Pomohl vám titul k lepší práci?

javaman ()

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #750 kdy: 12. 03. 2017, 16:18:34 »
takze inteligencia zabezpeci kvalitny vyvoj? cize staci byt inteligentny, sadnut si za pc, pustit javu a zacnem vytvarat kvalitny produkt. ano?

Přesně tak. Problém je v tom, že inteligentních lidí je moc málo, takže si hloupá většina myslí, že stačí mít znalosti. Proto VŠ učí tak hloupým stylem. Oni neučí chytré lidi, ale blbečky, kteří pak budu dobře pracovat (zdravím 8)).


Radovan.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #751 kdy: 12. 03. 2017, 17:17:35 »
blbečky, kteří pak budu dobře pracovat
No, aspoň že ses přiznal :P

jpu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #752 kdy: 12. 03. 2017, 17:19:32 »
takze inteligencia zabezpeci kvalitny vyvoj? cize staci byt inteligentny, sadnut si za pc, pustit javu a zacnem vytvarat kvalitny produkt. ano?

Přesně tak. Problém je v tom, že inteligentních lidí je moc málo, takže si hloupá většina myslí, že stačí mít znalosti. Proto VŠ učí tak hloupým stylem. Oni neučí chytré lidi, ale blbečky, kteří pak budu dobře pracovat (zdravím 8)).

dakujem, teraz uz mi je to jasne a otvoril si mi oci.

javaman ()

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #753 kdy: 12. 03. 2017, 17:31:59 »
To asi ne, protože to nemůžeš pochopit. Maximálně to opakovat jako vše ostatní, co umíš. Ale pochopení opravdu nečekám.

jpu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #754 kdy: 12. 03. 2017, 20:34:11 »
Nejake rady a tipy nemas javamane?


javaman ()

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #755 kdy: 12. 03. 2017, 20:47:45 »
Rady a tipy na co?

David

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #756 kdy: 13. 03. 2017, 08:31:40 »
Ahoj, nečetl jsem celou diskusi, možná už to někdo zmiňoval, ale pracoval jsem v IBM, nevím jestli to byla lepší práce, ale určitě hodně dobře hodnocená, nicméně bez titulu by se na mne ani nepodívali.

Davdi

Polymath

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #757 kdy: 13. 03. 2017, 11:02:29 »
Ahoj, nečetl jsem celou diskusi, možná už to někdo zmiňoval, ale pracoval jsem v IBM, nevím jestli to byla lepší práce, ale určitě hodně dobře hodnocená, nicméně bez titulu by se na mne ani nepodívali.

Davdi
To je klasika, ostatně většina zajímavých pozic to tak má. U nás ve firmě taky CV bez titulu letí do koše (když už ho nějaký trouba pošle i přes jasné požadavky v inzerátu). Na druhou stranu stejně musí vždy následovat důkladné přezkoušení, zvlášť "tituly" z univerzit v USA někdy nemají ani úroveň naší maturity.

Lama

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #758 kdy: 13. 03. 2017, 21:27:46 »
Takže lidi jako Gates by neměli v IBM a dalších firmách šanci...

jpu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #759 kdy: 13. 03. 2017, 21:59:19 »
Citace
Takže lidi jako Gates by neměli v IBM a dalších firmách šanci...
no boli uplne v zadeki. asi by len niekde v garazi bastlili

Ozík Amík

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #760 kdy: 14. 03. 2017, 23:56:23 »
V CR/SR je vsetko o znamostiach, tituly ti nepomozu a kadejaki neschopni ludia budu tvojimi sefmi
Ano, nejen v ČR. Proto je tu tolik šéfů-manažerů ze SR, no offence.

V Nemecku je naopak extremny doraz na tituly
A to jsi slyšel kde? Moje osobní zkušenost je naprosto odlišná a stejná jako v předchozím případě, snad jen s rozdílem, že SR v managementu je tam poskrovnu.

V USA bud si na Ivy/Stanford/MIT so zarucenym 200-300k/rocne a headhuntovany celym Silicon Valley, alebo sa na titul vobec nehladi a aj s bakalarom z hornej-dolnej mozes byt CEO.
Bude to asi překvapení, ale je tomu úplně stejně, jako v předchozích dvou příkladech. V zemích "na západě" se lidé stěhují, aby mohli být v té správné oblasti, kde pošlou děti do školy (něco jako u nás spádová oblast), která má dobrou pověst. Je to proto, že vědí, že se vztahy mezi mladými lidmi vytvářejí již od mládí a to především na školách. Zvyšují tak pravděpodobnost, že jejich potomek narazí na někoho, kdo bude sám schopný nebo znát někoho jiného, který jim zajistí lepší budoucnost (zaměstnání). Bez známých se prostě začíná v rychlém občerstvení, v úklidových službách, ...

Ta propaganda a sebemrskání v tom, že mít známé je špatná věc, je až nebezpečně účinná. Je až k neuvěření, jak snadné je (nemyslící?) masu "opít rohlíkem".

Dzindy

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #761 kdy: 15. 03. 2017, 03:21:11 »
Takže lidi jako Gates by neměli v IBM a dalších firmách šanci...

No, jak se to vezme. Oni hlavně měli dobré "známé". Prostě byli tak říkajíc "v klubu". Každé malé dítě chápe, že bez příslušnosti ke klubu si prostě zahraje tak leda za domem na louce (na hřišti před panelákem, ať jsme korektní)...