Hubnutí při sedavém zaměstnání

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #210 kdy: 06. 01. 2017, 06:56:10 »
Jo, ja mel pred par lety takovou chripku, ze na to padlo sest roli toaletniho hajzlpapiru a nektere noci jsem radsi travil v kuchyni vedle kamen, protoze jsem se neodvazoval vzdalit od hajzlu. Ke konci jsem uz skoro lezl po ctyrech. Na cviceni jsem tedy nemel ani pomysleni.

U mne je zas bezne v pripade onemocneni zvysit doplnky na 8x beznou davku.
Nebudu predse nechodit do prace!
Koukám, ty dávky jsou obecně nějaký vyšší... hledáš zlatou žílu? :D


sads

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #211 kdy: 06. 01. 2017, 09:27:21 »
Jo, ja mel pred par lety takovou chripku, ze na to padlo sest roli toaletniho hajzlpapiru a nektere noci jsem radsi travil v kuchyni vedle kamen, protoze jsem se neodvazoval vzdalit od hajzlu. Ke konci jsem uz skoro lezl po ctyrech. Na cviceni jsem tedy nemel ani pomysleni.

U mne je zas bezne v pripade onemocneni zvysit doplnky na 8x beznou davku.
Nebudu predse nechodit do prace!
Koukám, ty dávky jsou obecně nějaký vyšší... hledáš zlatou žílu? :D

bezne ju me tak 2000 mg c za den..... v onemocneni klidne i 10 000.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #212 kdy: 06. 01. 2017, 10:22:37 »
U mne je zas bezne v pripade onemocneni zvysit doplnky na 8x beznou davku.
Nebudu predse nechodit do prace!

Hlavne tam obetave nakazte co nejvice lidi. Firma by vam to mela nasledne vyuctovat.

jpu

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #213 kdy: 06. 01. 2017, 10:33:56 »
To ze zvysis prijem vitaminov je len dobre. Pocas choroby je to nevyhnutne. Ale tiez to musis robit s rozumom a nie si dat napr takeho zinku 1g. Tam kludne staci 50mg denne. Jardo co mas s tymi syntetickymi vitaminami? 😃. Vitamin C je kyselina askorbova, to ze je vytvorena nejakym postupom zdraviu nezavadnym, nevidim nic na tom. To ze pchas ine sracky do seba v podobe eciek, ktore su v potravinach, to je ok? Radsej do seba pchat vitaminy ako chemicke sracky v podobe liekov

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #214 kdy: 06. 01. 2017, 11:18:26 »
Čus, koukám, že tohle vlákno asi už nikdy neumře.

Podle mých informaci je hypervitaminóza prakticky možná jen u vitamínů rozpustných v tucích. Ty rozpustné ve vodě jsou ve větších dávkách celkem neškodné.
Ale opět tu máme ty kupecké počty s dávkováním. Je nesmysl do sebe nacpat 10000mg Céčka najednou. Většinu potom vyčůráte. Vše se musí postupně a hodně pít, aby to tělo mělo čas zpracovat.

U minerálů a ostatních vitamínů rozpustných jen v tucích bych byl velmi opatrný.

-K-


jpu

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #215 kdy: 06. 01. 2017, 11:26:33 »
Samozrejme, ze treba si tie davky rozlozit a nie zjest naraz 10g C :D. A tiez je to zbytocne jest, ak clovek nie je chory. Normalne staci brat 1g denne, aj len 0.5g.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #216 kdy: 06. 01. 2017, 12:04:50 »
Jardo co mas s tymi syntetickymi vitaminami? 😃. Vitamin C je kyselina askorbova, to ze je vytvorena nejakym postupom zdraviu nezavadnym, nevidim nic na tom. To ze pchas ine sracky do seba v podobe eciek, ktore su v potravinach, to je ok? Radsej do seba pchat vitaminy ako chemicke sracky v podobe liekov

The Lee Principle of Nutrition states that in nature a vitamin is never a single chemical. Rather it is a group of interdependent compounds that form a ‘nutrient complex’ so intricate that only a living cell can create it. And just as no single component of a watch keeps time, no one compound in a vitamin complex accounts for the vitamin’s nutritive effect in the body.

