reklama

Práce v zahraničí - vyplatí se?

borekz

• 466
    • Zobrazit profil
Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #90 kdy: 24. 08. 2019, 07:18:28 »
Tak si stoupnete tamhle do fronty mezi sklare a horniky
Horníci budoucnost mají, protože elektřina bude potřeba vždy a z jádra se vyrábět nesmí. JE by mohla vybuchnout nebo se roztavit, proto je nutné zakázat všechny JE. A pokud náhodou nějakého souseda nedotlačíme ke zrušení JE, tak aspoň preventivně nakoupíme jodové tablety.

reklama

« Odpověď #91 kdy: 24. 08. 2019, 10:18:14 »
Myslím si ze financne se to nevyplati. Tady pokud je clovek aspon trochu sikovny tak najde praci na IC za 8000Kc / Manday. A vzhledem k tomu ze zivotni naklady v teto zemi jsou nizke tak si myslim ze Cesky programator se ma lepe nez jeho zapadni kolegove.

Idris

• 604
    • Zobrazit profil
« Odpověď #92 kdy: 24. 08. 2019, 11:17:18 »
Myslím si ze financne se to nevyplati. Tady pokud je clovek aspon trochu sikovny tak najde praci na IC za 8000Kc / Manday. A vzhledem k tomu ze zivotni naklady v teto zemi jsou nizke tak si myslim ze Cesky programator se ma lepe nez jeho zapadni kolegove.
Záleží na konkrétní situaci. Ve větších městech v Irsku a Británii jsou pekelně drahé nájmy, ale jakmile si člověk pořídí vlastní bydlení, tak mu z poměrně velkého platu (€5-10K) zbyde hodně, i když nijak zvlášť nešetří. V Dublinu konkrétně cca. €2,000 navíc. Jen v Belfastu se vyplatí nájem, ale tam zase reaktivovaná IRA...

« Odpověď #93 kdy: 24. 08. 2019, 12:49:05 »

A co Praha? Je to klise, ale treba by mlada rodina (treba ucitele), chteli dve deti. Tudiz tripokojovy byt. Kouknete na ceny najmu. A o hypotece se jim muze jen zdat. Praha je uz samostatna kapitola a bude to mit i socialni dopady.

Jose D

• 522
    • Zobrazit profil
« Odpověď #94 kdy: 24. 08. 2019, 13:42:10 »
.. Praha ..  mlada rodina (treba ucitele) .. tripokojovy byt.

jasně, ale tohle není něco co se změnilo v předminulém týdnu..Kdo plánuje rodinu, v Praze a nemá nemovitost po předcích tak ze zřejmých důvodů nešel studovat pedagogiku, to je obor pro zajištěné lidi..

reklama

« Odpověď #95 kdy: 24. 08. 2019, 15:09:48 »
Praha je uz samostatna kapitola a bude to mit i socialni dopady.

Jasně, přestěhujme celou ČR do Prahy. Holt každý prostě nemůže bydlet v Praze, asi tak. Když někdo vydělává méně, může bydlet třeba v Mostě, tam není problém koupit třípokojový byt za hubičku, a navíc Vždycky MOST :D

« Odpověď #96 kdy: 18. 12. 2019, 15:51:39 »
Největší přidaná hodnota práce v zahraničí jsou zkušenosti.
Najednou se z toho nestane jenom teorie, ale sám uvidíš, o čem to je.
Já jsem byla v Německu. V Čechách jsem měla zajímavou práci co do náplně i peněz, ale prostě mě štvalo, že nemůžu používat jazyk, který jsem se tolik let učila, kterým jsem tolik let mluvila s kamarádem, ale i když ho po mně všude chtěli, nakonec jsem ho nepotřebovala.
Nešla jsem daleko, jen za hranice, podařilo se mi najít místo v kanceláři. Jako finančně nemám pocit, že bych na tom byla nějak hůř, některý ty plusy nejsou vidět nebo nejsou vidět hned - nemocenská, důchody, ale i blbosti, jako státní příspěvek na důchodové připojištění. Takže ono to nakonec úplně prodělečný nebylo. Ale taky dost dělalo to, že mám dvě děti a ten německej Kindergeld prostě JE znát.
Na druhou stranu jsem měla občas pocit, že jsem jen imigrantka, vykořisťoval, saská mentalita v tomhle není příliš odlišná od české. Někteří Češi mě zase považovali za vlastizrádce :) Tohle mě štvalo nejvíc, ale štve mě to obecně pořád. Jinak teda myslím, že Německo se víc vyplatí ženám nebo otcům, tam pak jsou jiné možnosti, když je rodina (nižší daně třeba: https://prace.starke-jobs.com/dane-v-nemecku-jsou-ferove-vyplati-se-ale-pocitat/). A taky se teda v ČR musím říct kvalita života zvedá, ty platy fakt jsou srovnatelný. Ale zase Němci platí třeba příspěvky na cestu, v daních si odepíšeš kde co... Je to taková miska vah, nicméně za největší benefit pořád vidím to zlepšení jazyka.

reklama