Na stavu krabičky přece nezáleží, může být celá padělaná, stejně jako se padělají cigarety. Nebo se může jednat o produkt určený pro jiný trh, třeba čínu a jiné asijské země, kde jsou k mání jiné typy licencí za jiné ceny. Tam pak i člověk může narazit na funkční omezení, třeba nejde nainstalovat čeština, neproběhne jinak bezplatný upgrade na novější verzi a podobně.
Spousta lidí kupují tyto druhotné "licence" s tím, že pravděpodobně něco není v pořádku, ale za to riziko jim to stojí. Už předem se odvolávají na rozhodnutí ESD, nákup v dobré víře a podobně.
Mam otazku na ty, kdo testovali zejmena ceske prodejce tech licenci, kteri je take maji v radu stokorun nebo okolo tisicovky (nemyslim tim eBay prodej klice za $2), jak to probiha a jak to funguje? Predpokladam prijde faktura, nejaky klic (da se najit pres google?), neco dalsiho - treba oduvodneni zdroje?
A pokud jde o ty eBayare, kteri to berou na warez forech, jak funguje toto? Klic, ktery ukradli nejakemu nebozakovi z PC jde pouzit treba 100x a MS s tim nic nedela?
Na ceně vůbec nezáleží, většinou je to tak jako tak šmelina. Je to stejné, jako s cigaretama z tržnice, kdy je fuk jestli krabičku koupím za 30 nebo 80Kč, oboje jsou pravděpodobně stejně kradené, nezdaněné nebo padělané.
Ten klíč, který takto člověk obdrží, se dá často najít na i Google...
A jak jsem psal, často se prodávají klíče, MSDN nebo Education.
U každého klíče je tolerován určité počet aktivací, určitý počet změn HW a to vše jak za určité období i celkově. Doba, za kterou dojde k naplnění těchto limit se pochopitelně vždy liší.
Ve většině případů ale kupujete klíč (technický prostředek pro aktivaci) a nikoliv licenci (právo k používání). Po soudech vás nikdo tahat nebude, to ale neznamená, že je to nemorální a možná i nelegální, protože při nejmenším podporujete šmejdy a zlodějíčky. Klíč koupený za 1/10 ceny mohl být prodán 10ti lidem...