Fórum Root.cz

Ostatní => Odkladiště => Téma založeno: zakladatel tematu 08. 01. 2017, 03:32:37

Název: Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: zakladatel tematu 08. 01. 2017, 03:32:37
Můj zaměstnavatel, resp. manažer pobočky, se docela cuká s homeoffice. Prý tak 1x do týdne. Přitom děláme bankovní is a veškerá spolupráce se dá vézt přes voip a chat. Notebooky máme, voip máme, s velkou ćástí týmu se nevidíme protoźe jsou z různých měst. A přesto s HO jsou obstrukce.

Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus. A taky si myslím, že to bude, kromě výplaty, hlavní měřítko toho, jak budu rozpoznávat seriozní firmu.

Jaký je váš názor?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Darkhunter 08. 01. 2017, 03:38:03
Teď bych nedal nikomu home office hlavně z důvodu vidiny tohohole:
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/novy_zakonik_prace_pohrbiva_home_office._pirati_poslali_otevreny_dopis_ministryni
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: zakladatel tematu 08. 01. 2017, 03:44:59
Myslel jsem si, že na to někdo poukáže, ale ještě to zavedené není, takže bavme se o to co je teď a co bylo v blízké minulosti.

Ty třeba řikáš "teď bych nedal", tzn. že za tebou někdo musí chodit a ptát se tě: "Mužu si vzít homeoffice?" A ty mu buďto řekneš "Ano Pepíčku, byls hodne programátor, vem si ho." a nebo "Ne Franto, teď se mi to moc nehodí." Tzn. že ho nedáváš pravidelně, organizovaně a bez diskuzí. A to jako proč?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Darkhunter 08. 01. 2017, 03:47:00
Já momentálně pracuju na home office a vím, že u nás v práci home office končí, pokud tento zákon vyjde v platnost.
Sám ale rozjíždím firmu a klidně bych home office dal, ale jen na osvč.
Ono ten home office jako zaměstnanec není pro zaměstnavatele zadek... Něco se ti stane v pracovní době doma a zaměstnavatel to kompenzuje. A určitě jsou tam i další věci.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: zakladatel tematu 08. 01. 2017, 03:54:57
Proč jen na osvč?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tuxik 08. 01. 2017, 06:59:41
Protože u OSVČ je to jednoduchý? V závislosti na tom, jakou máš s OSVČ smlouvu mu můžeš říct "udělej tohle, musí to být do 14ti dnů a dostaneš za to tolik. Když to uděláš dřív jak za 10, přihodím něco navrch, když to uděláš za 20, bude penále, když později, nedostaneš nic, ještě zaplatíš smluvní pokutu a samozřejmě končíš". V tom případě je ti úplně jedno, jestli to dělá v prostorách firmy, doma, nebo třeba cestou na severní pól. Spořádáný OSVČ to udělá v termínu a pokud to není švarcař, ještě má čas řešit další věci za další peníze. Pokud nemá co řešit, má to hotový dřív, dostane pár kaček navrch a je spokojenej.
U zaměstnanců je to složitější. Tam očekáváš, že pracovní dobu tráví řešením zadaného úkolu a pokud se něco nepokazí (což musí zaměstnanec vysvětlit), tak se dá plus mínus po dohodě s ním očekávat, za jak dlouho to bude.
HO pro zaměstnance je jistým projevem důvěry. Lidé jsou různí a někteří budou doma pracovat stejně jako v kanclu, někteří dokonce líp, ale někteří to prostě budou flákat. A jak to chceš posoudit? U vývojáře podle počtu commitů? U admina podle počtu přihlášení na různé servery?
U nás třeba HO není nějaká paušální záležitost (konkrétně admin, respektive systémový inženýr). Já ani nevím, co si v tomhle směru můžu dovolit, nikdo mi nikdy žádný HO nesliboval, i když bez problémů 99,9 procent práce udělám z domu. HO se u nás používá třeba v aktuálních situacích - "sněhová kalamita, nevím, jak se dostanu do práce", "cítím se celkem dobře, není to na neschopenku, ale trochu kašlu, nechci nakazit ostatní" atd. Jinak já osobně preferuju spíš práci v kanclu, živý kontakt, dobrý kafe zdarma :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 08. 01. 2017, 08:59:15
To co sa vam chystaju zaviest ti volovia sediaci v parlamente? U IT je homeoffice bezny. Ja napr. v kancelarii sediet nepotrebujem, pretoze nie som od nikoho zavisly a vacsinu prace si robim sam. Ked potrebujem HO, tak ho dostanem, ale nemam to ako pravidlo, ze kazdy tyzden niekolkokrat. Pritom som OSVC. Keby som sa chcel zasierat, tak kludne to ide aj v kancelarii :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: fredy999 08. 01. 2017, 09:32:25
pri bankovom systéme sa nedivím, keď sme robili projekt pre banku práca z domu nebola povolená vôbec, kvôli nejakej bezpečnosti. Môžeme o tom polemizovať, ale proste klient si to tak žiada a tým je to vybavené...
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 08. 01. 2017, 10:42:52
U nás funguje "shared places" a kdo má zájem, může fungovat v tomto režimu. V tom případě nemá svůj stůl, ale objednává si pracovní místo na dny, kdy chce jít do práce ze skupiny stolů, které jsou "shared places". V praxi to funguje přesně naopak než klasický homeoofice. Zaměstnanec pracuje doma, a když potřebuje být v práci, musí se objednat :-D Podle typu projektů si pak sám volí kolikrát týdně či měsíčně se v práci objeví.

Kupodivu to využívá maximálně třetina lidí z oddělení, většině vyhovuje chodit do práce a homeoffice si brát vyjímečně. Většinou nemají doma klid na práci (děti, manželka apod)

BTW někde homeoffice omezují, protože dle jejich zkušeností při potřebě teamové práce vede k horšímu výsledku (např. skládání kódu více lidí dohromady).

Pokud je v práci solidní prostředí (žádný rušný openspace) nedělal bych z 1x týdně homeoffice žádnou vědu. Většina zěstnanců si o něčem takovém může nechat jen zdát.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 08. 01. 2017, 11:03:12
U nás funguje "shared places" a kdo má zájem, může fungovat v tomto režimu. V tom případě nemá svůj stůl, ale objednává si pracovní místo na dny, kdy chce jít do práce ze skupiny stolů, které jsou "shared places".

Sakra, to musi byt drsne. To si clovek ani nemuze na stole nadelat personalizovany bordel.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 08. 01. 2017, 11:15:53
Proč? Je to dobrovolné. Drsný by byl požadavek na neomezený homeoofice s tím, že vám zaměstnavatel musí držet "váš stůl" protože možná přijdete jednou týdně do práce. Buď chci pravidelný homeoofice nebo nechci.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: pavlix 08. 01. 2017, 11:16:31
Můj zaměstnavatel, resp. manažer pobočky, se docela cuká s homeoffice.

Samozřejmě má smysl to zkusit, ale jinak se to takto nedělá. K pokusu získat práci na home office se člověk rozhodne sám a podle toho si vybírá zaměstnavatele. Může to být běh na dlouhou trať a může to člověka zavést do úplně jiné oblasti než v jaké se doposud pohyboval.

Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus.

Já si myslím, že je to na rozhodnutí toho kterého zaměstnavatele, co je jeho standardem.

A taky si myslím, že to bude, kromě výplaty, hlavní měřítko toho, jak budu rozpoznávat seriozní firmu.

Já bych si úplně netroufal o firmě, kde se pracuje v kanceláři, tvrdit, že je neseriózní, maximálně se prostě pro takovou firmu nerozhodnu.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Ondro 08. 01. 2017, 11:20:24

.. ale někteří to prostě budou flákat. A jak to chceš posoudit? U vývojáře podle počtu commitů? U admina podle počtu přihlášení na různé servery?

Budem to posudzovat tak isto ako keby bol v praci. Flakac sa moze a bude sa flakat aj v praci. Niekomu to je jedno, niekomu sa zhorsi vykon a inemu to zase pomoze.
Home office beriem ako jeden z prostriedkov na dosahovanie lepsieho vykonu a lepsej spokojnosti zamestnancov. Je to dalsi stupen nad flexibilnou pracovnou dobou.
Kazdy clovek je iny a ak mi to umoznuju podmienky, tak preco nenastavit podmienky tak aby zamestnaci boli co najspokojnejsi. Niekomu vyhovuje presne dana prac. doba, niekto ma rad urcitu flexibilitu a niekomu vyhovuje vyssia volnost vo forme home office.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: pavlix 08. 01. 2017, 11:29:05
Většina zěstnanců si o něčem takovém může nechat jen zdát.

Většina zaměstnanců si může nechat zdát o ledasčem, stejně jako si já můžu o ledasčem nechat zdát. Já osobně vnímám jako rozumné se rozhodovat podle sebe a ne podle většiny. Pokud bych měl třeba v tuhle chvíli fungovat jako většina, tak to znamená dostat každý měsíc na účet nějakých osmnáct tisíc, což momentálně pokrývá tak to, co dám za bydlení, energie a palivo do auta. Žena dostane ještě pár měsíců rodičovský příspěvek sedmičku, tak ten bysme mohli prožrat a občas možná koupit nějaký kus oblečení v sekáči.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 08. 01. 2017, 11:36:05
Většina zaměstnanců si může nechat zdát o ledasčem, stejně jako si já můžu o ledasčem nechat zdát. Já osobně vnímám jako rozumné se rozhodovat podle sebe a ne podle většiny.

Můžete se rozhodovat podle čeho chcete stejně jako zamětnavatel. Je to dobrovolný dvoustranný vztah. Pokud ale zakladatel tématu hodnotí serioznost zaměstnavatele podle toho, kolk dnů týdně mu dá automaticky homeoofice, vypadá poněkud hloupě a nezrale. Mezi hodnocením "zaměstnavatel nevyhovuje mým potřebám" a hodnocením "neseriozní zaměstnavatel" je propastný rozdíl.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 08. 01. 2017, 11:57:03
v kancelarii sa mozes aspon zasierat a predstierat, ze robis. ked si doma, tak to sa tazko kamufluje, ze si nic nerobil :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: krallinuxu1 08. 01. 2017, 16:16:23
Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus.
No otázkou všem je, z jakého důvodu HO vyžaduješ?

Pokud pracuješ celou směnu tak je technicky jedno jestli doma nebo v práci. Ale v práci tě neruší domácí vlivy a koníčky. Jsi přímo v pracovním kolektivu, což je jakýsi sociální aspekt pracovního života. Mě by asi hráblo kdybych měl sedět celý den doma sám.

Osobně si myslím, pracovat z domu má výhodu hlavně pro lidi co nemají moc přidělené práce. Ráno trochu zamakají, za dvě hodiny hotovo a maji volno. A druhá skupina jsou asociálové co se nesnesou s lidma ... tam je ta výhoda jasná.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 08. 01. 2017, 16:20:32
Evidentně si pletete manuální práci s duševní. Lopaty dělají rukama a je jim jedno kde. Pokud chceš mít špičkové výsledky, žádná kancelář ti nebude stačit. Maximálně bys dostal nějakou speciální vlastní - nesmysl, pokud nejsi běžný hloupý manažer.

8 hodin denně v kuse pracuje jen lopata, proto nechápou ten přínos. Ono kopírovat Stackoverflow zase tak složité není kdekoli.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: krallinuxu1 08. 01. 2017, 16:22:13
U nás funguje "shared places" a kdo má zájem, může fungovat v tomto režimu. V tom případě nemá svůj stůl, ale objednává si pracovní místo na dny, kdy chce jít do práce ze skupiny stolů, které jsou "shared places".

Sakra, to musi byt drsne. To si clovek ani nemuze na stole nadelat personalizovany bordel.
A představ si, že na ten stůl a věci kolem šahá hromada lidí. A kolega predemnou si neumeje počůraný ruce když jse z toalety a etn řped nim tam mastně posvačil ... Já bych se toho štítil, stejně jako se štítil něcí na veřejných místech.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: krallinuxu1 08. 01. 2017, 16:23:52
Evidentně si pletete manuální práci s duševní. Lopaty dělají rukama a je jim jedno kde. Pokud chceš mít špičkové výsledky, žádná kancelář ti nebude stačit. Maximálně bys dostal nějakou speciální vlastní - nesmysl, pokud nejsi běžný hloupý manažer.

8 hodin denně v kuse pracuje jen lopata, proto nechápou ten přínos. Ono kopírovat Stackoverflow zase tak složité není kdekoli.
Vlastně jo, nějak jsem zapomněl že jsem na root.cz ...
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 08. 01. 2017, 16:25:25
A jak to chceš posoudit? U vývojáře podle počtu commitů? U admina podle počtu přihlášení na různé servery?

Nevím, jak je to u vás v lopaťárně, ale v normálních firmách dostaneš zadání a to uděláš. Chápu, že u vás jsou "bezpečnostní" kamery a každý měsíc dojde mailem TOP 10 commiterů, ale to není ideální pro práci.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 08. 01. 2017, 16:38:02
Jsi přímo v pracovním kolektivu, což je jakýsi sociální aspekt pracovního života.
hlavne pokial mas takych kolegov, ktori neustale rozpravaju o politike, maju plne huby krcmovych reci :D. Co by dal clovek za to, pracovat niekedy z domu.

javaman:
Citace
Nevím, jak je to u vás v lopaťárně, ale v normálních firmách dostaneš zadání a to uděláš.
tvoje zadanie znelo: "trolluj na roote" :). Na viac sa nezmozes
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 08. 01. 2017, 16:45:52
A představ si, že na ten stůl a věci kolem šahá hromada lidí. A kolega predemnou si neumeje počůraný ruce když jse z toalety a etn řped nim tam mastně posvačil ... Já bych se toho štítil, stejně jako se štítil něcí na veřejných místech.

V tomto ohledu je daleko horší společná kuchyňka a ne nějaký stůl, na který si beztak dáte vlastní klávesnici.
To je holt negativum převažujícího homeofficu. Provozovat 1/3 vybevaných kanceláří (pracovních míst) jen proto, že jsou využita jeden den v týdnu jsou vyhozené peníze.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Mysleriozni Z. 08. 01. 2017, 16:53:35
Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus.
No otázkou všem je, z jakého důvodu HO vyžaduješ?

Ne, to není právěže vůbec otázkou. Co má jako být, že by tobě doma hráblo kdybys tam seděl sám? Protože tobě by hráblo, tak proto ostatní by neměli mít pravidelný homeoffice?

