Homeoffice - v čem je problém?

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #120 kdy: 12. 01. 2017, 10:56:15 »
Z vlastni zkusenosti lze konstatovat, ze v IT sektoru pracuje s přehledem nejvetsi podil naprostych čuňat.

Obávám se, že v tomhle na obchodníky IT nikdy nedosáhnou.


Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #121 kdy: 12. 01. 2017, 11:11:24 »
co sa tyka toho openspace  ;D mozno som len malo prisposobivy ale vadi mi uz v obycajnej kancelarii ked si kolega vedla striha nechty, alebo vzdy o desiatej si vytiahne jablcko a zacne ho hryzt.. Ludia su netolerantne cunata a nezaujima ich, ze vedla niekto rozmysla a ze ho svojimi zvukmi / cinnostou mozu rusit..Ja chodim do prace pracovat a nie ranajkovat/ robit si hygienu...Takze openspace jasne NIE ..

qwertz

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #122 kdy: 12. 01. 2017, 13:30:48 »
To mě nenapadlo. Možná ve skutečnosti podvědomě toužím po openspace, jen jsem si to zatím odtmítl přiznat. Nějaký podnikový psycholog by mi to určitě vysvětlil.

Zkratky jsou sice dětinské, ale ROFLMAO  ;D ;D ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #123 kdy: 12. 01. 2017, 13:42:45 »
co sa tyka toho openspace  ;D mozno som len malo prisposobivy ale vadi mi uz v obycajnej kancelarii ked si kolega vedla striha nechty, alebo vzdy o desiatej si vytiahne jablcko a zacne ho hryzt.. Ludia su netolerantne cunata a nezaujima ich, ze vedla niekto rozmysla a ze ho svojimi zvukmi / cinnostou mozu rusit..Ja chodim do prace pracovat a nie ranajkovat/ robit si hygienu...Takze openspace jasne NIE ..

Budte rad, ze vam v kanclu neporadali soutez v prdeni. Nejake jablko..... Jinak vite, ze zvykani povzbuzuje bdelost?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #124 kdy: 12. 01. 2017, 13:45:07 »
Tak on i typicky americky korporat, ktery openspace prakticky vynalezl, uz pochopil, ze efektivita takoveto prace není kdovijaká a openspace hromadne rusi (stoji ho to totiz penize).

To mě nenapadlo. Možná ve skutečnosti podvědomě toužím po openspace, jen jsem si to zatím odtmítl přiznat. Nějaký podnikový psycholog by mi to určitě vysvětlil.

A nejaky ten film pro pametniky, kde treba meli hodneho tovarnika, co se treba zamiloval do pisarky z pisarny, jste videl? Tak nejak to asi zacalo. Jedna cimra, v ni padesat pisarek s psacimi stroji a kraval, ze clovek neslysel vlastniho slova.


e3k

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #125 kdy: 12. 01. 2017, 14:48:26 »
zavysi to od cloveka. niekto proste doma nebude robit nic pretoze nie je pod dozorom. v mojom pripade absencia pritomnosti managerov zvysila pocit zodpovednosti a dlhe roky som pracoval na projekte sam z domu. vyhol som sa potom vtipnym prihodam z openspacu ako ked kolega prisiel z basketbalu o 10tej doobeda a dribloval fit loptou po kancly zatial co som mal rozcitane konfiguraky a manualy a koncentracia bola hned v cudu. doma by sa mi to nestalo. na druhu stranu doma tiez nerusim kolegov ked si potrebujem pustit nejaky ten svoj album na plne gule k praci... dalej je home office je celkom dobry prostriedok ako sa vyhnut firemnemu dress codu, stresujucej ceste z prace a do prace v spicke. osobne mi staci vidiet kolegov ad hoc raz za cas pripadne na obede.

PS: moje konspirativne kontakty zastavaju nazor ze za rusenim HO je realitna a cestarska lobby.

qwertz

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #126 kdy: 12. 01. 2017, 16:09:08 »
PS: moje konspirativne kontakty zastavaju nazor ze za rusenim HO je realitna a cestarska lobby.

