Pomohl vám titul k lepší práci?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #120 kdy: 07. 10. 2013, 23:13:39 »
Profesor se muze zabyvat treba detekci kruznic v grafech
Tak to byl dobrej kameňák :))


aisu7Pie

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #121 kdy: 07. 10. 2013, 23:14:01 »
...a v této oblasti mi nikdo z mladých nesahá ani po kotníky...
..povyšování je vada charakteru
no teď si trochu protiřečíš.  ;)

Je skutečně málo míst v IT, kde aplikujete VŠ znalosti...
to asi jo.

aisu7Pie

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #122 kdy: 07. 10. 2013, 23:17:16 »

oligofrenetik

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #123 kdy: 07. 10. 2013, 23:26:40 »
...a v této oblasti mi nikdo z mladých nesahá ani po kotníky...
..povyšování je vada charakteru
no teď si trochu protiřečíš.  ;)

Je skutečně málo míst v IT, kde aplikujete VŠ znalosti...
to asi jo.

No je to věkem, jako mladý jsem byl úplně k ničemu k rozeznávání těchto věcí, prostě to se nedá jen tak naučit, je to dost nemoc startupů, klukům se spolu skvěle paří, ale v práci něco nejde a oni neví co.

Nějak se tím nechlubím je to jen konstatování a pro všechny poučení, že i zdánlivě rozhovor o "ničem" toho o vás může prozradit více než tvrdý test.

Soft sklis patří i do IT teamů, a možná mi obvykle nižší úroveň těchto znalostí umožňuje efektivněji lovit. Mezi slepými jednooký králem.



JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #124 kdy: 07. 10. 2013, 23:30:36 »
Hlavně ty prokalený roky na kolejích naprosto bez starostí a bez hypošky, na to člověk vzpomíná celej život.

hypoteka a starosti si ta pockaju tak ci tak. o 5 rokov neskor. Niekto ma po tych 5 rokoch uz polovicu hypoteky splatenej, kdezto ty pojdes tu hypoteku este len zacat splacat.


gamer

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #125 kdy: 07. 10. 2013, 23:33:30 »
Profesor se muze zabyvat treba detekci kruznic v grafech
Tak to byl dobrej kameňák :))
Ale on se tím může opravdu zabývat :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Circle_graph

aisu7Pie

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #126 kdy: 07. 10. 2013, 23:39:27 »
hypoteka a starosti si ta pockaju tak ci tak. o 5 rokov neskor. Niekto ma po tych 5 rokoch uz polovicu hypoteky splatenej, kdezto ty pojdes tu hypoteku este len zacat splacat.
..ale mas 5 let zazitku..a zazitky, ty ti nikdo nevezme.. :)

gamer

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #127 kdy: 07. 10. 2013, 23:45:17 »
..ale mas 5 let zazitku..a zazitky, ty ti nikdo nevezme.. :)
a zážitky mohou být skutečně intenzivní
http://www.loupak.cz/video/obrazky/354-ceske-vysokoskolske-koleje
(pouze pro silné povahy)

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #128 kdy: 07. 10. 2013, 23:46:23 »
Ale on se tím může opravdu zabývat :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Circle_graph
Tyvado, vy jste tady ale sbírka komiků. Já snad nakonec začnu věřit, že to vzdělání k něčemu je ;)

aisu7Pie

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #129 kdy: 07. 10. 2013, 23:50:02 »
a zážitky mohou být skutečně intenzivní
a votom to je :) fotky mi pripomely strahov :)

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #130 kdy: 08. 10. 2013, 08:08:19 »
a zážitky mohou být skutečně intenzivní
http://www.loupak.cz/video/obrazky/354-ceske-vysokoskolske-koleje
(pouze pro silné povahy)
proc pro silne povahy? fotky z palacaku kde jsem nastesti taky byl a tak nejak "normalka", nevidim tam zadne excesy vybocujici z tamniho beznyho zivota. A to tam nejsou zadny fotky z Indiga a Yachtu.

A jak bylo receno, tohle uz pak ve 40 letech nezazijes.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

franka

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #131 kdy: 08. 10. 2013, 08:55:32 »
Nie a myslim ze ani nepomoze
Od 18  som makal na sebe 22 som si povedal ok skusim vysoku 1 semester a pochopil som ze nie dakujem.
Pracujem uz teraz ako Team Lider ale vtedy som bol programator a paradoxne som nespravil skusky s programovania a to len preto ze moj program obsahoval ine prikazy a ol kratsi ako to co mala pani profesorka ako vzor s odvovodnenim ze toto sme sa neucily za 5. Druhy krat som to napisal presne ako to mala ona povedala ok potom sa rozpametala ze preco som mal minule 5 a dostal som znova s tym ze nebuduce uz by to mohlo byt lepsie tam niekde moja skola skoncila.

K praci.

Vsade na pohovoroch kde som bol to zacalo ci mam VS a ked prisla tema na to co potrebuju co robia a co viem ja vsade som bol prijaty. Aktualne mame v time par ludi bez VS a par dusi s BC nieco s Ing a je to 1:1. Mne je jedno ci ma doktoranta alebo nie mne ide o to co vie spravit a ci odovzda veci na cas a v kvalite.