Já si můžu doma dát nohy na stůl, můžu si lehnout na postel, můžu si bafat u práce elektronickou cigaretu, na oběd si zajdu do kuchyně, ráno ušetřím dobrou 1:15 hodiny svého času, protože nemusím dojet dopráce vč. přípravy a poté jí ušetřím znova cestou domů. Neotravujou mě kolegové, když něco dělám, protože mi napíšou do chatu.

Tak ti nevím, ale pokud se na tohle musíš někoho ptát, proč jako by homeoffice vůbec někdo měl chtít, tak mi příjdeš fakt vadný.

Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Mysleriozni Z. 08. 01. 2017, 16:57:36
U nás funguje "shared places" a kdo má zájem, může fungovat v tomto režimu. V tom případě nemá svůj stůl, ale objednává si pracovní místo na dny, kdy chce jít do práce ze skupiny stolů, které jsou "shared places".

Sakra, to musi byt drsne. To si clovek ani nemuze na stole nadelat personalizovany bordel.
A představ si, že na ten stůl a věci kolem šahá hromada lidí. A kolega predemnou si neumeje počůraný ruce když jse z toalety a etn řped nim tam mastně posvačil ... Já bych se toho štítil, stejně jako se štítil něcí na veřejných místech.

No další příspěvek a další perla. Ty musíš být opravdu vadný. To je takový problém mít vlhké papírové ubrousky a ten stůl si během 20 vteřin ráno přejet? Asi jo, ty se toho budeš nejspíš štítit i pak. Ty by jsi kvůli stolům neprovozoval homeoffice a ještě bys to prosazoval normálním lidem navzdory.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: vana-hb 08. 01. 2017, 17:01:09
Já si můžu doma dát nohy na stůl, můžu si lehnout na postel, můžu si bafat u práce elektronickou cigaretu, na oběd si zajdu do kuchyně, ráno ušetřím dobrou 1:15 hodiny svého času, protože nemusím dojet dopráce vč. přípravy a poté jí ušetřím znova cestou domů. Neotravujou mě kolegové, když něco dělám, protože mi napíšou do chatu.

Tak ti nevím, ale pokud se na tohle musíš někoho ptát, proč jako by homeoffice vůbec někdo měl chtít, tak mi příjdeš fakt vadný.
Tak jestli je dávání nohou na stůl, válení v posleli a elektronická cigareta tvůj důvod k ho ... tak jsi úplně v pořádku.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 08. 01. 2017, 17:06:40
Já si můžu doma dát nohy na stůl, můžu si lehnout na postel, můžu si bafat u práce elektronickou cigaretu, na oběd si zajdu do kuchyně, ráno ušetřím dobrou 1:15 hodiny svého času, protože nemusím dojet dopráce vč. přípravy a poté jí ušetřím znova cestou domů. Neotravujou mě kolegové, když něco dělám, protože mi napíšou do chatu.

Tak ti nevím, ale pokud se na tohle musíš někoho ptát, proč jako by homeoffice vůbec někdo měl chtít, tak mi příjdeš fakt vadný.
Tak jestli je dávání nohou na stůl, válení v posleli a elektronická cigareta tvůj důvod k ho ... tak jsi úplně v pořádku.

Zkus se válet v kanclu na gauči a uvidíš, jak dlouho tam vydržíš. A co když si ho budeš chtít jen vyhonit? To jako poběžim na záchod, abych nikoho neobtěžoval, ne? :D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: k 08. 01. 2017, 17:16:34
Pokud pracuješ celou směnu tak je technicky jedno jestli doma nebo v práci. Ale v práci tě neruší domácí vlivy a koníčky. Jsi přímo v pracovním kolektivu, což je jakýsi sociální aspekt pracovního života. Mě by asi hráblo kdybych měl sedět celý den doma sám.

(...) A druhá skupina jsou asociálové co se nesnesou s lidma ... tam je ta výhoda jasná.
pro introverta je rusny kolektiv vycerpavajici a vsadim se, ze mezi vyvojari je introvertu vetsina (zjednodusene, extraverta by nebavilo bavit se s pocitacem a sel by misto toho mezi lidi).

byt primo v pracovnim kolektivu take znamena mit stejnou pracovni dobu jako zbytek kolektivu. to nedava moc smysl u dusevni cinnosti, kterou nekteri radeji delaji dlouho do noci a jini zase velmi brzy rano. takze zustavaji nejake core hours a je otazka, zda museji byt kazdy den nebo se nedaji resit telecommutingem.

to vubec souvisi s prostredim. s home office si muzu temer kdykoliv jit procistit hlavu nebo naopak popremyslet na louku za barakem. nekdo jiny by zase radsi delal z kavarny nebo knihovny.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JmJ 08. 01. 2017, 17:40:47
Homeoffice je silne individualni zalezitost. Pokud si clovek dela jen to svoje, pak je to jeho vec, kdy pracuje, jak vykonny je atd, jen kdyz svoji praci proda. Pokud ale ma byt clovek soucast pracovniho kolektivu, tak homeoffice zvladaji jen jedinci se silnou disciplinou. Predstava o tom, ze kdyz jsem programator, tak muzu delat treba v noci a pres den spat, nebo vstavat ve 12 hodin, je podle mych zkusenosti spatna a vede k zahube.

Vetsina spolecnosti v CR pracovne funguje rekneme od 8 do 16 hodin (nema presne cislo, hadam). Takze cca v tehle dobe musim byt svemu kolektivou k dispozici. Pokud pracuju z domu, tak to znamena, ze beru telefony temer hned, na IM a emaily od sveho kolektivu reaguju rychle. Ne ze se v 10 vzbudim a v 11 pisu mail, ze proc mi nekdo 8:30 volal.

Bohuzel hodne lidi, kterym date moznost pracovat z domu, se zvrhne a konci to nahanenim po telefonech, vysvetlovanim, ze kdyz je neco potreba udelat "dnes", tak to neznamena, ze to staci mit hotove ve 23:59, ale ze to ma byt hotove tehdy, kdyz "vetsina" lidi konci v praci, takze rekneme cca v tech 16 hod a tak podobne.

Takze homeoffice pri dnesnim flakacstvi neni uplne bezne mozny. Pokud je zamestnanec trochu soudny, tak sam vi, jestli je pro nej lepsi jezdit do prace a homeoffice si brat vyjimecne, nebo naopak ma vetsinou homeoffice, kolegove si na jeho nepritomnost nestezuji, vse funguje ok a on tedy do prace opravdu casto nemusi.

Dalsi veci je, ze nektere firmy svymi dementnimi rado by bezpecnostnimi pravidly hazou homeoffice klacky pod nohy.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 08. 01. 2017, 17:45:26
Citace
Predstava o tom, ze kdyz jsem programator, tak muzu delat treba v noci a pres den spat, nebo vstavat ve 12 hodin, je podle mych zkusenosti spatna a vede k zahube
u nas pridu niektori do prace aj o pol 11, o 13:30 :D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 08. 01. 2017, 17:56:28

naprosta vetsina sw je prace tymu, nikoli nejake nesourode hromady individualit.
interakce je treba, telekonference jsou nouzovka, mail a chat ani nezminuju. pokud se nejadna o nejakeho priblbleho nepruzneho molocha jako ty ruzne ibm, microsofty, oracly atd kde se vse dela nechutne pomalu a zastarale jsou spis modernejsi male udernicke skupiny resici problem spolecne, klidne u jednoho compu. programovani je o tom neco vymyslet, finalni faze napsat to je ta nejmin zajimava.
jako jo, na takove ty trivilni it zalezitosti jako weby, podnikove is, administrace, kde neni moc co vymyslet, je to treba jen nabusit tak to se da delat samostatne, ale kolegove se prece maji vzajemne vyucivat, pomahat a inspirovat, ne?
takze pokud nejde o nejakou masovku kde neni treba zapojit kolektivni inteligenci tak HO klidne, ale nepovazoval bych to za "default"
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 08. 01. 2017, 17:59:42
Vetsina spolecnosti v CR pracovne funguje rekneme od 8 do 16 hodin (nema presne cislo, hadam). Takze cca v tehle dobe musim byt svemu kolektivou k dispozici. Pokud pracuju z domu, tak to znamena, ze beru telefony temer hned, na IM a emaily od sveho kolektivu reaguju rychle. Ne ze se v 10 vzbudim a v 11 pisu mail, ze proc mi nekdo 8:30 volal.

Tak ale ne každý je hloupý dělňas u pásu. Začínám kolem dvanácté a rozhodně žádné maily nečtu, když není nálada. Není ale problém posílat práci i po 12., když to vyjde. Pokud ty děláš ve fabrice, tak v pohodě, ale vývoj se takhle dělat nedá.

A reagování na maily hned je velmi hloupý zvyk, měl by ses ho zbavit.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tomáš Marný 08. 01. 2017, 19:18:07
Sám ale rozjíždím firmu a klidně bych home office dal, ale jen na osvč.

V případě OSVČ to naprosto postrádá smysl, protože OSVČ není váš zaměstnanec a vy tudíž nemáte právo mu kecat do toho, kde a kdy bude svou práci vykonávat. Vztah zaměstnavatel-zaměstnanec je vztahem nadřízený-podřízený na základě pracovní smlouvy, zatímco smlouva s OSVČ je vztahem já pán-ty pán na základě smlouvy o dílo (či o poskytnutí služeb nebo smlouvy podobného charakteru) a vlastně by to bylo obráceně – mohl byste mu explicitně dovolit využívat své kancelářské prostory, ale implicitně u vás v kanclu nemá co pohledávat.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Mirek 08. 01. 2017, 19:21:19

naprosta vetsina sw je prace tymu, nikoli nejake nesourode hromady individualit.
Tesat do kamene...
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 08. 01. 2017, 19:40:42

naprosta vetsina sw je prace tymu, nikoli nejake nesourode hromady individualit.
Tesat do kamene...

To možná tak u lopat. Pak to nemá tak vypadat. Pokud neumíš plánovat a rozvrhnout práci, tak pak máš smůlu a musíš jet v tomhle bordel režimu. Normální je rozdat úkoly a pak je posbírat.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 08. 01. 2017, 19:43:50
V případě OSVČ to naprosto postrádá smysl, protože OSVČ není váš zaměstnanec a vy tudíž nemáte právo mu kecat do toho, kde a kdy bude svou práci vykonávat.

Řekl bych, že podmínky si může natavi jaké chce. Pokud se OSVČ rozhodne zakázku přijmout, pak holt musí se vším všudy (co neodporuje legislativě). Takže mu klindě může nařídit výkon práce v čase a místě. U některých typu práce to san ani jinak nejde.


Offtopic: Vy máte něco společného s TM trollujícím na měšci?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 08. 01. 2017, 19:53:57
javaman: mas stesti ze te neznam, takoveho pitomce bych asi liskal od rana do vecera:-) to vubec neni o rozvrhnuti prace ale o interakci. krom tech hlouposti v jave co delas existuji ale i narocnejsi veci, kde je treba neco vymyslet, experimentovat (neb to neni zrejme trivialni, treba je to neco noveho co nikdo nikdy nezkusil) a takove nelopatacke veci proste nejdou delat tak ze vyfasnes tiket, za n hodin ho naimplementujes, nekdo otestuje a jdem na dalsi....jsou firmy kde se dela R&D pricemz to Research neni sprosta predpona, ale realita. verim ze v tvem svete se dela jen to D ;-)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tuxik 08. 01. 2017, 19:56:31
Zkus se válet v kanclu na gauči a uvidíš, jak dlouho tam vydržíš. A co když si ho budeš chtít jen vyhonit? To jako poběžim na záchod, abych nikoho neobtěžoval, ne? :D
Normální člověk má ženskou, protože je to prostě přirozený. Pokud nejsi schopnej si ji najít a navíc nevydržíš 8 hodin bez honění, jsi odsouzen k zániku svého genomu a to je v tvém případě jen dobře.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 08. 01. 2017, 19:59:01
k tomu OSVC, ja delal sw jako autor (dle autorskeho zakona) ale tyhle veci, jako rezim prace byl samozrejme smluvne dany, tj nemuzes si delat co chces odkud chces a kdy chces. to by byl jeden velkej chlivek. smlouva urcuje rezim prace, autorske podily, royalties, spolecny postup ohledne patentu atd...
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Mirek 08. 01. 2017, 20:02:24

naprosta vetsina sw je prace tymu, nikoli nejake nesourode hromady individualit.
Tesat do kamene...

To možná tak u lopat. Pak to nemá tak vypadat. Pokud neumíš plánovat a rozvrhnout práci, tak pak máš smůlu a musíš jet v tomhle bordel režimu. Normální je rozdat úkoly a pak je posbírat.
Když myslíš... Ale evidentně máš zkušenosti jen s nějakým srandavývojem SW.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 08. 01. 2017, 20:06:32
javaman: mas stesti ze te neznam, takoveho pitomce bych asi liskal od rana do vecera:-) to vubec neni o rozvrhnuti prace ale o interakci. krom tech hlouposti v jave co delas existuji ale i narocnejsi veci, kde je treba neco vymyslet, experimentovat (neb to neni zrejme trivialni, treba je to neco noveho co nikdo nikdy nezkusil) a takove nelopatacke veci proste nejdou delat tak ze vyfasnes tiket, za n hodin ho naimplementujes, nekdo otestuje a jdem na dalsi....jsou firmy kde se dela R&D pricemz to Research neni sprosta predpona, ale realita. verim ze v tvem svete se dela jen to D ;-)

Tak určitě, s tvým bystrým myšlením to bude výzkum na úrovni ;) A teď tu o Karkulce, kámo ;D Děláš nějaký lopaťárny za 60, ale šéf ti říká, že je to výzkum, tak tomu věříš.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: vana-hb 08. 01. 2017, 20:12:16
Tak jestli je dávání nohou na stůl, válení v posleli a elektronická cigareta tvůj důvod k HO ... tak jsi úplně v pořádku.
Zkus se válet v kanclu na gauči a uvidíš, jak dlouho tam vydržíš. A co když si ho budeš chtít jen vyhonit? To jako poběžim na záchod, abych nikoho neobtěžoval, ne? :D
Nevim, na tenhle problém jsem nepomyslel a ani by mě nenapadl. Ale asi dává smysl, že potřebuješ home office aby sis ho mohl honit v posteli ??? Už tvým komentářům začínám rozumět.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 08. 01. 2017, 20:19:14
javaman: mas stesti ze te neznam, takoveho pitomce bych asi liskal od rana do vecera:-) to vubec neni o rozvrhnuti prace ale o interakci. krom tech hlouposti v jave co delas existuji ale i narocnejsi veci, kde je treba neco vymyslet, experimentovat (neb to neni zrejme trivialni, treba je to neco noveho co nikdo nikdy nezkusil) a takove nelopatacke veci proste nejdou delat tak ze vyfasnes tiket, za n hodin ho naimplementujes, nekdo otestuje a jdem na dalsi....jsou firmy kde se dela R&D pricemz to Research neni sprosta predpona, ale realita. verim ze v tvem svete se dela jen to D ;-)

tak jednak na rozdil od tebe uz nejsem decko, pak taky ani v podstate nemam sefa. neucastim se nejakeho priblbleho korporatu, predstav si ze nekdy dokonce si tym vymysli co za sw napise (a proc vlastne), a ne ze je na nejakem b2b kolotoci ;-)
myslim ze jsi nikdy nedokazal myslet mimo tuhle omezenou perspektivu....
na vetsine sw dela vic profesi, ne jen programatori. design, audiovizual, koncept....a ted nejaky it oslik by chtel delat z domu a s nikym se nebavit, no to by byl narez...

