Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?

phpkral

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #165 kdy: 10. 03. 2018, 18:47:48 »

Proč by se měl projevit titul na mzdě, pokud nejste firemní maskot?

Třeba, že budeš moc vykonávat práci s vyšší přidanou hodnotou a vydělat tak firme víc peněz?
Takhle to fiunguje u statnich tabulkovych platu a managerskych pozicich kde je treba neco na vizitce. Na bezne pozici se cloveka zeptaji jaky ma obor a vetsina lidi tim konci.

To ze mgr v oboru ekologie vesnickeho zivota prinese vic penez ... no nevim.


666

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #166 kdy: 10. 03. 2018, 19:14:27 »

Proč by se měl projevit titul na mzdě, pokud nejste firemní maskot?

Třeba, že budeš moc vykonávat práci s vyšší přidanou hodnotou a vydělat tak firme víc peněz?
Takhle to fiunguje u statnich tabulkovych platu a managerskych pozicich kde je treba neco na vizitce. Na bezne pozici se cloveka zeptaji jaky ma obor a vetsina lidi tim konci.

To ze mgr v oboru ekologie vesnickeho zivota prinese vic penez ... no nevim.
Pokud firma vydělává na dojení dotací na vesnice, tak se to může velmi hodit...

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #167 kdy: 10. 03. 2018, 19:15:03 »
Mohu se zeptat na zkušenosti s přesunem do zahraničí?

Já se tam dostal tím nejjednodušším obvyklým způsobem - nový zaměstnavatel mě tam i s rodinou přestěhoval. Zařídili převoz vybavení bytu, letenku, a jeden měsíc dočasného ubytování v Zurichu. Ta stěhovací firma byli sice pytlíci, a sehnat bydlení v Zurichu za jeden měsíc bylo hodně o hubu, ale dali nám skvělou místní průvodkyni. Jinak se to dalo, i když jsme se stěhovali s miminem. Lidi co vyjedou na vlastní pěst to mají určitě o dost těžší. Teď už jsme v Mnichově, a podruhé už jsme věděli do čeho jdeme, tak to bylo víc v klidu.

666

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #168 kdy: 10. 03. 2018, 19:22:00 »
Mohu se zeptat na zkušenosti s přesunem do zahraničí?

Já se tam dostal tím nejjednodušším obvyklým způsobem - nový zaměstnavatel mě tam i s rodinou přestěhoval. Zařídili převoz vybavení bytu, letenku, a jeden měsíc dočasného ubytování v Zurichu. Ta stěhovací firma byli sice pytlíci, a sehnat bydlení v Zurichu za jeden měsíc bylo hodně o hubu, ale dali nám skvělou místní průvodkyni. Jinak se to dalo, i když jsme se stěhovali s miminem. Lidi co vyjedou na vlastní pěst to mají určitě o dost těžší. Teď už jsme v Mnichově, a podruhé už jsme věděli do čeho jdeme, tak to bylo víc v klidu.
Spíše by mě zajímalo porovnání pracovního prostřelí. Díky

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #169 kdy: 10. 03. 2018, 20:00:27 »
Spíše by mě zajímalo porovnání pracovního prostřelí. Díky

Tak to je těžko srovnatelné, protože Google - tam pracuju od té doby - patří přece jenom ke světové špičce. Dobré platy, jídlo zdarma, a řada dalších benefitů. Fajn prostředí, a dost velká autonomie.

Ale mě se ve VZLÚ líbilo, a pokud vás zajímá výzkum, určitě jej doporučuju. Google doporučuju taky, ale to je často úplně politické téma.


phpkral

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #170 kdy: 10. 03. 2018, 20:42:39 »

Proč by se měl projevit titul na mzdě, pokud nejste firemní maskot?

Třeba, že budeš moc vykonávat práci s vyšší přidanou hodnotou a vydělat tak firme víc peněz?
Takhle to fiunguje u statnich tabulkovych platu a managerskych pozicich kde je treba neco na vizitce. Na bezne pozici se cloveka zeptaji jaky ma obor a vetsina lidi tim konci.

To ze mgr v oboru ekologie vesnickeho zivota prinese vic penez ... no nevim.
Pokud firma vydělává na dojení dotací na vesnice, tak se to může velmi hodit...
Podminit dotace stupnem vzdelani zamestnancu? No to je jen tvuj dalsi vlhkej sen.

Jester

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #171 kdy: 24. 03. 2018, 21:29:31 »
Spíše by mě zajímalo porovnání pracovního prostřelí. Díky

Tak to je těžko srovnatelné, protože Google - tam pracuju od té doby - patří přece jenom ke světové špičce. Dobré platy, jídlo zdarma, a řada dalších benefitů. Fajn prostředí, a dost velká autonomie.

