Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?

TVL

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #120 kdy: 09. 03. 2018, 09:37:00 »
Člověk s PHD titulem má být VÝZKUMNÍK. Má pracovat na výzkumném úkolu ve firmě, která ten výzkum dělá.
Tady např:
PHD: Navrhne nějaký algoritmus pro rozpoznávání konkrétních prvků v dané scéně.
Mgr./Ing.: Podle toho algoritmu napíše knihovní funkci.
Bc.: Integruje knihovnu rozpoznávání obrazu do konkrétního projektu.

S tím, že v anglosaském světě ten Bc. do jisté míry nahrazuje toho Mgr. (a rozlišuje se Bc. z průměrné nebo špičkové školy).

To, že někdo zůstane na škole o něco déle a vyjde s titulem PHD a následně nastupuje na normální vývojářskou pozici - a zaměstnavatelé jsou ještě rádi, že je jako vzdělanější a lepší - to je nesmyslná lokální anomálie.


666

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #121 kdy: 09. 03. 2018, 09:46:47 »
člověk by musel požadovat PhD
Ano firmy se PhD rády chlubí, ale ochota reflektovat ho ve mzdě je minimální.
Ale celé je to o tom, že současní inženýři mají horší úroveň než dřívější. A současné PhD odpovídá svou úrovní bývalým inženýrům.

Tak co chcete reflektovat ve mzdě?

Jo, jo a taky dřív byla tráva zelenější, dřív se všechno dělalo poctivě a nikdo nic neojebával. Doporučuju tenhle film - https://www.csfd.cz/film/274980-pulnoc-v-parizi/prehled/


kdr

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #122 kdy: 09. 03. 2018, 09:49:12 »
Ve 4. čtvrtletí 2017 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda 31 646 Kč.
 
Medián mezd činil 27 320 Kč

https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumerne-mzdy-4-ctvrtleti-2017

,g

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #123 kdy: 09. 03. 2018, 09:54:50 »
Ve 4. čtvrtletí 2017 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda 31 646 Kč.
 
Medián mezd činil 27 320 Kč

https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumerne-mzdy-4-ctvrtleti-2017

Tak to je ještě vyšší údaj, než jsem si vyčetl já někde z grafu...

Lama

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #124 kdy: 09. 03. 2018, 11:23:59 »
Kvalitni skupina  ;D ;D ;D Dal bych tu ty moudra precist zname, co dela za 8k cisteho prodavacku, ale tlak ma v poradku, tak proc ji ho zvysovat...  Do internetu jde dneska fakt napsat kde co, jen se trochu stydim, ze delam ve stejnem oboru jako vetsina z vas.

P.S. pro uzivatele TVL - Vzdej to, jsou to geniove.

To jí klidně přečíst dej, jako sorry, ale ty a tvoje známá jste zas opačnej extrém. Dělat dneska za 8K (resp. 20-30K jako programátor), to bych musel bejt snad retard (bez urážky). U nás scháněj furt, i ženský se tam uplatněj. Holt tam jsou směnový provozy, což každej taky nedá. Ale i na 1-2 směny by se našlo něco lepšího než prodavač za almužnu.

Díky. To fakt nezní jako typický operátor, co bezmyšlenkovitě zakládá do a odebírá ze stroje - a kde se může za měsíc vystřídat 7 různých agenturáků. Mzda o 5 nižší než pro seřizovače se zdá celkem logická.
To zas ne, no, ale zas to neni až tak odborný jako co maji vedle nástrojaři, kde si ty CNCčka i sami programujou dle výkresu. Ale tam maj zas 8 třídy a na jednosměnný provoz si vydělá to, co my s příplatkama.


Jenda

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #125 kdy: 09. 03. 2018, 11:25:17 »
Kvalitni skupina  ;D ;D ;D Dal bych tu ty moudra precist zname, co dela za 8k cisteho prodavacku

1) Tato diskuze není o prodavačkách, ale ITkách,

2) Aktuální minimálka je 12200 hrubého, což je víc než 8k čistého i pokud budeme ignorovat běžné slevy.

