reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Miroslav Šilhavý

Stran: [1] 2 3 ... 105
1
Bazar / Re:P: APC Back-UPS BX 1400
« kdy: 14. 08. 2018, 10:43:06 »
Miroslave, takze nikdo uz nema klasicky desktop? Ja ji kupoval prave k imacu. Vim, ze jsou levnejsi zalozni zdroje, ale zrovna tenhle je myslim dobra volba nekam domu.

Tak jsem to nemyslel. Desktopy jsou, ale není jich tolik, co před léty. Způsob práce se změnil, vše se automaticky ukládá - do cloudu, nebo na rychlé disky. V cache už na desktopech nevisí skoro nic, o co by se dalo přijít. Elektrická síť se nesrovnatelně stabilnější než v devadesátých letech. Prostě lidem potřeba UPS slábne.

Setkal jsem se spíš s tím, že se dají sehnat UPS za tabulku čokolády, samozřejmě s mrtvými baterkami. Ty vyměníte a máte UPS de facto zadarmo. Do této kategorie bohužel patří i Vaše mrňavá Back BX.

Naopak prodávat se dají UPS, které mají hodně baterií, ideálně stohovatelné. K serverům potřebujete UPS, která umí baterie měnit za chodu, má ethernet a umí pohlídat nezapnutí do doby znovu dobytí. To Vaše UPS taky neumí, takže se nehodí ani k malým firemním serverům (nehledě na nízkou kapacitu).

Tím jsem Vás nechtěl urazit, ale povzdechl jste si, proč to nikdo nechce.

2
Bazar / Re:P: APC Back-UPS BX 1400
« kdy: 14. 08. 2018, 10:05:14 »
Podle mě je to tím, že takhle mrňavejch UPS s jednou, dvěma bateriemi je na trhu spousta a v podstatě se dají získat zadarmo - tedy za cenu vyměnění baterií za nové. Lidi s laptopama nepotřebují UPS vůbec.

3
Hardware / Re:Port switche lítá up down
« kdy: 11. 08. 2018, 08:59:50 »
Na 100 mbit cisco switchích bylo nejspolehlivější nastavit buďto rychlost NEBO duplex natvrdo, ale ten dpččíruhý parametr nechat na autodetekci. S příchodem 1gbps tento problém zmizel.

Osobně bych to tipoval na zapojení do kruhu a shazování portu kvůli spanning tree. Nejdřív ověřte, že nemáte v síti kolečko, pak případně zakažte STP.

4
Sítě / Re:Co s verejnou IP?
« kdy: 10. 08. 2018, 14:46:41 »
Samozrejme. Celkovo ma prekvapilo, ze budova plna BFU a dali kazdemu verejnu IP.

Este mi napadlo: Jabber, OwnCloud/NextCloud, server pre rsync.

Veřejná IP je poměrně samozřejmá věc všech typů připojení mimo domácích, low-cost, low-end linek. NAT způsobuje zbytečné problémy, proto se mu seriozní poskytovatelé vyhýbají.

Takže odpověď zní: nedávat tam nic, veřejná IP není nic exkluzivního, ale prakticky samozřejmost.

5
Hardware / Re:Kde sehnat gumove lepici podlozky?
« kdy: 09. 08. 2018, 09:19:42 »
V Praze v Ječné ulici je obchod GUMA, tam mají kde co.
Na položení serverů nebo počítačů na stůl je docela osvědčená gumová rohožka. Odpruží to a do otvorů v ní se dají hezky skládat šroubky při rozebírání.
Gumové nožičky jdou sehnat v jakémkoliv hobbymarketu v oddělení železářství, prodávají se jako dorazy pro dveře, dvířka, šuplíky.

6
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 21:15:37 »
Šilhavého právní "poradna", to je pravidelná komická vložka v diskusích. Posledně tu zase perlil s pohledávkami, když nepochopil rozdíly mezi nesplatnou, promlčenou a nejistou/neurčitou pohledávkou.  ;D

Obávám se, že tam jste to nepochopil Vy. Řeč tam byla o nevykonatelných pohledávkách, a nevykonatelná je jakákoliv, právě i ta neurčitá. Mimochodem, neurčitá pohledávka je vlastně ne-pohledávka, a není pohledávkou. Jestli nějaká banka napíše do podmínek, že může započíst neurčitou pohledávku, je to jen vata, která nemá žádnou účinnost. V ostatních podmíníkách si byly všechny banky rovny.

7
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 21:11:57 »
Pokud máte tedy podepsán souhlas se služební cestou, vůbec to neznamená, že jste povinen automaticky splnit cokoli, zejména v případě, kdy vám zákon dává výslovně právo to odmítnout (např. poskytnout biometrické údaje cizímu státu).

V zákonníku práce josu navíc taxativně vyjmenovány případy, kdy se k předběžnému souhlasu s vsláním naslužební cestu v pracovní smlouvě nepřihlíží vůbec a bez souhlasu zaměstnance jej neze vyslat ani mimo okres jeho bydliště.

Je to ztráta způsobilosti. Podobně, jako kdyby se řidič začal bát aut. Mít cestovní pas, získat víza (nebo obdobné svolení) je zcela předpokladatelné. Biometrie se snímá už dlouhé roky. Navíc nejde o plezír zaměstnavatele, ale o opatření, které musí strpět každý, kdo cestuje do USA. Takže, pokud máte ve smlouvě, že máte podnikat zahraniční cesty, je toto už jen předpokladatelný důsledek.