Tak určitě, s tvým bystrým myšlením to bude výzkum na úrovni ;) A teď tu o Karkulce, kámo ;D Děláš nějaký lopaťárny za 60, ale šéf ti říká, že je to výzkum, tak tomu věříš.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 08. 01. 2017, 20:20:57
sakra, se mi pomichala citace, ber to javamane jako iq test jestli to rozklicujes:-)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 08. 01. 2017, 20:24:06
A reagování na maily hned je velmi hloupý zvyk, měl by ses ho zbavit.
To asi závisí od práce ktorú vykonávaš, obsahu mailu a aktuálnej situácie nie?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 08. 01. 2017, 20:30:04
A reagování na maily hned je velmi hloupý zvyk, měl by ses ho zbavit.
To asi závisí od práce ktorú vykonávaš, obsahu mailu a aktuálnej situácie nie?

Admin/vývojář. Obash mailu tě vůbec nemusí zajímat, může počkat. A situace ano, ale pak musíš říct, že teda nebudeš nic dělat, protože čekáš na důležitý mail... třeba týden.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 08. 01. 2017, 20:50:37
s tym javamanom je vazne sranda. takeho dementa som uz dlho nevidel :D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 08. 01. 2017, 21:04:25
Počas svojej "kariéry" som absolvoval všetky formy práce (zamestnanec, živnostník, openspace, vlastná kancelária, sharedspace, homeoffice.....momentálne vlastná sro).

Sharedspace som zažil v celkom sofistikovanom móde. Každý zamestnanec si musel rezervovať hodiny pri stole, prípadne miestnosť na prezentácie či stretnutia, dataprojektor, auto..... Na poschodiach boli office manažérky, ktoré pre Vás Váš stôl vždy pripravili. Vydezinfikovali, utreli a pod stôl pritiahli Váš zamknutý box (tri zásuvky na kolečkách, 4 miestny kód). Vy ste si sadli za stôl, na telefone zadali svoj kód (automaticky Vám začali prepájať hovory, mohli ste si vypočuť svoj voice mail), prihlásili ste sa na PC do svojho účtu, dali ste si na stôl fotku svojej rodiny, domu (aby ste si pamätali že robite na hypotéku) a mohli ste makať. Pri odchode len jednoduche odhlasenie na telefone a PC. Office managerka odviezla zamknutý box...
Nevýhodou bolo, že ste bol v vždy v inej kancelárii (alebo aspoň pri inom stole aj keď sa to snažili v software riešiť). Vždy ste mal iných kolegov okolo. A tak bolo furt o čom sa rozprávať!!!
Okrem toho človek potrebuje voľajakú kontinuitu (pozrieť občas z okna ako rastie stavba vedľa, či už je zamrznuté jazero).
A rituály a stereotypy. Sú pre nás veľmi dôležité, zlepšujú našu pohodu a tým zvyšujú výkon. Toto je v sharedspace problém.

Práca doma mi nevyhovuje. Potrebujem ráno vstať, umyť sa, oholiť, naraňajkovať a dostaviť sa niekam, kde sa venujem práci. Keď NEMUSÍM, prichytím sa na obed v pyžame, zarastený ako ruský mužík, s notebookom na kolenách surfujúc na webe (v pozadí ide voľajaká spravodajská TV). Som proste slabý človek.

Homeoffice som v peknej podobe zažil u kamaráta ktorý je na vozíku a robí z domu vzdialenú podporu ku voľajakému SW. Ale tiež mi vravel že si to vyžaduje silnú vôľu a pracovnú morálku.

Človek je stádový/svorkový živočích. V mnohých kultúrach je separácia dokonca jedným z najväčších trestov. A tak pindy o tom ako je dobre byť/pracovať sám sú veľmi naivné (alebo je autor psychopat). Je len minimum pracovných pozícií, kde nie je dôležitá komunikácia medzi kolegami a to aj neverbálna (výraz, gesto, hlasitosť, dikcia, konkrétna situácia)

Pre javamana: Dospej
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: koss43 08. 01. 2017, 21:55:17
U nás v práci se povolují 2 dny v týdnu, a řekl bych upřímně, že je to až až. Když si člověk ještě na den v týdnu vezme dovolenou, tak je to fakt zajímavé. Pracovní místa jsou sdílená.

Zvláštní je, že většina lidí home office využívá spíše méně (1 den v týdnu) než více, čím starší lidé, tím méně jsou na home office, ti nejmladší skoro furt.

Osobně dělám v korporátu, kde často není do čeho kopnout, a tak HO oceňuji. Je to pro mě taková možnost přežít, když mám reálně práce na hodinu denně. Je ale fakt, že doma nic moc neudělám.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tomáš Marný 08. 01. 2017, 22:26:09
V případě OSVČ to naprosto postrádá smysl, protože OSVČ není váš zaměstnanec a vy tudíž nemáte právo mu kecat do toho, kde a kdy bude svou práci vykonávat.

Řekl bych, že podmínky si může natavi jaké chce. Pokud se OSVČ rozhodne zakázku přijmout, pak holt musí se vším všudy (co neodporuje legislativě). Takže mu klindě může nařídit výkon práce v čase a místě. U některých typu práce to san ani jinak nejde.


Offtopic: Vy máte něco společného s TM trollujícím na měšci?

Reagoval jsem jen na to, že samotný pojem home office v tomto právním vztahu nedává smysl. Ten se týká jen zaměstnaneckého poměru. A zatímco specifikování místa výkonu práce je jednou ze základních věcí existence zaměstnaneckého poměru, tak u OSVČ to tak není, ba dokonce je tomu naopak – není-li specifikováno, tak to znamená, že je to na OSVČ.
Další zavádějící pojem jste použil vy – "může nařídit výkon práce v čase a místě". Nemůže. On mu nic nařizovat nemůže. Mohou se spolu dohodnout, ale rozhodně mu to nemůže nařídit, jako by to mohl v případě zaměstnaneckého poměru.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Lama 08. 01. 2017, 22:37:39
Zkus se válet v kanclu na gauči a uvidíš, jak dlouho tam vydržíš. A co když si ho budeš chtít jen vyhonit? To jako poběžim na záchod, abych nikoho neobtěžoval, ne? :D

V tvým pripade bude jedine dobre, kdyz to vycakas do hajzlu. Beztak by z toho vznikl odpad.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: x 08. 01. 2017, 22:53:27
Dělám výhradně home office. Pokud to někoho zajímá, tak to opravdu jde. Ale jak už několikrát padlo, je k tomu potřeba disciplína. Pokud jí někdo nemá, tak mu asi nic jiného, než docházka do práce nezbývá. To není nic proti ničemu, jen by pak neměl takový člověk ostatní posuzovat podle sebe a home office paušálně zavrhovat. Jsou tady lidi, co dokážou pracovat, i když nad nimi nestojí někdo s karabáčem. No a co se komunikace týče, tak zavolat si nebo dát videohovor je v dnešní době opravdu ten nejmenší problém(upřímně - když jsem kdysi ještě chodil normálně do openoffice, tak byli lidi líní sundat sluchátka, vstát od stolu a popojít dva metry, takže si stejně mezi sebou psali, jako kdyby byli na druhém konci planety a ne ve stejné místnosti...).
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Lama 08. 01. 2017, 22:57:30
Ja třeba jsem schopen při duševní práci soustředit se max. tak 3-4 hodiny, pak musí přijít pauza, přičemž ono "pauza" neznamená dvacetiminutovku na oběd, ale musím aspoň na několik hodin to pustit z hlavy, jít třeba ven, dělat něco jiného, nebo si dáchnout a pokračovat třeba odpoledne nebo navečer nebo druhý den.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Mirek 08. 01. 2017, 23:08:44
Dělám výhradně home office. Pokud to někoho zajímá, tak to opravdu jde. Ale jak už několikrát padlo, je k tomu potřeba disciplína. Pokud jí někdo nemá, tak mu asi nic jiného, než docházka do práce nezbývá. To není nic proti ničemu, jen by pak neměl takový člověk ostatní posuzovat podle sebe a home office paušálně zavrhovat. Jsou tady lidi, co dokážou pracovat, i když nad nimi nestojí někdo s karabáčem. No a co se komunikace týče, tak zavolat si nebo dát videohovor je v dnešní době opravdu ten nejmenší problém(upřímně - když jsem kdysi ještě chodil normálně do openoffice, tak byli lidi líní sundat sluchátka, vstát od stolu a popojít dva metry, takže si stejně mezi sebou psali, jako kdyby byli na druhém konci planety a ne ve stejné místnosti...).

A co konkrétně děláš? Já si u sebe (komplexní embeded systémy) nedokážu představit efektivní práci v týmu při větším podílu a nebo výhradně jen při homeoffice. Video hovor neřeší vše, papír a tužka jsou často nejrychlejší a při pokecu u oběda, kávovaru, ... se vyřeší spousta věcí velmi elegantním způsobem.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Dušan Jícha 09. 01. 2017, 00:31:42
Ahoj, z 95% procet dělám mám HO a není s tím problém, pravda ale vždy záleží na povaze projektu a složení týmu. Nicméně zadání práce je většinou on site, vyjasní se základní věci, pak už jen telefon a emaily. Vzhledem k tomu že dělám vývoji informačních systémů tak teče komunikace transparentně přes několik lidí nebo L2 support atd... Nevyžaduje to nejen morálku programátora, ale i případné rodiny... Mám spíš opačný problém, moje práce je mi koníčkem a zřídka kdy nevím kdy přestat... Takže to pak pekelně jiskří doma... Jak nikam každé ráno nejezdím a jsem na vesnici tak asi sousedé nechápou, hlavně ti staří... Co vím tak na HO se dá dělat mnho programátorských prací, problém asi fakt pokud je člověk vázanej v nějakýmu HW ale i automatizace se dá řešit, je to hodne o simulacích, stačí si domluvit rozhraní a každý může jet solo, pak to jen za jeden tyden ve finalce doladit. Nemysím že by HO to byl v dnešní době benefit, pro mě spíš nutnost. Kafe ráno na zápraží mýho baráku chutná prostě víc než někde v betonovým kanclu.

Co se týče hlídání aktivity při HO, Jedeme přes Jiru, Git a další interní nástroje na správu zmen v databázovém kodu... Těžko lze něco vylhat do Jiry a nemít přitom v repository commit, nebo fixnutné nejaké tasky na podporu.

Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: nobody65534 09. 01. 2017, 02:05:34
Můj názor je, že je to velmi individuální. Nejen co se týče náplně práce, ale i o jakého člověka se jedná. Někomu HO sedí více, někomu méně. Kdybych např. byl člověkem, kdo chce HO (ať už z jakýchkoliv důvodů - rodina, dlouhá cesta do práce, lepší koncentrace doma, silná introverze, nelibost sdílet kancelář s dalšími 6ti kolegy atd. atd.), asi bych vyžadoval / preferoval zaměstnavatele či pracovní vztah, který HO nabízí. Já osobně jsem třeba měl různé práce a období, někdy jsem o HO vůbec nestál - do příjemné kanceláře jsem chodil rád, jindy jsem byl třeba za HO rád, využíval jsem to často. Takže jestli se tvůj manager pobočky cuká s homeoffice a ty chceš homeoffice, asi bych se začal dívat po jiných jobech..

Jinak líbí se mi názory JmJ, Tomáš Marný, TomBA.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: x 09. 01. 2017, 07:40:14
Citace
A co konkrétně děláš? Já si u sebe (komplexní embeded systémy) nedokážu představit efektivní práci v týmu při větším podílu a nebo výhradně jen při homeoffice. Video hovor neřeší vše, papír a tužka jsou často nejrychlejší a při pokecu u oběda, kávovaru, ... se vyřeší spousta věcí velmi elegantním způsobem.

Dělám hry. Na začátku se všechno vymyslí a pak už se jede +/- podle zadání. Nejsme nějak obrovský tým, na tuhle práci ani není potřeba mít v týmu tisíc lidí. Ono to všechno záleží od okolností. No a u oběda bych tě s prací hnal svinským krokem :-D Sám to mám problém dostat na chvíli z hlavy a ještě mi to někdo bude cpát skrz hubu plnou knedlíků :-D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Mirek 09. 01. 2017, 11:04:38
Citace
A co konkrétně děláš? Já si u sebe (komplexní embeded systémy) nedokážu představit efektivní práci v týmu při větším podílu a nebo výhradně jen při homeoffice. Video hovor neřeší vše, papír a tužka jsou často nejrychlejší a při pokecu u oběda, kávovaru, ... se vyřeší spousta věcí velmi elegantním způsobem.

