FIT VUT - špatná volba?

stewe

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #30 kdy: 22. 10. 2012, 15:04:04 »
aha mnoziny si dal :D tak to si frajer ... mne to nejako neliezlo dole krkom


Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #31 kdy: 22. 10. 2012, 15:26:29 »
aha mnoziny si dal :D tak to si frajer ... mne to nejako neliezlo dole krkom
Jo, dal, dokonce napoprvé - sice za C, ale co už by kdo chtěl od praktika :) Na přednášky jsem myslím moc nechodil, nebo si to nepamatuju, takže ohledně stylu výkladu nevím.

Mě to náhodou fakt bavilo. Tuhletu "symbolickou matiku" relativně ještě můžu, protože mě vždycky docela bavila logika. O to víc nesnáším všechnu "počítací matiku" a dost jsem u toho v bakalářovi skřípal zubama - přece jenom jsem to dělal nějaký 4 nebo kolik let po gymplu, takže jsem už pozapomněl ty základy a to se pak počítá fakt hrozně blbě...

Waseihou

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #32 kdy: 22. 10. 2012, 15:29:29 »
otázky k zamyšlení:

((pět či více let praxe=tzv. "senior developer") > VŠ) ? true : false

má dnes cenu učit se COBOL (z hlediska $$$)?

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #33 kdy: 22. 10. 2012, 15:39:18 »
((pět či více let praxe=tzv. "senior developer") > VŠ) ? true : false
To není k zamyšlení. Stačí se podívat na nabídky práce.

Třeba tady: http://prace.monster.cz/getjob.aspx?JobID=108309988&WT.mc_n=jooble_s_p&utm_source=jooble&utm_medium=cpc&utm_campaign=jooble požadují min. 5 let praxe a jestli máš VŠ je jim u [...]

skolak

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #34 kdy: 22. 10. 2012, 20:25:39 »
Nejdulezitejsi rada - ptej se. Kdyz je neco zle vysvetlene, kdyz necemu nechapem, chybi ti souvislost - vzdy se ptej. Kdyz se nezeptas, tak to ti prednaska neda temer nic navic proti sedeni doma.
Kdyz se zeptas, tak:
1. se neco dozvis a zacne to davat smysl
2. odpoved dostane i 10 spoluzaku kolem tebe, kteri take nerozumi, ale nechteji se ptat
3. posilis kolektiv - kdyz to nekdo umi, tak mu stoupne sebevedomi ;-)


vbl

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #35 kdy: 22. 10. 2012, 21:15:53 »
Sorry, nevšiml jsem si, že fórum pokračuje na druhou stranu, bylo to ohledně -lmath při překladu C programu

-lm :)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #36 kdy: 22. 10. 2012, 21:57:59 »
...
Z FITu jsem odešel z jiných důvodů, než jsou předměty na začátku bakalářského studia - především se mi nelíbil přístup vedení ke studiu a jeho chápání vysoké školy jako takové (= výzkumná a vědecká instituce, kde "projekt výuka" je dlouhodobě podfinancovaný a studenti jsou tedy jaksi vedlejší produkt - tohle řekl děkan na veřejném setkání vedení a studentů; případně zvyšování prestiže vyhazováním lidí po 3-4 letech studia atd).
...

jn, pan hruska..

to "zvysovani prestize" je podle me hodne mimo - napr. zavedeni minim u sem. zkousek ("nevyplati" se delat zadny veci navic v prubehu semestru, protoze krome vysledne znamky to stejne nepomuze predmetem projit - spis naopak, vychazi lip se srotit latku). a co se tyce zaznamu/streamu, to me prijde jako jedna z nejtrapnejsich veci. prestoze na to je vsude technicke vybaveni, tak protoze studenti moc stahovali zaznamy v obdobi pred zkouskami, tak skoro vsichni vyucujici porizovani zaznamu/streamovani vypli (mam pocit, ze na doporuceni vedeni). k cemu teda byly ty zaznamy? v jakem obdobi si asi student potrebuje doplnit znalosti, nez v obdobi pred zkouskou? to, ze v podstate na dni otevrenych dveri lhali, kdyz hrde prohlasovali, ze ze vsech predmetu jsou zaznamy a streamy asi nikoho moc neprekvapi.. (streamy navic nikdy nebyly pro vsechny studenty. pristup meli jen ti, co bydleli na vybranych kolejich.)

hodne prednasejicich je tam vybornych (napr. kunovsky, peringer, hruby, cernocky, krena), bohuzel (imho) vedeni tahne celkove fakultu dolu.

