Pomohl vám titul k lepší práci?

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #540 kdy: 15. 01. 2014, 10:07:54 »
Ten to ma akesi popletene :D

Proč popletené? Je dost lidí, podle kterých titul přidává na solidnosti.


JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #541 kdy: 15. 01. 2014, 10:18:03 »
hej, ale pridavat tomu nejaku vyznamnu hodnotu mi pride trosku uplne z cesty. Dovera a lojalita sa nezaklada na tom, ci ma alebo nema dotycny titul.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #542 kdy: 15. 01. 2014, 10:18:37 »
Proč popletené? Je dost lidí, podle kterých titul přidává na solidnosti.
Pokud máš dva lidi se stejnými dovednostmi, tak jo. Ale pokud máš magistra, kterej je mimo, je to spíš o to horší. A vzhledem k tomu, že zatímco jeden se bude pět let učit diferenciální rovnice a druhej bude denodenně komunikovat s klienty a učit se chápat podstatu jejich potřeb, je výsledek celkem nasnadě... (pro živnostníka)

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #543 kdy: 15. 01. 2014, 10:23:52 »
hej, ale pridavat tomu nejaku vyznamnu hodnotu mi pride trosku uplne z cesty. Dovera a lojalita sa nezaklada na tom, ci ma alebo nema dotycny titul.

Důvěra nemusí mít vůbec racionální základ. Například na mnohé jednání si člověk také vezme oblek, aby vypadal solidně.

JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #544 kdy: 15. 01. 2014, 10:29:03 »
dovera sa zaklada na rovnakych myslienkach, na zdielani rovnakych hodnot. Potom sa mozme pozerat na preferencie danej firmy, ake projekty robila, ci jej skoncili uspechom/neuspechom. To, ze si dava niekto oblek na sedenia, to uz je tak zauzivane niekolko, je to zvyk si myslim. ale nevypoveda to o tom, ze budem danemu cloveku doverovat, aj ked bude vyzerat solidne v obleku od Armaniho.


Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #545 kdy: 15. 01. 2014, 10:32:58 »
dovera sa zaklada na rovnakych myslienkach, na zdielani rovnakych hodnot.

Však jo, stačí, aby si jeho klient také myslel, že mít titul je cool ;D

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #546 kdy: 15. 01. 2014, 10:41:37 »
Například na mnohé jednání si člověk také vezme oblek, aby vypadal solidně.
Lidi velmi rychle začínají chápat, že provozovatel podvodných prodejů důchodcům nosí sako jako součást podvodu.

Zvlášť v bezpečnosti: nechal by sis udělat penetrační testy od člověka s pěti lety praxe, referencemi a portfoliem úspěšných projektů, nebo od absolventa, kterej se pět let učil "teoretické základy IT"? Rozhoduje to portfolio, na titul sere pes. Ve spoustě firem se titul nepíše ani na vizitku, takže by si ho musel napsat tak leda na čelo :)

JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #547 kdy: 15. 01. 2014, 10:44:50 »
S tou vizitkou ma napadlo nieco ohladom obcianskeho. :D O rok aj nieco mi konci platnost a priatelke hovorim, ze ked si ho pojdem menit, tak nemam zapotreby si tam dat prirobit ten titul. Naco mi priatelka povedala, ze ci som normalny a naco si ho potom robim :D

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #548 kdy: 15. 01. 2014, 10:51:17 »
Rozhoduje to portfolio, na titul sere pes.

Rozhoduje, anebo by mělo rozhodovat ;)? Pokud by ten člověk tvrdil, že si udělá titul, aby byl solidní, také se mu také vysměju. Pokud si ale chce udělat titul, aby (při prvním dojmu) vypadal (než dojde na lámání chleba) solidně, tak mi to prostě nepřijde až tak zcestné.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #549 kdy: 15. 01. 2014, 10:55:26 »
Rozhoduje, anebo by mělo rozhodovat ;)? Pokud by ten člověk tvrdil, že si udělá titul, aby byl solidní, také se mu také vysměju. Pokud si ale chce udělat titul, aby (při prvním dojmu) vypadal (než dojde na lámání chleba) solidně, tak mi to prostě nepřijde až tak zcestné.
Jasně, já si třeba titul na vizitky taky píšu ze stejnýho důvodu - když řešíš něco s koncákama, tak to svou váhu má. Ale rozhodně jsem kvůli tomu tu školu nedělal a nemyslím si, že je to kdovíjaká konkurenční výhoda. Je to tak maximálně takový drobný přilepšení, jazýček na vahách, kterej může rozhodnout tak maximálně při stejné nabídce. Jenže daleko víc rozhoduje třeba právě to jednání s klientem - a v tom absolvent prostě vyhoří, protože s tím nemá zkušenost.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #550 kdy: 15. 01. 2014, 10:57:29 »
titul na vizitky
Teda titulY - když už jsme u toho ohromování koncáků ;)

