, že není tak důležité, co říká, protože uvidím, co dělá a jak. Podstatné také je, že to bude i více kol, takže přesnost se zvyšuje.

Pokud hledáš schopné lidi, tak ti obvykle nebudou blekotat nic o tom, že chtějí u tebe pracovat a že klidně i zadarmo. Je to normální obchod. Já potřebuju s něčím pomoct a oni mi to nabízejí. Jestli se jmenuju tak nebo tak, je jedno. Zaučení je obvykle to menší, takže i když odejde, o nic moc jsem nepřišel a kvalitní práce zůstala. Ale chápu, že v oblasti lopat to funguje tak, že ji roky zaučuješ a brzdí celý tým.

-Takže ty nabíráš lidi pro firmu, která má stovky lidí.
-Nezajímají tě znalosti a zkušenosti, jdeš po inteligenci.
-Nezajímáš o to, jaká je perspektiva, že tam člověk vydrží aspoň půlrok.
-Zjevně nemáš na to přijímání nějakou metodiku a děláš to ad-hoc (viz Když přijde na pohovor, tak se s ním třeba můžu pobavit a nebo mu dát test a nebo to prohodit.)
-Přestože se nezajímáš o znalosti a zkušenosti (čili berete i lidi, kteří řemeslo dobře neovládají a možná i lidi, kteří ho vůbec neumí), tak to zaučení je to menší.
-I když vám člověk (který nemusel mít znalosti a zkušenosti) odejde po krátké době, tak tam po něm zůstává kvalitní práce
-Nový člověk (který nemusel mít znalosti a zkušenosti) nebrzdí ostatní v týmu, ale zjevně není v žádném specializovaném školicím centru, protože po něm zůstává kvalitní práce.
-Naopak máš pocit, že "lopaty" se musí zaučovat roky i když je to přesně naopak, protože čím méně kvalifikovaný člověk tím kratší dobu se zaučuje, protože tím jednodušší práci má a tím jednodušší výsek z procesů se ho týká.
-Píšeš, že jednání musí být jasné a přesné. Žádné kecy kolem. Ale přitom tady popisuješ vícekolový pohovor jako -test, test, pohovor, zase test. A házíš tu kolem sebe slovem lopata.

Ale jo, třeba ti to tu někdo bere, že zrovna u vás je to úplně jinak, než všude jinde.

lojza

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #70 kdy: 23. 03. 2014, 17:36:52 »
Pro tebe je to asi nesrozumitelné, ale to není můj problém. Nejsem nějaký náborář, ale nabírám lidi do svých týmů, tak asi vím, co se vyplatí a co ne. U vás to můžete dělat jinak, nic proti tomu, jen to jde i jinak a bez keců.

Nox

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #71 kdy: 23. 03. 2014, 17:49:04 »
Ale pise, ze im to priblizne tak povedal: "Takže jsem řekl že mi nabízená pozice připadá zajímavá a tato práce by mě bavila, na což se manager ohradil že myslel otázku tak, proč zrovna SuSe...". Oni proste chceli pocut, ze uz 5 rokov sniva o praci v SuSe  :)

A nesnil?
Nie. Podla toho co napisal, nesnival o praci v konkretnej firme. SuSe proste ponukalo poziciu, ktora by mu vyhovovala.
To jo, ale je rozdil mezi "SuSe mi prijde jako firma na urovni, ktera mi dokaze nabidnout zajimavou praci a zazemi." a "Tak mi je jedno, kde budu delat. Hlavne ze za to budou penize."

Jenze ta druha varianta je realita temer vsech zamestnancu. Pocet tech, kteri nekde pracuji, protoze chteji, a prace pro ne neni ekonomicka nutnost je naproste minimum. To si jen vsichni lzeme navzajem.

lojza

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #72 kdy: 23. 03. 2014, 17:57:39 »
Ale pise, ze im to priblizne tak povedal: "Takže jsem řekl že mi nabízená pozice připadá zajímavá a tato práce by mě bavila, na což se manager ohradil že myslel otázku tak, proč zrovna SuSe...". Oni proste chceli pocut, ze uz 5 rokov sniva o praci v SuSe  :)

A nesnil?
Nie. Podla toho co napisal, nesnival o praci v konkretnej firme. SuSe proste ponukalo poziciu, ktora by mu vyhovovala.
To jo, ale je rozdil mezi "SuSe mi prijde jako firma na urovni, ktera mi dokaze nabidnout zajimavou praci a zazemi." a "Tak mi je jedno, kde budu delat. Hlavne ze za to budou penize."

Jenze ta druha varianta je realita temer vsech zamestnancu. Pocet tech, kteri nekde pracuji, protoze chteji, a prace pro ne neni ekonomicka nutnost je naproste minimum. To si jen vsichni lzeme navzajem.

To je samozřejmě nesmysl. Práce musí být zábava, jinak budeš jen lopata. Ale právě proto hledám zajímavou práci a ne zajímavý název firmy. Práci poznám až tam začnu pracovat, ne předem. Takže ta otázka je hloupá.

Novy

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #73 kdy: 23. 03. 2014, 18:13:25 »
Vypečená otázka je, když se tě kádrovák zeptá na tvoji největší slabinu/neřest. V minulosti, jako nezkušený ucho hlásící se na cvičenou opici - servisního technika v czc jsem přiznal občasný pozdní příchody a byl konec.

Musíš říct, že tvou slabinou je workoholismus.

OMG

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #74 kdy: 23. 03. 2014, 18:25:56 »
To jo, ale je rozdil mezi "SuSe mi prijde jako firma na urovni, ktera mi dokaze nabidnout zajimavou praci a zazemi." a "Tak mi je jedno, kde budu delat. Hlavne ze za to budou penize."

Jenze ta druha varianta je realita temer vsech zamestnancu. Pocet tech, kteri nekde pracuji, protoze chteji, a prace pro ne neni ekonomicka nutnost je naproste minimum. To si jen vsichni lzeme navzajem.

Ta druhá varianta je pro hodně lidí holá pravda. Přesto existují lidé, kteří usilují o práci v konkrétní firmě, protože je prostě ta konkrétní firma nějak láká. A firma se přednostně snaží získat právě takové lidi, to je samozřejmé. Anebo se snaží získat lidi, kteří alespoň dokáží na firmě najít nějaká unikátní pozitiva, nebo aspoň nějaká pozitiva.

Nechápu, proč sem taháš to, že je minimum lidí, kteří pracují někde, protože chtějí a práce pro není ekonomická nutnost. Nikdo se tady nebaví o situaci, že chci někde pracovat i když pracovat vůbec nemusím.

Existuje opravdu hodně sociálních lží. Třeba ten dobrý den, nebo odpovědi na otázky jak se mám a jestli je holka tlustá. Ale tady o žádnou lež jít nemusí. Ta první varianta se totiž s tou druhou vůbec nemusí vylučovat. I když beru práci v jakékoliv firmě, tak i přesto mohu říct, čím mě takhle firma připadá zajímavá.
Práce ve velké firmě je v první řadě o dodržování pravidel. Pokud nedodržujete společenskou konvenci, že některé věci se neříkají naplno, tak co s váma?