Pomohl vám titul k lepší práci?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #75 kdy: 06. 10. 2013, 21:08:40 »
I když profesor medicíny o medicíně třeba taky nic neví  ::) ..pane bože..
Už párkrát jsem se v tvrzeních o studiu medicíny spletl, takže spíš nesměle: nedělá se medicína, coby věda, ve fakultních nemocnicích, tudíž přímo v praxi?


PANKapitanRUM

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #76 kdy: 06. 10. 2013, 21:44:14 »
O medině vůbec nic nevím, vím jen to, že se budoucí doktorky v Brně "rády baví" (čti chlastají a nejsou vybíravé na to, kdo jim protáhne dírku) nebo jsou šíblé na druhou stranu a zase z nich má člověk pocit, že se považují za nadlidi.

txt

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #77 kdy: 06. 10. 2013, 21:49:11 »
Jeden z podstatných neduhů cz technických škol je absence praxe, či ztráta povědomí o průmyslové realitě u většiny vyučujících, jak už zaznělo. Od namachrovaných doktorandů až po seschlé profesory. To troubím do všech stran už dlouho.

RUMe - s některými věcmi co píšeš jde souhlasit. Např. že fit.čvut působí použitelně (soudím podle kopie materiálů ke spoustě předmětů z eduxu). Na druhou stranu mezi řádky toho co píšeš o sobě je: vy*erte se na školu a budete správcovat PC koncákům.

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #78 kdy: 06. 10. 2013, 22:08:37 »
I když profesor medicíny o medicíně třeba taky nic neví  ::) ..pane bože..
Už párkrát jsem se v tvrzeních o studiu medicíny spletl, takže spíš nesměle: nedělá se medicína, coby věda, ve fakultních nemocnicích, tudíž přímo v praxi?

Jen pro zajímavost, doktorát (PhD) se na lékařské fakultě dá dělat i bez předchozího studia medicíny (tj. bez titulu MuDr).

PANKapitanRUM

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #79 kdy: 06. 10. 2013, 22:16:07 »
Na druhou stranu mezi řádky toho co píšeš o sobě je: vy*erte se na školu a budete správcovat PC koncákům.

Nikdy nepíšu mezi řádky, buď to napíšu, jak to je, nebo si to nechám pro sebe.

Ad správcování PC koncákům:
A) není na tom nic špatného
B) může to dělat i člověk s maturitou, VŠ je zbytečná
C) pokud je někdo jelito, na nic lepšího nemá a jde na školu, jen aby zabil tři až pět let, tak to opravdu může jít spravovat PC koncákům hned a nemusí si tu VŠ dělat

Myslím si, že problém je v tom, kdo všechno se na tu školu dostane.
Pokud by ti lidé studovat chtěli, chtěli by se dále rozvíjet, učit se a vzdělávat, pak bych na to nemohl říct ani popel, ale když je to tak "Ty jsi moc blbej na to, abys šel pracovat po matuře, tak jdi na VŠ, však oni ti to dají." tak to je špatně.
Výsledkem takového postupu je mamlas s papírem, který by měl dokazovat to, že to mamlas není.
Ne ze všech škol, jistě, ale hodně škole prostě chce naplnit ročníky a je to jen taková podivná úchylná hra, ty se to naučíš papouškovat a my ti to dáme.


Jakub Galgonek

Re:Pomohol vam titul k ziskaniu prace, lepsej pozicie a lepsieho platu?
« Odpověď #80 kdy: 06. 10. 2013, 23:07:23 »
Sice to u nás neplatí až tak dokonale jako v těch USA, ale přece jenom i o našich školách *lze* do jisté míry říct, že "jaké si to uděláš, takové to máš". Lze jimi prolézt bez práce a bez přemýšlení a na konci dostat papír; lze to po týdnu nebo dvou zabalí s tím, že tohle všechno už vím a těch 3-5 dalších let nemá cenu tomu věnovat, protože se stejně nic nového nenaučím; ale také lze, pokud máš zájem ty věci opravdu pochopit, z VŠ dostat znalosti, které ti zůstanou i poté, co tu školu třeba nedokončíš, a které jsou velmi zajímavé a mnohdy i velmi praktické (byť by to měla být "k čemu tyhle bláboly potřebuju" matematika).