Důvod je možná prozaičtější... zaměstnanci z výroby u pásu (čti voliči KSČSSD a členové odborových svazů) nesnesou pomyšlení, že by někdo mohl pracovat z pohodlí domova s maximální flexibilitou. Tak se to v rámci obecného blaha a ochrany zaměstnanců zreguluje (čti prakticky znemožní pro nepoužitelnost)

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #127 kdy: 12. 01. 2017, 23:33:55 »
PS: moje konspirativne kontakty zastavaju nazor ze za rusenim HO je realitna a cestarska lobby.

Důvod je možná prozaičtější... zaměstnanci z výroby u pásu (čti voliči KSČSSD a členové odborových svazů) nesnesou pomyšlení, že by někdo mohl pracovat z pohodlí domova s maximální flexibilitou. Tak se to v rámci obecného blaha a ochrany zaměstnanců zreguluje (čti prakticky znemožní pro nepoužitelnost)

Dnes už KSČSSDANO.

TomBA

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #128 kdy: 13. 01. 2017, 00:03:42 »
Pokud ti vadi, ze nekdo nezamkl firmu a rekl ti, ze byl zamysleny, stanov pokutu. Programatori maji radi, kdyz jsou pevne dane nejake kriteria a naopak nemaji radi, kdyz se nekomu musi lazebne omlouvat nebo si vyslechnout karani za to, ze prisli pozde do prace - jak jsi rekl, socialni interakce jim dela problem, obzvlast kdyz je zbytecna. Za pozdni prichod uved cenu 400,- koRun, nebo 5,- Kc za kazdou minutu a proste bud zticha, kdyz nekdo prijde pozde - je to jeho problem. Necum jako paf kdyz ti nekdo rekne, ze proste zaspal, programator je zpravidla inteligentni a nebude si vymyslet vymluvu.

Pokud nekdo posere zachod a neocisti si to, proste se do toho neplet, nejsi nici fotrik. Nikdo nema rad poslany hajzl a to si zamestanci mezi sebou vyrikaji sami, kdyz je nekdo prase.
Pokud nekdo pravidelne boura, proste auta pojisti a je to.

Tak to sú teda super rady.
Keď budeš dávať ľuďom finančné pokuty, naozaj so myslíš že nebudeš v očiach pokutovaných ten ko*ot čo sa píše vyššie. Že si povedia, ano, mal pravdu??? Keď tam bude čakať dôležitý partner a pán si príde o pol hodinu neskor a ty mu dáš pokutu tak čo sa tým vyrieši?

No ako vidíš (prečítaj si príspevky o hlasnom jedení jablka, strihaní nechtov a podobne) tvoja teória, že si medzi sebou zamestnanci vyriešia posraný záchod je tiež blbosť. Pre mnohých sú prave tieto veci dôvod na HO.

Čo má firma z toho že posťovňa preplatí nabúrané auto? Nemobilnosť, strata hodnoty....
Takže skús si to a uvidíš aký budeš za chvíľu ko*ot...

Ja mel jen 4 a nebyli to programatori, ale admini. Kazdej byl silna individualita a uplne jiny lidi.
A fungovalo to, celkem dobre. Vis proc?
Protoze sem asocial a individualista a navic mam jednu velmi silnou a dobrou vlastnost - umim se domluvit s kazdym, pokud teda sam chci.
Takze ja nemel problem pochopit kazdeho zvlast a pristupovat individualne ke kazdemu a chapal sem, ze je nemam otravovat s vecma, ktere ja sam nemam rad.
Vse fungovalo jak melo.
Tvoj opis vlastnej osobnosti je asi takýto: "Voľakedy som bol len krásny, teraz som už aj skromný". No pekne takého šéfa... Možno by stačilo opýtať sa tých štyroch aký si bol ko*ot.

Nič v zlom ale pohľad šéfa a podriadeného bude vždy iný. Ak tu niekto tvrdí že aký on bol superšéf, tak je to furt len jeho pohľad. A rady podriadeného, ktorý aspoň niekoľko rokov nešéfoval, pre šéfa sú ako predsobášna príprava na fare na manželský život.

anonym

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #129 kdy: 13. 01. 2017, 00:44:31 »
 :D :D :D

Som kokot, mám malů firmu viac ma niezaujimá, ma ma ma ma ma ma má.

