Pomohl vám titul k lepší práci?

LS

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #435 kdy: 06. 01. 2014, 19:25:29 »
Napr. na takom FIT VUT sa robia same projekty (na jednu stranu super, na druhu nahovno), ale tie projekty ti vyhodnocuje skript napisany ucitelom....
Tak to som este nepocul - tiez si myslim, ze to je zvrhlost. Za mojich cias (este v minulom storoci) sme museli projekty osobne obhajovat. Zrejme rozdiel je ze na tej skole je vela studentov a ucitelom sa s tym nechce otravovat. Na MFF nebyvali tak velke rocniky.

Do prvaku se nabere cca 700 studentu, to by se nestihalo. Opravovani pomoci skriptu s rostoucim rocnikem klesa a obhajoby jsou castejsi..


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #436 kdy: 06. 01. 2014, 19:36:08 »
Tak to som este nepocul - tiez si myslim, ze to je zvrhlost.
U nás byly testy skoro ze všeho, nejenom z programování.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #437 kdy: 06. 01. 2014, 21:54:10 »
Padla tu zmínka o Unicorn College. Má tady někdo zkušenost? Jak tam probíhaj příjímačky? Jsou příjímačky zaměřený jen na matiku nebo se zkoumají i jiné znalosti, vztah člověka k IT apod.? Díky za případnou referenci.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #438 kdy: 06. 01. 2014, 22:14:41 »
Jak tam probíhaj příjímačky?
Google dneska nefunguje?

Jsou příjímačky zaměřený jen na matiku
:))

JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #439 kdy: 06. 01. 2014, 22:32:31 »
Do prvaku se nabere cca 700 studentu, to by se nestihalo. Opravovani pomoci skriptu s rostoucim rocnikem klesa a obhajoby jsou castejsi..

No neviem veru ci je to pravda. O tom projekte, o ktorom som hovoril sa robil do predmetu Sitove aplikace a sprava siti, projekt zahrnal ohladom RADIUS accountingu - parsovanie paketu. A teda neviem o tom, ze by som ho obhajoval pred ucitelom :D . A to je predmet v tretom rocniku. Pred ucitelom som bol, az ked som ho bol reklamovat, ked jeho skript mi to dal za 0b :)


mikrom

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #440 kdy: 06. 01. 2014, 22:59:38 »
... neviem o tom, ze by som ho obhajoval pred ucitelom :D . A to je predmet v tretom rocniku.
Asi vas tam je na tej skole ako hadov a potom na vas aplikuju teoriu hromadnej obsluhy :)
Nas do druheho rocnika tiez trochu tyrali, lebo prve 2 rocniky boli spolocne pre viacere obory ale od 3 rocnika som sa uz specializoval a na mojom obore bolo v rocniku uz len cca do 10 ludi. Vsetko tam bolo osobne. Aj zo skusky vyhadzovali priatelsky s tym ze kolega mas v tom este urcite medzery, dostuduj si to a prid nabuduce, takze clovek to nebral az tak tragicky.
 

LS

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #441 kdy: 07. 01. 2014, 13:13:39 »
No neviem veru ci je to pravda. O tom projekte, o ktorom som hovoril sa robil do predmetu Sitove aplikace a sprava siti, projekt zahrnal ohladom RADIUS accountingu - parsovanie paketu. A teda neviem o tom, ze by som ho obhajoval pred ucitelom :D . A to je predmet v tretom rocniku. Pred ucitelom som bol, az ked som ho bol reklamovat, ked jeho skript mi to dal za 0b :)

No vidis, v ISA me to skript urcite neopravoval, takze je to i o stesti na projekty.. ja obhajoval neco kazdy semestr a skriptem se opravovalo snad jen v masovych predmetech (jak to taky delat jinak, zejo) a i tam nekdy byly projekty takove, ze to opravoval clovek.
Tim samozrejme nerikam, ze je to spravne, osobnejsi pristup je lepsi.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #442 kdy: 07. 01. 2014, 20:45:32 »
Jak tam probíhaj příjímačky?
Google dneska nefunguje?

