Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?

Labrat

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #150 kdy: 09. 03. 2018, 20:50:31 »
clovek s maturitou a clovek s PhD zarabaju rovnako ked maju rovnako praxe a rovnake skills
To je ovšem kontradikce, člověk s PhD má v podstatě už z definice řádově vyšší praxi a skills, takže taková situace nemůže nastat.
Jakou definici mate na mysli? Prosim bez okecavani.
Ta praxe nemusi byt relevantni pro danou (klidne i narocnou) pozici. Jaka je jednotka praxe, kdyz se ohanite rady?
Defince PhD studia viz studijní plán libovolné univerzity.
Podstatne je 1)analyticke mysleni, ktere jde rozvijet
Jo, to rozvíjí matematika.


Txt

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #151 kdy: 10. 03. 2018, 09:39:55 »
clovek s maturitou a clovek s PhD zarabaju rovnako ked maju rovnako praxe a rovnake skills
To je ovšem kontradikce, člověk s PhD má v podstatě už z definice řádově vyšší praxi a skills, takže taková situace nemůže nastat.
Jakou definici mate na mysli? Prosim bez okecavani.
Ta praxe nemusi byt relevantni pro danou (klidne i narocnou) pozici. Jaka je jednotka praxe, kdyz se ohanite rady?
Defince PhD studia viz studijní plán libovolné univerzity.
Podstatne je 1)analyticke mysleni, ktere jde rozvijet
Jo, to rozvíjí matematika.

Nejenom matematika a nejenom na skole.

Honza256

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #152 kdy: 10. 03. 2018, 10:08:40 »
Přijde mi že tu spousta lidí cituje jen nejvyšší částky které viděli v inzerátu a realita je trošku jiná. Rád bych tedy ukázal i tu druhou stránku a moji dosavadní malou zkušenost z praxe.

V Olomouci jsem nastoupil jako nováček v oboru, tedy bez praxe a bez VŠ, pouze s vlastním samostudiem na pozici programátora .NET. Nástupní mzda 14000 CZK (samozřejmě hrubého). Ano, vím o tom, že minimální zaručená mzda stanovená zákonem je 22100 CZK. Po nástupu a prohození pár slov s kolegy jsem došel k tomu, že ostatní jsou na tom s penězi úplně stejně.

Musím říct, že způsob práce a kvalita výsledných produktů opravdu odpovídá ohodnocení zaměstnanců. Pokud se chcete v oboru zdokonalit a opravdu se naučit něco zajímavého, pravděpodobně bude lepší se takovýmto firmám vyhnout co největším obloukem :-)

phpkral

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #153 kdy: 10. 03. 2018, 11:01:05 »
Přijde mi že tu spousta lidí cituje jen nejvyšší částky které viděli v inzerátu a realita je trošku jiná. Rád bych tedy ukázal i tu druhou stránku a moji dosavadní malou zkušenost z praxe.

V Olomouci jsem nastoupil jako nováček v oboru, tedy bez praxe a bez VŠ, pouze s vlastním samostudiem na pozici programátora .NET. Nástupní mzda 14000 CZK (samozřejmě hrubého). Ano, vím o tom, že minimální zaručená mzda stanovená zákonem je 22100 CZK. Po nástupu a prohození pár slov s kolegy jsem došel k tomu, že ostatní jsou na tom s penězi úplně stejně.
Ze si nemdo nevazi sve prace a zamvalifikovany obor, i kdyz junior, vezme temer minimalni mzdu co maji delnici u pasu je hloupost. Nic jineho.

phpkral

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #154 kdy: 10. 03. 2018, 11:03:03 »
S tím, že v anglosaském světě ten Bc. do jisté míry nahrazuje toho Mgr. (a rozlišuje se Bc. z průměrné nebo špičkové školy).
BSc ze sračkové školy v USA je max. něco jako česká maturita (ovšem ne ta současná, to je vtip).
Presne tak. U nas je bc predcenovany.


emil skoda

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #155 kdy: 10. 03. 2018, 12:26:11 »
Přijde mi že tu spousta lidí cituje jen nejvyšší částky které viděli v inzerátu a realita je trošku jiná. Rád bych tedy ukázal i tu druhou stránku a moji dosavadní malou zkušenost z praxe.

V Olomouci jsem nastoupil jako nováček v oboru, tedy bez praxe a bez VŠ, pouze s vlastním samostudiem na pozici programátora .NET. Nástupní mzda 14000 CZK (samozřejmě hrubého). Ano, vím o tom, že minimální zaručená mzda stanovená zákonem je 22100 CZK. Po nástupu a prohození pár slov s kolegy jsem došel k tomu, že ostatní jsou na tom s penězi úplně stejně.

Musím říct, že způsob práce a kvalita výsledných produktů opravdu odpovídá ohodnocení zaměstnanců. Pokud se chcete v oboru zdokonalit a opravdu se naučit něco zajímavého, pravděpodobně bude lepší se takovýmto firmám vyhnout co největším obloukem :-)

To uz rovnou muzes jit bouchat do Prahy pro nejakou statni instituci s zajistenim ubytovanim ... za chvili se otrkas a muzes jit nekam za normalni peniz.

