Anketa

Co si myslíte o (rádoby)frikulínské komunikaci?

funguje to na mě
myslím, že by to na někoho mohlo fungovat
je to zhovadilost
je mi to jedno, nevnímám to
dotaz je zhovadilost, nic takového se neděje

(Rádoby)frikulínská komunikace firem

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #15 kdy: 08. 09. 2019, 10:15:58 »
ty fotbálky a jiné nesmysly jsou dost daleko od místa, kde se skutečně pracuje.)
konkretne tyhle hlucne atrakce jsou u nas povolene az po "bezne" pracovni dobe.
A duvod predpokladam, ze je ten tvuj - hluk.

Jinak tady byly zminene penize a ano, kdyz o tom premyslim asi to tak bude... Jsou firmy ktere nedokazou/nechcou bojovat jen penezi ve smyslu pretahovani senioru odjinud. Pokud potrebujes nejaky mix toho tymu tak tohle muze byt dobry zpusob jak nabirat na mnozstvi. Ty seniory/architekty atd si uz pak zkusis vyzobat individualne.

Nastesti delam ve firme kde skutecne nepovinny outdoor ma fakt vysokou ucast protoze se lidi z ruznych pobocek vidi skutecne radi.

BTW kafe v IT nepovazuju za benefit nybrz standardni nutnost stejne jako moznost HO (nemluvim o permanentnim, to bych sel na volnou nohu).
Jo a jak tu nekdo psal "dobra organizace prace" tak presne tohle by mohl byt na seniora ten spravny benefit - ukazat mu, ze mame skutecne fungujici agile (jakoze opravdu fungujici a ne jen podle knizek pridane veci).
Děkuji za možnost editace příspěvku.


xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #16 kdy: 08. 09. 2019, 10:17:33 »
Ninjové atp. se dají snadno oignorovat a s hirujícím managerem se dá většinou dobrat podstaty. A pokud ne, tak je to jejich problém.

U stanování je potřeba se ujistit, jak moc nepovinné to je.

A z různých "cool" benefitů po některých vysloveně pasu - konkrétně nedám dopustit na dobré kafe a schopné baristky. (Jinak je samozřejmě potřeba se ujistit o tom, že třebas ty fotbálky a jiné nesmysly jsou dost daleko od místa, kde se skutečně pracuje.)

Schopne baristky? Co si pod tim mam predstavit? Co ja mam zkusenosti, tak jednou za den prijde pani a vycisti/doplni automat na kafe :-)

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #17 kdy: 08. 09. 2019, 10:18:10 »
Jsem 40+ a takové firemní prostředí mě děsí. ....
Ve finále jsem si rozuměl pouze s kolegou, který měl, stejně jako já, skutečnou rodinu a děti. ....
Nastesti zkusebni doba chrani zamestnance uplne stejne jako zamestnavatele a za 3 mesice clovek pozna jestli je ve firme aspon skupinka podobne naladenych lidi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #18 kdy: 08. 09. 2019, 10:21:49 »
A s tou cílovkou právě taky nemám moc jasno. Jestli si mám představit někoho, na koho by to mohlo fungovat, tak lidi na škole nebo čerství absolventi.

Receno s Františkem Koukolíkem "Člověk je veskrze emocionální bytost která se jen čas od času zamyslí". Jsem presvedcen ze praci si vybirame prevazne iracionalne a rozhodnuti pak si dodatecne racionalizujeme....

Firmy proste pri soucasnem neskutecnem nedostatku (temer jakychkoliv) lidi uz zkousejí vsechno mozne i nemozne. I kdyby jim tahle reklama pritahla jedno prumerne schopneho a spolehliveho jedince, tak se zaplatila.


Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #19 kdy: 08. 09. 2019, 10:31:10 »
Ninjové atp. se dají snadno oignorovat a s hirujícím managerem se dá většinou dobrat podstaty. A pokud ne, tak je to jejich problém.

U stanování je potřeba se ujistit, jak moc nepovinné to je.

A z různých "cool" benefitů po některých vysloveně pasu - konkrétně nedám dopustit na dobré kafe a schopné baristky. (Jinak je samozřejmě potřeba se ujistit o tom, že třebas ty fotbálky a jiné nesmysly jsou dost daleko od místa, kde se skutečně pracuje.)

