Pomohl vám titul k lepší práci?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #330 kdy: 22. 11. 2013, 22:00:24 »
Třeba se jim jen nechce jít studovat někam, kde je většina bude považovat za "jiný živočišný druh" :-). A já se jim ani nedivím ...
Něco takového v tom určitě bude. Téma "ženy v IT" se v zahraničí dost řeší. U nás ne, my totiž jako obvykle víme, jak to je že... jsou to prostě blbky, co na to nemají...

 ::)


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #331 kdy: 22. 11. 2013, 22:01:01 »
Jo tak uzit.... aha.

Vy asi nebudete s timto mit mnoho zkusenosti, vidte?
Materska to je 24/7/365 non-stop naproste obetovani se, ta mamina je v tak intenzivnim zaprahu, ze nema absolutne na nic cas, mne osobne by z toho kleplo. Rozhodne bych nevolil termin "uzit si to", protoze to je proste nesmysl. Pokud mamina zvoli delsi materskou, je to pro dobro toho ditete, rozhodne to nema nic spolecneho s dovolenou.
kecy. tohle proste neni pravda. teda pokud si to doma rozumne nastavi. mam s tim svoji praktickou zkusenost. kdyby nas zena uzivila tak nemam problem. je dost podstatny rozdil mit jedinou starost vyprat a uvarit a je uplne neco jinyho mit na bedrech odpovednost za to ze to uzivim - hypoteka, jidlo atd. Jak rikam, mam vlastni zkusenost z obou stran a krom kojeni na tom neni nic co by se nedalo zvladnout.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #332 kdy: 22. 11. 2013, 22:01:47 »
Uz to tu bylo vysvetleno nekolikrat. Proste na to nejsou zenske stavene. Neexistuje nic jako diskriminace, je to prirozeny jev.
To není vysvětlení, to je hypotéza.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #333 kdy: 22. 11. 2013, 22:04:13 »
Jak rikam, mam vlastni zkusenost z obou stran a krom kojeni na tom neni nic co by se nedalo zvladnout.
To dost záleží na povaze dětí, jejich počtu, zdraví...

Chtěl bych vidět, jak by sis lebedil např. s hyperaktivními dvojčaty nebo dítětem trpícím nespavostí (nemyslím normální nespavost, ale nemoc).

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #334 kdy: 22. 11. 2013, 22:05:59 »
Je to jiny zivocisny druh, ma jinak nastavene mysleni.
Proc jsou na strojarne 1-2 zenske v kruhu?
A proč je třeba na matematice (relativně vůči klukům) mnohem více holek než na té strojárně či informatice? Třeba se jim jen nechce jít studovat někam, kde je většina bude považovat za "jiný živočišný druh" :-). A já se jim ani nedivím ...
mozna kluky tolik nebavi ta cista matika a maji radsi techniku. a ten pomer tam nebude 15:1 jako na strojarne ci 15:3 jako na stavarne nybrz vyznamne blize polovine.
kolik zenskych by si hralo s RC modelem ktere dostane k vanocum jejich dite? prakticky zadna. kolik tatinku? prakticky kazdy.
"jiny zivocisny druh" - po osmi letech v jedne domacnosti jsem o tom presvedcen a driv jsem to taky bral jinak. ale jejich uvazovani a nastaveni zivotnich hodnot je nekompatibilni. nerikam, ze horsi. rikam JINE.
s tema blbkama jste tady zacali vy ROVNObijci, nikdo jiny to tu netvrdi. Jen je neprirozene neco prirozeneho umele narovnavat.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #335 kdy: 22. 11. 2013, 22:07:53 »
Jak rikam, mam vlastni zkusenost z obou stran a krom kojeni na tom neni nic co by se nedalo zvladnout.
To dost záleží na povaze dětí, jejich počtu, zdraví...

Chtěl bych vidět, jak by sis lebedil např. s hyperaktivními dvojčaty nebo dítětem trpícím nespavostí (nemyslím normální nespavost, ale nemoc).
Starsi holka je hyperaktivni, mala nas do roku a pul nenechala vyspat. Mame byt 2+1 takze jsem si prozival to same co zena. Ani jsem nemohl utect "do prace". Materskou nesnizuju, ale myslim ze to neni ani nic co by bylo na metal.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #336 kdy: 22. 11. 2013, 22:10:21 »
ale jejich uvazovani a nastaveni zivotnich hodnot je nekompatibilni. nerikam, ze horsi. rikam JINE.
s tema blbkama jste tady zacali vy ROVNObijci, nikdo jiny to tu netvrdi. Jen je neprirozene neco prirozeneho umele narovnavat.
Nevím, jestli jsem "rovnobijec" (to už asi NEROVNObijec, ne? :), ale s tímhle naprosto souhlasím. S genderistkami, které popírají rozdíly mezi pohlavími vůbec nesouhlasím. Možná tě to překvapí, ale takových lidí je naprosté minimum, to je asi tak okrajový proud jako lesbický feminismus v rámci celkového feminismu :)

