Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?

Peek

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #180 kdy: 30. 03. 2018, 10:42:53 »
Tak možná někde v horní dolní. Java developery nemůžeme sehnat ani za 90 a víc, testery (schopný automatizovat skripty a co mají technickej background) pod 60 taky neseženeme...kde sakra jsou tihle levní pracovníci, o kterých tu mluvíte?

Kupodivu stále v Praze :) V aktualni firme mame javistu vcelku dost a ani jeden z nich nema 90 ani nahodou. Co mam spoluzaka z vs, tak ten si taky za 60 piskal.
Nerikam ze se clovek casem nekde na 90 nedostane. Rozhodne to ale neni tak samozrejme jak se tu prezentuje a nedostane to kazdy.


qwertz

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #181 kdy: 30. 03. 2018, 10:43:43 »
Tak možná někde v horní dolní. Java developery nemůžeme sehnat ani za 90 a víc, testery (schopný automatizovat skripty a co mají technickej background) pod 60 taky neseženeme...kde sakra jsou tihle levní pracovníci, o kterých tu mluvíte?

Holní dolní je podle vás co? ČR mínus Praha?

Stačí, když se zaměstnavatel přestane chovat jako idiot, a nebude si otevírat pobočku v Praze (vysoké náklady, velká konkurence zaměstnavatelů). Jenom debil si neumí spočítat, že na ty předražené náklady prostě nemá smysl dřít. Ti co vám tam zbydou pochopitelně chtějí peníze, aby vůbec v nějakém standardu fungovali.

Každému srandistovi z Linkedinu rovnou odpovídám, že přesun do Prahy mě bude stát minimálně 50 tis. na splátkách hypotéky navíc, takže když nabídne 80 hrubého, je to vlastně čistá nula. Seniorů, kteří to pochopili, a pracují za mínus 20% mzdy a mínus 80% nákladů (tzn. desítky tisíc v plusu na konci měsíce) je čím dál víc.

Lolopan

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #182 kdy: 30. 03. 2018, 11:12:21 »
Tak možná někde v horní dolní. Java developery nemůžeme sehnat ani za 90 a víc, testery (schopný automatizovat skripty a co mají technickej background) pod 60 taky neseženeme...kde sakra jsou tihle levní pracovníci, o kterých tu mluvíte?

Kupodivu stále v Praze :) V aktualni firme mame javistu vcelku dost a ani jeden z nich nema 90 ani nahodou. Co mam spoluzaka z vs, tak ten si taky za 60 piskal.
Nerikam ze se clovek casem nekde na 90 nedostane. Rozhodne to ale neni tak samozrejme jak se tu prezentuje a nedostane to kazdy.

Tak asi nějaká menší firma, jinak si to nedovedu vysvětlit. 90 pro javistu je dnes spíše minimum, většina lidí má požadavky vyšší. U dobrých testerů s technickým přesahem je 60-70 minimum, napr. v Capgemini pabízeli perf. testerům kolem 90 a více.
Samozřejmě, že mluvím firmách této kategorie (plus korporáty).

kolemjdoucí

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #183 kdy: 30. 03. 2018, 15:08:53 »
nevím jak u koho, ale u mě byl vývoj následující - PHP, .NET, JS

platově takto:
 - PHP 60k hruhého (před 6 lety)
 - .NET 80k hruhého (před 4 lety)
 - JS na IČO 7.5k / MD => ~ 160k

Za mě si myslím, že dobrý programátor (záměrně neuříkám seňóra, páč je to blbost), je schopen v klidu dosáhnout na 100k. Chápou, že se to liší dle firmy a lokace

Java je snad na tom i lépe, co jsem tak slyšel od kolegů.

