Pomohl vám titul k lepší práci?

Tonic

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #90 kdy: 07. 10. 2013, 11:07:43 »
Zdravim,
bohuzel ano, situace je takova "birokraticka" nikoho nezajima co umis, ale jestli na to mas papir.
Samozrejme je spousta veci co neumim, ale od toho se preci clovek uci a v IT to plati dvojnasob.
Jedno dobre misto jsem musel takhle opustit prave z duvodu, ze nemam titul.
Ale to uz patri k zivotu.


Pupi_1

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #91 kdy: 07. 10. 2013, 11:13:46 »
vitamin_:
podla mna si trosku odporujes tychto vyjadreniach.

Citace
Necital som celu diskuziu, ale v dnesnej dobe je VS velmi dolezita.
Citace
Cim narocnejsia je praca, tym viac je kladeny doraz na vedomosti a nie na skolu. Ak je praca jednoduchsia, treba mat titul.

Tym chces povedat, ze niekto v call centre potrebuje VS, pretoze jeho praca je uplne trivialna?

Citace
Na miesta ktore sa hlasi vela ludi casto beru len ludi z vysokou skolo (aj ked je pre danu pracu nepotrebna)
S tymto si dovolim nesuhlasit. Toto mozno plati pri uradnikoch, uciteloch, a ludi smerujucich do statnej spravy. Urcite to neplati pre cloveka, ktory smeruje ako senior developer/analytik/teamleader. Tam urcite nebudu vyberat podla toho, aku skolu ukoncili uchadzaci tak pred 10 rokmi  :D . Ale podla skusenosti tych ludi. Ak sa niekto bude hlasit na poziciu teamleadra a nikdy toho teamleadra nerobil, len robil obycajneho programatora, tak takeho isto nezoberu na taku poziciu.
Podobne je to u manazerskych pozicii. Vela mladych a naivnych ludi, ktori studuju ekonomiu-manazment sa hned vidia po skonceni skoly na nejakych vysokych postoch ako riaditelia a tvaria sa, ze su uz machri, ved oni studovali manazment a vedia vsetko. Ale takto to neplati. Vyberu cloveka co ma skusenosti. A ked sa bude uchadzat niekto, kto ma mozno 10 rocne skusenosti s manazovanim a ma napr. len maturitu alebo Bc. tak schova aj dalsich 50 naivnych absolventov VS.
Moja sestra vystudovala VS, skoncila s cervenym diplomom a mala problem si zohnat pracu. Teraz robi za par stoviek eur a aj to ma plat podla toho, v akej platovej triede je zaradena.

Pupi_1

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #92 kdy: 07. 10. 2013, 11:23:57 »
Este uvediem priklad z praxe. Teraz cez leto som brigadol v jednej IT firme a zamestnavatel tam prijal chalana ako programatora co ma Bc. Zaraba 700e v hrubom. Moc veci vam poviem, teda nevie a to uz bude mat 27 rokov. Aspon ked ma Bc. by clovek cakal ze nieco bude vediet. Myslim, ze keby ukoncil Ing. nebol by na tom o moc lepsie (tento rok mal byt Ing. ale nepresiel statnicami). Takze stale bude niekto tvrdit, ten kto tvrdi, ze titul je dost dolezity? No ak ma niekto titul a nulove vedomosti a mal by robit nejaku vyssiu poziciu uz len z dovodu ze ma titul, tak mame sa na co tesit :D

panhousenek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #93 kdy: 07. 10. 2013, 11:45:42 »
No ak ma niekto titul a nulove vedomosti

Tohle je uplne spatne.. Pokud ma nekdo nulove vedomosti a ten titul nema, tak je na tom proste porad hur nez ten, kdo ma nulove vedomosti a ten titul ma.. ale tady se neresi pripad s nulovanyma vedomostma :)

ToJeJedno

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #94 kdy: 07. 10. 2013, 13:30:16 »
Ahoj,

necital som prispevky nadomnou, len odpoviem:

1. ano titul a vzdelanie ti otvori viac moznosti k ziskaniu lepsej prace. Expresivne: Montovat za pasom auta vo fabrike moze ktokolvek kto ma dve ruky a dve nohy. lenze ktokolvek sa nemoze posadit za pocitac a vyvyjat sofistikovany program, alebo robit vedecko-odbornu cinnost.

2. hovori sa, ze v zivote nebudes robit presne to co si studoval... a podla mna je to pravda. Mna na VS naucili ako sa mam ucit a hlavne co sa mam ucit. Neviem ako ty, ale ja ako decko som si myslel, ze naco mi budu rovnice 3x + 4y +5z = 6a... a teraz uz viem - na dosiahnutie vacsich poznatkov...