Jsi prostě v jiné bublině. Já znám lidi z obou bublin, tak vím, že se tohle může snadno stát. Včetně té nemožnosti si to připustit.

Skid

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #126 kdy: 09. 03. 2018, 11:44:27 »
1) Tato diskuze není o prodavačkách, ale ITkách,

2) Aktuální minimálka je 12200 hrubého, což je víc než 8k čistého i pokud budeme ignorovat běžné slevy.

Jsi prostě v jiné bublině. Já znám lidi z obou bublin, tak vím, že se tohle může snadno stát. Včetně té nemožnosti si to připustit.
No, ja tu ty prodavacky a zamestnance strojiren nezatahnul.. Jinak dle tebe tedy neni mozne, aby nekdo delal za mene nez 12200 - v poradku. A zajimalo by me, kdo byl misto mne minuly rok u more  ;D ;D ;D

S tema bublinama nevim o cem to pises. Znam plat svuj, i mnoha kolegu, tak si myslim, ze nejaky slusny vzorek k porovnani mam.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

Jenda

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #127 kdy: 09. 03. 2018, 12:08:46 »
Jinak dle tebe tedy neni mozne, aby nekdo delal za mene nez 12200 - v poradku.

Legálně na plný úvazek na HPP podle mě vskutku ne (a to je to o čem se tu bavíme, ne?).

A zajimalo by me, kdo byl misto mne minuly rok u more  ;D ;D ;D

?

S tema bublinama nevim o cem to pises. Znam plat svuj, i mnoha kolegu, tak si myslim, ze nejaky slusny vzorek k porovnani mam.

Jak už jsem psal, existují firmy, kde všichni berou podivně násobně méně než okolo (a asi i opačně). Takže plat kolegů ti nepomůže.

Honza

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #128 kdy: 09. 03. 2018, 12:16:21 »
člověk by musel požadovat PhD
Ano firmy se PhD rády chlubí, ale ochota reflektovat ho ve mzdě je minimální.
Ale celé je to o tom, že současní inženýři mají horší úroveň než dřívější. A současné PhD odpovídá svou úrovní bývalým inženýrům.

Tak co chcete reflektovat ve mzdě?

Jo, jo a taky dřív byla tráva zelenější, dřív se všechno dělalo poctivě a nikdo nic neojebával. Doporučuju tenhle film - https://www.csfd.cz/film/274980-pulnoc-v-parizi/prehled/
Jo, kde chybí argumenty nastupují takovéhle nesmyslné reakce.

Degradace úrovně absolventů magisterského / inženýrského studia za posledních cca 30 let je fakt, důvodů je povícero. Zkuste si promluvit s někým z vašeho okolí, kdo má zkušenost s absolventy za posledních cca 20-25 let. Nebo si zajděte za učiteli na vaší VŠ a v přátelském duchu zapřeďte hovor...

Honza

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #129 kdy: 09. 03. 2018, 12:18:18 »
Člověk s PHD titulem má být VÝZKUMNÍK. Má pracovat na výzkumném úkolu ve firmě, která ten výzkum dělá.
Tady např:
PHD: Navrhne nějaký algoritmus pro rozpoznávání konkrétních prvků v dané scéně.
Mgr./Ing.: Podle toho algoritmu napíše knihovní funkci.
Bc.: Integruje knihovnu rozpoznávání obrazu do konkrétního projektu.

S tím, že v anglosaském světě ten Bc. do jisté míry nahrazuje toho Mgr. (a rozlišuje se Bc. z průměrné nebo špičkové školy).

To, že někdo zůstane na škole o něco déle a vyjde s titulem PHD a následně nastupuje na normální vývojářskou pozici - a zaměstnavatelé jsou ještě rádi, že je jako vzdělanější a lepší - to je nesmyslná lokální anomálie.
Nojo, to je pěkná představa. Ale když ona většina lidí do těch škatulek nezapadá. Ještě do toho přidat Mgr. s dlouholetou praxí a Bc. s dlouholetou praxí, lemplovské PhD., kteří si myslí, že sežrali veškerou moudrost světa, ...

