Pomohl vám titul k lepší práci?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #345 kdy: 22. 11. 2013, 22:30:46 »
2) kdyz je neco rozdilne tak proste jedno bude mit vic a druhy min. logicky.
Např. rozdíl mezi platy blonďáků a brunetů.

3) rasismus uz dneska ve spolecnosti prakticky neexistuje.
http://thepraguething.wordpress.com/2012/11/08/33-things-ive-learnt-from-prague/


Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #346 kdy: 22. 11. 2013, 22:33:15 »
rasismus uz dneska ve spolecnosti prakticky neexistuje. nejsou to predsudky nybrz zkusenosti.

To mi připomíná, jak mi jeden známý říkal, že jeho negativní zkušenost s Romy spočívá v tom, že jim ze stavby zmizel měděný plech.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #347 kdy: 22. 11. 2013, 22:36:05 »
To mi připomíná, jak mi jeden známý říkal, že jeho negativní zkušenost s Romy spočívá v tom, že jim ze stavby zmizel měděný plech.
:))

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #348 kdy: 22. 11. 2013, 22:38:57 »
rasismus uz dneska ve spolecnosti prakticky neexistuje. nejsou to predsudky nybrz zkusenosti.
To mi připomíná, jak mi jeden známý říkal, že jeho negativní zkušenost s Romy spočívá v tom, že jim ze stavby zmizel měděný plech.
me proste vadi kdyz ma nekdo pres ulici v lete kazdy den do noci diskoteku. To neni predsudek, ale zkusenost. To neni rasismus. Rasismus by byl vyhanet pryc vsechny. presto mi vietnamci v baraku nevadi. chovaji se slusne. nemel jsem na kolejich problem s cernochama. neprijde mi rasisticke kdyz mi vadi ze naprosto bezduvodne po me a me rodine cikanata rvou "ty k.rvo gadzovska naval prachy!" Dokonce mi nevadi ani ten cikan co u nas pracuje pro technicke sluzby - chova se slusne a jeho deti se chovaji slusne a chodi do skoly.

Rozdil mezi blondakem a brunetem je JEN v barve vlasu. To nema na pracovni vykon vliv. To, ze rozdil pohlavi ten vliv ma je vice nez jasne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #349 kdy: 22. 11. 2013, 22:46:24 »
me proste vadi kdyz ma nekdo pres ulici v lete kazdy den do noci diskoteku.
Mě zas sere, když někdo krade miliardy ze státního rozpočtu. Ale nevyprávím rádobyvtipy o tom, jak Češi kradou.

Rozdil mezi blondakem a brunetem je JEN v barve vlasu. To nema na pracovni vykon vliv. To, ze rozdil pohlavi ten vliv ma je vice nez jasne.
A odpovíš mi konečně na tu otázku, proč např. v Polsku má vliv poloviční než u nás?


Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #350 kdy: 22. 11. 2013, 22:51:57 »
me proste vadi kdyz ma nekdo pres ulici v lete kazdy den do noci diskoteku. To neni predsudek, ale zkusenost. To neni rasismus. Rasismus by byl vyhanet pryc vsechny. presto mi vietnamci v baraku nevadi. chovaji se slusne. nemel jsem na kolejich problem s cernochama. neprijde mi rasisticke kdyz mi vadi ze naprosto bezduvodne po me a me rodine cikanata rvou "ty k.rvo gadzovska naval prachy!" Dokonce mi nevadi ani ten cikan co u nas pracuje pro technicke sluzby - chova se slusne a jeho deti se chovaji slusne a chodi do skoly.

Jde o to, jak tu problémovou skupinu identifikuješ. Prostě řekneš, že máš negativní zkušenost s Romy. Stejně tak bys ale mohl říct, že máš máš negativní zkušenost s dlouhodobě nezaměstnanými a jejich dětmi.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #351 kdy: 22. 11. 2013, 23:08:40 »
Mě zas sere, když někdo krade miliardy ze státního rozpočtu. Ale nevyprávím rádobyvtipy o tom, jak Češi kradou.
Citace
no vidis a ja nemam problem vypravet vtipy o komkoliv - francouzich, zidech, policajtech, politicich, blondynach, kryplech(ac sam zdravotne telesne postizeny)...

A odpovíš mi konečně na tu otázku, proč např. v Polsku má vliv poloviční než u nás?
jinej kraj, jinej mrav. moje zena chtela deti brzo, jine zase chteji deti po tricitce, jine vubec. to asi bude v kazdem narode jinak dane. a o tom to je.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #352 kdy: 22. 11. 2013, 23:10:11 »
Jde o to, jak tu problémovou skupinu identifikuješ. Prostě řekneš, že máš negativní zkušenost s Romy. Stejně tak bys ale mohl říct, že máš máš negativní zkušenost s dlouhodobě nezaměstnanými a jejich dětmi.
no jo, ale je to nahoda kdyz vetsina z nas ma tu spatnou zkusenost s jednou konkretni skupinou? je to nahoda kdyz kazdy kdo ma takhle na sidlisti hlucno tak tvrdi ze puvodcem je jista skupina?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #353 kdy: 22. 11. 2013, 23:10:45 »
to asi bude v kazdem narode jinak dane. a o tom to je.
Aha. Tak to bysme měli a můžem jít spát.

one time

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #354 kdy: 22. 11. 2013, 23:23:00 »
Jo tak uzit.... aha.