3. ten kto ti plati ma vzdy pravdu, ten kto ti plati a nema pravdu si zaplati druheho aby mal pravdu :) ci chces ci nie je to v zivote na 80per tak :)

4. na strankach statistickeho uradu je jeden zaujimavy dokument - konkretne strana 14 - http://portal.statistics.sk/files/Sekcie/sek_600/Socialne_statistiky/Trh_prace/Struktura_miezd_v_SR_2012.pdf tak sa mozes presvedcit aky ma vplyv VS na vysku mzdy.

5.ti co pracuju versus ti co studuju: vsetky ratingove modely (pozicky, hypoteky, uvery, poistky, atd) pocitaju so vzdelanim.. cim ma clovek vyssie vzdelanie dostane lepsiu bonitu - nizsie uroky. a to je len zlomok co ma teraz napadol

6. suma sumarum... na startovacej ciare su lepsie na tom vzdelani s titulom aj ked treba jasne povedat, ze este ziadna vysoka skola nespravila zo ziadneho cloveka inteligenta


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #95 kdy: 07. 10. 2013, 13:37:26 »
tak sa mozes presvedcit aky ma vplyv VS na vysku mzdy.
Korelace nutně neznamená příčinný vztah. To už jste na VŠ probrat nestihli? :)

5.vsetky ratingove modely (pozicky, hypoteky, uvery, poistky, atd) pocitaju so vzdelanim.. cim ma clovek vyssie vzdelanie dostane lepsiu bonitu - nizsie uroky. a to je len zlomok co ma teraz napadol
Heršoft! Všechny modely s tím počítají, jenom první dva odkazy Googlu na dotaz "výpočet bonity" ne. To sou věci.
http://www.hypoindex.cz/nastroje/kalkulacky/vypocet-bonity-klienta-1/
http://www.hypoasistent.cz/hypotecni-kalkulacka/vypocet-bonity/

JS

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #96 kdy: 07. 10. 2013, 13:38:14 »
Mne to pomohlo, rekl bych. Jsem hrdy datovy bod. :)

ToJeJedno

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #97 kdy: 07. 10. 2013, 13:43:13 »

5.vsetky ratingove modely (pozicky, hypoteky, uvery, poistky, atd) pocitaju so vzdelanim.. cim ma clovek vyssie vzdelanie dostane lepsiu bonitu - nizsie uroky. a to je len zlomok co ma teraz napadol
Heršoft! Všechny modely s tím počítají, jenom první dva odkazy Googlu na dotaz "výpočet bonity" ne. To sou věci.
http://www.hypoindex.cz/nastroje/kalkulacky/vypocet-bonity-klienta-1/
http://www.hypoasistent.cz/hypotecni-kalkulacka/vypocet-bonity/


Mirek, nesmies verit vsetkemu co je na webe :) ... staci sa posadit v banke/poistovni za stol s predajcom - teraz nehovorim o indikativnych ponukach - a uvidis ze jednou z poloziek je vzdelanie :)

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #98 kdy: 07. 10. 2013, 13:44:15 »
1. ano titul a vzdelanie ti otvori viac moznosti k ziskaniu lepsej prace. Expresivne: Montovat za pasom auta vo fabrike moze ktokolvek kto ma dve ruky a dve nohy. lenze ktokolvek sa nemoze posadit za pocitac a vyvyjat sofistikovany program, alebo robit vedecko-odbornu cinnost.
To je blbost. Kdokoliv, kdo na to má peníze a schopnosti, si může koupit počítač a vyvíjet sofistikovaný program, anebo dělat vědecko-odbornou činnost.

4. na strankach statistickeho uradu je jeden zaujimavy dokument - konkretne strana 14 - http://portal.statistics.sk/files/Sekcie/sek_600/Socialne_statistiky/Trh_prace/Struktura_miezd_v_SR_2012.pdf tak sa mozes presvedcit aky ma vplyv VS na vysku mzdy.
budu se opakovat: To ale vůbec neznamená, že VŠ vzdělaným pomohlo k vyššímu platu to, že byli na VŠ. Může to být i tak, že lidé, kteří mají předpoklady k tomu, aby měli vyšší plat, mají předpoklady k tomu, aby šli na vysokou školu. Většina statistik se dá vysvětlit více způsoby