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #551 kdy: 15. 01. 2014, 11:05:54 »
Teda titulY - když už jsme u toho ohromování koncáků ;)

No, já je tam třeba nemám, ale já také nemám nikoho, koho bych jimi mohl ohromovat.

Ale vzpomněl jsem si na jeden pěkný vtip: "Tak jsme dostali nového šéfa, hned si také dal na dveře cedulku - bc. Josef Novák. No chápeš to? On si pověsí na dveře, že nedokončil vysokou školu!"

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #552 kdy: 15. 01. 2014, 11:13:10 »
Ale vzpomněl jsem si na jeden pěkný vtip: "Tak jsme dostali nového šéfa, hned si také dal na dveře cedulku - bc. Josef Novák. No chápeš to? On si pověsí na dveře, že nedokončil vysokou školu!"
Nebo: no chápeš to, proč by nám měl šéfovat doktor filosofie?! :)

Karol

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #553 kdy: 15. 01. 2014, 12:47:08 »
I když to tak bude znít, nebráním titul jako takové, ale Prýmek aspol asi taky mají oblíbenou činnost v porovnání dvou sort lidí, které nikdo normální nemůže porovnávat.
Dám to příklad kdy pan Prýmek porovnává absolventa s někým kdo má 5 let praxe:¨

Citace
Zvlášť v bezpečnosti: nechal by sis udělat penetrační testy od člověka s pěti lety praxe, referencemi a portfoliem úspěšných projektů, nebo od absolventa, kterej se pět let učil "teoretické základy IT"? Rozhoduje to portfolio, na titul sere pes. Ve spoustě firem se titul nepíše ani na vizitku, takže by si ho musel napsat tak leda na čelo

Není spíše normální porovnávat absolvent "střední školy vs VŠ", nebo porovnat "středoškolák 5let praxe vs VŠ 5 let praxe"?

Nechci urážet, ale už jenom na myšlenku srovnávat jakéhokoliv absolventa jakékoliv školy s někým kdo má 5 let praxe není asi normální myšlení hodno ITáka (lépe řečeno nikoho kdo má selské rozum)...

Když už se chcete bavit o tom jestli lepší VŠ nebo ne. Pak porovnávejte ve stylu mám před sebou absolventa střední školy a obsolventa VŠ. Kdo bude pro firmu lepší?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #554 kdy: 15. 01. 2014, 12:53:33 »
Co říkáte na dánské bezplatné školství? http://scandinavianstudy.com/cs/partnerske-univerzity/a-z-studijni-obory/
Letmo jsem to projel a vypadalo to vcelku zajímavě. Řešení projektů ve skupinách (soft skill potřebujou i technici!). Míň předmětů za víc kreditů(když mě něco zajímá můžu se tomu věnovat víc do hloubky). Minimum předmětů co nesouvisej se specializací.
Co jsem zažil a viděl z Aalborgu, tak mi to připomělo naše nástavby - něco mezi naší střední a naší výškou. Té teorie tam určitě měli méně, nicméně trochu schopnější studenty lifrovali do ciziny a měli víc a déledobějších doktorandů.
Vypadá to něco jako české VOŠ, nebo německé Hochschule(ty jsou prý celkem praktické).
Byl jsi (jste?) tam na erasmu? Naučil ses tam něco přínosného?

Když už tyhlety základy algebry, statistiky a nepočítaně různých matematicko technických směrů znám z českýho školství a nemám akademický ambice, tak  by to mohlo dávat smysl na navazujícím studiu.

Byl jsem tam tři měsíce - ale v rámci postgraduálu jsem tam vymýšlel jak do Postgresu nalévat VL geodata. Pro mně osobně to bylo zajímavé v tom, že jsem viděl jak to chodí na jiných univerzitách než na ČVUT. Osobně mi víc vyhovuje ČVUT - a to, co jsem zažil na SI na stavárně - ale to, jak to fungovalo v Aalborgu mi taky dávalo smysl.