S tím, že v anglosaském světě ten Bc. do jisté míry nahrazuje toho Mgr. (a rozlišuje se Bc. z průměrné nebo špičkové školy).
BSc ze sračkové školy v USA je max. něco jako česká maturita (ovšem ne ta současná, to je vtip).
Presne tak. U nas je bc predcenovany.
U nás je úplně o ničem, ovšem v Británii s jejich BSc Honours člověk získá hodně solidní vzdělání - něco takového by měli zavést i u nás. Co si tak pamatuju, tak studenti všech oborů přírodních věd začínají stejným kurzem s dvojnásobným počtem kreditů, co se jmenuje prostě "Science", a celý první ročník je společný, i když už se dají volit předměty (např. matematika nad rámec "Essential mathematics I" bývá pro biology a geology volitelná). Další tři roky se už pak rozpadají podle zaměření, i když třeba Fyzika a Space sciences se dost překrývají. Student hlavně musí průběžně studovat, protože má termíny testů, neexistuje učit se až těsně před zkouškou. Úplně jiný přístup, který podněcuje a rozvíjí "vědecké myšlení" studentů, v ČR mi to naopak přišlo v prvních ročnících trochu ubíjející, ale možná to tak mají schválně, aby se pak vyučující někde na Mgr. nemuseli otravovat s nějakým lemplem, co studuje jen kvůli papíru. To je ostatně problém českých VŠ poslední doby obecně, lezou tam naprostí tupci, co si stěžují na "obtížnost" zkoušek, jež jsou přitom snazší než před 10-20 lety.
(Takto to funguje v Anglii, Skotsko nebo Kanada mají jiný systém. Ve Skotsku se studuje zadarmo, takže to asi žádná slává nebude.)