Schopne baristky? Co si pod tim mam predstavit? Co ja mam zkusenosti, tak jednou za den prijde pani a vycisti/doplni automat na kafe :-)

V kantýně je espresso bar (zdarma) a baristka jsou vytrénované Doubleshotem. Občas tam i vidíš někdo ze starých doubleshotích mazáků, jak přijde a pomáhá jim ladit stroje.


Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #20 kdy: 08. 09. 2019, 10:36:04 »
Tak dle dosavadní diskuze bych asi měl být cílovka.  ;D

Je to hnus. Přijde mi, že to přišlo z "webové" sféry, kde se na to "cool" imho dost hraje (kdesi na nějaké konferenci týpek propagoval TypeScript oproti JavaScriptu s tím, že "TS je cool" ::) ).

Mně se to nelíbí a vždy to budí minimálně... nedůvěru. Navíc často zapráskají inzerát takovýma kravinama, že se člověk pak ani nedozví, co by se po něm vůbec chtělo, respektive koho a na co vlastně hledají (teda pokud fakt nechtějí sekat ty provazy...).

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #21 kdy: 08. 09. 2019, 10:45:27 »
Nastesti zkusebni doba chrani zamestnance uplne stejne jako zamestnavatele a za 3 mesice clovek pozna jestli je ve firme aspon skupinka podobne naladenych lidi.

Tohle se odehrálo ve firmě, ve které jsme s kolegou pracovali řadu let. Po změně managementu se nám firma začla "měnit pod rukama", začla lákat mladé na frikulínské inzeráty a bylo vymalováno. Samozřejmě výsledek byl, že jsme všichni odešli. Mladí a perspektivní byli vlastně rádi, že se zbavili starců a morousů... naštěstí jsou ještě firmy, kde vědí, že mít v týmu i "dědky", je mnohdy k nezaplacení :)

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #22 kdy: 08. 09. 2019, 12:58:37 »
Milujem, ked mi na fb napise HR "Ahoj Juraj, ako sa mas?". Co sme si niekedy potykali? Inak taketo coool-friendly chovanie zazije clovek aj na online podpore O2 (sk), tiez clovek zada otazku a hned cloveku tykaju.
Tiez sa niekedy nevyznam v inzeratoch, co vlastne odo mna cakaju, hlavne, ze je tam vymenovanych 10 technologii. Neviem co si vtedy mysliet, ci hladaju devku pre vsetko. Mozno vam nieco hovori techloop.io ale to su riadne otravni ludia. Nejaka firma vam posle ponuki na techloop a potom zamestnanci techloopu otravuju cloveka, ze firma XY caka na odpoved. Volaju cloveku na telefon, pisu maily a uz aj smsky zacali. Cloveku len lezu na nervy

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #23 kdy: 08. 09. 2019, 13:28:20 »
ale v praxi som to nevidel nikdy poriadne funkcne...
To je jeden z aspektů, kterej mě na tom právě zajímá. Jestli je to jenom taková manýra, pěna dní, popř. jednoduše hloupost, nebo jestli to ty firmy dělají, protože to opravdu funguje (pro nějakou firemní strategii, pro nějakou cílovku).

Dovedu si představit, že pro strategii "průtokáč" - tj. chci nabrat velké množství juniorů, chci mít nízké náklady, nic moc od nich nechci a jsem v pohodě s tím, že odejdou, jakmile jim skončí poslední záchvěvy puberty - by to fungovat mohlo. Jenže to by pak tyhle inzeráty musely dávat spíš korporáty s pásovou výrobou SW než menší firmy (což mám pocit, že tak není).

Ale i tak mám pocit, že by se dalo stejnýho výsledku dosáhnout míň cirkusovým a víc "trvale udržitelným" způsobem - třeba tak, že by junioři měli v práci dobrý kontakt se seniory, opravdu se něco naučili a zároveň měli dost velkou svobodu na to, aby mohli mít pocit respektu a důležitosti.

