reklama

Základy programování

Idris

• 764
    • Zobrazit profil
Re:Základy programování
« Odpověď #105 kdy: 01. 06. 2020, 17:13:17 »
Každopádně jsem rád, že moje děcka se ty příkazy, ify, smyčky a funkce naučily pěkně po staru v LightBotovi a Scratchi, takže ten experiment s FP jako prvním paradigmatem už na nich nikdo neudělá ani kdyby chtěl ;)
Karel už je out?

reklama

« Odpověď #106 kdy: 01. 06. 2020, 17:40:04 »
...Delam ted na projektu s jednim skoro dedou, co zacinal jako databazista, a ted dela v Jave. A vstavaji mi vlasy hruzou pokazde, kdyz to prase v tom vidim neco naprogramovat. Neumi si blbec jeden dat dohromady 1+1 a vyrabi shity, ani Jackson si neda dohromady jak pouzit, misto toho rucne pracuje s jsnem v Mape misto aby si to namapoval na objekt a kdyz mu na to neco rikam, tak je protivny. Proste to nepobira a nema na to. A pritom hloupy neni. Jsem presvedcen, ze v Pythonu by dokazal programovat lip, protoze je jednodussi.

Nejmenuje se nahodou Petr a neni z Ruska? S jednim s naprosto stejnym problemem jsem pracoval, endpointy testoval tak ze si napsal string presne jak by jej Jackson vygeneroval misto toho aby jej pouzil a nedokazal nejen to pouzit i v beznym kodu kdy mel desitky dalsich endpointu jako vzor.

PetrK

• 415
    • Zobrazit profil
« Odpověď #107 kdy: 01. 06. 2020, 17:45:12 »
...Delam ted na projektu s jednim skoro dedou, co zacinal jako databazista, a ted dela v Jave. A vstavaji mi vlasy hruzou pokazde, kdyz to prase v tom vidim neco naprogramovat. Neumi si blbec jeden dat dohromady 1+1 a vyrabi shity, ani Jackson si neda dohromady jak pouzit, misto toho rucne pracuje s jsnem v Mape misto aby si to namapoval na objekt a kdyz mu na to neco rikam, tak je protivny. Proste to nepobira a nema na to. A pritom hloupy neni. Jsem presvedcen, ze v Pythonu by dokazal programovat lip, protoze je jednodussi.

Nejmenuje se nahodou Petr a neni z Ruska? S jednim s naprosto stejnym problemem jsem pracoval, endpointy testoval tak ze si napsal string presne jak by jej Jackson vygeneroval misto toho aby jej pouzil a nedokazal nejen to pouzit i v beznym kodu kdy mel desitky dalsich endpointu jako vzor.

Ne, a takovychle lidi bude hromady. Nekteri proste nedokazou ani pochopit, ze kdyz mam na vstupu nejaky json string, a staci mi pracovat s jedinym atributem toho jsonu, tak mi staci si vyrobit model ktery obsahuje ten jediny atrbut a nmapovat si to na ten model. Vsehno je lepsi nez pouzivat v Jave rucne Map.get("key"). Lidi jsou retardovani a neumi si dat 1+1 dohromady.

« Odpověď #108 kdy: 01. 06. 2020, 18:10:52 »
Karel už je out?
IIRC, oficiální nástupce Karla je za peníze a snad dokonce jenom pro Windows (?)

LightBot je takový Karel, akorát hezčí, modernější, jednodušší a zdarma :)

Idris

• 764
    • Zobrazit profil
« Odpověď #109 kdy: 01. 06. 2020, 18:16:54 »
Karel už je out?
IIRC, oficiální nástupce Karla je za peníze a snad dokonce jenom pro Windows (?)
Pro Karla se vyplatí zprovoznit VM :)

reklama

reklama