Dělám hry. Na začátku se všechno vymyslí a pak už se jede +/- podle zadání. Nejsme nějak obrovský tým, na tuhle práci ani není potřeba mít v týmu tisíc lidí. Ono to všechno záleží od okolností. No a u oběda bych tě s prací hnal svinským krokem :-D Sám to mám problém dostat na chvíli z hlavy a ještě mi to někdo bude cpát skrz hubu plnou knedlíků :-D
OK, chápu. Některé typy práce jsou na HO vhodnější než jiné. S tím oběděm je to ale jinak. Pracovní témata jsou v menšině, občas se přesto spontánně objeví a často i nečekaně vyřeší způsobem, kterým to na poradách, přes telefon, mail a nebo IM prostě nejde...
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Kiwi 09. 01. 2017, 11:21:29
Mně HO vyhovuje mnohem více než kancelář, a to z následujících důvodů:

1. Při práci potřebuju mít klid. Nesnáším, když se kolegové v kanceláři vykecávají, dost často o věcech, že by jim dal člověk přes hubu, nebo když jsou s někým "na kólu". To mě zas vytáčí jejich angličtina ve stylu "á jem andrrrgrrraunt týčrrr". Navíc se od některých kolegů často šíří nepříjemné pachy a zvuky.
2. Sluchátka nemám rád a navíc viz bod 1. Nesnáším při práci muziku, musím mít klid.
3. Preferuji čerstvý vzduch místo zaneřáděné klimatizace, teplotu spíš nižší, tak 18-21 stupňů, ale v létě raději větrák než lednici.
4. Opravdu efektivní jsem jen pár hodin denně a vychází to pokaždé na různou část dne. Například na noc.
5. Rád při přemýšlení chodím nebo se občas natáhnu.
6. Nerad chodím do stravovacích zařízení, raději si uvařím sám. Což mi zabírá méně času než polední siesta některých kolegů.
7. Když na mě někdy přijde slabá chvilka, nejčastěji po obědě, tak si raději naférovku na tu půlhoďku pospím, než abych přemáhaje únavu celé odpoledne jen jalově proseděl na židli.
8. 95% interakcí se opravdu přes software typu Skype vyřešit dá.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: hu 09. 01. 2017, 11:33:52
Mně HO vyhovuje mnohem více než kancelář, a to z následujících důvodů:

1. Při práci potřebuju mít klid. Nesnáším, když se kolegové v kanceláři vykecávají, dost často o věcech, že by jim dal člověk přes hubu, nebo když jsou s někým "na kólu". To mě zas vytáčí jejich angličtina ve stylu "á jem andrrrgrrraunt týčrrr". Navíc se od některých kolegů často šíří nepříjemné pachy a zvuky.
2. Sluchátka nemám rád a navíc viz bod 1. Nesnáším při práci muziku, musím mít klid.
3. Preferuji čerstvý vzduch místo zaneřáděné klimatizace, teplotu spíš nižší, tak 18-21 stupňů, ale v létě raději větrák než lednici.
4. Opravdu efektivní jsem jen pár hodin denně a vychází to pokaždé na různou část dne. Například na noc.
5. Rád při přemýšlení chodím nebo se občas natáhnu.
6. Nerad chodím do stravovacích zařízení, raději si uvařím sám. Což mi zabírá méně času než polední siesta některých kolegů.
7. Když na mě někdy přijde slabá chvilka, nejčastěji po obědě, tak si raději naférovku na tu půlhoďku pospím, než abych přemáhaje únavu celé odpoledne jen jalově proseděl na židli.
8. 95% interakcí se opravdu přes software typu Skype vyřešit dá.

No prostě asociál a narcis jak vyšitej.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Linquerin 09. 01. 2017, 11:43:44
kamos takto robi programatora(dokonca vychod SK)... programuju rozne systemy a po celom slovensku maju rozhadzanych ludi v HO... a raz rocne sa zidu v blave na "schodzu"... :D inak komunikuju vyhradne cez online systemy-jedine co musia dodrziavat je byt v urceny cas online aby v pripade potreby mohli riesit problem... inak si idu kazdy podla seba (resp. podla zadanych uloh)... jemu to velmi vyhovuje pretoze sedi doma v teplakoch - iny zamestnavatel v okoli ho nutil pri programovani nosit sako, a ostrihat vlasy (ma ich dlhe jak metlak)... :D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: spasitel 09. 01. 2017, 11:50:33
nestava se vam nekdy, ze jste v praci a nic nedelate, jen tak se flakate, cumite do blba, surfujete po forach a prispivate do nich?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: k 09. 01. 2017, 12:40:29
jeste bych dodal, ze home office cloveku rozsiruje okruh mist, kde muze bydlet

kdyz chci za domem mit velkou zahradu a za 2 minuty chuze les, muzu si vybirat z mistnich lopataren za minimalni mzdu (prehanim, ale ne moc), nebo dojizdeni v radu hodin, nebo home office

uprimne, nejzajimavejsi prace je u nas v prahe a krne. nebo v zahranici. to neznamena, ze tam chci bydlet, ale ani nechci travit 1-4 hodiny denne na d1. mam kamarady, kteri delaji z domu nebo kavaren zajimavou praci, jakou by na malomeste nesehnali, a do kanclu jezdi jednou za tri tydny. mam kamarada, ktery dela jako kontraktor pro americkou firmu, a na vesnici si zije jako kral.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 12:49:30
Mně HO vyhovuje mnohem více než kancelář, a to z následujících důvodů:

1. Při práci potřebuju mít klid. Nesnáším, když se kolegové v kanceláři vykecávají, dost často o věcech, že by jim dal člověk přes hubu, nebo když jsou s někým "na kólu". To mě zas vytáčí jejich angličtina ve stylu "á jem andrrrgrrraunt týčrrr". Navíc se od některých kolegů často šíří nepříjemné pachy a zvuky.
2. Sluchátka nemám rád a navíc viz bod 1. Nesnáším při práci muziku, musím mít klid.
3. Preferuji čerstvý vzduch místo zaneřáděné klimatizace, teplotu spíš nižší, tak 18-21 stupňů, ale v létě raději větrák než lednici.
4. Opravdu efektivní jsem jen pár hodin denně a vychází to pokaždé na různou část dne. Například na noc.
5. Rád při přemýšlení chodím nebo se občas natáhnu.
6. Nerad chodím do stravovacích zařízení, raději si uvařím sám. Což mi zabírá méně času než polední siesta některých kolegů.
7. Když na mě někdy přijde slabá chvilka, nejčastěji po obědě, tak si raději naférovku na tu půlhoďku pospím, než abych přemáhaje únavu celé odpoledne jen jalově proseděl na židli.
8. 95% interakcí se opravdu přes software typu Skype vyřešit dá.

Zdravim kolegu :D V podstatě to mám úplně stejně.

Citace
A co konkrétně děláš? Já si u sebe (komplexní embeded systémy) nedokážu představit efektivní práci v týmu při větším podílu a nebo výhradně jen při homeoffice. Video hovor neřeší vše, papír a tužka jsou často nejrychlejší a při pokecu u oběda, kávovaru, ... se vyřeší spousta věcí velmi elegantním způsobem.

Dělám hry. Na začátku se všechno vymyslí a pak už se jede +/- podle zadání. Nejsme nějak obrovský tým, na tuhle práci ani není potřeba mít v týmu tisíc lidí. Ono to všechno záleží od okolností. No a u oběda bych tě s prací hnal svinským krokem :-D Sám to mám problém dostat na chvíli z hlavy a ještě mi to někdo bude cpát skrz hubu plnou knedlíků :-D

ferren říkal, že takhle se dělají jen jednoduché weby, takže to neni možný :D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: phi 09. 01. 2017, 13:06:52
Můj zaměstnavatel, resp. manažer pobočky, se docela cuká s homeoffice. Prý tak 1x do týdne. Přitom děláme bankovní is a veškerá spolupráce se dá vézt přes voip a chat. Notebooky máme, voip máme, s velkou ćástí týmu se nevidíme protoźe jsou z různých měst. A přesto s HO jsou obstrukce.

Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus. A taky si myslím, že to bude, kromě výplaty, hlavní měřítko toho, jak budu rozpoznávat seriozní firmu.

Jaký je váš názor?
:D Zamestnavatel plati, zamestnavatel rozhoduje.

A fakt si nemyslim, ze serioznost zamestnavatele se odviji od ochoty povolat HO.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 09. 01. 2017, 13:13:33
No prostě asociál a narcis jak vyšitej.

To jo, kdyz nekdo nesnasi pretopene kancelare, kde nejdou otevrit okna a je tam akorat vzduch z klimatizace, kterou uz deset let nikdo necistil, takze je plna prachu a roztocu, tak to je typicky narcis. Jen narcis si bude stezovat na vzduch, ktery je uplne jak v Alpach, ze jo.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: phi 09. 01. 2017, 13:19:25
No prostě asociál a narcis jak vyšitej.

To jo, kdyz nekdo nesnasi pretopene kancelare, kde nejdou otevrit okna a je tam akorat vzduch z klimatizace, kterou uz deset let nikdo necistil, takze je plna prachu a roztocu, tak to je typicky narcis. Jen narcis si bude stezovat na vzduch, ktery je uplne jak v Alpach, ze jo.
Po pravde - ten asocial mne z toho vyctu proc nepracovat v kanclu napadl taky :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 13:22:48
No prostě asociál a narcis jak vyšitej.

To jo, kdyz nekdo nesnasi pretopene kancelare, kde nejdou otevrit okna a je tam akorat vzduch z klimatizace, kterou uz deset let nikdo necistil, takze je plna prachu a roztocu, tak to je typicky narcis. Jen narcis si bude stezovat na vzduch, ktery je uplne jak v Alpach, ze jo.
Po pravde - ten asocial mne z toho vyctu proc nepracovat v kanclu napadl taky :)

Musíš ale taky rozlišovat. Asociál, který je opravdu asociál a pak jen špičkový odborník, který nechce být v kanclu s lopatama a posluchat jejich debilní kecy. Vždy rostu, když "vymýšlí" nějaké nápady. To je lepší fakt odejít.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: phi 09. 01. 2017, 13:46:02
Musíš ale taky rozlišovat. Asociál, který je opravdu asociál a pak jen špičkový odborník, který nechce být v kanclu s lopatama a posluchat jejich debilní kecy. Vždy rostu, když "vymýšlí" nějaké nápady. To je lepší fakt odejít.
Ja zas rostu, kdyz homeoficar v pul devate vecer narazi na problem a divi se, ze pulka senioru v te dobe uspava deti a pulka junioru uz je na plech.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 09. 01. 2017, 13:50:52
Po pravde - ten asocial mne z toho vyctu proc nepracovat v kanclu napadl taky :)

Ano, mozne to je. Nicmene vzduch z klimatizace je dukladny duvod. Me je z nej kolikrat na bliti. To radsi budu nekde v lese u ohne.

javaman (): Jdi se zahrabat.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 13:59:53
Musíš ale taky rozlišovat. Asociál, který je opravdu asociál a pak jen špičkový odborník, který nechce být v kanclu s lopatama a posluchat jejich debilní kecy. Vždy rostu, když "vymýšlí" nějaké nápady. To je lepší fakt odejít.
Ja zas rostu, kdyz homeoficar v pul devate vecer narazi na problem a divi se, ze pulka senioru v te dobe uspava deti a pulka junioru uz je na plech.

A jak to souvisí? Když narazím na problém, tak si ho vyřeším. Pokud ne, tak jsou hodiny, kdy je někdo k dispozici a problém se vyřeší jindy. Problém není zajíc.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 09. 01. 2017, 14:14:08
Citace
Když narazím na problém, tak si ho vyřeším. Pokud ne ...
tak ste lopaty v javamanovej mysli...

off:
je to mozne?
Citace
Doplňte nástroj k vyhazování hlíny (l.p.ta)...:
:D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 09. 01. 2017, 18:28:37
Mně HO vyhovuje mnohem více než kancelář, a to z následujících důvodů:

1. Při práci potřebuju mít klid. Nesnáším, když se kolegové v kanceláři vykecávají, dost často o věcech, že by jim dal člověk přes hubu, nebo když jsou s někým "na kólu". To mě zas vytáčí jejich angličtina ve stylu "á jem andrrrgrrraunt týčrrr". Navíc se od některých kolegů často šíří nepříjemné pachy a zvuky.
2. Sluchátka nemám rád a navíc viz bod 1. Nesnáším při práci muziku, musím mít klid.
3. Preferuji čerstvý vzduch místo zaneřáděné klimatizace, teplotu spíš nižší, tak 18-21 stupňů, ale v létě raději větrák než lednici.
4. Opravdu efektivní jsem jen pár hodin denně a vychází to pokaždé na různou část dne. Například na noc.
5. Rád při přemýšlení chodím nebo se občas natáhnu.
6. Nerad chodím do stravovacích zařízení, raději si uvařím sám. Což mi zabírá méně času než polední siesta některých kolegů.
7. Když na mě někdy přijde slabá chvilka, nejčastěji po obědě, tak si raději naférovku na tu půlhoďku pospím, než abych přemáhaje únavu celé odpoledne jen jalově proseděl na židli.
8. 95% interakcí se opravdu přes software typu Skype vyřešit dá.

Zdravim kolegu :D V podstatě to mám úplně stejně.

Citace
A co konkrétně děláš? Já si u sebe (komplexní embeded systémy) nedokážu představit efektivní práci v týmu při větším podílu a nebo výhradně jen při homeoffice. Video hovor neřeší vše, papír a tužka jsou často nejrychlejší a při pokecu u oběda, kávovaru, ... se vyřeší spousta věcí velmi elegantním způsobem.

Dělám hry. Na začátku se všechno vymyslí a pak už se jede +/- podle zadání. Nejsme nějak obrovský tým, na tuhle práci ani není potřeba mít v týmu tisíc lidí. Ono to všechno záleží od okolností. No a u oběda bych tě s prací hnal svinským krokem :-D Sám to mám problém dostat na chvíli z hlavy a ještě mi to někdo bude cpát skrz hubu plnou knedlíků :-D

ferren říkal, že takhle se dělají jen jednoduché weby, takže to neni možný :D


no nevim, delal jsem na hrach (mimo jine nejuspesnejsi ceska hra zacinajici na M ) a zrovna bych rekl ze u her je home office ten nejhloupejsi zpusob....
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 18:34:17
Tak vidíš. Já ti říkal, že to tak není a máš tu i důkaz. Záleží na lidech. Když jste všichni lopaty, tak potřebujete pořád něco probírat a pobíhat kolem sebe a vzájemně se rušit. Nemám problém se zastavit v kanclu, aby se vyřešilo, co je ptořeba a klidně tam i chvíli něco dělat. Ale pak už je čas na opravdovou práci.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 09. 01. 2017, 18:40:08
Tak vidíš. Já ti říkal, že to tak není a máš tu i důkaz. Záleží na lidech. Když jste všichni lopaty, tak potřebujete pořád něco probírat a pobíhat kolem sebe a vzájemně se rušit. Nemám problém se zastavit v kanclu, aby se vyřešilo, co je ptořeba a klidně tam i chvíli něco dělat. Ale pak už je čas na opravdovou práci.

hloupe pindy. nas projekt byl uspesny s na branzi smesnym rozpoctem, protoze dobry tym. spousta spolecnych aktivit, velmi tesne vztahy. bych rekl ze ses nikdy nejakeho dokonceneho a necim vycnivajiciho projektu neucastnil
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 09. 01. 2017, 18:45:06
Reagoval jsem jen na to, že samotný pojem home office v tomto právním vztahu nedává smysl. Ten se týká jen zaměstnaneckého poměru. A zatímco specifikování místa výkonu práce je jednou ze základních věcí existence zaměstnaneckého poměru, tak u OSVČ to tak není, ba dokonce je tomu naopak – není-li specifikováno, tak to znamená, že je to na OSVČ.
Další zavádějící pojem jste použil vy – "může nařídit výkon práce v čase a místě". Nemůže. On mu nic nařizovat nemůže. Mohou se spolu dohodnout, ale rozhodně mu to nemůže nařídit, jako by to mohl v případě zaměstnaneckého poměru.