Jester

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #156 kdy: 10. 03. 2018, 13:47:04 »
S tím, že v anglosaském světě ten Bc. do jisté míry nahrazuje toho Mgr. (a rozlišuje se Bc. z průměrné nebo špičkové školy).
BSc ze sračkové školy v USA je max. něco jako česká maturita (ovšem ne ta současná, to je vtip).
Presne tak. U nas je bc predcenovany.
U nás je úplně o ničem, ovšem v Británii s jejich BSc Honours člověk získá hodně solidní vzdělání - něco takového by měli zavést i u nás. Co si tak pamatuju, tak studenti všech oborů přírodních věd začínají stejným kurzem s dvojnásobným počtem kreditů, co se jmenuje prostě "Science", a celý první ročník je společný, i když už se dají volit předměty (např. matematika nad rámec "Essential mathematics I" bývá pro biology a geology volitelná). Další tři roky se už pak rozpadají podle zaměření, i když třeba Fyzika a Space sciences se dost překrývají. Student hlavně musí průběžně studovat, protože má termíny testů, neexistuje učit se až těsně před zkouškou. Úplně jiný přístup, který podněcuje a rozvíjí "vědecké myšlení" studentů, v ČR mi to naopak přišlo v prvních ročnících trochu ubíjející, ale možná to tak mají schválně, aby se pak vyučující někde na Mgr.  nemuseli otravovat s nějakým lemplem, co studuje jen kvůli papíru. To je ostatně problém českých VŠ poslední doby obecně, lezou tam naprostí tupci, co si stěžují na "obtížnost" zkoušek, jež jsou přitom snazší než před 10-20 lety.
(Takto to funguje v Anglii, Skotsko nebo Kanada mají jiný systém. Ve Skotsku se studuje zadarmo, takže to asi žádná slává nebude.)

Jester

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #157 kdy: 10. 03. 2018, 13:48:38 »
clovek s maturitou a clovek s PhD zarabaju rovnako ked maju rovnako praxe a rovnake skills
To je ovšem kontradikce, člověk s PhD má v podstatě už z definice řádově vyšší praxi a skills, takže taková situace nemůže nastat.
Jakou definici mate na mysli? Prosim bez okecavani.
Ta praxe nemusi byt relevantni pro danou (klidne i narocnou) pozici. Jaka je jednotka praxe, kdyz se ohanite rady?
Defince PhD studia viz studijní plán libovolné univerzity.
Podstatne je 1)analyticke mysleni, ktere jde rozvijet
Jo, to rozvíjí matematika.
Nejenom matematika
No jo, ještě jsem zapomněl gender studies. To rozvíjí myšlení tak mocně, že z doktorandů pak padají disertace jako "Quantum feminism".

hardfault

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #158 kdy: 10. 03. 2018, 14:04:05 »
Prostějov, embedded sw, nástup 20k hrub. v r. 2016, po 2 letech 30,5k hrub. Dlouholetí zkušení vývojaři tu mají okolo 40k hrub.

Umbatumba

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #159 kdy: 10. 03. 2018, 15:18:31 »
po 2 letech 30,5k hrub.

Je dobře, že i se svým nižším IQ jsi našel takovou práci. Lepší, než tě živit na pracáku. Otázka je, jestli by ti nebylo líp jako programátorovi CNC.

https://www.prace.cz/nabidka/1270279231/?rps=77

Po roce o 10 víc.

Jenda

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #160 kdy: 10. 03. 2018, 15:41:07 »
Presne tak. U nas je bc predcenovany.
U nás je úplně o ničem

Mně teda přišel Bc na matfyzu dost o něčem… ale já jsem jenom tupá lopata…

Labrat

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #161 kdy: 10. 03. 2018, 15:46:01 »
Presne tak. U nas je bc predcenovany.
U nás je úplně o ničem

Mně teda přišel Bc na matfyzu dost o něčem… ale já jsem jenom tupá lopata…
A o čem?

hardfault

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #162 kdy: 10. 03. 2018, 16:47:02 »
Otázka je, jestli by ti nebylo líp jako programátorovi CNC.
Nebylo ;) Má pozice mi naprosto vyhovuje.

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #163 kdy: 10. 03. 2018, 17:31:26 »
Já nastupoval v roce 2005 v Praze na výzkumnou pozici (www.vzlu.cz) za 18 tisíc hrubého, ještě na škole. Jak jsem dodělal Mgr, něco mi přidali (asi 4 tisíce), ale zásadní zvýšení (asi na 35 tisíc) přišlo až po čtyřech letech kdy se vyměnil ředitel (a přidáno dostali skoro všichni). V té době už jsem za kolegy z Matfyzu zaostával (můj kamarád dostával 40), ale zase jsem byl hrdý na to, že dělám výzkum.

Mimo jiné díky debilnímu Topolánkovu "kafemlejnku" jsem výzkum zabalil a zmizel i s rodinou do zahraničí jako sice "obyčejný" softwarový inženýr, ale aspoň za těžký prachy :)

666

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #164 kdy: 10. 03. 2018, 17:58:12 »

Proč by se měl projevit titul na mzdě, pokud nejste firemní maskot?

Třeba, že budeš moc vykonávat práci s vyšší přidanou hodnotou a vydělat tak firme víc peněz?

Já nastupoval v roce 2005 v Praze na výzkumnou pozici (www.vzlu.cz) za 18 tisíc hrubého, ještě na škole. Jak jsem dodělal Mgr, něco mi přidali (asi 4 tisíce), ale zásadní zvýšení (asi na 35 tisíc) přišlo až po čtyřech letech kdy se vyměnil ředitel (a přidáno dostali skoro všichni). V té době už jsem za kolegy z Matfyzu zaostával (můj kamarád dostával 40), ale zase jsem byl hrdý na to, že dělám výzkum.

Mimo jiné díky debilnímu Topolánkovu "kafemlejnku" jsem výzkum zabalil a zmizel i s rodinou do zahraničí jako sice "obyčejný" softwarový inženýr, ale aspoň za těžký prachy :)
Mohu se zeptat na zkušenosti s přesunem do zahraničí?