reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: [1] 2 3 ... 150
1
Je k tomu někde nějaké oficiální info? V případě Outlook.com nic podobného negarantují a konkurenční Gsuite deklaruje jen abenci analyzování za účelem reklamy.

Asi nejjednodušší je infolinka Microsoftu, pošlou dokumentaci. Outlook.com nevím, hovořil jsem o Office365.

2
Gmail a Outlook jsou zase US juridikce s nulovou úrovní soukromí.

Office 365 funguje v EU pod EU pravidly.
Se soukromím problém není, kromě strašákování zatím nebyl případ, že by proti Vaší vůli vytháhli a někomu předali e-mail. U malého řešení bych se bál skoro víc.

3
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 24. 02. 2020, 09:26:06 »
Co si členové kupují domů do toho jim moc nekecáme a zrovna switch v domácí síti je jejich problém a to zcela minoritní, protože zrovna switche odchází zcela minimálně.

Ano, rozumím. Tazatel se ptal na názor a já jsem tu prezentoval, že třeba pro mě není spotřeba měřítkem, ale že daleko víc nenávidím situaci, když už switch odchází, že to v síti dělá dost nepředvidatelné brikule. Často se to tváří, jako že je vše připojené, ale buďto tu a tam, nebo jen vybrané přenosy (směry) nefungují. V počítači se obvykle nic najít nedá, a že switch zlobí si laik strašně blbě ověří. Nemá možnost jen tak na slepo koupit další "co kdyby to bylo tím". Proto preferuju nesmrtelné switche. Vám, jako technikovi to přijde banalita a vidíte, že "důležitější" je provoz sítě (czf), protože jedno zařízení znamená výpadek pro víc účastníku. Ale z pohledu jednotlivce je to stejně důležité - když vypadne jeho switch, nebo switch u operátora, výsledek je stejný - neběží.

4
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 23. 02. 2020, 23:41:17 »
...

Brát Vám to nebudu. O úrovni czf sítí a služeb znám své, i když nerad generalizuji.
BTW když se používají laciná zařízení, není vůbec špatné jim hned na začátku vyměnit asijské napájecí zdroje na kvalitní - dělá se to např. u modemů (LTE, DSL) na záložních linkách - souhlasím, že to je velmi slabý článek.

5
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 23. 02. 2020, 22:58:13 »
...

Ano, jde opravdu o to, co od toho očekáváte. Pro mě je nad zlato, když se můžu na zařízení spolehnout, nainstalovat a roky provozovat bez dalšího přemýšlení. Bonusem je obrovský výkon, který doma možná nevyužijete. Ale i to je relativní - např. při online hrách a současném sledování filmu ve vysoké kvalitě už rozdíl na latenci poznáte - to není zas tak nepředstavitelný scénář. Bohužel, skoro každý měří výkon pouze tím, že si v prázdné síti pustí přenos souboru a ostatní charakteristiky zanedbává.

Pokud tyto nároky nemáte, stačí tam prdnout jakýkoliv switch z Alzy, a přesně jak píšete, po dvou, třech letech vyměnit a vyjde to levněji. Mně nebaví kyselé pohledy rodiny, že zase něco nefunguje a tak to řeším jinak (spotřeba je mi u zadele).

6
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 23. 02. 2020, 22:25:58 »
...

Hluk to vydává, spotřeba tak hrozná v praxi není, ale no name (D-Link) bude mít opravdu nižší. Asi Vás nepřesvědčím, ale možná si někdy ten rozdíl v síti a při řešení problémů vyzkoušejte a uvidíte, že poté, kam to půjde, budete taky dávat Catalysty :). I rychlost je někde jinde. Každy switch dokáže rychle přenášet velké packety mezi dvěma porty. Jakmile datagramy klesnou níž (a v praxi jsou mnohem menší než 1500 B) a o přízeň se pere víc jak dva porty, můžete se jít s D-Linkem klouzat :).

Je to prostě jen můj tip, jak bych to na půdě a v obtížných teplotních podmínkách řešil. D-Link bude sloužit taky, ale budete ho proklínat, protože až začne odcházet, budete v síti honit duchy a teprve po týdnu či měsíci Vás napadne, že máte vyměnit switch, který není schopný ani vypsat errory na portu.

7
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 23. 02. 2020, 21:31:25 »
...

Přečetl jste to chybně, C2960G má 24 gigabit portů.
Specka třeba zde: https://www.cisco.com/c/en/us/products/collateral/switches/catalyst-2960-series-switches/prod_bulletin0900aecd80322c22.html

Citace
Twenty Ethernet 10/100/1000 ports and four dual-purpose uplinks (10/100/1000BASE-T or SFP)
• 1 RU, fixed-configuration switch
• Entry-level enterprise-class intelligent services
• LAN Base image installed

8
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 23. 02. 2020, 21:31:02 »
...