Hezké. Druhým odstavcem si sám popíráte ten první. Zaměstnanecký poměr je dobrovolná dohoda dvou stran a jak správně konstatujete, místo výkonu práce je součástí této dohody (tj, je uvedeno v pracovní smlouvě). Zaměstnavatel tedy nemůže zaměstnanci nařídit místo výkonu práce, jak tvrdíte v druhém odstavci, neboť zaměstnanec práci vykonává v místě, na kterém se se zaměstnavatelem dohodl v pracovní smlouvě.

Buď budete trvat na dogmatickém významu slova "nařizuje", a pak to neplatí u zaměstnance ani OSVČ. Nebo to můžete chápat tak, že je to zaměstnavatel, kdo určuje pravidla hry, ale pak tato situace poměrně dobře odpovídá objednateli práce od OSVČ, který rovněž určuje pravidla hry. Jak zaměstnanec tak OSVČ pak mají možnost práci přijmout nebo odmítnout.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: krallinuxu1 09. 01. 2017, 18:56:00
nestava se vam nekdy, ze jste v praci a nic nedelate, jen tak se flakate, cumite do blba, surfujete po forach a prispivate do nich?
Ne, já čumim na porno a srandovní videa ... .
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 09. 01. 2017, 19:01:06
+1
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 19:09:15
Tak vidíš. Já ti říkal, že to tak není a máš tu i důkaz. Záleží na lidech. Když jste všichni lopaty, tak potřebujete pořád něco probírat a pobíhat kolem sebe a vzájemně se rušit. Nemám problém se zastavit v kanclu, aby se vyřešilo, co je ptořeba a klidně tam i chvíli něco dělat. Ale pak už je čas na opravdovou práci.

hloupe pindy. nas projekt byl uspesny s na branzi smesnym rozpoctem, protoze dobry tym. spousta spolecnych aktivit, velmi tesne vztahy. bych rekl ze ses nikdy nejakeho dokonceneho a necim vycnivajiciho projektu neucastnil

Směšný rozpočet je jasný, když to bylo u nás. Dobrý tým neznamená špičkový tým. Já chápu, že jsi prostě běžný nadprůměr a nemáš problém si říct o 80 na HPP. Ale to je málo, to ti stačí tak na dnešní hry. To bylo C++, ne? Prostě všechno bylo hotový a jen jsi do toho něco dodělal. Společný aktivity a těsný vztahy můžeš mít v Mekáči, ale ne u špičkových odborníků.

Takže bych řekl, že jsi prostě zapálený do své práce. Kvalita bude spíše průměrná až lepší a to jen proto, že tě to baví. Žádná pecka to ale nebude a nevíš, jak se špičkově vyvíjí, protože jsi to nezažil. Home office je standard, protože dobří lidé mají plány a nemusí se vzájemně rušit stokrát denně.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: ferren 09. 01. 2017, 19:26:42
Tak vidíš. Já ti říkal, že to tak není a máš tu i důkaz. Záleží na lidech. Když jste všichni lopaty, tak potřebujete pořád něco probírat a pobíhat kolem sebe a vzájemně se rušit. Nemám problém se zastavit v kanclu, aby se vyřešilo, co je ptořeba a klidně tam i chvíli něco dělat. Ale pak už je čas na opravdovou práci.

hloupe pindy. nas projekt byl uspesny s na branzi smesnym rozpoctem, protoze dobry tym. spousta spolecnych aktivit, velmi tesne vztahy. bych rekl ze ses nikdy nejakeho dokonceneho a necim vycnivajiciho projektu neucastnil

Směšný rozpočet je jasný, když to bylo u nás. Dobrý tým neznamená špičkový tým. Já chápu, že jsi prostě běžný nadprůměr a nemáš problém si říct o 80 na HPP. Ale to je málo, to ti stačí tak na dnešní hry. To bylo C++, ne? Prostě všechno bylo hotový a jen jsi do toho něco dodělal. Společný aktivity a těsný vztahy můžeš mít v Mekáči, ale ne u špičkových odborníků.

Takže bych řekl, že jsi prostě zapálený do své práce. Kvalita bude spíše průměrná až lepší a to jen proto, že tě to baví. Žádná pecka to ale nebude a nevíš, jak se špičkově vyvíjí, protože jsi to nezažil. Home office je standard, protože dobří lidé mají plány a nemusí se vzájemně rušit stokrát denně.

nemuzes byt dal od pravdy ;-) nase jadro byli samozrejme autori nikoli zamestnanci, s procenty se zisku. na svym se clovek snazi uplne jinak jen zaprdly zamestnanec ci kontraktor. nicmene cim vic pises tim je zrejmejsi zes sam nikdy nic neudelal, znam tvuj typ, pasivni budizknicemu vezouci de na vlve ze ajtaka za slusny prachy muze delat uplne kazdej. verim ze je i s tebou nemozne skotecne komunikovat...
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 19:31:35
Prostě zapálení týpci, kteří sice moc neumí, ale baví je to. Proč ne. Tak pak se nediv, že vám nefunguje HO, když nevíte, jak se správně vyvíjí. Nechtěl jsem se dotknout podobných amatérů, protože alespoň je tam zapálení, což u lopat není.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Jose D 09. 01. 2017, 19:34:27
Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus. A taky si myslím, že to bude, kromě výplaty, hlavní měřítko toho, jak budu rozpoznávat seriozní firmu.
Asi jo, minimálně tak vytřídíš některý kompletně zkostnatělý instituce. EDIT: ale taky některý firmy kde jen pěstujou bezpečnost. To jen pro úplnost.

HO má svoje využití ale přijde mi, že v firmy si to rády pletou s jakýmsi pracovním sickday. Což je v důsledku benefit pro firmu, ne pro tebe.

Na druhou stranu pokud má člověk slušný pracoviště, tak vnímám také jako součást jakési duševní hygieny, že si práci domů netahám.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 19:41:17
Na druhou stranu pokud má člověk slušný pracoviště, tak vnímám také jako součást jakési duševní hygieny, že si práci domů netahám.

Tak to pak taky nebudeš moc dobrý, že jo. Tohle není pro běžné chlápky s rodinou, kteří jsou už k ničemu.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 09. 01. 2017, 20:29:03
ty asi ziadnu rodinu nemas a asi tym trpis.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tomáš Marný 09. 01. 2017, 20:38:37
Reagoval jsem jen na to, že samotný pojem home office v tomto právním vztahu nedává smysl. Ten se týká jen zaměstnaneckého poměru. A zatímco specifikování místa výkonu práce je jednou ze základních věcí existence zaměstnaneckého poměru, tak u OSVČ to tak není, ba dokonce je tomu naopak – není-li specifikováno, tak to znamená, že je to na OSVČ.
Další zavádějící pojem jste použil vy – "může nařídit výkon práce v čase a místě". Nemůže. On mu nic nařizovat nemůže. Mohou se spolu dohodnout, ale rozhodně mu to nemůže nařídit, jako by to mohl v případě zaměstnaneckého poměru.

Hezké. Druhým odstavcem si sám popíráte ten první. Zaměstnanecký poměr je dobrovolná dohoda dvou stran a jak správně konstatujete, místo výkonu práce je součástí této dohody (tj, je uvedeno v pracovní smlouvě). Zaměstnavatel tedy nemůže zaměstnanci nařídit místo výkonu práce, jak tvrdíte v druhém odstavci, neboť zaměstnanec práci vykonává v místě, na kterém se se zaměstnavatelem dohodl v pracovní smlouvě.

Buď budete trvat na dogmatickém významu slova "nařizuje", a pak to neplatí u zaměstnance ani OSVČ. Nebo to můžete chápat tak, že je to zaměstnavatel, kdo určuje pravidla hry, ale pak tato situace poměrně dobře odpovídá objednateli práce od OSVČ, který rovněž určuje pravidla hry. Jak zaměstnanec tak OSVČ pak mají možnost práci přijmout nebo odmítnout.

Může ho například "převelet" z budovy z jednoho konce Prahy na druhý konec, má-li v pracovní smlouvě místo výkonu práce "Praha". Aniž by se musel dožadovat jeho souhlasu. Může ho vyslat na pracovní cestu, pokud je v pracovní smlouvě sjednán bianco souhlas zaměstnance, což je obvyklé. Opět se nemusí v takovém případě dožadovat ad hoc souhlasu, jestli to zrovna zaměstnanci vyhovuje či ne (až na jednu výjimku).

Rozdíl mezi zaměstnancem a OSVČ je v tom, že u zaměstnance spoustu věcí upravuje zákoník práce, včetně toho, co vše zaměstnavatel může zaměstnanci nařídit. Například v případě prostoje, nevhodných klimatických podmínek apod., či kdy ho může (za určitých podmínek daných zákonem dokonce musí) převést na jinou práci, může mu nařídit dovolenou, může ho odvolat z dovolené, může mu nařídit přesčas atd. Zatímco u OSVČ na čem se výslovně nedohodnou vzájemně, to není. Obojí má své výhody a nevýhody.

"Dogmatický" rozdíl je zde pouze v tom, že zaměstnanec vykonává práci podle pokynů zaměstnavatele, na jeho odpovědnost, jeho účet a pod jeho značkou, tudíž práci závislou, a tedy mu zaměstnavatel může v různých situacích nařizovat. OSVČ je nezávislá, práci vykonává na svou odpovědnost, na svůj účet a pod svou značkou, tudíž se mohou se zadavatelem pouze dohodnout na podmínkách.
Na tomto technickém fóru to asi většina lidí nebude vnímat jako zásadní rozdíl, ale z právního hlediska ten rozdíl dosti zásadní je. Například z toho důvodu, jak by případné spory rozhodl soud, jak by to bylo s odpovědností za újmy, s rozhodováním v souladu s obchodními zvyklostmi apod.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: javaman () 09. 01. 2017, 20:55:22
Proto je vtipný, když mi všude cpou švarc a ještě se tváří, že se nic neděje. Dyť je to skoro stejný :D Měla by tam zajít asi nějaká kontrola...
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 10. 01. 2017, 00:38:17
A ešte treba povedať že sa postoj ku HO, openspace či sharedspace, postoj ku typu práce i platu, veľmi mení vekom. V dobách keď si to moja rodina vyžadovala a ja som fičal vo vyššie spominanom sharedspace som robil v prepočte cez 300k czk mesačne (môže byť javaboy?). Deti študovali, vytváral som si pozíciu, klientelu, rezervy. Dnes sme s polovičkou už sami a tak nepotrebujem ani také nasadenie, ani taký príjem. Je pre mňa oveľa podstatnejšie aby som sa na prácu tešil, robil na projektoch ktoré som si vymyslel a aby som sa zmestil do cca. 4h denne. Skôr som unavený.

Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: k 10. 01. 2017, 11:08:47
firma neni rodina (pokud nejde o rodinnou firmu)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 10. 01. 2017, 14:57:28
...
Bohuzel hodne lidi, kterym date moznost pracovat z domu, se zvrhne a konci to nahanenim po telefonech, vysvetlovanim, ze kdyz je neco potreba udelat "dnes", tak to neznamena, ze to staci mit hotove ve 23:59, ale ze to ma byt hotove tehdy, kdyz "vetsina" lidi konci v praci, takze rekneme cca v tech 16 hod a tak podobne.
...

Proto existujou terminy jako EOD a EOB. Ale jestli si neumite definovat termin odevzdani prace, tak si ty HO neberte. Otazkou pak je, jak dokazete udelat dalsi veci, kdyz neco tak elementarniho nedovedete.
Proto asi potrebujete sedet pohromade. Jinak neni sance, ze to polepite :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 10. 01. 2017, 15:11:49
Za me HO dulezite, protoze:

1. work life balance celkove
2. nebydlim ve stejnem meste jako je moje zamestnani a tedy moznost byt blizko lokalnich sluzeb (napr. posta) mi usnadnuje zivot
3. usetrim 2 hodiny za den na "ranni pripravu do prace" a cestu (plus naklady na cestu) ... spolu s tim samozrejme usetrene 2 hodiny vyuzit podle aktualni potreby (dele spat, uklidit atd.). Nejvetsi vyhoda je, ze ukoncim pracovni den, zaklapnu laptop a sem doma. Nemusim se jeste tahnout z korporatu domu.
4. sem uklizenej v pracovne a mam tedy "svuj kancl", klid a komfort sveho zazemi
5. odpocinu si od lidi - toto je ciste benefit pro moji povahu jako intorverta a individualisty (sem ten clovek, kterej na vanocnim vecirku kouka ve 22 na hodinky a premysli, jestli uz je ok odejit nebo musim jeste hodinku zustat ... ale me obecne nebavi "chlastani" a snim spojenej druh prostredi a zabavy takze to neni ciste o introverzi).
6. kdyz potrebuji "refocusing" tak si sednu s laptopem k tv nebo si pustim na 30 minut konzoli atd. (v praci mame take tyto moznosti, ale doma je doma ...) nebo jdu neco maleho udelat okolo domu atd.

