reklama

V čem naprogramovat meteostanici na Raspberry Pi2?

Re:V čem naprogramovat meteostanici na Raspberry Pi2?
« Odpověď #150 kdy: 08. 01. 2017, 11:03:30 »
Startup scripty se na Raspberry Pi davaji do /etc/rc.local dolu pred "exit 0".
Jak uz bylo receno, pouzij tmux nebo screen, v nich pobezi tvuj program a pak se na to muzes kdykoliv pripojit.
Ja pouzivam tmux, do rc.local pred exit 0 bych dal
Kód: [Vybrat]
tmux new -d -s meteostanice '/cesta/k/programu'
To vytvori novou tmux session (pojmenovanou meteostanice, neni treba jestli tmux pouzijes jenom na tohle), spusti v ni tvuj program a odpoji se. Ty se tam pak pripojis pomoci
sudo tmux attach -t meteostaniceTakle se to spousti pod rootem, jestli nepotrebujes roota tak tmux v rc.local spust napr. pomoci sudo -u ... jako jiny uzivatel. Se screenem to bude podobny, ale nevim jak presne, nepouzivam ho.

Děkuji, šlape to, zatím jen z příkazového řádku, po startu to dám později. Spouštím přes:

tmux new -d -s meteostanice -c '/home/pi/Meteo' 'python weatherbh.py'
aby mi to startovalo v mém adresáři Meteo.

Chtěl bych se zeptat k tomu ještě na 1 věc:

1) jak vyskočím z TMUXu zase do příkazové řádky, aniž bych ukončil běžící pythoní program?

A našel jsem si
tmux list-sessions (to měla být druhá otázka-se sudo na začátku to nefunguje), to vypíše, jaké sessions jsou spuštěné. Může se hodit.

reklama

« Odpověď #151 kdy: 08. 01. 2017, 11:13:06 »
edit, už to vím:

CTRL-b d

nobody(ten pravej)

« Odpověď #152 kdy: 08. 01. 2017, 20:02:52 »
doporucuju vyzkouset Byobu, jde o pohodlnejsi/funkcnejsi nadstavbu Tmux nebo Screen: https://cs.wikipedia.org/wiki/Byobu

nobody(ten pravej)

« Odpověď #153 kdy: 08. 01. 2017, 20:05:06 »
ad byobu: napoveda F9, opusteni bez ukonceni F6...

« Odpověď #154 kdy: 09. 01. 2017, 07:14:11 »
Díky. Já bych ještě potřeboval poradit s tím tmuxem-jsem zjistil, že vydrží běžet různě dlouho a pak se session ukončí, nevím proč. Předtím program běžel ve smyčce 2-3 dny a žádný problém, teď to vydrží různě dlouho, hodinu, 10 minut, tak nevím.

to "ctrl-b d" je dobře?

reklama

reklama