Ale stejne se mi to co rikas nejak nepozdava. Co to tam mas zanlidi. Ja treba si neumim predstavit, ze by nejaky muj kolega nechaval posraný zachod. Navíc se vesměs každý chová slušně a do práce chodím pizdě snad akorát já a to ještě navíc pRoto, že to nikdo nehlídá a já nemám zrovna nic na práci. A to je prosím korporát, takže žádná smetánka.

Co se těch záchodů týče, to si tam musite na Slovensku trochu v jinacich smerech asi poresit, je treba konecne prejit od kadibudek ke splachovacim zachodum, vasinci asi nejsou jeste zvykli :D

Tommm

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #130 kdy: 13. 01. 2017, 10:16:40 »
Tvoj opis vlastnej osobnosti je asi takýto: "Voľakedy som bol len krásny, teraz som už aj skromný". No pekne takého šéfa... Možno by stačilo opýtať sa tých štyroch aký si bol ko*ot.

Nič v zlom ale pohľad šéfa a podriadeného bude vždy iný. Ak tu niekto tvrdí že aký on bol superšéf, tak je to furt len jeho pohľad. A rady podriadeného, ktorý aspoň niekoľko rokov nešéfoval, pre šéfa sú ako predsobášna príprava na fare na manželský život.

Hele ptal sem se jich nekolikrat a kokot "sef" sem podle nich nebyl.
Jeste i par let dozadu vzpominame na spolecne casys nekterymi z nich.

Ja sem ti tu jen uprime rekl jake sou moje vlastnosti in general, ale prave diky vlasnosti "dorozumim se reci kazdeho kmene" muzu fungovat mezi kymkoliv a dokonce i kokotama jako si ty. Co ti na tom neni jasneho?

Ty to nemuzes asi pochopit, vy mate trosku jinou naturu na tom vychode.
My si ze sebe dokazeme delat zadek od rana do vecera, vy ne. Ste moc hrdy :D

Nic ve zlem, pane kolego :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #131 kdy: 13. 01. 2017, 10:30:37 »
Hele ptal sem se jich nekolikrat a kokot "sef" sem podle nich nebyl.

Hm, kolik lidi bude riskovat premie a karierni postup tim, ze na dotaz opravdu sdeli svuj nazor?

Tommm

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #132 kdy: 13. 01. 2017, 12:30:53 »
Hele ptal sem se jich nekolikrat a kokot "sef" sem podle nich nebyl.

Hm, kolik lidi bude riskovat premie a karierni postup tim, ze na dotaz opravdu sdeli svuj nazor?

Ptal sem se po tom, co sem odesel. Tak ja vam nevim. Ale na tom nezalezi. Vy budete mit pravdu svou. Proc se to tema vlastne vubec otevira a sem na to neprimo tazan? :)
Postupujete metodou "podle sebe soudim tebe".

qwertz

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #133 kdy: 13. 01. 2017, 12:40:42 »
Hm, kolik lidi bude riskovat premie a karierni postup tim, ze na dotaz opravdu sdeli svuj nazor?

Nekdy to jde. V nekterych firmach hodnoti nadrizene anonymne. Dobry sef zase vyzaduje zpetnou vazbu sam a potencialni vlezdozadekismus povazuje za krajne podezrely.

Z dlouhodobeho hlediska ovsem nema smysl pod blbym sefem pracovat. Kdyz se nakonec oddeleni rozpadne, i debilni korporat se zacne pidit po to, jestli sef neni k0k0t.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #134 kdy: 13. 01. 2017, 14:42:01 »
Ptal sem se po tom, co sem odesel. Tak ja vam nevim. Ale na tom nezalezi. Vy budete mit pravdu svou. Proc se to tema vlastne vubec otevira a sem na to neprimo tazan? :)
Postupujete metodou "podle sebe soudim tebe".

Ne, ale znam tak trochu lidi. Ja prave nepatrim k tem, co by vam mazali med kolem huby. Podle toho, co jste zac, byste budto dostal odpoved bez servitku nebo bych vas poslal vznaset dotazy do lamparny na Hlavnim nadrazi.