Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?

TondaT

Zdravím,

zajímalo by mě, jaké jsou opravdu reálné platy nastupujících programátorů různých technologií jak do korporátu, tak do menších společností. Dále pak, jak platy rostou hned v následujících letech - po jednom až třech letech praxe.

Četl jsem tady hodně vysokých částek a nevěřím jim. Prosím, udělejme na root alespoň jeden topic s touto tématikou relevantní.

Dle mého je plat 50 tisíc hrubého v IT reálný, ale pro lidi, kteří opravdu umí. Nástup absolventů bych viděl kolem 25 tisíc hrubého. Šikovní lidi můžou celkem rychle platově vyrůst k 35 hrubého.

Nicméně kde opravdu platí zcela průměrné programátory nad 40 hrubého, to mi fakt uniká ....


pulka

nikdo nedela za min jak dvojnasobek

Ehmm

To si upadl? 30-40 dnes v Praze dostane junior tester, bez zkusenosti. 25 hrubeho i pro junior programatora je vysmech.


TondaT

https://www.hays.cz/mzdovypruzkum2018/index.htm

To je úplná blbost ten průzkum. Říct šéfovi, že chci 60 tisíc, že to tak lidi podle průzkumů berou, tak mě prohodí oknem. A to jako patřím ve firmě ke klíčovým lidem, ale prostě to je moc. Realita je 45 tisíc hrubého pro běžného programátora - nemyslím špičky v oboru, prostě normální programátory. Nemám přístup k informacím o platech ostatních, ale jak to vidím, bude to nějak tak a ne podle diskuzí na internetu :-|


Honza

Nicméně kde opravdu platí zcela průměrné programátory nad 40 hrubého, to mi fakt uniká ....

Před dvěma lety jsem hledal práci. Matfyz, 12 let praxe, ale zase žádnej zázrak nejsem. Uměl jsem Android - skoro 6 let praxe, ale reálné znalosti byly o něco menší, protože v práci jsme dělali furt to samé dokola a já jsem byl líný se učit mimo práci. Na 60 hrubého na HPP bych to s Androidem byl vytáhl, ale dál už ne. A to mi přišlo málo.

Tak jsem šel na IČO do banky dělat "hovna v Javě". Tam to je s prachama o dost lepší.

V Praze.

Ehm

https://www.hays.cz/mzdovypruzkum2018/index.htm

To je úplná blbost ten průzkum. Říct šéfovi, že chci 60 tisíc, že to tak lidi podle průzkumů berou, tak mě prohodí oknem. A to jako patřím ve firmě ke klíčovým lidem, ale prostě to je moc. Realita je 45 tisíc hrubého pro běžného programátora - nemyslím špičky v oboru, prostě normální programátory. Nemám přístup k informacím o platech ostatních, ale jak to vidím, bude to nějak tak a ne podle diskuzí na internetu :-|

Tak jdi do Prahy, začni dělat junior testera nebo supporťáka, a máš minimálně 35...dneska spíše více.

djdhdhch

Dle mého je plat 50 tisíc hrubého v IT reálný, ale pro lidi, kteří opravdu umí. Nástup absolventů bych viděl kolem 25 tisíc hrubého. Šikovní lidi můžou celkem rychle platově vyrůst k 35 hrubého.

Nicméně kde opravdu platí zcela průměrné programátory nad 40 hrubého, to mi fakt uniká ....
Jako sorry, ale nastup kolem 25 nema v praze ani pokladni. A 35 ma skladnil amazonu.

linuxexpert

Oprasovaci windows si mimo prahu v korporatu prijdou tak ma 40k.

nechci rict

To je úplná blbost ten průzkum. Říct šéfovi, že chci 60 tisíc, že to tak lidi podle průzkumů berou, tak mě prohodí oknem. A to jako patřím ve firmě ke klíčovým lidem, ale prostě to je moc. Realita je 45 tisíc hrubého pro běžného programátora - nemyslím špičky v oboru, prostě normální programátory. Nemám přístup k informacím o platech ostatních, ale jak to vidím, bude to nějak tak a ne podle diskuzí na internetu :-|

Praha - bezny Java programator s Aj - 80-90 na HPP
prumer = znalost java syntaxe, neco Spring, SQL, neco Unix, neco HTML