8
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 12:40:21 »
Jen tak pro zajimavost, jake jsou ty "objektivni" prakticke duvody necestovat do USA?

Těch může být spousta. Od nelibosti z odloučení od rodiny, přes starost o domácí nebo hospodářská zvířata, nebo souběh druhé práce, ...

9
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 12:14:38 »
Tak samo, že je to blbost. :D Fakt mi nepřišlo potřebné zdůrazňovat, jaká kravina je celý ten původní nápad. Možná jsem měl.

Ono je to celé jaksi jako z Cimrmana:

"...dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. Pak si najal hostinec na náměstí v Opočně, zas mu tam chodili."

10
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 09:53:49 »
...ještě bych dal pozor na to, jeslti služební cesty nejsou součástí pracovní smlouvy, pak by se jednalo buďto o porušení pracovní kázně (odepření), nebo o ztrátu způsobilosti (zamítnutí víz apod.)...

Jo to je dobrá připomínka. V tom případě se takový postup bude hodit všem, pokud bude šéf na cestě do ameriky trvat  ;D

Pokud jsou pracovní cesty i do zahraničí ve smlouvě, považuje se to za souhlas a nedá se odvolat, jedině vyjednáním nových podmínek do smlouvy. S tím musí zaměstnavatel souhlasit.

Pokud to v pracovní smlouvě není, musí se služební cestou souhlasit i zaměsnanec. Souhlas může být i konkludentní - tedy, pokud si mezi sebou zavedou zvyklost, že zaměstnavatel vysílá zaměstnance, a ten proti tomu nic nenamítá, je to vyjádření souhlasu.

Naopak, pokud je to první cesta do zahraničí, může zaměstnanec odmítnout.

11
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 09:50:50 »
Jedna z možností je odmítnout dát amíkům biometrické údaje, protože s tím zamětnanec souhlasit z důvodu ochrany osobních ůdajů nemusí. A protože zamětsnavatel nebude schopen zajisti pracovní cestu bez této povinnosti, odcestovat nepůjde.

Pokud bude mít zaměstnanec pracovní pozici např. "zástupce pro Severní Ameriku", nebo to bude práce, z níž je zcela zřejmé, že je takové cestování nutné, bude to trochu jinak.

Pokud odmítnete dát biometrické údaje - nemusíte - ale pak nemůžete vykonávat zaměstnání, do kterého jste vstoupil. Podobně, jako kuchař musí projít lékařskou prohlídkou a získat hygienické potvzení. A podle toho, jestli je problém v neochotě zaměstnance (odmítne dát součinnost, která je potřeba - biometrii, nebo lékařské potvrzení, whatever), bude se jednat o porušení kázně. V extrémním případě to povede až k rozvázání pracovního poměru.

Pokud udělá vše, co se po něm dá žádat, a přesto ho nemustí, může jít o ztrátu způsobilosti. Pak to může vést k přeřazení na jinou pozici (obvykle se jedná o zhoršení postavení i mzdy), nebo až k rozvázání pracovního poměru.

Byl bych opatrný, aby zaměstnavatel nezjistil moc detailů.

12
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 09:28:49 »
...ještě bych dal pozor na to, jeslti služební cesty nejsou součástí pracovní smlouvy, pak by se jednalo buďto o porušení pracovní kázně (odepření), nebo o ztrátu způsobilosti (zamítnutí víz apod.)...

13
/dev/null / Re:pracovni cesta - jak nedostat vizum/esta do USA
« kdy: 24. 06. 2018, 09:21:46 »
Nicméně tady je každý druhý zbabělec, popřípadě otrok hypotéky v praze, co se bojí říct ne. Je v takovém případě nějaká elegantní metoda jak zajistit, že nelze odcestovat - tj zajistit si zamítnutí víza nebo esta?

Není nejjednodušší zaměstnavateli říct, že jste povolení nezískal? Zaměstnavatel to nemá jak ověřit, nikdo mu nic neřekne a musí se spolehnout na to, co mu řeknete. A jestli si k tomu vymyslíte pohádku o tom, že Váš bratranec je aktivně činný komunista na Kubě, to už je IMHO jen detail.

14
Kristova noho! Ne, pohledávka, která nepodléhá exekuci (např. nezabavitelná část mzdy, která vám přijde na účet), ani nesplatná pohledávka NENÍ totéž, co pohledávka neurčitá nebo nejistá. OMG, co si aspoň takhle přečíst ten OZ před publikováním totálních blábolů?

Nezle postihnout výkonem != !exekuce. Postihnout výkonem lze určitou a splatnou pohledávku, se kterou lze uspět u soudu, na jehož základě může být rozhodnutí vykonáno.

Opakem tvrzení je buďto nesplatná, nebo neurčitá pohledávka. Našli jen hezká slova pro totéž.

15
Kde se tam přesně hovoří o možnosti započíst nejisté a neurčité pohledávky? Jo aha, nikde. Melete úplně mimo mísu, jako obvykle.

KB: které nelze postihnout výkonem rozhodnutí
ČSOB: nebo z jiných bankovních obchodů, i nesplatné
ČS: bez ohledu na jejich měnu a právní vztah, ze kterého vyplývají, a to včetně započtení proti nesplatné pohledávce

Všechno toto vyjmenované jsou ta samá slova pro neurčitou nebo nejistou pohledávku.

Stran: [1] 2 3 ... 105

reklama