Práce v zahraničí - vyplatí se?

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #15 kdy: 13. 08. 2019, 20:14:14 »
@greenlinuxguru

Tak proč nezkusíš jiné město/místo v UK? Pokud jsi tam žil tak máš NI no. takže žádný stres s daněma, normálně si zatím před brexitem i podporu z pracáku můžeš nechat převést do Jobcentra než něco seženeš (třeba na nájem, každá kačka dobrá) a víš jak to je - stejně musíš přijít osobně. A pak třeba zkusit jako freelancer nebo na homeoffice do jiné země přece není takový problém ...

Nevím, já se v UK nenajím, to mi tam vadí asi nejvíc. Jinak samozřejmě problém není se tam přestěhovat, druhá věc je, aby nenastala ta věc, že v ČR si na něco stěžuji, a v UK si budu stěžovat zas na něco jiného.

Hlavně blbá je jedna věc, náklady v UK bych měl tak o 100% vyšší, ale příjem tak o 30% vyšší, to samé jiný západ, to mě dost mrzí :(


creatura

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #16 kdy: 13. 08. 2019, 20:36:37 »
Musis si rozmysliet co chces ... nikto ti cez internet neporadi co mas robit so svojim zivotom. Ja som na zapade bol a vratil som sa dost sklamany.
Jen že pro vás z podkarpat je západ i ta Česká Republika ... .

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #17 kdy: 13. 08. 2019, 21:04:14 »
Musis si rozmysliet co chces ... nikto ti cez internet neporadi co mas robit so svojim zivotom. Ja som na zapade bol a vratil som sa dost sklamany.
Jen že pro vás z podkarpat je západ i ta Česká Republika ... .
To je parodie na Západ, to už radši Polsko.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #18 kdy: 13. 08. 2019, 21:04:50 »
Musis si rozmysliet co chces ... nikto ti cez internet neporadi co mas robit so svojim zivotom. Ja som na zapade bol a vratil som sa dost sklamany.
Jen že pro vás z podkarpat je západ i ta Česká Republika ... .

no ty si ale vnimavy :) Slovaci su radi, ze Cesi idu na ten "pravy" zapad robit podrztasku Nemcom, aspon nebudu mat v Cechach konkurenciu, ked vsetci Cesi odidu.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #19 kdy: 13. 08. 2019, 21:09:27 »
Ale uprimne ... Slovakom to je jedno kde su Cesi, to je proste fakt. Slovak co ide do Ciech sa na to pozera tak, ze si trochu polepsil a stale je v krajine kulturne a jazykovo skoro identickej Slovensku. Je to "easy win", nic svetoborne, ale lepsie ako nic. To kam idu uz Cesi je im fakt jedno a vobec tam nechodia preto, aby to "obsadili".
« Poslední změna: 13. 08. 2019, 21:11:22 od tvojtatko »


Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #20 kdy: 13. 08. 2019, 21:20:53 »
Inak neda mi to ale ked si tu uz meriame kto je "viac zapad" tak Cesi nemaju ani euro.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #21 kdy: 13. 08. 2019, 21:40:41 »
Pokud mas ambice na to ziskat sponzora na US viza nebo dostat dobrou praci ve Svycarsku, pak i v Nemecku dostanes mnohem vyssi plat nez 60k rocne.. Obvzlast v Mnichove..

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #22 kdy: 13. 08. 2019, 22:37:29 »
Inak neda mi to ale ked si tu uz meriame kto je "viac zapad" tak Cesi nemaju ani euro.
Protože ho nechtějí.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #23 kdy: 13. 08. 2019, 22:44:19 »
Pokud mas ambice na to ziskat sponzora na US viza nebo dostat dobrou praci ve Svycarsku, pak i v Nemecku dostanes mnohem vyssi plat nez 60k rocne.. Obvzlast v Mnichove..

Jo, teď na to koukám, s těmi platy je asi blbost koukat se na GlassDoor, teď jsem si projel nabídky, a reálně se to pohybuje 80.000-90.000 eur.

Tzn. cca. 5.000 eur čistého.
- 1.500 eur byt
- 25x30 obědy = 750 eur
- zbylé jídlo = 15*30 = 450 eur
---------
2.300 eur kapesné

no to vlastně není tak špatné, když se na to koukám

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #24 kdy: 13. 08. 2019, 22:57:31 »
Tzn. cca. 5.000 eur čistého.
- 1.500 eur byt
- 25x30 obědy = 750 eur
- zbylé jídlo = 15*30 = 450 eur
---------
2.300 eur kapesné

no to vlastně není tak špatné, když se na to koukám

No jasne, do a z prace budes chodit na kolobezke, obleceny budes vo vreci, kadernikovi staci chodit raz za pol roka do Ciech a pivo budes pit z plechovky, tvoje fitko bude chodnik v parku a kino bude Netflix. Na konci mesiaca ti zostane mozno 500, to si budes odkladat a v lete sa pojdes pozriet niekam do Madarska.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #25 kdy: 13. 08. 2019, 23:09:02 »
Tzn. cca. 5.000 eur čistého.
- 1.500 eur byt
- 25x30 obědy = 750 eur
- zbylé jídlo = 15*30 = 450 eur
---------
2.300 eur kapesné

no to vlastně není tak špatné, když se na to koukám

No jasne, do a z prace budes chodit na kolobezke, obleceny budes vo vreci, kadernikovi staci chodit raz za pol roka do Ciech a pivo budes pit z plechovky, tvoje fitko bude chodnik v parku a kino bude Netflix. Na konci mesiaca ti zostane mozno 500, to si budes odkladat a v lete sa pojdes pozriet niekam do Madarska.