Vy asi nebudete s timto mit mnoho zkusenosti, vidte?
Materska to je 24/7/365 non-stop naproste obetovani se, ta mamina je v tak intenzivnim zaprahu, ze nema absolutne na nic cas, mne osobne by z toho kleplo. Rozhodne bych nevolil termin "uzit si to", protoze to je proste nesmysl. Pokud mamina zvoli delsi materskou, je to pro dobro toho ditete, rozhodne to nema nic spolecneho s dovolenou.
kecy. tohle proste neni pravda. teda pokud si to doma rozumne nastavi. mam s tim svoji praktickou zkusenost. kdyby nas zena uzivila tak nemam problem. je dost podstatny rozdil mit jedinou starost vyprat a uvarit a je uplne neco jinyho mit na bedrech odpovednost za to ze to uzivim - hypoteka, jidlo atd. Jak rikam, mam vlastni zkusenost z obou stran a krom kojeni na tom neni nic co by se nedalo zvladnout.

Jestli podle vas je jedina starost rodice vyprat a uvarit, tak to se nedivim, ze vam to prijde tak fajn..

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #355 kdy: 22. 11. 2013, 23:24:07 »
no jo, ale je to nahoda kdyz vetsina z nas ma tu spatnou zkusenost s jednou konkretni skupinou? je to nahoda kdyz kazdy kdo ma takhle na sidlisti hlucno tak tvrdi ze puvodcem je jista skupina?

No ale proč tu skupinu identifikují zrovna podle rasy? Proč třeba netvrdí, že mají problémy s nezaměstnanými?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #356 kdy: 23. 11. 2013, 00:01:34 »
a to, ze si to uzivam, to je jen nastavenim mysli. Proste si uvedomuju, ze uz si to nikdy nezopakuju tak si to uzivam. Stejne jako si uzivam dobre jidlo zatimco jinym staci naplnit si pupek smazakem a kilem hranolek.

Kamaráde, když už tu zmiňuješ tu stravu, tak některé věci se fakt musí narovnávat, ať pod tlakem, nebo bez něj. Vždyť to, co se tu žere je do nebe volající. No a to co dokážou prodat pro děti a uvádějí to za největší kvalitu, tak to je fakt humus. Si vem, že veškeré okolní státy (až na slováky snad) k nám dodají to, co by si u nich nikdo nekoupil. No a o tom, že i česká kvalita potavin jde rapidně dolů, o tom se snad nemusíme bavit. Ano, dají se sehnat kvalitní potraviny a když vynechám jejich cenu, tak druhým vedlejším je, že je sehnat dá docela zabrat.

one time

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #357 kdy: 23. 11. 2013, 03:16:39 »

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #358 kdy: 23. 11. 2013, 08:07:27 »
Kamaráde, když už tu zmiňuješ tu stravu, tak některé věci se fakt musí narovnávat, ať pod tlakem, nebo bez něj. Vždyť to, co se tu žere je do nebe volající.
Nemyslim, ze je nutne neco zakonem specialne narovnavat v tomto smeru. Staci kontrolovat zda jsou zakony dodrzovany. Dneska vazne neni problem nakoupit relativne kvalitni potraviny. Nuti snad nekdo lidi kupovat v kauflandu "masny polotovar" (=50% masa) za 100,-/kg kdyz vedle v masne cerstve namlete odrezky za 80,-? Je pravda, ze me taky nebavi cist vsechny etikety kdyz neco vkladam do kosiku, ale delam to. To, ze lidi preferuji kybl sracek je jejich problem, ja mam radsi lzici medu. A dneska nemam problem koupit si ten "med". To ze se prodavaji sracky to neni vinou supermarketu, to je vinou poptavky. Dokud bude poptavka tak vzdy prijde nekdo s nabidkou.

Jakub Galgonek: znam bile nezamestnane a problemy s nima nejsou. nemaji diskoteky do noci, nejezdi do teska taxikem a jejich deti chodi do skoly. ta generalizace je spatna, ale oni si za to muzou predevsim sami. Stejna situace je a rucnikarema. Nelibi se mi kdyz nekde ma 5% mensina na svedomi 95% znasilneni (tusim Goteborg to byl kdo vydal oficialni policejni statistiky). Nelibi se mi zvyk podrezavat bezverce na ulici a nelibi se mi ani dalsi zvyky jako halal nebo kamenovani. A shodou okolnosti toto ma na svedomi opet jedno jiste etnikum. Je to stejny jako v 38. - kazdej sudetak dneska tvrdi, ze byl proti henleinovi. Ale jsou lide ktere zajima historie vic nez propaganda a vi...

one time: samozrejme jsem to zjednodusil. myslim, ze dobre vim co to obnasi, ta 3/4 rocni zkusenost uz mi leccos dala. a podobne fotky samozrejme znam z kazdodenniho zivota. ale clovek se tomu zasmeje, s ditetem to uklidi a je. starosti s uzivenim rodiny jsou jina liga(kdyz vynecham ruzne zdravotni indispozice u ditete).
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #359 kdy: 23. 11. 2013, 09:11:24 »
a nelibi se mi ani dalsi zvyky jako halal
Co se ti nelíbí na tom, že má někdo nějaké stravovací návyky? Vegetariánství se ti taky nelíbí?