Zkušenost z pohovoru

Jakub Galgonek

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #45 kdy: 23. 03. 2014, 13:22:20 »
Stovky zaměstnanců. Ale nechápu, kam to má vést.

Já s pohovory zkušenosti moc nemám, tak mne jen zajímalo, o jak velké firmě vlastně mluvíš.


lojza

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #46 kdy: 23. 03. 2014, 13:29:47 »
Spíše menší, protože ve velké obvykle nemáš tolik volnosti. Když mi ale nabídnou jinde něco lepšího, tak také mizím. Nechápu, proč bych tu čekal jen proto, že firma má cool jméno. To stejné čekám od členů týmu. Ale jednání musí být jasné a přesné. Žádné kecy kolem.

nobody

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #47 kdy: 23. 03. 2014, 13:31:43 »
Zdravím,
jsem student, moc prací jsem nezažil. Spíš spoustu pohovorů kde mě vyhodili už na recepci...

Poraďte prosím: mám si teda doma vždy připravit vlez_do_zadeke proslov kde jim budu říkat jak moc tu firmu miluju, jak moc mi záleží abych zrovna tam pracoval... Celou diskuzi jsem se snažil pročíst a chápu že jednoznačná odpověď neexistuje. Přesto poraďte prosím :) díky

aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #48 kdy: 23. 03. 2014, 13:44:27 »
Zdravím,
jsem student, moc prací jsem nezažil. Spíš spoustu pohovorů kde mě vyhodili už na recepci...

Poraďte prosím: mám si teda doma vždy připravit vlez_do_zadeke proslov kde jim budu říkat jak moc tu firmu miluju, jak moc mi záleží abych zrovna tam pracoval... Celou diskuzi jsem se snažil pročíst a chápu že jednoznačná odpověď neexistuje. Přesto poraďte prosím :) díky

Be yourself. A okrem toho neuskodi precitat zopar zvastov na webe od headhunterov a HR, aby si videl ako to vidia ludia z druhej strany (poznaj svojho nepriatela ;-) ), a ako napisat CV. Celkom zaujimavy pokec: google "Cracking the Coding Interview, 4 Edition - 150 Programming Interview Questions and Solutions" filetype:pdf

:-)

Novy

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #49 kdy: 23. 03. 2014, 13:55:16 »
Zdravím,
jsem student, moc prací jsem nezažil. Spíš spoustu pohovorů kde mě vyhodili už na recepci...

Poraďte prosím: mám si teda doma vždy připravit vlez_do_zadeke proslov kde jim budu říkat jak moc tu firmu miluju, jak moc mi záleží abych zrovna tam pracoval... Celou diskuzi jsem se snažil pročíst a chápu že jednoznačná odpověď neexistuje. Přesto poraďte prosím :) díky

Hlavně si co nejvíc zjisti o samotné firmě, abys pak nevypadal jako blbec, co šel zrovna kolem.


nobody

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #50 kdy: 23. 03. 2014, 14:02:40 »
Be yourself. A okrem toho neuskodi precitat zopar zvastov na webe od headhunterov a HR, aby si videl ako to vidia ludia z druhej strany (poznaj svojho nepriatela ;-) ), a ako napisat CV. Celkom zaujimavy pokec: google "Cracking the Coding Interview, 4 Edition - 150 Programming Interview Questions and Solutions" filetype:pdf

:-)

Díky za odpověď.

To je ten problém že jako blbeček studentík moc jór self být nemůžu a spíš cítím že musím tikat líp jak švýcarský hodinky. Někdo tu dával link na hospodářské noviny. Koukám že je zahrnu do repertoáru věcí, které na internetu čtu.

Co se CV týče tak bych řekl jsem "profesionál". Jednou jsem tam měl napsané uživatelská znalost MySQL a PostgreSQL a na pohovu mě tak brutálně vyvařili, že si dávám pozor na každou čárku v CV. Ikdyž je pravda, že bych si o psaní CV mohl něco načíst.

Cracking Interview jsem stahnul a šoupnul do ectečky a uvidím co se dozvím.

Každopádně k té mé "hloupé" otázce. Mám to divadlo na pohovoru hrát nebo ne? Případně existují nějaké dobré techniky a metody na HR? :D díky :)

nobody

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #51 kdy: 23. 03. 2014, 14:04:19 »
Hlavně si co nejvíc zjisti o samotné firmě, abys pak nevypadal jako blbec, co šel zrovna kolem.