Jsou firmy ktere nedokazou/nechcou bojovat jen penezi
Já myslím, že existuje velká řada "benefitů" (nebo řekněme "příjemných vlastností firmy"), která může lákat minimálně stejně dobře jako peníze a některé z nich nejsou ani nijak zvlášť nákladné. Třeba:

- zajímavý produkt a technologie (jsem pyšnej na to, že v takové firmě dělám a baví mě to)
- pestrá práce (prevence vyhoření)
- kvalitní tým (ke kolegům mám přirozenej respekt, vím, že jsou to lidi na svém místě a rád se jich na něco zeptám)
- skutečná svoboda bez velkých keců (nikdo neřeší, jak a kdy pracuju, zajímá ho výsledek)
- osobní zodpovědnost a respekt nadřízených (do velké míry rozhoduju, jak se co udělá, nepotřebuju na všechno puvoár)
- citlivost k opravdovým potřebám zaměstnanců (to můžou být třeba ty školky, nebo pro mladší možnost někam odjet třeba na měsíc a pracovat remote)
- kompetentní nadřízení (nemám potřebu nadávat na manažery)
- "zero bullshit policy" :) (nezavádí se agile, protože je cool, ale vezme se z něho pragmaticky to, co je nezpochybnitelně přínos a každý to vidí)

atd. atd. těch věcí je habaděj. Akorát nejsou tak laciný jako zajet do obchodu a dovést fotbálek. Chce to víc nasazení, víc použít hlavu a něco z toho i trochu nějaké osobnostní nastavení šéfů. Ale výsledek je imho daleko hlubší a trvalejší než cirkusové blbosti.

Možná jsem idealista, ale myslím, že i na produktu ten rozdíl pak musí být znát...

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #24 kdy: 08. 09. 2019, 14:27:46 »
Osobně se mi z toho ježí chlupy na hřbetě. Ale možná to bude tím, jak jsou šedivé. :)

Mám pocit, že pracovní inzeráty se prostě řídí módními trendy. "Mladý dynamický kolektiv" už prostě nezní ani mladě ani dynamicky. :)

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #25 kdy: 08. 09. 2019, 14:42:38 »
V kantýně je espresso bar (zdarma) a baristka jsou vytrénované Doubleshotem. Občas tam i vidíš někdo ze starých doubleshotích mazáků, jak přijde a pomáhá jim ladit stroje.
Tak bez baristek bych se fakt obešel. Kafe si zvládnu uvařit sám a navíc je to fajn činnost na pročištění hlavy.

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #26 kdy: 08. 09. 2019, 16:28:45 »
V kantýně je espresso bar (zdarma) a baristka jsou vytrénované Doubleshotem. Občas tam i vidíš někdo ze starých doubleshotích mazáků, jak přijde a pomáhá jim ladit stroje.
Tak bez baristek bych se fakt obešel. Kafe si zvládnu uvařit sám a navíc je to fajn činnost na pročištění hlavy.

Myslím, že firem, kde to bude někdo bránit, aby sis v kuchyňce uvařil kafe sám, těch moc nebude.

Pokud chceš slušné espresso, tak to už začíná být problém.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #27 kdy: 08. 09. 2019, 18:40:19 »
Myslím, že firem, kde to bude někdo bránit, aby sis v kuchyňce uvařil kafe sám, těch moc nebude.

Pokud chceš slušné espresso, tak to už začíná být problém.

+1

Dobrá káva vyžaduje především dobrý kávovar. Nic proti baristkám, ale...

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #28 kdy: 09. 09. 2019, 11:19:48 »
Setkal jsem se s tím. Na první pohled by mne to odradilo (případně jsem měl co dělat, abych se nesesypal smíchy), ale firma fungovala vlastně racionálně a normálně.

Bylo to jenom tím, že většina lidí byla o půl generace (10) let mladší něž já a to je zatraceně znát na způsobu vyjadřování a jednání. Víc než by si člověk byl ochoten připustit. S podobným zjištěním přišli i jiní mí vrstevníci (a vrstevnice) po třicítce. Je to prostě přirozený generační rozdíl. A když někdo chce mladší zaměstnance, tak na ně cílí jejich jazykem, na tom nic není.

Důležité je, co se skrývá pod povrchem. Takže je třeba zjistit jak to v takové na první pohled "frikulínské" firmě doopravdy chodí.

Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« Odpověď #29 kdy: 09. 09. 2019, 13:46:33 »
Mě to příjde dobré, že se firmy snaží odlišovat. Ať jejich prezentace je jakakoliv. Je mi úplně jedno, jestli titulek inzerátu zní "hledáme C++ nijnu" nebo "hledáme senior C++ vývojaře". Má to u mě asi stejnou váhu pro moje rozhodování, jako když čtu CV jiných lidí -> malou. Někdy je to spíš vtipné, jindy spíše smutné. Shrnuto, podtrženo, cílovka asi nejsem (dle dosavadní diskuze), ale příjde mi to fajn.