Hadam, ze s prichodem deti se tyto body upravi nebo rozsiri.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 10. 01. 2017, 15:14:00
Btw, nemame ani "pichacky" v praci. Pro firmu s pichackama a bez HO uz bych nikdy nepracoval. Stacilo 8 let s tim muset zit. Diky uz nechci,
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Lama 10. 01. 2017, 15:16:15
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

S tou srandou souhlasím, ale taky méně buzerace, třeba v tom, jak má vypadat mé pracoviště, kdy se můžu jít vys.... mát atd.
S navazováním vztahů bych byl opatrný. Může to končit průserem, třeba tím, že se vám dotyčná bude chtít nějak pomstít, klidně "jen" pomluvami, protože jste ji opustil. Na to bacha.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: kalla 10. 01. 2017, 15:28:28
Citace
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

myslis takovou srandu, jako kazdodeni poslouchani o politice? nebo poslouchat, jak jsou nekteri lide kokoti? no jo srandy kopec :D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Zdenek Henek 10. 01. 2017, 20:41:19
Za me HO dulezite, protoze:

1. work life balance celkove
2. nebydlim ve stejnem meste jako je moje zamestnani a tedy moznost byt blizko lokalnich sluzeb (napr. posta) mi usnadnuje zivot
3. usetrim 2 hodiny za den na "ranni pripravu do prace" a cestu (plus naklady na cestu) ... spolu s tim samozrejme usetrene 2 hodiny vyuzit podle aktualni potreby (dele spat, uklidit atd.). Nejvetsi vyhoda je, ze ukoncim pracovni den, zaklapnu laptop a sem doma. Nemusim se jeste tahnout z korporatu domu.
4. sem uklizenej v pracovne a mam tedy "svuj kancl", klid a komfort sveho zazemi
5. odpocinu si od lidi - toto je ciste benefit pro moji povahu jako intorverta a individualisty (sem ten clovek, kterej na vanocnim vecirku kouka ve 22 na hodinky a premysli, jestli uz je ok odejit nebo musim jeste hodinku zustat ... ale me obecne nebavi "chlastani" a snim spojenej druh prostredi a zabavy takze to neni ciste o introverzi).
6. kdyz potrebuji "refocusing" tak si sednu s laptopem k tv nebo si pustim na 30 minut konzoli atd. (v praci mame take tyto moznosti, ale doma je doma ...) nebo jdu neco maleho udelat okolo domu atd.

Hadam, ze s prichodem deti se tyto body upravi nebo rozsiri.

No s detma to je trochu jina HO :). Delam z domu 6 let. Syn ma 3,5 roku a dcera 1 rok. Kancelar mam ve vedlejsim byte. V 3kk to proste neslo.

Nejdriv (cca do 2 let) chteji jen klavesnici, pak uz je klavesnice nezajima a chcou, abych si s nima hral taky a kdyz si to nedaji rozmluvit, tak je slysim i pres dvoje zavrene dvere :).

Jinak se spoustou veci souhlas. Lidi mi nevadi, ale stava se mi, ze pak mluvim vic, kdyz se s nekym potkam.

Pokud toto cte i nekdo, kdo rozhoduje o HO/neHO:
Kazdy den usetrim cca 2 hodiny casu a nedela mi problem, kdyz se neco opravdu hodne po* (cca dvakrat do roka) pracovat kdykoliv, kdyz mi nekdo zavola. ( i v noci)
2 x 5 hodin v noci <<< 500 hodin rocne usetrenych na dojizdeni (do prace jezdim jednou za rok nebo za dva  na tyden)
Nejsem si uplne jisty, jestli bych toto delal, kdybych musel kazdy den do kancelare ..., ale mozna jo.
HO v kombinaci se zajimavou praci je pro me dalsi dobry duvod, proc nechodit na zadny pohovor, protoze lepsi nez doma uz to proste muze byt malokde :).
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: to_je_jedno 11. 01. 2017, 01:05:40
Nasel jsem idelal v 50/50. Dostatecna socializace vs dostatecna flexibilita a uspora casu na dojizdeni.

Nez jezdit 2 hod tam a 2 hod zpatky tak je levnejsi airbnb
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 11. 01. 2017, 01:23:48
Citace
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

myslis takovou srandu, jako kazdodeni poslouchani o politice? nebo poslouchat, jak jsou nekteri lide kokoti? no jo srandy kopec :D
Máš problém vykomunikovať si v práci podmienky pre prácu ktoré ti vyhovujú a HO je tvoj únik? Nemyslím si, že je to správne riešenie.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 11. 01. 2017, 01:35:13
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

S tou srandou souhlasím, ale taky méně buzerace, třeba v tom, jak má vypadat mé pracoviště, kdy se můžu jít vys.... mát atd.
S navazováním vztahů bych byl opatrný. Může to končit průserem, třeba tím, že se vám dotyčná bude chtít nějak pomstít, klidně "jen" pomluvami, protože jste ji opustil. Na to bacha.
Ak pracuješ vo firme kde musíš mať povolenie pre normálne potreby, HO nie je riešenie.
Ak máš na stole nekonečný bordel (zbytky pizze prekladane so slipami a bagom), verím že to tvojim kolegom môže vadiť. Ale asi aj tvojej rodine doma.
Ak sa ti ohrdnutá milenka bude chcieť pomstiť, tak je celkom jedno či pracujete v jednej firme. Okrem toho pri dochádzaní do práce sa stretávaš aj s inými ľudmi ako kolegovia (v doprave, na obede, firma o poschodie nižšie, obchodný partner, kurier......).
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 11. 01. 2017, 01:45:03
Ak máš na stole nekonečný bordel (zbytky pizze prekladane so slipami a bagom), verím že to tvojim kolegom môže vadiť.

Ale no tak, kolegove by meli byt trochu tolerantni. Staci, ze v tom nebehaji krysy.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 11. 01. 2017, 07:58:31
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

S tou srandou souhlasím, ale taky méně buzerace, třeba v tom, jak má vypadat mé pracoviště, kdy se můžu jít vys.... mát atd.
S navazováním vztahů bych byl opatrný. Může to končit průserem, třeba tím, že se vám dotyčná bude chtít nějak pomstít, klidně "jen" pomluvami, protože jste ji opustil. Na to bacha.
Ak pracuješ vo firme kde musíš mať povolenie pre normálne potreby, HO nie je riešenie.
Ak máš na stole nekonečný bordel (zbytky pizze prekladane so slipami a bagom), verím že to tvojim kolegom môže vadiť. Ale asi aj tvojej rodine doma.
Ak sa ti ohrdnutá milenka bude chcieť pomstiť, tak je celkom jedno či pracujete v jednej firme. Okrem toho pri dochádzaní do práce sa stretávaš aj s inými ľudmi ako kolegovia (v doprave, na obede, firma o poschodie nižšie, obchodný partner, kurier......).
s kurierom sa mozem stretnut aj doma. ak firma ponuka home-office ako jeden z benefitov, tak by to mala dodrziavat. kamarat mi vravel, ze v jeho firme ponukali kazdemu moznost HO ako benefit, a ked to ludia vyuzivali, tak uz sa to firme nepacilo. Naco to potom ponukaju? To je ako zvysime vam po 3 mesiacoch skusobnej doby, a ked pride na lamanie chleba, tak sa firma zacne vyhovarat, ako sa jej nedari a ine nezmysly.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 11. 01. 2017, 11:46:08
Taky milujete openspace?

Video z IT centra jedné společnosti:
https://www.youtube.com/watch?v=bE-e5T91BCo

Tady ten pán (po 4 minutě) vysvětluje, že dnejší generace vyžaduje pracovat v openspacu.  ???

To je dneska nejaky trend nebo co, že už to zaměstnanci dokonce vyžadují a radeji chodi do openspacu misto kancelare nebo homeoffice?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Ivan Nový 11. 01. 2017, 12:12:21
S hommeoffice je problém. Velký. Lidi by se mohli cítit svobodní a to levota nemůže dopustit, musí o ně pečovat, protože oni sami neví co je pro ně dobré. I kdyby to mělo zachránit jeden lidský život, tak to omezení je správné :-)))
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 11. 01. 2017, 12:56:23
budova pekna, ale ze by dnesna generacia chcela robit v openspace? ja patrim do generacie 18-35 a pracovat v miestnosti kde je 40 ludi ma nelaka
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 11. 01. 2017, 13:03:35
Ten pan vie o IT a programovani velke H, pretoze by nepovedal taku blbost. Programator potrebuje pre svoju pracu klud a nie aby ho rusili nejaki kecalkovia, ktori si prisli do prace posediet, vypit kavicku, pokecat a hajde domov. Nehovoriac o tom vydychanom vzduchu.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 11. 01. 2017, 13:20:35
Tak on i typicky americky korporat, ktery openspace prakticky vynalezl, uz pochopil, ze efektivita takoveto prace není kdovijaká a openspace hromadne rusi (stoji ho to totiz penize). Proto me prekvapuje, ze v evrope si nejaka US firma zridi IT centrum, udela z toho openspace ( popravde jsou openspacy s vetsi klidem a soukromim nez je toto), narve do toho pro jistotu i kuchynky (sen kazdeho zametsnance sedet vedle neustale vytizeneho kavovaru) a vydava to za velky benefit, ktery si zamestnanci vlastne preji a vyzaduji. ;D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 11. 01. 2017, 14:06:59
budova pekna, ale ze by dnesna generacia chcela robit v openspace? ja patrim do generacie 18-35 a pracovat v miestnosti kde je 40 ludi ma nelaka

Zamestnanci prece vzdy s nadsenim prijimaji korporatni sracky, ktere korporacim snizuji naklady a zamestnancum umoznuji pracovat vice, dele, v horsich podminkach a idealne i za mene penez.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 11. 01. 2017, 14:16:50
Za me HO dulezite, protoze:

1. work life balance celkove
2. nebydlim ve stejnem meste jako je moje zamestnani a tedy moznost byt blizko lokalnich sluzeb (napr. posta) mi usnadnuje zivot
3. usetrim 2 hodiny za den na "ranni pripravu do prace" a cestu (plus naklady na cestu) ... spolu s tim samozrejme usetrene 2 hodiny vyuzit podle aktualni potreby (dele spat, uklidit atd.). Nejvetsi vyhoda je, ze ukoncim pracovni den, zaklapnu laptop a sem doma. Nemusim se jeste tahnout z korporatu domu.
4. sem uklizenej v pracovne a mam tedy "svuj kancl", klid a komfort sveho zazemi
5. odpocinu si od lidi - toto je ciste benefit pro moji povahu jako intorverta a individualisty (sem ten clovek, kterej na vanocnim vecirku kouka ve 22 na hodinky a premysli, jestli uz je ok odejit nebo musim jeste hodinku zustat ... ale me obecne nebavi "chlastani" a snim spojenej druh prostredi a zabavy takze to neni ciste o introverzi).
6. kdyz potrebuji "refocusing" tak si sednu s laptopem k tv nebo si pustim na 30 minut konzoli atd. (v praci mame take tyto moznosti, ale doma je doma ...) nebo jdu neco maleho udelat okolo domu atd.

Hadam, ze s prichodem deti se tyto body upravi nebo rozsiri.

No s detma to je trochu jina HO :). Delam z domu 6 let. Syn ma 3,5 roku a dcera 1 rok. Kancelar mam ve vedlejsim byte. V 3kk to proste neslo.

Nejdriv (cca do 2 let) chteji jen klavesnici, pak uz je klavesnice nezajima a chcou, abych si s nima hral taky a kdyz si to nedaji rozmluvit, tak je slysim i pres dvoje zavrene dvere :).

Jinak se spoustou veci souhlas. Lidi mi nevadi, ale stava se mi, ze pak mluvim vic, kdyz se s nekym potkam.

Pokud toto cte i nekdo, kdo rozhoduje o HO/neHO:
Kazdy den usetrim cca 2 hodiny casu a nedela mi problem, kdyz se neco opravdu hodne po* (cca dvakrat do roka) pracovat kdykoliv, kdyz mi nekdo zavola. ( i v noci)
2 x 5 hodin v noci <<< 500 hodin rocne usetrenych na dojizdeni (do prace jezdim jednou za rok nebo za dva  na tyden)
Nejsem si uplne jisty, jestli bych toto delal, kdybych musel kazdy den do kancelare ..., ale mozna jo.
HO v kombinaci se zajimavou praci je pro me dalsi dobry duvod, proc nechodit na zadny pohovor, protoze lepsi nez doma uz to proste muze byt malokde :).

Mame v baraku "pracovnu". Diky za radu - musim deti ucit od mala, ze kdyz je tata/mama v pracovne, tak proste neexistujou.
Uvidime jak moc budu uspesny :)

A jak sem cetl prispevky dal, ze existuji lide, kteri chteji pracovat v openspace. Tak to je cista pravda.
Ale nechapu je.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 11. 01. 2017, 14:25:37
A jak sem cetl prispevky dal, ze existuji lide, kteri chteji pracovat v openspace. Tak to je cista pravda.
Ale nechapu je.

No u nas je na vyber Openspace (vcelku slusny, dobre rozdeleny, odhlucneny) a neomezeny homeofice, a neznam nikoho, kdo by vyslovene mel rad openspace. Vetsina lidi, kteri unas uprednostnuji openspace, nema doma podminky pro lsunous praci (deti, manzelka, internet apod.), takze by preferovala kazdodenni jizdu do prace, i kdyby byly kancelare.

Jestli ten ajták zbožňující openspace není něco jako paní Colombová ;D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: 32bit 11. 01. 2017, 15:17:00
Zaujala me myslenka ze tym je rodina a maji si byt blizci :) Uff jsem si vzdycky myslel ze tohle je dobre tak nekde v klubech :) Navic bych asi vyvolal mezi nekterymi jedinci zdeseni kdyz jsem si sveho casu privydelaval mezi kolegy tim ze jsem jim prodaval reseni na ktere nemohli prijit. :) Pokud jsem byl skodoliby tak jsem jim nechal backdoor po jehoz objeveni mohli mit tu informaci zadarmo.