helmiczka

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #37 kdy: 22. 10. 2012, 22:34:05 »
učivo, které se zde učí, příliš nebaví, nechápu ho (Assemblery, diskrétní matematika..) nebo hold nejsem schopnej se naučit celý Cčko za 4 týdny
Odkedy som bol v prváku, tak sa niektoré veci zmenili, ale osnovy príliš nie, takže ... assemblery nebavili ani mňa, ale našťastie každý ďalší semester bol lepší a lepší :) Je zvláštne, že nezvládaš Cčko, pretože to je dosť podobné (syntakticky) PHPčku.. ale akonáhla ho zvládneš (zvládneš  ;) ) tak by to s ďalšími jazykmi mala byť už pohoda.
V lete bude IMA, to je fajn matika. Potom bude IFJ a ISS, to sú tiež skvelé predmety, ale nie každého bavia :(
Ale ak budeš poslúchať a vydržíš, tak v druhom ročníku v lete sa dočkáš databáz, grafiky, umelej inteligencie a všetky sú omnoho záživnejšie než assemblery  ;)

antonym

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #38 kdy: 22. 10. 2012, 23:01:39 »
moje zkusenosti (dodelal jsem bakalare na FIT VUT, presel jsem na navazujici na FI MUNI)

diskretni matematika - za celeho bakalare jsou znalosti z ni ziskane uplne na nic, ale nadrtit se to zvladne kazdy ; neni moc rozdil mezi gymplakama a lidma z prumky, protoze o grupach neslyseli ani jedni (to je rozdil oproti dalsim matematikam, tam maji gymplaci celkem vyraznou vyhodu)

izp - vyborny predmet na zacatek... kdo nikdy pred tim nevidel C by mel jednak chodit na demonstracni cviceni a jednak si precist Herouta (1. dil), pak by nemel byt zadny problem (ale rozhodne bych jednotlivym projektum venoval vic, nez vyse zminene 2 odpoledne) - a taky by vedel jak je to s matematickou knihovnou :/

asemblery - chodit jen na prednasky nestaci, je potreba se snazit a sam si to zkouset... Byl jsem rad, ze jsem mel na cvika Smrcku, ktery byl ras, ale donutil me se to naucit (kdybych se to nenaucil, nedostal bych zapocet :), i kdyz jsem mel kvuli tomu malo bodu z cviceni, zkousku jsem dal mezi prvnimi 10% ), v pripade, ze se na to nevykasles, melo by brzo prijit prozreni a vsechno by to melo zacit davat vetsi smysl a zapadnout to dobre s Ceckem

zvysovani prestize, spatny pristup ke studentum (zaznamy atd.) a prilis mnoho hardwaru, byl duvod abych odesel...

jestli se chce nekdo dozvedet vic o jednotlivych predmetech, at se podiva na stoyan.cz (s tim, ze kvuli zvysovani prestize se mezitim z hardwarovych predmetu, ktere byly vicemene davacky staly narocne predmety, ktere zerou cas - to me ale vicemene minulo, protoze jsem rozvolnoval kvuli bakalarce)

Predmety ktere maji na FIT VUT velmi dobrou uroven(jak odobornou tak srozumitelnost): Cecko u Peringra (IJC), Formaly a prekladace u Meduny (IFJ), site, Signaly a systemy u Cernockeho (ISS) (ale priznam se, ze ty jsem za celou dobu uplne nepochopil, nicmene jsem nemohl chodit na prednasky a zaznamy nejsou to pravy), hardware jsem nesnasel, proto ho nehodnotim...

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #39 kdy: 22. 10. 2012, 23:13:34 »
k cemu teda byly ty zaznamy? v jakem obdobi si asi student potrebuje doplnit znalosti, nez v obdobi pred zkouskou?
To mi připomíná, že některý zkoušky jsem dělal tak, že jsem si sjel všechny přednášky víceméně v kuse po sobě (2-3 dny), ty jednodušší jenom poslouchal a u toho třeba vařil :)

Taky si živě pamatuju na debatu o tom, za jak dlouho se takhle celej předmět dá nejrychleji zkouknout - mám pocit, že závěr byl, že nejlepší je to při zrychlení 1.5 - víc už se nedá stíhat :))  (samozřejmě přesnou hodnotu doladit podle vyučujícího! :)) )

poiu

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #40 kdy: 23. 10. 2012, 00:16:57 »
Taky si živě pamatuju na debatu o tom, za jak dlouho se takhle celej předmět dá nejrychleji zkouknout - mám pocit, že závěr byl, že nejlepší je to při zrychlení 1.5 - víc už se nedá stíhat :))  (samozřejmě přesnou hodnotu doladit podle vyučujícího! :)) )
Tak to ako pri filmoch - všetko pozerám v pohode pri zrýchlení na 1.5 násobok pôvodnej rýchlosti - pri 1.75 už mi vypadávajú slová a nerozumiem bez sústredenia sa na text.