Nevim ale zeptám se jestli to chceš vědět  ;) přes ty (doznívající) svátky jeden nikdy neví... ???

Jinak nejni špatný zeptat se na více místech. Čim víc odpovědí z více zdrojů tim líp. Problém je že na webu najdu často odpovědi typu "slyšel jsem o jednom kterej zná někoho kdo tam aspoň jednou možná seděl"... Ale něco sem našel na vejska.cz.
Tak zatim.
Jo a kdyby tu měl někdo osobní zkušenost nebojte se podělit  ;)

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #443 kdy: 07. 01. 2014, 20:57:28 »
Jinak nejni špatný zeptat se na více místech.
Přijímací řízení máš popsaný na webu: http://www.unicorncollege.cz/prijimaci-rizeni/prvni-studium.html

JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #444 kdy: 08. 01. 2014, 11:03:41 »
No uvidime co bude v buducnosti :D . Jedno je ale iste, titul nezabezpeci ziadne teple miestecko, ani ze budete bohaty, s vysokym prijmom, a ani na pohovore vas neuprednostnia pred niekym, kto ma niekolko nasobne vacsie skusenosti. Ked vidim, aky posahanci (vid. napr. moj sef) maju titul, tak je to az na zaplakanie  :'( :'(

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #445 kdy: 08. 01. 2014, 13:56:47 »
to Eda Beda:
Prijimackama na Unicorn College jsem uspesne prosel a kamarad tam chodi. Ja si to nakonec rozmyslel. Jednalo se jen o osobni pohovor ohledne zkusenosti s IT a programovanim a pak cast pohovoru v AJ nic vic. Zadna prakticka nebo pisemna zkouska. Mne odradilo zamereni, kde zalezitosti jako Ruby on rails a podobne nejsou zrovna moji domenou a neni to nic cim bych chtel ztracet cas. Maji to uzce usite na miru Unicornu, coz chapu, ale jejich strikne komercni zamereni na produkty MS apod mi prislo trochu az fadni.

eiffel

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #446 kdy: 08. 01. 2014, 16:27:39 »
Ked vidim, aky posahanci (vid. napr. moj sef) maju titul, tak je to az na zaplakanie  :'( :'(
Mas mozna pravdu - ale je to SEF !  8)

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #447 kdy: 08. 01. 2014, 17:35:51 »
Mirek Prýmek - jo díky. Jsem po těch svátcích nějakej ještě mimo  ::) že sem to hned nenašel.

smoofy - taky díky za info. Nějaké reference jsem na netu nekonec našel. Už mám trochu lepší představu. To zaměření na MS technologie by mi trochu vadilo, ale asi bych se přes to přenesl. Každopádně děkuju.
A spokojený nový rok všem!  :-*

JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #448 kdy: 08. 01. 2014, 17:48:25 »
to zameranie na technologie MS nemusi byt zle, ale ako pre koho (linux fan isto nebude rad robit s MS technologiami a opacne :D ). Je to konecne ale nieco prakticke, co sa vo svete vyuziva a s cim sa mozete dokonale uplatnit. Nie programovanie niektorych nezmyselnych projektov, podotykam niektorych, nie vsetky su na skolach nezmyselne :)

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #449 kdy: 08. 01. 2014, 18:18:24 »
Nie programovanie niektorych nezmyselnych projektov, podotykam niektorych, nie vsetky su na skolach nezmyselne :)

Tak zrovna nedávno jsem četl zadání úkolu od jednoho čerstvého studenta FITu:
Kolikrát zakukala hodinová kukačka od nevim teď  kolikátého května leta páně 1632 dejme tomu 11 hodin do současnosti?
Možná je to chyták. Napadaj mě 3 řešení:
1. Vyřešit to tak jak je zadáno.
2. Podobně jako 1 akorát od výsledku odečíst roky kdy kukačkové hodiny nebyly na světě. Začaly se vyrábět tuším v 18 stol.
3. Poukázat na nesrovnalost časových linií s tim že zadání je nesmysl a tudíž nemá řešení.
 :-\ :-\ :-\