reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 125
31
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 12:29:11 »
V Číně ty kredity dává stát a všichni to musí respektovat. Bez kreditů si (AFAIK) ani nekoupíš lístek na vlak.
Tady jde o (doměle) nespravedlivý přístup jednoho subjektu, na jehož web tě nikdo nenutí přispívat, alternativ máš bambilion, ...

Ne tak docela. I z Číny se dá odjet a i v Číně se dá žít v regionech, kde je větší klid od státu. Jenže ne každý se chce stěhovat z místa, které svým bytím tvoří.

Root nevytvořila jen redakce, root.cz vytvořili i čtenáři. Těm je líto, a chtějí dát najevo, že se děje něco, co se jim nelíbí. A zde je ta chyba - této opozici není dán prostor, jejich názory jsou zneviditelňovány, aby s nimi, nedejbože, někdo další nezačal souhlasit.

Vemte si, že ani zaměstnavatel nemá možnost zaměstnance vyhodit jen kvůli odlišnému názoru. Ani v televizní diskusi nemohou vystřihnout diskutujícího pro názor, i kdyby kritizoval samotnou televizi která ho hostí. Trafikant Vám nemůže odmítnout prodat noviny jen kvůli tomu, jak vypadáte, jaké náboženství vyznáváte nebo jakou stranu volíte - i kdyby sebevíc chtěl. Dokonce Vám ty noviny musí prodat i když budete před jeho trafikou pořádat demonstraci se kterou nesouhlasí.

Zde prostě root.cz jde daleko za to, co by se mělo považovat za slušné a profesionální.

Mám pocit, že cokoliv, co není proti nějakému předpisu automaticky považujete za správné. Inu, třeba předbíhat ve frontě v obchodě také není nezákonné, ale považujeme to za srpávné?

32
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 12:20:09 »
Nejen my, přece stále více lidí ze společnosti si na názorovou cenzuru, či snad dokonce na názorovou diktaturu, stěžuje a taky kvůli tomu mívají problémy v práci a ve společnosti, jsou označování kdejakou nálepkou pro protievropské živly a tady to zachází fakt daleko.

Důvodem pro moderaci (nikoliv pro cenzuru!) je šíření demagogie a populismu. To je útok na nízké pudy mas, který osvědčeně funguje. Příkladem jsou protiimigrační postoje ČR, která nikdy s imgirací problémy neměla, ale hlasitě kafrá do diskuse zemí, které opravdu uprchlickou vlnu zažívají. Demagogií je zase spojování současné vlny imigrace s tím, že Německo přistěhovalce podporovalo desetiletí.

Na to jedině funguje trpělivé předkládání faktů, určitě ne konfiskace příspěvků.

33
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 11:54:39 »
No já určitou dobu měl povoleno postovat bez schvalování.
Schvalovacím procesem procházím ne kvůli neslušnosti, ale kvůli kritickým postojům k určitým tématům, mimo jiné jsem kritizoval konfiskování příspěvků.

Od té doby svoje příspěvky procházím autocenzurou, přemýšlím, čím redakci nerozlobím. To mi opravdu připomíná dobu normalizace, tehdy také umělci i redaktoři dopředu věděli, co jim neprojde, tak to ani nezkoušeli. A iluze skvěle fungující společnosti rostla.

34
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 11:24:19 »
Jak jsem už říkal, s tímhle souhlasím a taky se mi to nelíbí. Jenom si narozdíl od vás umím představit, že to je otázka peněz. Upravit redakční systém tak, aby příspěvek zůstal, jenom nějak skrytý, stojí peníze. Psát ke každému smazanému/blokovanému příspěvku důvod stojí peníze. A Root si zjevně vyhodnotil tak, že ty peníze raději použije jinak - třeba na shánění autorů. Což by mi nepřišlo jako úplně blbý nápad.

Jenže to nevíte, že tyto návrhy jsem s p. Krčmářem probíral už před tím, než investovali do vývoje současného schvalovacího mechanismu. Tedy: nebyl žádný nechanismus a oni vytvářeli systém na schvalování. Do něj už šlo udělat velmi lehce to, co píšu. Jenže záměrně si vybrali jinou cestu - a podle mě to svědčí o tom, že to není o penězích, ale o něčem jiném.

Odšoupnutí našeho threadu mimo titulní stránku také o něčem svědčí.

Já neříkám, že pod všemi články kosí příspěvky. Naopak, co si všímám, je to selektivní a neodstraňují se příspěvky hanlivé, ale spíš se "moderuje" celkové vyznění diskuse. Tedy např., že k určitému tématu není zdaleka tolik odpůrců, jako se ve skutečnosti vyjádřilo.

To nemá nic společného s vyšším cílem udělat diskuse civilizovanější, to je jen záminka. Vím, že namítnete, že se nám nemusí zpovídat, a že jejich důvody mohou zůstat skryté.