Schválně jsem si to teď spočítal, pokud vynechám angličtinu a tělocvik, pak z předmětů, které jsem absolvoval, jich jen 40% bylo povinných.

slonik

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #81 kdy: 06. 10. 2013, 23:35:21 »
je vtipne ako si tzv praktici robia srandu z aj bi em muklov a pritom to plati aj na nich, brifing fidbek atd

entuziazmus startupistov je fajn ale dotiahnut do konca tak to uz nie

a co sa tyka nenavisti voci akademii tak to je fakt smutne

 samozrejme inziniersky pristup je fajn vsak co, vygooglim oprobujem skompilujem a hadam to pobezi aspon pokym mi nezaplatia

uchadza vam pointa ludstvo tu planuje byt dlhsie nez siahaju vase 6 rocne biznis plany
to ze vam dnes platia za lestenie gui, blogy, raz ty ludia co dnes s chutou zabiju roky zivota patlanim po displeji sa zmenia v prach a na
blikajucich displejoch bude v lepsom pripade super widle bsod v horsom press next to continue lenze nebude tam nikto kto by stlacil next

co po vas zostane? skumavka genetickej petabajtovej kvapaliny ktoru historicko-archivacny robot stratil niekde v rohu archivu obdobia kedy
softver bol vyvijany cechmi agilistov ako forma umenia

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #82 kdy: 07. 10. 2013, 06:09:31 »
Sloníku, ty už zase piješ ten marihuanový gin?

asdfs

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #83 kdy: 07. 10. 2013, 08:36:36 »
Otázka zní pomůže?

Pro ty co budou řvát, že maturanti můžou být větší profíci, "Apple vlastnil někdo kdo měl jenom maturitu" apod. řečičky. I když nesnáším statistiku(každý vyčte co chce, novináři a politici mi to slovo znechutili), faktem zůstává medián platu maturanta je jinde než medián platu VŠ. Neznamenáto, že maturant nemůže mít větší plat, ale není to pravidlo... A když otázka zní "pomůže VŠ k většímu platu"? Odpověď musí znít ANO máš o hodně větší šanci mít větší plat-mzdu(záleží kde tě vemou). Kdo říká opak, jenom aplikuje svoji a pouze svoji zkušenost a vyvozuje s toho platnost na celou populaci.Tomáš Marný :
Citace Průměrný náborář během 5vteřinového pohledu na životopis zjistí, jestli vyhovujete požadavkům, váš budoucí šéf během 5 minut pohovoru zjistí, jestli něco umíte, během zbylé hodiny, co umíte a během třetiny zkušební doby, co jste schopni se naučit. Titul samotný dnes už nikdo neřeší, neboť školy dnes vyplivnou ledacos a i když je někdo bedna, ještě to neznamená, že mu budou
Hmm, toto bohužel potvrzuje, že nemáš představu co dokáže HR oddělení poslat. Je skoro jistota, že přes HR neprojdou právě ti vhodní (nemají dle HR tah na branku, špatně nakreslili stromeček apod. keci). Lidi co byli u nás ve firmě na brigádě a práci uměli, všichni byli spokojeni a když jim šéf oddělení řekl přihlaste se na výběrovko kmene, copak asi řekl HR specialista a nádřízený šéfa oddělení při pohovoru...


Rume:
Nemyslím to špatně, jenom poukazuju na demagogiku tévho výroku:
, proč Kapitán Rum spravuje počítač profesorovi "výpočetní techniky"
Proč asi i když umím vybetonovat sloupek plotu, to nedělám já ale zedník kterého si najmu? Nebude to tím, že když půjdu do práce vydělám za hodinu víc, než co mě stojí za hodinu ten zedník? Je i pohled, že jsi "zedník IT" a profesor ti dává práci, že...

Ne fakt, je to o tom, že zde je zvyklé dělat každé vše a ne jak  na "západě" nechat to skutečnému profíku.j

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #84 kdy: 07. 10. 2013, 08:55:18 »
2asdfs: Spis by ses mel podivat na plat vs cas.

Kdyz rekneme vylezes z VS v 25, tak dostanes prevazne nastupak nekde na urovni 2x minimalni plat, kdezto ten stredoskolak ma v ty dobe klidne dvoj i trojnasobek. Nekde v cca 40 je ten vek, kdy se pomer zacne obracet. Jenze to plati pouze pokud mezi stredoskolaky zahrnes i vyuceni s maturitou ... a samo za predpokladu, ze stredoskolaku je radove vic nez vysokoskolaku.