Beach

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #184 kdy: 30. 03. 2018, 20:15:52 »
Nastupny plat v BA pre juniora nie je ani zdaleka 1400 a pre seniora 3000, max 2500€.
Citace
peticifernymi cisly.
Hej ked to prepocitas na ceske koruny. Taketo sracky co tu dokazu ludia vypotit, je asi mozne len na roote. Nazory casto odtrhnute od reality

Preco myslis, ze by to malo byt odtrhnute od reality? Zavisi od projektu, ale 50-60e/h je realna sadzba.


ritny_otvor

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #185 kdy: 30. 03. 2018, 23:14:03 »
Tieto horibilné sumy tu vypisujú IT študenti a sú to len ich vlhké sny, že takéto nástupáky po škole dostanú. Reálne sumy dostaneš len od reálnych ľudí.

mikrom

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #186 kdy: 31. 03. 2018, 00:22:53 »
Tieto horibilné sumy tu vypisujú IT študenti a sú to len ich vlhké sny, že takéto nástupáky po škole dostanú. Reálne sumy dostaneš len od reálnych ľudí.
Mne sa to moc tiez nezda - aj ked v Prahe je to mozno ine. U nas na Slovensku v Bratislave je pri prechode na novu poziciu mzda programatora max 2.000 - 2.500 EUR. Viac som nevidel nikde. Ked chces mat viac musis sa vyznat v biznise, vediet urobit zadanie pre programatorov, skoordinovat si vsetko a byt zodpovedny celkovo za dodanie. Ja mozem v optimalnom pripade  dosiahnut sumu o ktorej tu niektori slintaju, ale okrem programovania, koordinujem aj tym vyvojarov, robim pre nich zadania, som za vsetko zodpovedny. Robim na viacero projektoch naraz - takze neviem kde mi hlava stoji ... Pisem preto ze som pred casom skusal vymanit sa z tohto chaosu a zacat znova ako jednoduchy vyvojar so znalostou cudzieho jazyka, ktory dostane zadanie a urobi ho, ale nikde mi neboli ochotni zaplatit viac ako cca 2200 EUR. Ked ponukali viac pozadovali dodatocne veci - ako vytvarat biznis zadania, riadit tym atd ... a to mam vlastne aj v tejto praci ...

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #187 kdy: 31. 03. 2018, 07:06:09 »
mikrom: v ČR ty mzdy jsou reálné, stačí se podívat na pracovní inzerci. Jdou najít v Praze nabídky nad 100 tisíc hrubého měsíčně a dokonce i v Ostravě jsou nabídky nad 60 tisíc.
Nemusí jít o vedení týmu, ale je požadována úzkoprofilová praxe nebo plynulá angličtina (nestačí dvě hodiny týdně ve škole) a nejčastěji obojí. Prošel jsem více firmami a nikde kolegové neuměli pořádně anglicky. Tak proto jsou nabídky tak vysoké. Buďto má uchazeč talent na jazyky nebo strávil nějaký čas v cizině a z nějakého důvodu se vrátil sem do chudého vidlákova.

cech

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #188 kdy: 31. 03. 2018, 10:37:41 »
Mne sa to moc tiez nezda - aj ked v Prahe je to mozno ine. U nas na Slovensku v Bratislave je pri prechode na novu poziciu mzda programatora max 2.000 - 2.500 EUR. Viac som nevidel nikde.
Ted srovnavas evropu s asii, ale my mame uplne jinou zivotni uroven. Vem si, ze v cr maji vsichni elektriku a tekouci vodu i kdyz spousta sloveku neveri ze takovy luxus existuje.

Lolopan

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #189 kdy: 31. 03. 2018, 11:10:15 »
Mne sa to moc tiez nezda - aj ked v Prahe je to mozno ine. U nas na Slovensku v Bratislave je pri prechode na novu poziciu mzda programatora max 2.000 - 2.500 EUR. Viac som nevidel nikde.
Ted srovnavas evropu s asii, ale my mame uplne jinou zivotni uroven. Vem si, ze v cr maji vsichni elektriku a tekouci vodu i kdyz spousta sloveku neveri ze takovy luxus existuje.

:D

Jinak k tomu Slovensku, jestli je to 2500 EUR v hrubém, tak to je bída. V čistém to ujde. A pokud nevěříte těm platům v  Praze, tak jak tu někdo uvedl, mrkněte na inzerci.