Vzdycky zalezi jake ma kdo pozadavky, jestli ma rodinu, kolik deti atd.
 - 1500 za byt v Mnichove asi ok.. ale v jinych mestech podle me sezenes rozumne bydleni mnohem levneji.. ale zalezi jake mas naroky..
 - 25x30 je zbytecne moc.. firmy obcas dotuji obedy nebo maji dotovane jidelny.. z me zkusenosti 4-10E za obed.
 
Ostatni veci, jako doprava, kadernik, pivo atd. se da dohledat, ale takove palky to zas nejsou.. Mesicni jizdenka MHD do 100e snad ve vsech mestech, kadernik tak 20-40e..

Bohuzel pro CR, z pohledu financi se to urcite vyplati..

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #26 kdy: 13. 08. 2019, 23:32:55 »
Tzn. cca. 5.000 eur čistého.
- 1.500 eur byt
- 25x30 obědy = 750 eur
- zbylé jídlo = 15*30 = 450 eur
---------
2.300 eur kapesné

no to vlastně není tak špatné, když se na to koukám

No jasne, do a z prace budes chodit na kolobezke, obleceny budes vo vreci, kadernikovi staci chodit raz za pol roka do Ciech a pivo budes pit z plechovky, tvoje fitko bude chodnik v parku a kino bude Netflix. Na konci mesiaca ti zostane mozno 500, to si budes odkladat a v lete sa pojdes pozriet niekam do Madarska.

no tak jasně že jsou další náklady, počítal jsem to základní, jídlo + bydlení, to jsou mandatorní výdaje, zbytek většinou často i na tom západě vychází lépe (spotřební věci a tak).

Posilka většinou náklad nula nula nic, 100 euro, v čechách 50 euro, nebo lépe multisport.

Já osobně jsem nenáročný, stačí mi kvalitní internet, komp, posilka, bazén, wellness, sem tam nějaká dovolená, zas tolik toho nepotřebuji.

Teď jsem byl třeba v Drážďanech v hotelovém wellness, a chtěli po mě 6 euro, to mě vyšlo levněji jak v Praze.

A k těm koloběžkám, do práce na koloběžce - ano rád. V drážďanech jsem si půjčoval Lime, všude jízdní pruhy pro kola, vlastně nejlepší způsob dopravy, člověk si to ještě užívá, upřímně řečeno bych řekl, že ta koloběžka je rychlejší jak auto, protože člověk zaparkuje přímo před místem kam jde. A mezi náma, ta koloběžka vychází dráž než MHD, ale je to zábava ;-)

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #27 kdy: 14. 08. 2019, 00:21:54 »
@greenlinuxguru

------------------------------
Tzn. cca. 5.000 eur čistého.
- 1.500 eur byt
- 25x30 obědy = 750 eur
- zbylé jídlo = 15*30 = 450 eur
---------
2.300 eur kapesné

no to vlastně není tak špatné, když se na to koukám
----------------------------------------------------------------

Nevím odkud jsi ta čísla vzal, ale abys nebyl zklamaný ... ;-)

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #28 kdy: 14. 08. 2019, 00:32:21 »
@greenlinuxguru

------------------------------
Tzn. cca. 5.000 eur čistého.
- 1.500 eur byt
- 25x30 obědy = 750 eur
- zbylé jídlo = 15*30 = 450 eur
---------
2.300 eur kapesné

no to vlastně není tak špatné, když se na to koukám
----------------------------------------------------------------

Nevím odkud jsi ta čísla vzal, ale abys nebyl zklamaný ... ;-)

nechceš jít trolit jinam? co tvůj názor do diskuze přidává?

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #29 kdy: 14. 08. 2019, 07:58:43 »
Jo, teď na to koukám, s těmi platy je asi blbost koukat se na GlassDoor, teď jsem si projel nabídky, a reálně se to pohybuje 80.000-90.000 eur.

Tzn. cca. 5.000 eur čistého.
Jak jsi k tomu číslu došel? Najdi si nějakou kalkulačku online.
Pokud jsi svobodný, tak 80000 ročně hrubého je asi tři a půl měsíčně čistého. S 90000 --> 4000!
Ono to reálně bude trochu víc (odečitatelné položky, různé spolkové země), zvlášť když si dáš něco do nákladů (to v Německu může i zaměstnanec), ale rozhodně nepočítej že se dostaneš na 5k.

Možná ženatý s N dětma, ale pak je asi hlavní otázka kde a za kolik bude pracovat manželka a jak drahé máš děti :-)

- 1.500 eur byt
- 25x30 obědy = 750 eur
- zbylé jídlo = 15*30 = 450 eur
Pro kolik je to lidí? 1500 EUR pro jednoho je moc i na Mnichov, pro čtyřčlennou rodinu je to tak tak :-(
25 za oběd totéž - pro jednoho člověka naprostá rozmařilost (hochnóbl restaurace v turistické zóně), pro 4 málo.