Ine je to v statnej sprave a myslim ze v CZ rovnako. Tu si bez titilu neskrtnes. Bohuzial. Inak aj moja maminka je nazoru ze titil je cesta k zivotu aj ked mladsia sestra blba ako tago ma magistra a predava v tescu moja maminka ma toeriu ze raz pride doba ked bude MGr pred menom nieco ako BOH. No zatial za tie roky to moc nevychadza :)

Preto si myslim a zvlast v nasej brazdi ze VS nie je mostik k lepsim prachom a pozicii.

j

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #132 kdy: 08. 10. 2013, 08:57:04 »
Já to nechápu... proč má být zhruba pět let na VŠ nevýhoda? Je to pět let, kdy člověk nemusí skoro vůbec přicházet do styku s byrokracií a může se věnovat tomu, co ho zajímá, pokud má nějaké intelektuální zájmy.

lol ... nikoli, ty se musis venovat tomu, co nekdo jiny urcil. Na nic jinyho nemas cas. K tomu co te zajima, pripadne tomu co ti bude v praxi uzitecny, se dostanes jen velmi vyjimecne.

Neo-komunisto-CheGuevarovská vláda chce zpoplatnit studium VŠ, bavíme se tu o 200 tisících dluhu, který má VŠ student dostat jako dar do života. Plus řekněme dalších 50 tisíc dluhu, které studen na VŠ tak běžně naseká. Kdo po skončení školy dluží jen tak 20-30 táců, je dobrý.
2Rum ... nevim kde zijes, ale naklady na studium !bez skolneho! jsou tak 10k/mesic/osoba => 100k/rok. Za tech +-5let to mas .5M pokud bys to bral jako uver, tak pocitej, ze splatiti musis minimalne 1M. Tzn, mas "holou pr…del", dluzis M, nemas kde bydlet, ses bez prace ... to je uzasna vyhlidka. Se skolnym k tomu jeste klido mega prihod.

Samozrejme, ze mi titul pomohl. Jsem Mr a ted i manager :)
Manager pro hygienu ???

Kdyz rekneme vylezes z VS v 25, tak dostanes prevazne nastupak nekde na urovni 2x minimalni plat .. stredoskolak ma v ty dobe klidne dvoj i trojnasobek
Ne. Pokud jsi chytrej, tak za 2xminimalni plat bys nastupovat nemel, tedy aspon v IT - s jinym oborem zkusenosti nemam. A pokud chytrej nejsi, tak zase rozhodne v ty dobe jako stredoskolak nebudes mit trojnasobek. Takze takova kalkulace, za soucasnyho stavu kdy je skola zdarma, neni validni.
Pokud ses chytrej, tak vis, ze za vic te nikdo neveme ... prave proto, ze vi prd, jestli ses vubec pouzitelnej. Naopak, uz sem zazil lidi (VS) kteri rekli ze klidne budou nejaky ty 3 mesice delat zadara, a pak se dohodnem. Prave proto, ze vedeli moc dobre, ze kdyz prijdou s tim, ze si absolventsky nastupak predstavujou jako 50k+, tak ze budou poslani dopr... hned.

BTW: Zrovna minulej tejden sem se s kolegou kralovsky bavil. VS, ekonom, a chtel by ridit IT ... prej se pri VS naucil "trochu delat web", umi to s wordem a excelem ...

Honza

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #133 kdy: 08. 10. 2013, 09:11:30 »
Pomohl (Mgr., informatika, MFF UK), ale nebyl ani bezpodmínečně nutný ani samospasitelný. Někde na to dají víc, někde míň, někde skoro vůbec. Doktorát nebo víc VŠ už může být někde i na škodu. Řeknou si, že to je takový ten věčný student, co se mu nechce do práce. Ale hlavní je něco umět. Hodně se hodí mít třeba i nějaký vlastní program ke stažení.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #134 kdy: 08. 10. 2013, 09:14:09 »
Já to nechápu... proč má být zhruba pět let na VŠ nevýhoda? Je to pět let, kdy člověk nemusí skoro vůbec přicházet do styku s byrokracií a může se věnovat tomu, co ho zajímá, pokud má nějaké intelektuální zájmy.

lol ... nikoli, ty se musis venovat tomu, co nekdo jiny urcil. Na nic jinyho nemas cas. K tomu co te zajima, pripadne tomu co ti bude v praxi uzitecny, se dostanes jen velmi vyjimecne.

Coze? :-) Ja jen siram :-)

Nevim, jakou VS jste studoval, ale ja na dobu na VS vzpominam docela rad :-). Programoval jsem kde jakou kravinu, ktera me napadla, neco bylo za penize, spatne jsem se nemel. Kolega zas instaloval kde jaky operacni system, ktery potkal, vrtal se v tom, sitovali sme, porizovali sme si prvni pevne linky internetu do nasich panelaku, kuchali sme hw a studovali sme. Ze bych neprisel do styku s praxi rict nemuzu, ze bych musel delat jen to, co mi nekdo jiny nakazal, to rict nemuzu. Skola byla FI MUNI a doklepal sem to tam na magistra informatiky po tusim 7.5 letech vcetne rocniho preruseni studia pro odpocinek :-).

Neni snad idealnejsi obor nez IT v tom smeru, ze kazdy si muze behem studia ziskat tolik praxe a v takovem podoboru v jakem sam chce.