ToJeJedno

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #99 kdy: 07. 10. 2013, 14:04:20 »
1. ano titul a vzdelanie ti otvori viac moznosti k ziskaniu lepsej prace. Expresivne: Montovat za pasom auta vo fabrike moze ktokolvek kto ma dve ruky a dve nohy. lenze ktokolvek sa nemoze posadit za pocitac a vyvyjat sofistikovany program, alebo robit vedecko-odbornu cinnost.
To je blbost. Kdokoliv, kdo na to má peníze a schopnosti, si může koupit počítač a vyvíjet sofistikovaný program, anebo dělat vědecko-odbornou činnost.

no offense: niekto ma "bunky" na matiku, niekto ma "bunky" na jazyky.... niekto ma "bunky"/bavi ho aby sa stal pokryvacom, maliarom, stavbarom, klampiarom, automechanikom, programatorom, administratorom, predavacom.... ale mas pravdu, ktokolvek si moze kupit pocitac, ktokolvek sa moze zacat venovat vyvoju vakciny proti HIV... len je tu male ale, nie kazdy je schopny sa tym aj realne uzivit a platit hypoteku :).. preto ludia robia to, s cim su schopny uzivit seba popripade rodinu.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #100 kdy: 07. 10. 2013, 14:25:18 »
Mirek, nesmies verit vsetkemu co je na webe :) ... staci sa posadit v banke/poistovni za stol s predajcom - teraz nehovorim o indikativnych ponukach - a uvidis ze jednou z poloziek je vzdelanie :)
Jasně, však já to chápu - ty kalkulačky jsou udělaný blbě. Každý přece ví, že každý model bonity závisí na vzdělání, akorát autoři těch zmíněných kalkulaček jsou pitomci, tak to tam nedali. Však já taky nevěřím všemu, co si na webu přečtu. Já věřím jenom tomu, co na web píšou v diskusích anonymové.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #101 kdy: 07. 10. 2013, 14:36:55 »
...  Však já taky nevěřím všemu, co si na webu přečtu. Já věřím jenom tomu, co na web píšou v diskusích anonymové.

 ;D ;D

ToJeJedno

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #102 kdy: 07. 10. 2013, 14:51:42 »
Mirek, nesmies verit vsetkemu co je na webe :) ... staci sa posadit v banke/poistovni za stol s predajcom - teraz nehovorim o indikativnych ponukach - a uvidis ze jednou z poloziek je vzdelanie :)
Jasně, však já to chápu - ty kalkulačky jsou udělaný blbě. Každý přece ví, že každý model bonity závisí na vzdělání, akorát autoři těch zmíněných kalkulaček jsou pitomci, tak to tam nedali. Však já taky nevěřím všemu, co si na webu přečtu. Já věřím jenom tomu, co na web píšou v diskusích anonymové.

tak teraz som dostal KO :) :)

Pavel...

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #103 kdy: 07. 10. 2013, 15:42:23 »
Jasně, však já to chápu - ty kalkulačky jsou udělaný blbě. Každý přece ví, že každý model bonity závisí na vzdělání, akorát autoři těch zmíněných kalkulaček jsou pitomci, tak to tam nedali. Však já taky nevěřím všemu, co si na webu přečtu. Já věřím jenom tomu, co na web píšou v diskusích anonymové.

 ;D ;D ;D

Videl som celkom dost papierovych tlaciv na HU a vsade bola kolonka, ze "dosiahnute vzdelanie", samozrejme je mozne, ze nejaka banka taku kolonku nema.
Napriklad toto https://www.csob.sk/individualni-klienti/uvery/hypokalkulacka vam daju iba ked donesiete diplom z VS, ak uvediete (v spominanom tlacive), ze mate VS vzdelanie.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #104 kdy: 07. 10. 2013, 16:11:03 »
Videl som celkom dost papierovych tlaciv na HU a vsade bola kolonka, ze "dosiahnute vzdelanie"
Jo, to jsem viděl i na formuláři pro placení sociálního pojištění. Kdo ho nemá, ten asi sociální platit nemusí.

Pánové, já to, co říkáte, meritorně nezpochybňuju, jenom mě fascinuje ta argumentace. Že velikost platu se vzděláním koreluje, to je jasná věc. Že má vzdělání samo o sobě vliv na výdělek, to je dost pravděpodobná a logická hypotéza.

Mně jenom baví, jak v diskusi o vzdělání pletete z hovna bič. Prej "já jsem viděl na nějakém formuláři kolonku vzdělání, tak to asi vzdělaní budou mít vyšší plat". No nebylo by jednodušší naťukat "scholar.google.com", do něj "education income correlation" a hodit sem první dva tři odkazy? Kurnikšopadospíchkulekuž, vy vzdělanci, za co vám ty vysoký příjmy dávají!? ;)