Jinak u programatoru pokud je slozen tyn se silnych individualit tak je HO pomerne dobre reseni. Protoze kazdy snich je vetsinou jinak asocialni. Nekteri se boji lidi, jinym vadi ze se pousti muzika, dalsi chteji chodit... Ono kazdy ma jine ritualy predtim nez prijde na reseni problemu. Jde o to jestli firme staci socialnejsi ale prumernejsi lide a nebo zvlada nadprumerne lidi kteri ovsem nejsou zrovna idealni zamestnanci.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Kiwi 11. 01. 2017, 15:29:56
Mně HO vyhovuje mnohem více než kancelář, a to z následujících důvodů:

1. Při práci potřebuju mít klid. Nesnáším, když se kolegové v kanceláři vykecávají, dost často o věcech, že by jim dal člověk přes hubu, nebo když jsou s někým "na kólu". To mě zas vytáčí jejich angličtina ve stylu "á jem andrrrgrrraunt týčrrr". Navíc se od některých kolegů často šíří nepříjemné pachy a zvuky.
2. Sluchátka nemám rád a navíc viz bod 1. Nesnáším při práci muziku, musím mít klid.
3. Preferuji čerstvý vzduch místo zaneřáděné klimatizace, teplotu spíš nižší, tak 18-21 stupňů, ale v létě raději větrák než lednici.
4. Opravdu efektivní jsem jen pár hodin denně a vychází to pokaždé na různou část dne. Například na noc.
5. Rád při přemýšlení chodím nebo se občas natáhnu.
6. Nerad chodím do stravovacích zařízení, raději si uvařím sám. Což mi zabírá méně času než polední siesta některých kolegů.
7. Když na mě někdy přijde slabá chvilka, nejčastěji po obědě, tak si raději naférovku na tu půlhoďku pospím, než abych přemáhaje únavu celé odpoledne jen jalově proseděl na židli.
8. 95% interakcí se opravdu přes software typu Skype vyřešit dá.

No prostě asociál a narcis jak vyšitej.

To první asi ano, to druhé ne (zřejmě vůbec nechápeš význam toho slova).
Ale neznamená to, že nechodím s přáteli na pivo, na basket, na vyjížďky na kole, k vodě apod. Navíc si myslím, že spousta civilizačních problémů, jak psychických, tak somatických, a zejména psychosomatických, má původ právě v tom, že lidi si zvykli dělat příliš mnoho věcí, jež dělají neradi, ať už vědomě nebo podvědomě. Myslím, že nikomu neprospívá, když musí většinu bdělého stavu strávit s lidmi, kteří nadávají na vše už z principu, přičemž mají pocit, že pozřeli h..o krále Šalamouna, nebo naopak hujerují a jsou vyplácaní z každé kraviny, kterou vyplodí nějaké jelito z administrativy, či se hádají kvůli otevřenému oknu, dívají se na něho opovržlivě, protože narozdíl od nich není vegetarián, papouškují mu voloviny o zdravé výživě, které naplkala nějaká blbka, co o tom sama ví kulový, na nějakém portálu, musí poslouchat jejich politické žvásty, kecy o jejich batolatech, aniž by dokázali pochopit, že z jejich fakanů cizí lidi vážně nejsou tak vyplácaní jako oni sami, a samozřejmě jak už tu bylo řečeno, 2x denně strávit hodinu mačkáním v MHD...
Na to všechno se jistě dá zvyknout a tvářit se normálně, ale určitě to není nic, co by člověku prospívalo. Jsem-li asociál, tak tím rozhodně nikomu neškodím, takže nevím, proč by to mělo být vnímáno negativně a proč bych se měl nutit akceptovat to výše uvedené. Chtějí se po mně výsledky, nebo hrát v kuchyňce ping pong a trpět vše co jsem popisoval?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 11. 01. 2017, 15:32:51
Zaujala me myslenka ze tym je rodina a maji si byt blizci :)

Tak na to delaji tenhleten teambuilding. Take proto, aby vsichni videli, jakej je sef dobrej kamos.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 11. 01. 2017, 19:55:59
Citace
aby vsichni videli, jakej je sef dobrej kamos
alebo dobry k*k*t :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 12. 01. 2017, 00:13:03
Citace
aby vsichni videli, jakej je sef dobrej kamos
alebo dobry k*k*t :)
Vyskúšaj si byť šéfom. Hlavne takej parte asociálov, v ktorej je každý truľo presvedčený o svojej jedinečnosti, o svojom práve na to aby pracoval v čase "keď mu to ide", o tom že je superprogramátor, o tom že je normálne aby jeho príjem bol 5-10 násobkom priemeru v hospodárstve.... Z jednej strany na teba bude tlačené majiteľmi firmy, zákazníkmi, orgánmi štátnej správy a z druhej sa bude do teba obúvať parta sociálne neadaptibilných sociopatov ktorých prácu by si asi zvládal lepšie.
Podotýkam že nikdy som takýto tým neviedol, ale viem si to živo predstaviť. S mojimi podriadenými som musel riešiť neuveriteľné problémy typu hygiena, neschopnosť po sebe očistiť WC keď sa vy....., furt voľajaké nabúrané auto, otvorená firma celú noc lebo bol zamyslený, plávanie v pracovnom čase (dobre mu to myslelo), neschopnosť dostaviť sa ku klientovi v stanovenom čase, neochota komunikovať s klientom v reči jeho kmeňa.....
Ešte raz, vyskúšaj si to....
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 12. 01. 2017, 00:35:03
       ...

Aha. A teambuldingem nekde na horach, kde se ofiko lyzuje, ale v praxi akorat chlasta, se vztah sefa a podrizenych zlepsi. Budou potom jedna rodina.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: anonym 12. 01. 2017, 00:40:58
Citace
aby vsichni videli, jakej je sef dobrej kamos
alebo dobry k*k*t :)
Vyskúšaj si byť šéfom. Hlavne takej parte asociálov, v ktorej je každý truľo presvedčený o svojej jedinečnosti, o svojom práve na to aby pracoval v čase "keď mu to ide", o tom že je superprogramátor, o tom že je normálne aby jeho príjem bol 5-10 násobkom priemeru v hospodárstve.... Z jednej strany na teba bude tlačené majiteľmi firmy, zákazníkmi, orgánmi štátnej správy a z druhej sa bude do teba obúvať parta sociálne neadaptibilných sociopatov ktorých prácu by si asi zvládal lepšie.
Podotýkam že nikdy som takýto tým neviedol, ale viem si to živo predstaviť. S mojimi podriadenými som musel riešiť neuveriteľné problémy typu hygiena, neschopnosť po sebe očistiť WC keď sa vy....., furt voľajaké nabúrané auto, otvorená firma celú noc lebo bol zamyslený, plávanie v pracovnom čase (dobre mu to myslelo), neschopnosť dostaviť sa ku klientovi v stanovenom čase, neochota komunikovať s klientom v reči jeho kmeňa.....
Ešte raz, vyskúšaj si to....

Divil byses, jak potlacene hormony pri praci prgramatora (ustavicne prEmysleni a sezeni na zidli) zamavaji se sociální psychikou. Lépe bys to neudělal, protože bys dopadl úplně stejně. A divil byses, jak rychle se clovek vzpamatuje, kdyz si da voraz na par tydnu.

Pokud ti vadi, ze nekdo nezamkl firmu a rekl ti, ze byl zamysleny, stanov pokutu. Programatori maji radi, kdyz jsou pevne dane nejake kriteria a naopak nemaji radi, kdyz se nekomu musi lazebne omlouvat nebo si vyslechnout karani za to, ze prisli pozde do prace - jak jsi rekl, socialni interakce jim dela problem, obzvlast kdyz je zbytecna. Za pozdni prichod uved cenu 400,- koRun, nebo 5,- Kc za kazdou minutu a proste bud zticha, kdyz nekdo prijde pozde - je to jeho problem. Necum jako paf kdyz ti nekdo rekne, ze proste zaspal, programator je zpravidla inteligentni a nebude si vymyslet vymluvu.

Pokud nekdo posere zachod a neocisti si to, proste se do toho neplet, nejsi nici fotrik. Nikdo nema rad poslany hajzl a to si zamestanci mezi sebou vyrikaji sami, kdyz je nekdo prase.

Pokud nekdo pravidelne boura, proste auta pojisti a je to.

A mozna se zkus zamyslet, jak by to vypadalo, kdybys sefoval jinacimu typu zamestancu: fachmani - min penez ve tvem podnikani a jeste posranejsi zachody. Stavari - zachody by si po sobe mozna cistili, auta nebozrali, ale min penez ve tvem podnikani.

Ja bych taky nebyl pRogramator, kdyby to nebylo dobre plavene. Sakra, vzdyt nekteri dlazdici a pokryvaci na stavbach si vydelaji i vic nez ja. Tak hezky vysol penize a nebo se smir s tim, koho si zaplatis.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: anonym 12. 01. 2017, 00:44:07
Jeste bych chtel Rict, ze horsi nez posrany hajzl na pracovisti je sef, ktery za to nekoho (skupinu, vinika asi nechyti) bude kerovat.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 12. 01. 2017, 08:01:12
Citace
aby vsichni videli, jakej je sef dobrej kamos
alebo dobry k*k*t :)
Vyskúšaj si byť šéfom. Hlavne takej parte asociálov, v ktorej je každý truľo presvedčený o svojej jedinečnosti, o svojom práve na to aby pracoval v čase "keď mu to ide", o tom že je superprogramátor, o tom že je normálne aby jeho príjem bol 5-10 násobkom priemeru v hospodárstve.... Z jednej strany na teba bude tlačené majiteľmi firmy, zákazníkmi, orgánmi štátnej správy a z druhej sa bude do teba obúvať parta sociálne neadaptibilných sociopatov ktorých prácu by si asi zvládal lepšie.
Podotýkam že nikdy som takýto tým neviedol, ale viem si to živo predstaviť. S mojimi podriadenými som musel riešiť neuveriteľné problémy typu hygiena, neschopnosť po sebe očistiť WC keď sa vy....., furt voľajaké nabúrané auto, otvorená firma celú noc lebo bol zamyslený, plávanie v pracovnom čase (dobre mu to myslelo), neschopnosť dostaviť sa ku klientovi v stanovenom čase, neochota komunikovať s klientom v reči jeho kmeňa.....
Ešte raz, vyskúšaj si to....
ozval sa sef :). snad ale nechces popriet, co som napisal, a naco si reagoval.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 12. 01. 2017, 08:26:48
Koukám, ze je to vsude stejné. Z vlastni zkusenosti lze konstatovat, ze v IT sektoru pracuje s přehledem nejvetsi podil naprostych čuňat. Taky jsem dosud neznal fenomen, kdy si zaměstnanci domu nosí hajzl papír nebo mýdlo. O složité domluvě s polovinou baráku ani nemluvě  ;D

Tolik k vyjímečnosti průměrného IT zaměstnance.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: jpu 12. 01. 2017, 08:42:49
ja som zazil grgajucich a aj prdiacich kolegov. :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 12. 01. 2017, 10:33:41
Citace
aby vsichni videli, jakej je sef dobrej kamos
alebo dobry k*k*t :)
Vyskúšaj si byť šéfom. Hlavne takej parte asociálov, v ktorej je každý truľo presvedčený o svojej jedinečnosti, o svojom práve na to aby pracoval v čase "keď mu to ide", o tom že je superprogramátor, o tom že je normálne aby jeho príjem bol 5-10 násobkom priemeru v hospodárstve.... Z jednej strany na teba bude tlačené majiteľmi firmy, zákazníkmi, orgánmi štátnej správy a z druhej sa bude do teba obúvať parta sociálne neadaptibilných sociopatov ktorých prácu by si asi zvládal lepšie.
Podotýkam že nikdy som takýto tým neviedol, ale viem si to živo predstaviť. S mojimi podriadenými som musel riešiť neuveriteľné problémy typu hygiena, neschopnosť po sebe očistiť WC keď sa vy....., furt voľajaké nabúrané auto, otvorená firma celú noc lebo bol zamyslený, plávanie v pracovnom čase (dobre mu to myslelo), neschopnosť dostaviť sa ku klientovi v stanovenom čase, neochota komunikovať s klientom v reči jeho kmeňa.....
Ešte raz, vyskúšaj si to....

Ja mel jen 4 a nebyli to programatori, ale admini. Kazdej byl silna individualita a uplne jiny lidi.
A fungovalo to, celkem dobre. Vis proc?
Protoze sem asocial a individualista a navic mam jednu velmi silnou a dobrou vlastnost - umim se domluvit s kazdym, pokud teda sam chci.
Takze ja nemel problem pochopit kazdeho zvlast a pristupovat individualne ke kazdemu a chapal sem, ze je nemam otravovat s vecma, ktere ja sam nemam rad.
Vse fungovalo jak melo.

Ale ty s tim mas mozna problem, protoze ses ten tolik rozsirenej typ "dite vychodu", ktere se dostane do pakarny do Prahy/Brna a stoupne mu sebevedomi a ego je neustupnej a sikanuje vsechny kolem sebe svejma pravdama na jakekoliv tema a pri jakekoliv diskuzi argumentuje stylem "ale ti hovorim ako to realne robime/ake to je na picu v Bratislave/Kosiciach/whatever".

Je to stejny jako kdyz se Cech dostane k haku v DE/A - tzv. gastarbeiter, kterej tam dela za 1/2 toho co domorodec, ale chytrej je pak jak radio.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Deviant 12. 01. 2017, 10:48:42
Tak on i typicky americky korporat, ktery openspace prakticky vynalezl, uz pochopil, ze efektivita takoveto prace není kdovijaká a openspace hromadne rusi (stoji ho to totiz penize). Proto me prekvapuje, ze v evrope si nejaka US firma zridi IT centrum, udela z toho openspace ( popravde jsou openspacy s vetsi klidem a soukromim nez je toto), narve do toho pro jistotu i kuchynky (sen kazdeho zametsnance sedet vedle neustale vytizeneho kavovaru) a vydava to za velky benefit, ktery si zamestnanci vlastne preji a vyzaduji. ;D

To mě nenapadlo. Možná ve skutečnosti podvědomě toužím po openspace, jen jsem si to zatím odtmítl přiznat. Nějaký podnikový psycholog by mi to určitě vysvětlil.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: pavlix 12. 01. 2017, 10:56:15
Z vlastni zkusenosti lze konstatovat, ze v IT sektoru pracuje s přehledem nejvetsi podil naprostych čuňat.

Obávám se, že v tomhle na obchodníky IT nikdy nedosáhnou.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: snuff1987 12. 01. 2017, 11:11:24
co sa tyka toho openspace  ;D mozno som len malo prisposobivy ale vadi mi uz v obycajnej kancelarii ked si kolega vedla striha nechty, alebo vzdy o desiatej si vytiahne jablcko a zacne ho hryzt.. Ludia su netolerantne cunata a nezaujima ich, ze vedla niekto rozmysla a ze ho svojimi zvukmi / cinnostou mozu rusit..Ja chodim do prace pracovat a nie ranajkovat/ robit si hygienu...Takze openspace jasne NIE ..
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 12. 01. 2017, 13:30:48
To mě nenapadlo. Možná ve skutečnosti podvědomě toužím po openspace, jen jsem si to zatím odtmítl přiznat. Nějaký podnikový psycholog by mi to určitě vysvětlil.