Dovolim si pak tvrdit, ze ve specifickych oborech, kde se pozaduje aby tomu dotycny rozumel, se pak ten pomer nuluje - je uplne jedno jestli mas nebo nemas VS. Nehlede na to, ze ve sposte oborech vubec VS neexistuje (svadlenu s VS sem jeste nevidel ...). Samo, pokud se chystas na karieru parazita zivenyho z dani, pak je papir nutny predpoklad pro zarazeni do platovy tridy ... to ze neumis nic neni dulezity.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #85 kdy: 07. 10. 2013, 08:57:12 »
faktem zůstává medián platu maturanta je jinde než medián platu VŠ
To ale vůbec neznamená, že VŠ vzdělaným pomohlo k vyššímu platu to, že byli na VŠ. Může to být i tak, že lidé, kteří mají předpoklady k tomu, aby měli vyšší plat, mají předpoklady k tomu, aby šli na vysokou školu. Většina statistik se dá vysvětlit více způsoby

Mirage

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #86 kdy: 07. 10. 2013, 09:34:08 »
Proč asi i když umím vybetonovat sloupek plotu, to nedělám já ale zedník kterého si najmu?

Odpovím za ruma.
Ve chvíli, kdy by ses živil betonováním sloupků, ale ten pro sebe si nechl udělat od někoho jiného, je jasné, že jsi diletant.

Umím to = 1 hodina času
Neumím to = musím vygooglovat číslo na opravy počítačů, zavolat ruma, čekat až přijede, buď u něj sedět nebo rozmotat dráty a naložit mu to do auta, znovu čekat, až opravený počítač přiveze nebo na něj koukat, jak to spravuje, bát se, aby se neztratila data a nakonec mu ještě zaplatit = víc než hodina času + peníze
Pokud má být nejjednodušší vysvětlení správné, tak to bude to, kdy to prostě neumí, kdyby si to udělal sám, ušetřil by podstatné množství času, peněz a nemusel by se bát o to, že přijde o data.

Kauza se sloupky je úplně jiný příklad.
Když si programátor nechá vybetonovat sloupky, jedná se o úsporu času nebo peněz, protože zatímco on vydělává mnohem víc, oni pracují za méně peněz a má to tedy vyšší efektivitu. Navíc mají z fyzické práce vypracovaná těla, proto ochablému programátorovi obtáhnou manželku a rodině se tak narodí zdravější děti ;D

iwtu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #87 kdy: 07. 10. 2013, 09:46:13 »
Nj, Mirek mas pravdu. Nemozu to vediet. Ked cely cas su zavreti v labaku, tam skumaju veci alebo rozpravaju teoreticke omacky. To prax veru nie je, tak tazko nieco take od nich ocakavat :)

Mne sotwareove inzinierstvo prednasal clovek, ktory postavil tri IS a vravel aj skusenosti svojich kolegov z druhych firiem o vyvoji SW. V praci sedim oproti cloveku, ktory par krat prednasal na TechEd..

sorry, ja len velmi nemam rad generalizovanie. Preto mi aj pride nezmyselne dohodovat na ciele VS v IT. Ciel studia akejkolvek VS si podla kazdy clovek urcuje sam.

panhousenek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #88 kdy: 07. 10. 2013, 09:48:10 »
Aktualne delam IT VS nevalne urovne, vic nez polovina predmetu je celkem jasne k hovnu uz ted, ale ten zbytek si myslim dokaze cloveka docela slusne nasmerovat nebo spis ukazat cestu kudy by mohl jit. Pak nestaci nic jineho nez se trochu zajimat, studovat, psat seminarky, bakalarku, diplomku atd na dane tema a po ukonceni studia bude takovy clovek o mnohem "bohatsi". Nemluve o moznosti ruznych kurzu ukoncenych certifikaci jako Cisco nebo Redhat za nesrovnatelne nizsi ceny.


vitamin_

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #89 kdy: 07. 10. 2013, 10:41:50 »
Necital som celu diskuziu, ale v dnesnej dobe je VS velmi dvolezita. Na miesta ktore sa hlasi vela ludi casto beru len ludi z vysokou skolo (aj ked je pre danu pracu nepotrebna). Vo vela velkych firmach ti nezvysia plat ak nemas VS, casto krat ludia co robia vo firme aj cez 10 rokov si musia dorabat skolu lebo inak ich vyhodia...
Neviem ako je to v cechach, ale na slovensku ak mas vysoku skolu (je uplne jedno aku), tak ti staci rekvalifikacny kurz a mozes zacat podnikat v danom obore, akonahle mas len maturitu tak nemozes a musis pracovat niekolko rokov pod niekym (aj ked vystudujes 4 roky na strednej ktora je zamerana na dany obor)... 

Cim narocnejsia je praca, tym viac je kladeny doraz na vedomosti a nie na skolu. Ak je praca jednoduchsia, treba mat titul.