TRLL

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #10 kdy: 07. 03. 2018, 10:42:00 »
https://www.hays.cz/mzdovypruzkum2018/index.htm

To je úplná blbost ten průzkum. Říct šéfovi, že chci 60 tisíc, že to tak lidi podle průzkumů berou, tak mě prohodí oknem. A to jako patřím ve firmě ke klíčovým lidem, ale prostě to je moc. Realita je 45 tisíc hrubého pro běžného programátora - nemyslím špičky v oboru, prostě normální programátory. Nemám přístup k informacím o platech ostatních, ale jak to vidím, bude to nějak tak a ne podle diskuzí na internetu :-|
40k beru robotnici za pasom v Skodovke. Spicka v oboru ma nad 100k a to casto aj vyrazne nad. 60k je uplne legitimna mzda a ak si skutocne klucovy clovek, tak 60k je malo. Dufam, ze toto je dalsie troll vlakno, lebo ked si predstavim, ze niekde je fakt nejaky traged, co sa necha tak kruto o*ebavat a tym padom taha celkovo mzdy dole, tak sa mi z toho obracia zaludok.

TondaT

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #11 kdy: 07. 03. 2018, 10:45:11 »
https://www.hays.cz/mzdovypruzkum2018/index.htm

To je úplná blbost ten průzkum. Říct šéfovi, že chci 60 tisíc, že to tak lidi podle průzkumů berou, tak mě prohodí oknem. A to jako patřím ve firmě ke klíčovým lidem, ale prostě to je moc. Realita je 45 tisíc hrubého pro běžného programátora - nemyslím špičky v oboru, prostě normální programátory. Nemám přístup k informacím o platech ostatních, ale jak to vidím, bude to nějak tak a ne podle diskuzí na internetu :-|
40k beru robotnici za pasom v Skodovke. Spicka v oboru ma nad 100k a to casto aj vyrazne nad. 60k je uplne legitimna mzda a ak si skutocne klucovy clovek, tak 60k je malo. Dufam, ze toto je dalsie troll vlakno, lebo ked si predstavim, ze niekde je fakt nejaky traged, co sa necha tak kruto o*ebavat a tym padom taha celkovo mzdy dole, tak sa mi z toho obracia zaludok.

Co to znamená nechat se odrbávat? Vím, že aktuálně firmě přináším měsíčně cca 150 tisíc, k tomu jsem sem tam nepostradatelná support osoba na jiných projektech, když někde někdo něco neví.

TondaT

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #12 kdy: 07. 03. 2018, 10:47:30 »
To je úplná blbost ten průzkum. Říct šéfovi, že chci 60 tisíc, že to tak lidi podle průzkumů berou, tak mě prohodí oknem. A to jako patřím ve firmě ke klíčovým lidem, ale prostě to je moc. Realita je 45 tisíc hrubého pro běžného programátora - nemyslím špičky v oboru, prostě normální programátory. Nemám přístup k informacím o platech ostatních, ale jak to vidím, bude to nějak tak a ne podle diskuzí na internetu :-|

Praha - bezny Java programator s Aj - 80-90 na HPP
prumer = znalost java syntaxe, neco Spring, SQL, neco Unix, neco HTML

OK, nejsem z Prahy. Beru, že v Praze jsou místa, která jsou republikový TOP a že obecně tam jsou mzdy o 10 až 20 tisíc hrubého vyšší i na stejných pozicích ve srovnání se zbytkem ČR.

XXX

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #13 kdy: 07. 03. 2018, 10:52:58 »
Tak ono by bylo vhodne asi zminit o jake mesto se jedna, pokud o Prahu tak to je fakt zalostne malo pokud neco umis

Sam jsem po dokonceni VS v Hradci Kralove v roce 2013 nastupoval v Praze do korporatu jako Java developer na HPP za 62k. Po 3 letech sem si udelal zivnostnak a aktualne delam druhym rokem kontraktora na jednom projektu ve financnim sektoru, fakturuju 8k/MD a sem spokojenej

TondaT

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #14 kdy: 07. 03. 2018, 11:11:06 »
Já jsem z Plzně.