35
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 10:42:21 »
Čili prostě se smiř s tím, že diskuse na Rootu nebudou (z tvého pohledu) nikdy spravedlivé, protože to není to, do čeho by chtěl provozovatel primárně cpát peníze. Pokud ty po superspravedlivé diskusi toužíš, založ si vlastní server, zaplať 20 moderátorů na full time a užívej si to. Root ti tuhle službu prostě poskytovat nebude.

Budiž. Pořád to nedává odpověď na to, proč musí být např. v případě této diskuse nasazován roubík. Redakce se totiž ani nechce dozvědět, jestli a jak velká je skupina těch, kteří se současným stavem zas až tak spokojeni nejsou. Ono by se možná totiž přidalo k takovému názoru víc lidí a najednou by teze "že všichni jsou spokojenější" mohla vzít za své.

36
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 10:39:31 »
To není pravda, odpovědi od Petra jsou tam dvě a dost obšírné a jasné:
(...)
Včetně dobrého vysvětlení základního principu médií (který zjevně nechápeš) jiným čtenářem:

On tu nikdo neříká, ať redakce nechá diskuse zcela volně běžet. Kritika směřuje proti nevhodnému typu moderace (kdy je výlučným nástrojem cenzura a konfiskace textu). O tom se redakce odmítá bavit a vede si svou. Historie ukazuje, že toto nevede nikdy k ničemu dobrému - mimo jiné redakce ztrácí kontakt s realitou, ztrácí přirozenou čtenářskou zpětnou vazbu. To se nutně dřív či později odrazí na kvalitě.


37
Server / Re:Upgrade verze PHP (CGI/FPM)
« kdy: 11. 08. 2019, 00:12:17 »
To je sice pravda, ale dost webhosterů nabízí i dnes PHP 5.x Pokud je infrastruktura připravená na běh různých verzí PHP tak v tom zas takový problém nevidím (FGCI). Pokud to připravené není, je to investice, to je pravda.

Já to beru z pohledu odpovědnosti. Pokud jako hostér něco nabízím, nesu za to záruky. Jak ty právní, tak i morální. Jak ale můžu nést záruky za verze software, které už sami autoři označili EOL? Byl bych blázen to dělat, protože tím můžu poškodit zákazníka a v důsledku i sebe. Jako odborník mám povinnost správně informovat a neúčastnit se chybných postupů. Představte si situaci, že díky starému PHP dojde ke kompromitaci bezpečnosti webu zákazníka. Chcete pak řešit ty důsledky? Já bych to nedoporučoval.

Podpora PHP 5.6 a 7.0 skončila na začátku roku 2019, od té doby nejsou garantovány ani security fixes. PHP 7.1 je v poslední čtvrtině aktivního života. To je bohužel realita, na kterou je nutné zákazníky upozorňovat. https://www.php.net/supported-versions.php

Je to podobné jako např. s elektrorevizí. Když do staršího bytu pozvete elektrikáře-revizáka, tak buďto naváže na tzv. "výchozí revizi" - tedy vyhne se hodnocení shody se současnými normami. Nebo pokud chcete mít shodu se současnými normami, tak musíte každých X let elektroinstalaci upravit, aby vyhovovala. Když si elektroinstalaci ponecháte původní, ničemu to nevadí, pokutu nedostanete. Ale když se někomu něco stane (mimo rodinu, zejména když pronajímáte - paralela s hostingem), máte daleko větší problémy u soudu a pojišťovny rády odmítají plnit. Proto bych při pronájmu nemovitosti nepodceňoval elektroinstalaci, u pronájmu hostingu verzi PHP.

38
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 00:06:10 »
Protože ten, kdo to tady platí, se tak rozhodnul. Protože ten, kdo to tu platí, určuje, jaký tu bude obsah. Ten, kdo to tu neplatí, neurčuje, jaký tu bude obsah.

A takhle root.cz opravdu působí a tak opravdu působí pravidla diskusí? Ať to čtu, jak to čtu, tak si dávají velmi záležet na tom, aby měli obraz objektivního média a prostoru pro diskusi.

Ani velmi levicová / pravicová média si netroufají diskuse tak intenzivně kosit cenzurou. Nechají lidi, ať se svobodně vypindají a maximálně smažou příspěvky, které jsou mimo zákon.

39
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:58:18 »
To není argumentace ad hominem. To je parodie. Čili v tomhle případě je mučení lidí za komunismu a vanilková zmrzlina kupodivu něco jiného. Není to paralela. Je to přímo pravý úhel.

Mučení lidí jste jsem vnesl Vy. Já mluvili o normalizaci, tedy o masivní ale "jemné" cenuzuře kultury a zpravodajství.

40
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:53:04 »
Tak šup šup, co je to tajemné NĚCO, o čem se tady nesmí mluvit? Teď to napsat můžeš, redakce spí, Kitovi už den (!!!) nikdo nechválil příspěvek! Takže to tady chvilku vydrží, pár lidí se to dozví a spustíme LAVINU PRAVDY, ne? Budeme tady o tom tady psát všichni! Pořád! Ze solidarity.