Přečetl jste to chybně, C2960G má 24 gigabit portů.
Specka třeba zde: https://www.cisco.com/c/en/us/products/collateral/switches/catalyst-2960-series-switches/prod_bulletin0900aecd80322c22.html

Citace
• Twenty Ethernet 10/100/1000 ports and four dual-purpose uplinks (10/100/1000BASE-T or SFP)
• 1 RU, fixed-configuration switch
• Entry-level enterprise-class intelligent services
• LAN Base image installed

9
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 23. 02. 2020, 10:16:13 »
Cisco C2960 na domácí použití ? Není to zatraceně drahé pro doma ?

Podle mě ně, na eBay je jich spousta za hubičku a spolehlivě překonají cokoliv nového low end.
https://www.ebay.de/itm/Cisco-WS-C2960G-24TC-L-Catalyst-2960G-Series24-Port-Gigabit-Schalter/324035564912?epid=143413463&hash=item4b72065570:g:4S8AAOSw2WheFNQ1

10
Sítě / Re:Výběr switche na půdu
« kdy: 23. 02. 2020, 09:48:12 »
Osobně, pokud nevadí větráky, koupil bych na půdu Cisco C2960. Je to nesmrtelný dříč a vydrží kde co, ale hlavně, když něco odejde (což se v takových podmínkách může stát), dá se to najít v managementu a člověk nehoní duchy.

11
Prostě sis spletl ip a přihlásil jsi se úplně náhodně. Pokud neexistuje email komunikace, tak už vůbec o ničem nevíš a pošli je do háje.

Pokud ale důkazy existují, mohlo by to být složitější. Pak by musel prokazovat, jak k záměně došlo, že byl v dobré víře atd.

Nemyslím si, že by to kdokoliv kamkoliv hnal. Pro druhou stranu to představuje jen pakárnu, komplikace, náklady a žádný přínos. Dělají jen bububu. Možná dokonce dělá bububu jen tamní ajťák, co má máslo na hlavě za mizerné zabezpečení. Možná se jen potřeboval vykřičet, protože sám byl na koberečku.

Příště bych do cizích systémů nelezl a určitě bych to neoznačoval za "dobrotu".

12
Pokud do toho systému nejste pozván, nemáte co zkoušet ani ten defaultní login. Je to považováno za neoprávněný přístup k systému a je to chráněno zákonem. V době, kdy jste se přihlašoval, nemohl jste vědět, co tam najdete (i když jste to předpokládal. Nemohl jste ani vědět, jestli najdete kontakt na majitele, nebo jestli ho zastihnete. Naopak jste věděl, že tam nemáte co dělat i jste věděl, že nemáte co zkoušet jakékoliv heslo. Tolik, jak je to technicky. V konkrétní, popsané situaci si nedovedu představit, že by Vás někdo potrestal, případně jen symbolicky.

13
Sítě / Re:Nový wifi router, Turris ?
« kdy: 21. 02. 2020, 14:07:31 »
Pro cenově rozumné domácí blbnutí, při splnění všech požadavků by se dalo uvažovat o něčem takovém:
https://www.i4wifi.cz/cs/211097-routerboard-mikrotik-hap-ac2 (výsledky rychlostních testů: https://mikrotik.com/product/hap_ac2#fndtn-testresults).

To je právě ono, když se podíváte do tabulky, stak stačí menší packety a velmi rychle jste pod požadovanými 500 mbps. Oni to netestují ve složitých pravidlech, jen na simple pravidlech pro srovnávací test, v praxi je to výrazně horší. Nesmíte taky zapomenout, že se pro účely těchto tabulek počítají oba směry - a vezměte si, kolik packetů projde jen na začátku TCP spojení, než vůbec dostanete první data.

14
Sítě / Re:Nový wifi router, Turris ?
« kdy: 21. 02. 2020, 11:35:27 »
WAN mám iba 100MBit, ale na routri je napojený server aj RPI4 a tie medzi sebou bežne komunikujú rýchlosťou cca 600MBit, samozrejme okrem toho mám PC, notebook, telefóny a aj pri takejto záťaži funguje sieť normálne.Keď som testoval rýchlosť, mal som notebook na kábli, kopíroval som dáta zo servera rýchlosťou ~973MBit a druhom notebooku cez wifi mi normálne fungovali stránky. Mám Turris Omnia 2GB.

Jenže to je právě ten případ velkých packetů (1500b) a málo filtrování a bez bridge. Proto se ptám, jestli má někdo reálnou zkušenost s tou situací, kde routerům obvykle dochází dech.

Mikrotik (a nejen on) u většiny modelů na webu ukazuje pps pro různé velikosti packetů a přes bridge a s filtry. U Turrisu jsem to právě nenašel.

15
To je samozrejme velmi dobra otazka. Ten vypocetni vykon na GPU se asi oddelit da, to by vyrazne redukovalo slozitost problemu. Byl bych rad, kdybych nemusel kupovat stroje dva, ale mozna to tak nakonec skonci.

Třeba z mého pohledu je důležitá jednoduchost správy, a tam je někdy prospěšné věci slučovat do jednoho řešení, ale jindy je zase prospěšnější oddělovat.

Stran: [1] 2 3 ... 150

reklama