Zkratky jsou sice dětinské, ale ROFLMAO  ;D ;D ;D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 12. 01. 2017, 13:42:45
co sa tyka toho openspace  ;D mozno som len malo prisposobivy ale vadi mi uz v obycajnej kancelarii ked si kolega vedla striha nechty, alebo vzdy o desiatej si vytiahne jablcko a zacne ho hryzt.. Ludia su netolerantne cunata a nezaujima ich, ze vedla niekto rozmysla a ze ho svojimi zvukmi / cinnostou mozu rusit..Ja chodim do prace pracovat a nie ranajkovat/ robit si hygienu...Takze openspace jasne NIE ..

Budte rad, ze vam v kanclu neporadali soutez v prdeni. Nejake jablko..... Jinak vite, ze zvykani povzbuzuje bdelost?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 12. 01. 2017, 13:45:07
Tak on i typicky americky korporat, ktery openspace prakticky vynalezl, uz pochopil, ze efektivita takoveto prace není kdovijaká a openspace hromadne rusi (stoji ho to totiz penize).

To mě nenapadlo. Možná ve skutečnosti podvědomě toužím po openspace, jen jsem si to zatím odtmítl přiznat. Nějaký podnikový psycholog by mi to určitě vysvětlil.

A nejaky ten film pro pametniky, kde treba meli hodneho tovarnika, co se treba zamiloval do pisarky z pisarny, jste videl? Tak nejak to asi zacalo. Jedna cimra, v ni padesat pisarek s psacimi stroji a kraval, ze clovek neslysel vlastniho slova.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: e3k 12. 01. 2017, 14:48:26
zavysi to od cloveka. niekto proste doma nebude robit nic pretoze nie je pod dozorom. v mojom pripade absencia pritomnosti managerov zvysila pocit zodpovednosti a dlhe roky som pracoval na projekte sam z domu. vyhol som sa potom vtipnym prihodam z openspacu ako ked kolega prisiel z basketbalu o 10tej doobeda a dribloval fit loptou po kancly zatial co som mal rozcitane konfiguraky a manualy a koncentracia bola hned v cudu. doma by sa mi to nestalo. na druhu stranu doma tiez nerusim kolegov ked si potrebujem pustit nejaky ten svoj album na plne gule k praci... dalej je home office je celkom dobry prostriedok ako sa vyhnut firemnemu dress codu, stresujucej ceste z prace a do prace v spicke. osobne mi staci vidiet kolegov ad hoc raz za cas pripadne na obede.

PS: moje konspirativne kontakty zastavaju nazor ze za rusenim HO je realitna a cestarska lobby.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 12. 01. 2017, 16:09:08
PS: moje konspirativne kontakty zastavaju nazor ze za rusenim HO je realitna a cestarska lobby.

Důvod je možná prozaičtější... zaměstnanci z výroby u pásu (čti voliči KSČSSD a členové odborových svazů) nesnesou pomyšlení, že by někdo mohl pracovat z pohodlí domova s maximální flexibilitou. Tak se to v rámci obecného blaha a ochrany zaměstnanců zreguluje (čti prakticky znemožní pro nepoužitelnost)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: pavlix 12. 01. 2017, 23:33:55
PS: moje konspirativne kontakty zastavaju nazor ze za rusenim HO je realitna a cestarska lobby.

Důvod je možná prozaičtější... zaměstnanci z výroby u pásu (čti voliči KSČSSD a členové odborových svazů) nesnesou pomyšlení, že by někdo mohl pracovat z pohodlí domova s maximální flexibilitou. Tak se to v rámci obecného blaha a ochrany zaměstnanců zreguluje (čti prakticky znemožní pro nepoužitelnost)

Dnes už KSČSSDANO.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 13. 01. 2017, 00:03:42
Pokud ti vadi, ze nekdo nezamkl firmu a rekl ti, ze byl zamysleny, stanov pokutu. Programatori maji radi, kdyz jsou pevne dane nejake kriteria a naopak nemaji radi, kdyz se nekomu musi lazebne omlouvat nebo si vyslechnout karani za to, ze prisli pozde do prace - jak jsi rekl, socialni interakce jim dela problem, obzvlast kdyz je zbytecna. Za pozdni prichod uved cenu 400,- koRun, nebo 5,- Kc za kazdou minutu a proste bud zticha, kdyz nekdo prijde pozde - je to jeho problem. Necum jako paf kdyz ti nekdo rekne, ze proste zaspal, programator je zpravidla inteligentni a nebude si vymyslet vymluvu.

Pokud nekdo posere zachod a neocisti si to, proste se do toho neplet, nejsi nici fotrik. Nikdo nema rad poslany hajzl a to si zamestanci mezi sebou vyrikaji sami, kdyz je nekdo prase.
Pokud nekdo pravidelne boura, proste auta pojisti a je to.

Tak to sú teda super rady.
Keď budeš dávať ľuďom finančné pokuty, naozaj so myslíš že nebudeš v očiach pokutovaných ten ko*ot čo sa píše vyššie. Že si povedia, ano, mal pravdu??? Keď tam bude čakať dôležitý partner a pán si príde o pol hodinu neskor a ty mu dáš pokutu tak čo sa tým vyrieši?

No ako vidíš (prečítaj si príspevky o hlasnom jedení jablka, strihaní nechtov a podobne) tvoja teória, že si medzi sebou zamestnanci vyriešia posraný záchod je tiež blbosť. Pre mnohých sú prave tieto veci dôvod na HO.

Čo má firma z toho že posťovňa preplatí nabúrané auto? Nemobilnosť, strata hodnoty....
Takže skús si to a uvidíš aký budeš za chvíľu ko*ot...

Ja mel jen 4 a nebyli to programatori, ale admini. Kazdej byl silna individualita a uplne jiny lidi.
A fungovalo to, celkem dobre. Vis proc?
Protoze sem asocial a individualista a navic mam jednu velmi silnou a dobrou vlastnost - umim se domluvit s kazdym, pokud teda sam chci.
Takze ja nemel problem pochopit kazdeho zvlast a pristupovat individualne ke kazdemu a chapal sem, ze je nemam otravovat s vecma, ktere ja sam nemam rad.
Vse fungovalo jak melo.
Tvoj opis vlastnej osobnosti je asi takýto: "Voľakedy som bol len krásny, teraz som už aj skromný". No pekne takého šéfa... Možno by stačilo opýtať sa tých štyroch aký si bol ko*ot.

Nič v zlom ale pohľad šéfa a podriadeného bude vždy iný. Ak tu niekto tvrdí že aký on bol superšéf, tak je to furt len jeho pohľad. A rady podriadeného, ktorý aspoň niekoľko rokov nešéfoval, pre šéfa sú ako predsobášna príprava na fare na manželský život.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: anonym 13. 01. 2017, 00:44:31
 :D :D :D

Som kokot, mám malů firmu viac ma niezaujimá, ma ma ma ma ma ma má.

Ale stejne se mi to co rikas nejak nepozdava. Co to tam mas zanlidi. Ja treba si neumim predstavit, ze by nejaky muj kolega nechaval posraný zachod. Navíc se vesměs každý chová slušně a do práce chodím pizdě snad akorát já a to ještě navíc pRoto, že to nikdo nehlídá a já nemám zrovna nic na práci. A to je prosím korporát, takže žádná smetánka.

Co se těch záchodů týče, to si tam musite na Slovensku trochu v jinacich smerech asi poresit, je treba konecne prejit od kadibudek ke splachovacim zachodum, vasinci asi nejsou jeste zvykli :D
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 13. 01. 2017, 10:16:40
Tvoj opis vlastnej osobnosti je asi takýto: "Voľakedy som bol len krásny, teraz som už aj skromný". No pekne takého šéfa... Možno by stačilo opýtať sa tých štyroch aký si bol ko*ot.

Nič v zlom ale pohľad šéfa a podriadeného bude vždy iný. Ak tu niekto tvrdí že aký on bol superšéf, tak je to furt len jeho pohľad. A rady podriadeného, ktorý aspoň niekoľko rokov nešéfoval, pre šéfa sú ako predsobášna príprava na fare na manželský život.

Hele ptal sem se jich nekolikrat a kokot "sef" sem podle nich nebyl.
Jeste i par let dozadu vzpominame na spolecne casys nekterymi z nich.

Ja sem ti tu jen uprime rekl jake sou moje vlastnosti in general, ale prave diky vlasnosti "dorozumim se reci kazdeho kmene" muzu fungovat mezi kymkoliv a dokonce i kokotama jako si ty. Co ti na tom neni jasneho?

Ty to nemuzes asi pochopit, vy mate trosku jinou naturu na tom vychode.
My si ze sebe dokazeme delat zadek od rana do vecera, vy ne. Ste moc hrdy :D

Nic ve zlem, pane kolego :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 13. 01. 2017, 10:30:37
Hele ptal sem se jich nekolikrat a kokot "sef" sem podle nich nebyl.

Hm, kolik lidi bude riskovat premie a karierni postup tim, ze na dotaz opravdu sdeli svuj nazor?
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 13. 01. 2017, 12:30:53
Hele ptal sem se jich nekolikrat a kokot "sef" sem podle nich nebyl.

Hm, kolik lidi bude riskovat premie a karierni postup tim, ze na dotaz opravdu sdeli svuj nazor?

Ptal sem se po tom, co sem odesel. Tak ja vam nevim. Ale na tom nezalezi. Vy budete mit pravdu svou. Proc se to tema vlastne vubec otevira a sem na to neprimo tazan? :)
Postupujete metodou "podle sebe soudim tebe".
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: qwertz 13. 01. 2017, 12:40:42
Hm, kolik lidi bude riskovat premie a karierni postup tim, ze na dotaz opravdu sdeli svuj nazor?

Nekdy to jde. V nekterych firmach hodnoti nadrizene anonymne. Dobry sef zase vyzaduje zpetnou vazbu sam a potencialni vlezdozadekismus povazuje za krajne podezrely.

Z dlouhodobeho hlediska ovsem nema smysl pod blbym sefem pracovat. Kdyz se nakonec oddeleni rozpadne, i debilni korporat se zacne pidit po to, jestli sef neni k0k0t.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: JardaP . 13. 01. 2017, 14:42:01
Ptal sem se po tom, co sem odesel. Tak ja vam nevim. Ale na tom nezalezi. Vy budete mit pravdu svou. Proc se to tema vlastne vubec otevira a sem na to neprimo tazan? :)
Postupujete metodou "podle sebe soudim tebe".

Ne, ale znam tak trochu lidi. Ja prave nepatrim k tem, co by vam mazali med kolem huby. Podle toho, co jste zac, byste budto dostal odpoved bez servitku nebo bych vas poslal vznaset dotazy do lamparny na Hlavnim nadrazi.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: Tommm 13. 01. 2017, 15:11:29
Ptal sem se po tom, co sem odesel. Tak ja vam nevim. Ale na tom nezalezi. Vy budete mit pravdu svou. Proc se to tema vlastne vubec otevira a sem na to neprimo tazan? :)
Postupujete metodou "podle sebe soudim tebe".

Ne, ale znam tak trochu lidi. Ja prave nepatrim k tem, co by vam mazali med kolem huby. Podle toho, co jste zac, byste budto dostal odpoved bez servitku nebo bych vas poslal vznaset dotazy do lamparny na Hlavnim nadrazi.

I takto se to da. Mate pravdu, nekomu se odpovi a nekomu zase ne :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: e3k 13. 01. 2017, 19:02:19
PS: moje konspirativne kontakty zastavaju nazor ze za rusenim HO je realitna a cestarska lobby.

Důvod je možná prozaičtější... zaměstnanci z výroby u pásu (čti voliči KSČSSD a členové odborových svazů) nesnesou pomyšlení, že by někdo mohl pracovat z pohodlí domova s maximální flexibilitou. Tak se to v rámci obecného blaha a ochrany zaměstnanců zreguluje (čti prakticky znemožní pro nepoužitelnost)
neviem ci KSČSSD ma vplyv na Amazon odkial tento trend pochadza. Pred par rokmi som cital na standard.at clanok ze Amazon vyvija kampan "back to the office". No a teraz to prislo v ramci vedenia firmy "Agile" do firmy IBM kde pracujem. Hladam si novu robotu serem na karieru :)
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 13. 01. 2017, 19:44:37
Co se těch záchodů týče, to si tam musite na Slovensku trochu v jinacich smerech asi poresit, je treba konecne prejit od kadibudek ke splachovacim zachodum, vasinci asi nejsou jeste zvykli :D
Aby som ukludnil tvoje uebermenschovske pudy, tak to nebolo v SK ale CH. Ako som písal, nebol som šéf, len som to sledoval a ticho som ho ľutoval a kolega s problematickou hygienou bol francúz, ten čo furt chodil neskoro bol nemec/švajčiar. A nebola to žiadna spodina, všetko vzdelaní ľudia. Finančný sektor.
Název: Re:Homeoffice - v čem je problém?
Přispěvatel: TomBA 13. 01. 2017, 19:55:17

Hele ptal sem se jich nekolikrat a kokot "sef" sem podle nich nebyl.
Jeste i par let dozadu vzpominame na spolecne casys nekterymi z nich.

Ja sem ti tu jen uprime rekl jake sou moje vlastnosti in general, ale prave diky vlasnosti "dorozumim se reci kazdeho kmene" muzu fungovat mezi kymkoliv a dokonce i kokotama jako si ty. Co ti na tom neni jasneho?

Ty to nemuzes asi pochopit, vy mate trosku jinou naturu na tom vychode.
My si ze sebe dokazeme delat zadek od rana do vecera, vy ne. Ste moc hrdy :D
Tipoval som že sa sem niekde dostaneme. Áno, toto je argumenácia správneho šéfa.
Ako som písal vyššie tvojmu súputníkovi nebolo to v SK a neboli to slováci.

Takže ak si sa ich pýtal viackrát, tak potom to asi bude tak ako píšeš.

Okrem toho som nenapísal že si ko*ot. Napísal som že si vypočuješ aký si ko*ot.
Ešte raz. Napísal som že tvoji podriadení si to o tebe budú myslieť (a aj hovoriť ako vidíš vyššie v tejto diskusii). Nie všetci samozrejme, ale dostatočný počet hocičo budeš robiť.