TOHLE MUSÍME UŽ KONEČNĚ UTNOUT! PRAVDA, KTEROU VÁM NA ROOTU NEŘEKNOU! PŘEPOŠLETE VŠEM SVÝM ZNÁMÝM! KDE JE LEPŠÍ NEŽ GNOME! WWW.ROOTOVA-CIBULKA.NET

Nevím o co Vám jde. Moje příspěvky si můžete přečíst, jsou někdy kontroverzní, ale snad konzistentní a nikdy ne přímo urážející. Napsal jsem jich dost na to, abyste si mohl odpustit argumentum ad hominem.

Hezký večer!

41
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:40:43 »
Ne, pointa je, že nikdo nedává prostor všem stejně.

Například psychopatičtí grafomani trpící stihomamem, zabývající se zevrubně teoriemi spiknutí jsou na všech fórech trestuhodně potlačováni. A přitom právě jejich hlas by měl zaznít, protože když nezazní, mohli bychom nabýt dojmu, že grafomani trpící stihomamem ve společnosti neexistují. Tahle ideologie protlačování psychicky zdravých jedinců prostě musí zmizet.

Jenže tady se nemažou jen excesy, tady se mažou dost neškodné příspěvky, spíš nepohodlné. Možná jen podle nálady cenzora.

42
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:38:49 »
Podle mě je prostě třeba pochopit, jak současný mediální prostor funguje. A přizpůsobit se tomu.

Takže když něco funguje špatně, tak mají lidé držet hubu a krok? :o

No tak to bohužel někteří vnímají. Za Protektorátu to také někteří pochopili jako realitu a přizpůsobili se. Jiní si zachovali zdrženlivý odstup. A stateční proti tomu i za cenu rizika životů svých i svých blízkých bojovali.

Samozřejmě že není správné držet hubu a krok, a nijak se to nevylučuje s vnímáním reality.

43
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:32:03 »
Podle mě je prostě třeba pochopit, jak současný mediální prostor funguje. A přizpůsobit se tomu.

Mediální prostor funguje díky čtenářům. Čtenář je ten, kdo se má snažit něco vyjádřit. Pokud zde funguje cenzura a je podezření, že není korektní (z pohledu čtenáře), je to legitimní téma k diskusi. To se na internetu stalo už mockrát, že některý server "přestřelil" a čtenáři utekli jinam.

Jistě, můžeme po svých poslancích požadovat zákon, aby každé médium muselo být objektivní pod trestem sankce.

Nic takového nechci. Vážím si toho, když mám prostor vyjádřit svůj názor a kritizuji, když takovou možnost nemám. Tím to pro mě začíná a končí. Když si z toho root.cz něco vezme, budu to považovat za dobré. Když nevezme, je jen na mě, jestli tu budu setrvávat, či ne. Stav ideální není, zhoršil se, ale zatím nepřekročil hranici, kvůli které bych odešel jinam.

Ptám se už asi po stopadesáté: ve prospěch čeho? STM? KDE? Kodaku? Špagetového monstra?

Nebudu jmenovat, kdykoliv jsem byl konkrétní, diskuse byla skončena.

44
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:17:08 »
Root (ani žádný jiný server) nemá žádnou povinnost udržovat jakoukoli objektivitu. Když se redakce shodne, že nejlepší procesor je AVR a že ten bude propagovat, tak ho bude propagovat.

A to chceme a budeme to chválit? Respektovat ano, chválit ne.

Bohužel, čtenář je rukojmí. Mnozí si možná realitu dokáží dekódovat, ale jsem přesvědčený, že převážná část čtenářů sem jde s přesvědčením (zbožným přáním?) přečíst si co nejobjektivnější informace. A diskuse pod článkem slouží jako katalyzátor právě u článků, kde je objektivita narušena.

45
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:12:17 »
Uvědomuješ si, že ty první dvě pravidla nevyřeší tazatelův problém a tyhle témata žádající vysvětlení proč něco bylo/nebylo smazáno se budou objevovat pořád dokola, minimálně tedy od "nepohodlného" a od "Cikády"?

Kdyby celé prostředí působilo otevřeněji, transparentněji, ubylo by i těch zbylých pochybností. Zejména, pokud by existovala možnost nahlédnout do redakčně zamítnutých příspěvků, mohl by každý posoudit, jestli redakce odvádí dobrou práci při cenzuře, ehm, moderování.

U reedakčně neschváleného příspěvku by tedy implicitně nebyl vidět obsah a nechodilo by na něj upozornění mailem, nebylo by možné na něj reagovat. Tím by se vyřešil jak problém zvýšení úrovně diskusí, tak by zmizela převážná část kritiky současného systému. Technická úprava by nežádala moc práce.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 125

reklama