Ale mě se ve VZLÚ líbilo, a pokud vás zajímá výzkum, určitě jej doporučuju. Google doporučuju taky, ale to je často úplně politické téma.
Znám dost lidí, co si na práci v googlu stěžují. Sám znám Krakov a lidi byli celkem v pohodě (na Poláky), ale chápu výhrady ostatních.

jsf

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #172 kdy: 25. 03. 2018, 09:29:24 »
Ty cisla myslite vazne? V BA jsou bezne nastupaku junior programatoru (nemyslim bastlicu stranek se skopirovanymi JS efekty) po skole 1400, senior na HPP ma tak 3000, a u freelanceru se setkate i s peticifernymi cisly.

jpu

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #173 kdy: 25. 03. 2018, 10:25:28 »
Nastupny plat v BA pre juniora nie je ani zdaleka 1400 a pre seniora 3000, max 2500€.
Citace
peticifernymi cisly.
Hej ked to prepocitas na ceske koruny. Taketo sracky co tu dokazu ludia vypotit, je asi mozne len na roote. Nazory casto odtrhnute od reality

Maple

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #174 kdy: 25. 03. 2018, 12:25:27 »
Nastupny plat v BA pre juniora nie je ani zdaleka 1400 a pre seniora 3000, max 2500€.
Citace
peticifernymi cisly.
Hej ked to prepocitas na ceske koruny. Taketo sracky co tu dokazu ludia vypotit, je asi mozne len na roote. Nazory casto odtrhnute od reality
mno pri slovensku se ani necuduji)) jsem ze slovenka sam jsem mel jako junior 1500 brutto...
takze pokud chces byt lacnej jen proto ze jses na slovenku tak bud)) kto ma navic jde pryc)
ps: jak chces mit na slovensku vyssi mzdy kdyz furt lezete do zadeke opozici? a furt delate majdan a prevraty? budte stabilni a skuste rust jako stat... ne jen rebelovat

po

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #175 kdy: 25. 03. 2018, 14:29:49 »
Spíše by mě zajímalo porovnání pracovního prostřelí. Díky

Tak to je těžko srovnatelné, protože Google - tam pracuju od té doby - patří přece jenom ke světové špičce. Dobré platy, jídlo zdarma, a řada dalších benefitů. Fajn prostředí, a dost velká autonomie.

Ale mě se ve VZLÚ líbilo, a pokud vás zajímá výzkum, určitě jej doporučuju. Google doporučuju taky, ale to je často úplně politické téma.
+1 Google, ale to zalezi od zarazeni. Nekdo v 32. tymu, ktery hlida cast Ads na frontendu to ma jine jako kdyz na vasem produktu stoji firma. S&P neznam, cast SWE je jenom o presouvani protobufu. Sef nam delal kavu v predchozi praci v startupu a dela nam ji i tady, jidla je tady vice.

Hlavni rozdil pri porovnani s temer kazdou jinou firmou je v tom, ze v Googlu se navratnost a cena prvoplanovite neresi. Kazdy dela co chce a casem to speje k lepsimu produktu pro uzivatele. Pri pohledu zvenku to se to da nazvat "nejlepsi firma", pri pohledu zevnitr "absolutni chaos, co nahodou funguje".

jsf

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #176 kdy: 25. 03. 2018, 14:32:28 »
Nastupny plat v BA pre juniora nie je ani zdaleka 1400 a pre seniora 3000, max 2500€.
Citace
peticifernymi cisly.
Hej ked to prepocitas na ceske koruny. Taketo sracky co tu dokazu ludia vypotit, je asi mozne len na roote. Nazory casto odtrhnute od reality

Ale je, ale ne pro kodery ale pro programatory. Jiste, sposta radoby JS programatoru, kteri nejsou schopni napsat jeden serializer podle specky, to nikdy nedostane, ale napriklad v ESET a Sygic celkem bezna vec (s odmenami samozrejme). 60kEUR rocne je neco, kde zacinaji freelanceri (a to se da snadno overit, viz registeruz.sk), kdyz ma nekdo stesti na dobry kontrakt, tak na 50-60 a vic na hodinu se dostane (neni vyjimka mit napriklad 60 USD/h v toptal-u)

phpkral

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #177 kdy: 25. 03. 2018, 14:37:51 »
Hlavni rozdil pri porovnani s temer kazdou jinou firmou je v tom, ze v Googlu se navratnost a cena prvoplanovite neresi. Kazdy dela co chce a casem to speje k lepsimu produktu pro uzivatele.
To je velmi odvazne tvrzeni ...

Peek

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #178 kdy: 30. 03. 2018, 10:12:13 »
Lol, kolikrat opravdu mimo realitu :) Z firem co jsem prosel. 1st support - nastup 22k, po 3 letech 30k. Lin/win admin cca 45-55, nastup klidne jen 35 (junior). Napr v DHL windowsak na spravu mssql 60k a jak si piska.
Java tester junior 30k. Aplikacni administrator v bance 45-55k. Java vyvojar s praxi 45-70k,  dle zkusenosti. Nejak jsem nikoho co by pod 100 nevylezl z postele nepotkal, mozna v nemecku :D

Lolopan

Re:Jaké jsou reálné nástupní platy a platy po několika letech praxe?
« Odpověď #179 kdy: 30. 03. 2018, 10:28:04 »
Lol, kolikrat opravdu mimo realitu :) Z firem co jsem prosel. 1st support - nastup 22k, po 3 letech 30k. Lin/win admin cca 45-55, nastup klidne jen 35 (junior). Napr v DHL windowsak na spravu mssql 60k a jak si piska.
Java tester junior 30k. Aplikacni administrator v bance 45-55k. Java vyvojar s praxi 45-70k,  dle zkusenosti. Nejak jsem nikoho co by pod 100 nevylezl z postele nepotkal, mozna v nemecku :D

Tak možná někde v horní dolní. Java developery nemůžeme sehnat ani za 90 a víc, testery (schopný automatizovat skripty a co mají technickej background) pod 60 taky neseženeme...kde sakra jsou tihle levní pracovníci, o kterých tu mluvíte?