Tak to dělám vždycky. Někdy je pak psina když samotné HR nachytám na švestkách na nějaké historické informaci... :D většinou to ale k ničemu není. Nebo mám špatnou karmu :D

lojza

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #52 kdy: 23. 03. 2014, 14:10:57 »
Každopádně k té mé "hloupé" otázce. Mám to divadlo na pohovoru hrát nebo ne? Případně existují nějaké dobré techniky a metody na HR? :D díky :)

Pokud chceš pracovat ve špatné firmě plné špatných lidí, tak ho klidně hraj. Dočasně to může být poučné.

irik

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #53 kdy: 23. 03. 2014, 14:12:58 »
Zdravim,
par let jsem delal jako team lead v jedne IT firme a i kdyz souhlasim s tim, ze odpoved na otazku - "Proc chcete k nam" nemusi mit zrovna vypovidajici hodnotu, tak cloveka, co mi rovnou rekne, ze je mu to uplne jedno bych nechtel. Proc? Protoze z moji zkusenosti je lepsi prumerny, ale nadseny programator, nez super naslanapy genius, ktery je schopny programovat kernel rovnou do gzipovane binarky, ale chybi mu nadseni, a musite ho ke vsemu nejak slozite motivovat.

lojza

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #54 kdy: 23. 03. 2014, 14:15:30 »
Moje zkušenosti jsou takové, že nadšení ti dobrou práci neudělá. Je pěkné, že by tam někdo byl i 20 hodin denně, ale když na to nemá, tak je to úplně k ničemu.

nobody

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #55 kdy: 23. 03. 2014, 14:17:56 »
Pokud chceš pracovat ve špatné firmě plné špatných lidí, tak ho klidně hraj. Dočasně to může být poučné.

Jasný. Znovu a znovu to tu čtu a názory jsou zde dobré. Problém je, že si nemůžu vybírat. Až budu nadupaný senior tak třeba možná. Díky moc za odpovědi :)

Jimm

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #56 kdy: 23. 03. 2014, 14:22:47 »
Nechápete psaný text... To není o tom jestli jestli dělám nadšeně práci, práce mě baví a chci ji dělat, ale je mi jedno jestli u vás či za rohem pro někoho jiného. Ale vidím asi jak to je, pokud mají všichni z oboru IQ podobné hodnoty a to co se zde tisíckrát probralo chápou stále špatně, k chybě jsme se přecijen dobrali, nakonec bude lepší všude hrát to divadlo, protože nevíte na jakého blba narazíte, že?

Zdravim,
par let jsem delal jako team lead v jedne IT firme a i kdyz souhlasim s tim, ze odpoved na otazku - "Proc chcete k nam" nemusi mit zrovna vypovidajici hodnotu, tak cloveka, co mi rovnou rekne, ze je mu to uplne jedno bych nechtel. Proc? Protoze z moji zkusenosti je lepsi prumerny, ale nadseny programator, nez super naslanapy genius, ktery je schopny programovat kernel rovnou do gzipovane binarky, ale chybi mu nadseni, a musite ho ke vsemu nejak slozite motivovat.

_pepak

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #57 kdy: 23. 03. 2014, 14:25:45 »
cloveka, co mi rovnou rekne, ze je mu to uplne jedno bych nechtel. Proc? Protoze z moji zkusenosti je lepsi prumerny, ale nadseny programator
Nějak nevidím, jak spolu ty dvě věty souvisí. Speciálně, jak souvisí nadšení do programování s nadšením do firmy XY.

Jirka

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #58 kdy: 23. 03. 2014, 14:59:09 »
Citace
Nechápete psaný text... To není o tom jestli jestli dělám nadšeně práci, práce mě baví a chci ji dělat, ale je mi jedno jestli u vás či za rohem pro někoho jiného. Ale vidím asi jak to je, pokud mají všichni z oboru IQ podobné hodnoty a to co se zde tisíckrát probralo chápou stále špatně, k chybě jsme se přecijen dobrali, nakonec bude lepší všude hrát to divadlo, protože nevíte na jakého blba narazíte, že?

Proč divadlo? Přece si musel mít nějaký důvod, že si srovna žádal o práci u SuSe, ne? Nebo sis roztočil kolečko na myší a zapíchl prst do monitoru a na který inzerát ukážu tam zavolám?

Jimm

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #59 kdy: 23. 03. 2014, 15:16:32 »
Jiříku, proč myslíš, že jsem byl v SuSe a ne v pekárně? SuSe je společnost zabývající se Linuxem, proto jsem tam jakožto Linuxář šel na pohovor. Můj výběr nebyl založen na tom že SuSe, ale průnikem množin mých znalostí a jejich požadavků. Včera mi přišly připomínky zcela logické a k věci, ale v neděli sem chodí jen blbci. :)