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #41 kdy: 23. 10. 2012, 08:51:53 »
Tak to ako pri filmoch - všetko pozerám v pohode pri zrýchlení na 1.5 násobok pôvodnej rýchlosti - pri 1.75 už mi vypadávajú slová a nerozumiem bez sústredenia sa na text.
Pokud nemyslíš dokumenty, tak to je ale hrozný barbarství. Film je umělecké dílo.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #42 kdy: 23. 10. 2012, 10:32:56 »
Přednášky taky, především podle těch vyučujících, kteří přednášet neumí.

Největší sranda je, že proti záznamům brojili ti, jejichž přednášky neměly ani hlavu ani patu a kde jsem vždycky musel vypít nejmíň litr kafe, abych neusnul. Po 3 hodinách jsem měl pocit, že někdo normální by ten objem látky zvládl odvykládat za hodinu a ještě by mu zbylo na vtipy (pamatujete ještě někdo duo Meduna/Lukáš?).

Hruška se Zendulkou vždycky nadávali na to, jak jim lidi nechodí na přednášky, byť byly v atraktivním čase, a vinili z toho záznamy. Zajímavý je, že třeba vzpomínaný dr. Lukáš měl ve čtvrtek na 7 ráno nepovinné cviko z IFJ a vždycky tam bylo narváno, přestože z toho záznamy byly .. a byl to myslím jediný přednášející, jehož hlášky někdo ze záznamů vystříhával a dávla na youtube :)


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #43 kdy: 23. 10. 2012, 16:24:08 »
dokud jsou prednasky dobrovolne, tak nevidim zadny duvod, proc nenahravat/nestreamovat. prece nema jit o to, nahnat co nejvic lidi do jedne mistnosti, ale snad predat znalosti. mozna to muze pusobit divne (pro prednasejiciho), ze na prednasku dorazi treba jen 1/4 lidi co to maji zapsany, ale snad jde o vyklad, ne o velikost publika. navic i to neni uplne pravda, prece se muzou podivat kolik lidi jim zkouklo prednasku na streamu a kolik pozdej ze zaznamu. a argumenty typu "interakce mezi prednasejicim a posluchaci" - hm, jak kdyby to neslo resit napr. formou chatu, proste by prednasejici mel vedle ovladani svetla, platna (na pc na stole s dotykovym monitorem) okynko s chatem. ale po pravde, za celeho bakalare po dotazu prednasejiciho, jestli nekdo nema otazku, v drtive vetsino zavladlo trapne ticho. [byt ve vedeni, tak naridim vsem prednasejicim, at porizuji zaznamy (a zverejnuji je do tydne od prednasky)]

abych nebyl uplne OT: zacatky na FITu pro lidi, co nedelali nic vic v cecku byvaji tezsi (navic myslim ze minuly(?) rok zase zprisnili projekty). assemblery nebyly spatne (vyklad pana zborila mi prisel dobry), ale urcite narocne - nestastnici co meli na cvika pana smrcku zazivali muka :D. urcite je to narocna skola.

PS: na pana medunu jsem uplne zapomnel a pritom ho mam na prekladace (v anglictine), taky vyborny prednasejici :). [duo meduna&lukas jsem bohuzel nezazil, ifj jsem mel akorat ten rok, co se stala ona nestastna udalost]

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #44 kdy: 23. 10. 2012, 18:19:15 »
To, kolik lidí kouká na stream, myslím nijak nezjišťují - ono ostatně to asi není úplně lehké. Chat je imho nešťastný nápad - dost by to přednášejícího zdržovalo. Ale upřímně mi interakce mezi mnou a přednášejícím málokdy chyběla. Když nepočítám ty světlé výjimky (+ Smrčku nebo Peringera, jsou to psi, ale učit umí - na přednášky i cvika jsem chodil rád, na zkoušky velmi nerad, ale zato často :-/ ), tak jsem neměl důvod dávat pozor nebo klást nějaké otázky.

Přijde mi to trochu zvláštní, že na FITu je celkem málo lidí, kteří umí přednášet. Na Masaryčce to bylo hodně lepší a na VŠB jsem zatím nepotkal nikoho, jehož přednášky by nestály za účast.