A plynulou AJ dnes považuji za naprostou samozřejmost v IT, to se omlouvám, pokud jsem to neřekl jasně.

tuxan

  • *
  • 16
  • Audi, vide, tace, si tu vis vivere in pace.
    • Zobrazit profil
Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #190 kdy: 31. 03. 2018, 12:29:53 »
Zdar,
jak jsou na tom Python+MySQL programátoři v Brně, Praze a Ostravě?

pepan

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #191 kdy: 31. 03. 2018, 13:56:58 »
jen pro info, co chodi z jobs.cz

Senior Developer C, Android/Linux
Next Biometrics s.r.o. Adresa Praha – Nové Město
Datum vystavenípřidáno včera
Plat 80 000 – 120 000 Kč

Senior Android Developer
Hornet Gay Social Networks Adresa Praha – Karlín
Datum vystavení29. března
Plat 136 500 – 156 000 Kč

Java/JEE developer - real time mktg engine
Enehano Solutions s.r.o. Adresa Praha – Nové Město
Datum vystavení28. března
Plat 70 000 – 140 000 Kč

Senior Oracle Developer - real time mktg engine
Enehano Solutions s.r.o. Adresa Praha – Nové Město
Datum vystavení28. března
Plat 70 000 – 130 000 Kč

Java wizard of e-Publishing future
Atypon Systems CR s.r.o. Adresa Praha – Vinohrady
Datum vystavení27. března
Plat 100 000 – 170 000 Kč

Java vývojář pro rostoucí startup ze Silicon Valley
Agnostix, s.r.o. Adresa Praha – Nové Město
Datum vystavení27. března
Do 2 týdnů dostanete odpověďDo 2 týdnů dostanete odpověďDo 2 týdnů dostanete odpověďPlat 120 000 – 155 000 Kč

jpu

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #192 kdy: 31. 03. 2018, 14:04:37 »
Lopaty, tie vami uvadzane platy nie su urcene pre vas, ale pre ludi, ktori naozaj nieco vedia. Nezamestnaju hocikoho

KEK

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #193 kdy: 31. 03. 2018, 14:14:42 »
Lopaty, tie vami uvadzane platy nie su urcene pre vas, ale pre ludi, ktori naozaj nieco vedia. Nezamestnaju hocikoho
Tato zavist :D je to tvoje osobne zlyhanie, ze si nedokazes vyjednat rozumny plat. Ak si v BA, mas nejaku prax a zarabas pod 2500euro tak si socka, niemand. Plut na takych ludi, lebo k*rvite trh aj pre tych, co nie su autisticki loseri.

Jano7

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #194 kdy: 31. 03. 2018, 15:10:09 »
Tieto horibilné sumy tu vypisujú IT študenti a sú to len ich vlhké sny, že takéto nástupáky po škole dostanú. Reálne sumy dostaneš len od reálnych ľudí.
Mne sa to moc tiez nezda - aj ked v Prahe je to mozno ine. U nas na Slovensku v Bratislave je pri prechode na novu poziciu mzda programatora max 2.000 - 2.500 EUR. Viac som nevidel nikde. Ked chces mat viac musis sa vyznat v biznise, vediet urobit zadanie pre programatorov, skoordinovat si vsetko a byt zodpovedny celkovo za dodanie. Ja mozem v optimalnom pripade  dosiahnut sumu o ktorej tu niektori slintaju, ale okrem programovania, koordinujem aj tym vyvojarov, robim pre nich zadania, som za vsetko zodpovedny. Robim na viacero projektoch naraz - takze neviem kde mi hlava stoji ... Pisem preto ze som pred casom skusal vymanit sa z tohto chaosu a zacat znova ako jednoduchy vyvojar so znalostou cudzieho jazyka, ktory dostane zadanie a urobi ho, ale nikde mi neboli ochotni zaplatit viac ako cca 2200 EUR. Ked ponukali viac pozadovali dodatocne veci - ako vytvarat biznis zadania, riadit tym atd ... a to mam vlastne aj v tejto praci ...

To zavisi zrejme od firmy. Mensia firma si nemoze dovolit platit tolko, ako vacsia. Obzvlast, ak ma zakaznikov zo Slovenska. Pri tych klucovych programatoroch mzdy presiahnu urcite tych 3000€.

Dalej su tu pracovne ponuky pre zivnostnikov (vid titans.sk), kde sa bezne pohybuje platy okolo 4000-5000€. To su vacsinou joby pre zahranicnych klientov, casto offsite, na kratsiu dobu.