Akorát mi teda přijde zajímavé, že ausgerechnet ty vlastnosti mužů jsou ty, co trh víc oceňuje. To je zatracenej pech. A ještě zajímavější je, že v různých zemích jsou ty rozdíly mezi pohlavími různě velké, jak už tu bylo zaznělo mockrát.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #337 kdy: 22. 11. 2013, 22:11:33 »
Uz to tu bylo vysvetleno nekolikrat. Proste na to nejsou zenske stavene. Neexistuje nic jako diskriminace, je to prirozeny jev.
To není vysvětlení, to je hypotéza.
Hypotezu z toho delaji eurohujerska trdla, aby na toho vycucali verejne finance pres nesmyslne vyzkumy a granty. Tohle co rikam tak vidi kazdy normalne soudny clovek az na tebe(mozna jsi taky prisatej na europrachy). Neni na tom vubec nic spatneho. Stejne tak neni nic spatneho na tom, ze jihoevropani jsou chudsi nez nemci nebo severani.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #338 kdy: 22. 11. 2013, 22:12:13 »
mozna kluky tolik nebavi ta cista matika a maji radsi techniku.

Takže kluci nechodí na čistou matematiku, protože je nebaví, a holky nechodí na strojárnu, protože na ni nemají :-)?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #339 kdy: 22. 11. 2013, 22:14:03 »
ale jejich uvazovani a nastaveni zivotnich hodnot je nekompatibilni. nerikam, ze horsi. rikam JINE.
ale s tímhle naprosto souhlasím.
no tak proc by to potom melo byt umele srovnavano? to je asi jako chtit narovnavat platy reku s nemcema a holandanu s etiopanama. proste rozdily v ruznych vecech existuji. je to prirozene. nekdo je hornak a jinej zase dolnak. budeme je oba nutit aby se preorientovali na pupek? nekdo tvrdi, ze je super jit do prace v pulroce ditete, jine matky (nebo treba i vztazeno na narody) to povazuji za spatne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #340 kdy: 22. 11. 2013, 22:15:40 »
nepsal jsem, ze na to nemaji, ale ze NECHTEJI. a mozna na to nemaji - na jiny styl mysleni a uvazovani. stejne jako ti kluci nemaji na tu cistou teorii tak tam proste nechteji jit.
viz: Odpověď #323 kdy: Dnes v 21:37:30
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #341 kdy: 22. 11. 2013, 22:19:46 »
Tohle co rikam tak vidi kazdy normalne soudny clovek az na tebe(mozna jsi taky prisatej na europrachy).
Ne, můžu tě ujistit, že jestli jsem "přisátej" na nějaký veřejný finance, tak za tu ubermenschovou informatiku...
Jestli jsem v tom tématu nějak osobně zainteresovanej, tak v tom, že mě sere, jak u nás každej, kdo si dovolí říct něco, co je v zahraničí* naprosto normální, hnedka "eurohujer", "pravdoláskař", "nikým nevolený terorista" apod. A netýká se to jenom genderu, ještě víc se to týká rasismu. Ten mě sere ještě víc.

* btw, především na tom tebou zmíněným vyspělým severu...

no tak proc by to potom melo byt umele srovnavano?
Protože z rozdílnosti automaticky nutně neplyne nižší ohodnocení. Už mě to fakt nebaví opakovat, ale je tady prostě víc faktorů: oprávněné rozdíly i neoprávněné rozdíly plynoucí z předsudků. To druhé má smysl narovnávat. Jakým způsobem, to je jiná věc. Kvóty taky nemusím.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #342 kdy: 22. 11. 2013, 22:21:28 »
ale myslim ze to neni ani nic co by bylo na metal.
To ani nikdo netvrdil. Mezi "dovolenou", "užíváním si" a "utrpením vyžadujícím metál" je rozdíl.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #343 kdy: 22. 11. 2013, 22:26:36 »
1) ja muzu rict, ze si to rozhodne uzivam a je to pro me dovolena. udel uzivit rodinu je psychicky vyrazne narocnejsi.
2) kdyz je neco rozdilne tak proste jedno bude mit vic a druhy min. logicky. mimochodem uplne stejny nesmysl bylo narovnavat vysi pojisteni.
3) rasismus uz dneska ve spolecnosti prakticky neexistuje. nejsou to predsudky nybrz zkusenosti. kdyby tady byl rasismus tak bude narod vyhanet vietnamce zpatky do dzungle. ze je neco normalni na zapade neznamena ze je to lepsi. arabsky ctvrti jsou na zapade normalni, ale za neco lepsiho je povazuji jen nepracujici rucnikari.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #344 kdy: 22. 11. 2013, 22:28:38 »
a to, ze si to uzivam, to je jen nastavenim mysli. Proste si uvedomuju, ze uz si to nikdy nezopakuju tak si to uzivam. Stejne jako si uzivam dobre jidlo zatimco jinym staci naplnit si pupek smazakem a kilem hranolek.
Děkuji za možnost editace příspěvku.