Coz bych rekl zni dost rozumne. Vitaminy z prirodnich zdroju nikdy neexistuji izolovane, vzdy jsou provazene jinymi slozkami. Je to tak trochu jako kdyz Big Pharma syntetizuje jakousi chemikalii, kterou izolovali z bylin a pak predstiraji, ze vymysleli novy zazracny lek. Ten pak kupodivu ma vedlejsi ucinky, ktere se jaksi nevyskytuji pri pouziti bylin, ve kterych je dana chemikalie doprovazena celym komplexem dalsich chemikalii.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #217 kdy: 06. 01. 2017, 12:11:59 »
Jardo co mas s tymi syntetickymi vitaminami? 😃. Vitamin C je kyselina askorbova, to ze je vytvorena nejakym postupom zdraviu nezavadnym, nevidim nic na tom. To ze pchas ine sracky do seba v podobe eciek, ktore su v potravinach, to je ok? Radsej do seba pchat vitaminy ako chemicke sracky v podobe liekov

The Lee Principle of Nutrition states that in nature a vitamin is never a single chemical. Rather it is a group of interdependent compounds that form a ‘nutrient complex’ so intricate that only a living cell can create it. And just as no single component of a watch keeps time, no one compound in a vitamin complex accounts for the vitamin’s nutritive effect in the body.

Coz bych rekl zni dost rozumne. Vitaminy z prirodnich zdroju nikdy neexistuji izolovane, vzdy jsou provazene jinymi slozkami. Je to tak trochu jako kdyz Big Pharma syntetizuje jakousi chemikalii, kterou izolovali z bylin a pak predstiraji, ze vymysleli novy zazracny lek. Ten pak kupodivu ma vedlejsi ucinky, ktere se jaksi nevyskytuji pri pouziti bylin, ve kterych je dana chemikalie doprovazena celym komplexem dalsich chemikalii.

To zní velmi rozumně. Proto se to považuje za doplněk stravy a ne náhrada. Na druhou stranu 10g vitamínu C jen tak v ovoci za den nezkonzumuješ.
Čili já se k doplňkům jako takovým zády nestavím, ale je nesmysl žít jen z nich. Pestrá a kvalitní strava je základ. Doplňky mají být to navíc.

-K-

grg

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #218 kdy: 06. 01. 2017, 12:17:00 »
Ten pak kupodivu ma vedlejsi ucinky, ktere se jaksi nevyskytuji pri pouziti bylin, ve kterych je dana chemikalie doprovazena celym komplexem dalsich chemikalii.
Alebo v iných prípadoch práve naopak, daná účinná látka bola extrahovaná z byliny a tým sa zabránilo vedľajším účinkom zvyšku onej byliny...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #219 kdy: 06. 01. 2017, 12:19:23 »
To zní velmi rozumně. Proto se to považuje za doplněk stravy a ne náhrada. Na druhou stranu 10g vitamínu C jen tak v ovoci za den nezkonzumuješ.
Čili já se k doplňkům jako takovým zády nestavím, ale je nesmysl žít jen z nich. Pestrá a kvalitní strava je základ. Doplňky mají být to navíc.

Tak ja bych cekal, ze za tech nejakych 55 milionu let, co primati existuji, budou jaksi od prirody vyladeni na prisun vitaminu C v mnozstvi, v jakem je v prirode k dispozici.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #220 kdy: 06. 01. 2017, 12:25:40 »
To ze pchas ine sracky do seba v podobe eciek, ktore su v potravinach, to je ok? Radsej do seba pchat vitaminy ako chemicke sracky v podobe liekov

Abych nezapomnel, tak potravinam s vitaminem Exxx se dost vyhybam. Cim vic vitaminu Exxx, tim horsi prumyslova sracka. Dobrym indikatorem je pritomnost glutamatu. Kdyz tam museli dar glutamat, aby to vubec melo chut, tak to temer s jistotou vyrobili z odpadku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #221 kdy: 06. 01. 2017, 12:33:41 »
Alebo v iných prípadoch práve naopak, daná účinná látka bola extrahovaná z byliny a tým sa zabránilo vedľajším účinkom zvyšku onej byliny...

Ano, i to je mozne. Ale v tom pripade by se temer s jistotou jednalo o bylinu, ktera v lecbe bylinami neni pouzivana. Po tisicileti zkusenosti s bylinami byla rada z nich vyrazena z pouzivani, nekdy jiz davno, nekdy pomerne nedavno. Napriklad kostival se dnes jiz nepouziva vnitrne a pivonka se nepouziva vubec.

Take by se mohlo jednat o bylinu, ktera je pouzivana, ale vzdy v doprovodu dalsich bylin, ktere zabranuji vzniku tech vedlejsich ucinku.

Tez se muze jednat o chemikalii, ktera se nachazi i v jinych bylinach, ktere neobsahuji dalsi chemikalie vyvolavajici vedlejsi ucinky.

Nicmene v urcitych pripadech to muze mit smysl, napriklad ve vyzkumu lecby rakoviny, kdy urcita bylina napriklad muze obsahovat vysoke koncentrace jiste chemikalie nedostupne jinde. To se ale dostavame zcela mimo ramec prirodni lecby a zdrave vyzivy na zhubnuti.