A mimochodem - já sám PhD mám. Už dlouho.

Labrat

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #130 kdy: 09. 03. 2018, 12:25:28 »
Dnes už VŠ není spolehlivou zárukou kvality uchazeče.
Dřív se říkávalo, že člověk po škole nic neumí. Teď se setkávám spíše s touto modernější variantou. Je to jednoduché. Zaplaťte a kvalitní uchazeče budete mít.


člověk by musel požadovat PhD
Ano firmy se PhD rády chlubí, ale ochota reflektovat ho ve mzdě je minimální.
Člověk po škole je furt násobně lepší než člověk bez školy.

Labrat

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #131 kdy: 09. 03. 2018, 12:28:08 »
Člověk s PHD titulem má být VÝZKUMNÍK. Má pracovat na výzkumném úkolu ve firmě, která ten výzkum dělá.
Tady např:
PHD: Navrhne nějaký algoritmus pro rozpoznávání konkrétních prvků v dané scéně.
Mgr./Ing.: Podle toho algoritmu napíše knihovní funkci.
Bc.: Integruje knihovnu rozpoznávání obrazu do konkrétního projektu.

S tím, že v anglosaském světě ten Bc. do jisté míry nahrazuje toho Mgr. (a rozlišuje se Bc. z průměrné nebo špičkové školy).

To, že někdo zůstane na škole o něco déle a vyjde s titulem PHD a následně nastupuje na normální vývojářskou pozici - a zaměstnavatelé jsou ještě rádi, že je jako vzdělanější a lepší - to je nesmyslná lokální anomálie.
Anglosasové taky rozlišují normální BSc a Honours, s tím že jen to druhé se bere jako adekvátní VŠ vzdělání, po kterém lze jít přímo na PhD.

Labrat

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #132 kdy: 09. 03. 2018, 12:29:24 »
člověk by musel požadovat PhD
Ano firmy se PhD rády chlubí, ale ochota reflektovat ho ve mzdě je minimální.
Ale celé je to o tom, že současní inženýři mají horší úroveň než dřívější.
Jo jo, všechno upadá.

Skid

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #133 kdy: 09. 03. 2018, 12:30:52 »
Jak už jsem psal, existují firmy, kde všichni berou podivně násobně méně než okolo (a asi i opačně). Takže plat kolegů ti nepomůže.
Neboj, tech firem jsem vystridal vic, pohovoru jsem taky obesel celkem dost. Par vyse polozenych nabidek jsem mel taky, ale nikdy by me nenapadlo tvrdit, ze 100k je v CR bezny plat programatora.
Hawk.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

Labrat

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #134 kdy: 09. 03. 2018, 12:32:43 »
Člověk s PHD titulem má být VÝZKUMNÍK. Má pracovat na výzkumném úkolu ve firmě, která ten výzkum dělá.
Tady např:
PHD: Navrhne nějaký algoritmus pro rozpoznávání konkrétních prvků v dané scéně.
Mgr./Ing.: Podle toho algoritmu napíše knihovní funkci.
Bc.: Integruje knihovnu rozpoznávání obrazu do konkrétního projektu.

S tím, že v anglosaském světě ten Bc. do jisté míry nahrazuje toho Mgr. (a rozlišuje se Bc. z průměrné nebo špičkové školy).

To, že někdo zůstane na škole o něco déle a vyjde s titulem PHD a následně nastupuje na normální vývojářskou pozici - a zaměstnavatelé jsou ještě rádi, že je jako vzdělanější a lepší - to je nesmyslná lokální anomálie.
Nojo, to je pěkná představa. Ale když ona většina lidí do těch škatulek nezapadá. Ještě do toho přidat Mgr. s dlouholetou praxí a Bc. s dlouholetou praxí, lemplovské PhD., kteří si myslí, že sežrali veškerou moudrost světa, ...

A mimochodem - já sám PhD mám. Už dlouho.
Doba studia PhD se dá brát přinejmenším jako hodně dobrá praxe.