FIT VUT - špatná volba?

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #45 kdy: 24. 10. 2012, 08:03:30 »
To noef(#43 kdy: 23. 10. 2012, 16:24:08): alá "moje malé OT"
Problém nastává, když jako přednášející příjdeš do místnosti která je prázdná a máš si tam 3 hodiny povídat... chci vidět jak budete (vy kritici) chrlit vtipy během takové přednášky, jak vás by bavilo chodit týden co týden na přednášku kde nikdo není, protože si to lidi zkouknou v trenkách během ranní osobní hygieny. Také jsem nějaké přednášky vedl, a bez publika to by byl fakt opruz (nevidíte jestli posluchači chápou, jestli můžete přitlačit více do detailu, protože odhadujete, že to zvládnou, jestli jsou unavení a potřebují vzpruhu, jak reagují na vtip apod, jestli chtějí slyšet nějaký "špek").

Záznamy z přednášek jsou super věc. A blahořečen budíž ten kdo záznamy svých přednášek povolil, ale Přímou interakci nenahradí.
Pokud by ale byly záznamy povinné, jak tady někdo naznačil,  tak by se mohli zrušit přednášky, udělat z toho e-learning v kombinaci s cvikama, tím pádem by se "přednáška" přesunula do samostatné přípravy studenta a další průběh si každý může domalovat sám (nemyslím že lidem kteří se snaží "proflákat" školu by se důsledky zamlouvaly ;) ).

Ještě bych toho rád napsal více, aby byl můj pohled vydět více v celku, nejen tato jedna specifická část(třeba o připravenosti studenta na přednášku, o velkém počtu lidí na "běžných, nevýběrových" přednáškách, o přednáškách, které jsou jako čtení ze skript...), ale to už by byl moc dlouhý příspěvek.

PS: pokud někdy budeš mít předmět kde bude probírána technologie streamování videa tak možná zjistíš, že díky tomu jak je multicast navržen, není sledování počet sledujících triviální (nepočítám situaci, kdy přehráváš záznam... ale tam se počet sleduje).


vyvojar

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #46 kdy: 24. 10. 2012, 09:56:03 »
Jsem teď ve druháku. Prvák jsem v podstatě nic nedělal, akorát jsem se 1-2 dny učil před písemkama a dělal úkoly. Jako jestli jsi programoval v php, ale máš problém se naučit C, tak je to divný. Na C není nic těžkého, programovací jazyk je jenom další způsob vyjadřování nějakých myšlenek. Možná na to prostě nemáš hlavu, což se stát může, i když jinak můžeš být chytrý. Diskrétní matematika je celkem vopruz no, já jsem v podstatě celý semestr vůbec nevěděl, co se tam dějě, vždycky jenom nějak splácal úkoly, abych měl nějaké body no a pak jsem o vánočních prázdninách sedl se skriptama a jel jsem postupně všechny definice a naučil jsem se to. Na prvním termínu jsem potřeboval asi 30 bodů, což byl příklad za 14 a za 17 bodů. Za 17 bodů tam bylo řešení soustavy lineárních rovnic, což spadalo do algebry a je to povinnost, pokud chceš uspět a za 14 bodů byl nějaký relativně jednoduchý příklad, který jsem udělal podle definice, kterou jsem si opsal z papírku kámaráda, protože povolené jsou nějaké vlastní zápisky na A4ce a zrovna kapitolu s tím příkladem jsem přeskočil, že už nebyl čas. Tu diskrétní matiku udělají v podstatě skoro všichni, není to tak hrozné, jak to vypadá. Větší problém jsem měl paradoxně s normální matikou v druhým semestru, kterou jsem udělal až na 3. pokus, protože Fuchs docela strhává body za kravinky, vynecháš jednu závorku a hned máš místo 10 bodů 8 atd..
Škola je to podle mě ale super.

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #47 kdy: 24. 10. 2012, 11:15:26 »
To noef(#43 kdy: 23. 10. 2012, 16:24:08): alá "moje malé OT"
Problém nastává, když jako přednášející příjdeš do místnosti která je prázdná a máš si tam 3 hodiny povídat... chci vidět jak budete (vy kritici) chrlit vtipy během takové přednášky, jak vás by bavilo chodit týden co týden na přednášku kde nikdo není, protože si to lidi zkouknou v trenkách během ranní osobní hygieny.
IMHO navstevnost je primo umerna kvalite prednasejiciho.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #48 kdy: 24. 10. 2012, 12:15:52 »
protože si to lidi zkouknou v trenkách během ranní osobní hygieny.
Pravý geek žádnou osobní hygienu neprovádí. Takoví lidé beztak nemají na škole co dělat!

;)

ABC

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #49 kdy: 24. 10. 2012, 14:06:00 »
To noef(#43 kdy: 23. 10. 2012, 16:24:08): alá "moje malé OT"
Problém nastává, když jako přednášející příjdeš do místnosti která je prázdná a máš si tam 3 hodiny povídat... chci vidět jak budete (vy kritici) chrlit vtipy během takové přednášky, jak vás by bavilo chodit týden co týden na přednášku kde nikdo není, protože si to lidi zkouknou v trenkách během ranní osobní hygieny. Také jsem nějaké přednášky vedl, a bez publika to by byl fakt opruz (nevidíte jestli posluchači chápou, jestli můžete přitlačit více do detailu, protože odhadujete, že to zvládnou, jestli jsou unavení a potřebují vzpruhu, jak reagují na vtip apod, jestli chtějí slyšet nějaký "špek").
Alternativa je záznam přednášek ve studiu.


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #50 kdy: 24. 10. 2012, 18:04:28 »
...
Chat je imho nešťastný nápad - dost by to přednášejícího zdržovalo.
...
to bylo mysleno tak, ze vzdy v case pro dotazy se podiva, jestli se nepta nekdo z divaku streamu - tj. na konci prednasky (v prubehu stejnak maloktery prednasejici odpovida na dotazy, asi je to celkem rusive)

To noef(#43 kdy: 23. 10. 2012, 16:24:08): alá "moje malé OT"
Problém nastává, když jako přednášející příjdeš do místnosti která je prázdná a máš si tam 3 hodiny povídat... chci vidět jak budete (vy kritici) chrlit vtipy během takové přednášky, jak vás by bavilo chodit týden co týden na přednášku kde nikdo není, protože si to lidi zkouknou v trenkách během ranní osobní hygieny. Také jsem nějaké přednášky vedl, a bez publika to by byl fakt opruz (nevidíte jestli posluchači chápou, jestli můžete přitlačit více do detailu, protože odhadujete, že to zvládnou, jestli jsou unavení a potřebují vzpruhu, jak reagují na vtip apod, jestli chtějí slyšet nějaký "špek").
...
pokud je mala ucast, tak se prednasky presunout do mensich prostor. vtipy a dalsi bonusy, ktere se tykaji hlavne prednasky nazivo se proste vynechaji (realne si ale nemyslim, ze by nekde klesla ucast na 0). i tak si myslim, ze je lepsi mit 10 lidi, co o to maji zajem, premysli nad latkou a popr. se i ptaji, nez mit ucebnu s 200 "posluchaci", kdyz vetsina stejne neposloucha (v lepsi pripade, v horsim se bavi, ci jinak rusi). urcite bude neco na tom, ze cim lepsi prednasejici, tim vic studentu bude (pravidelne) chodit na jejich prednasky, ikdyz budou zaznamy.

osobne si radsi organizuji cas po svem - napr. vim, ze mit prednasku v 18-21h (navic treba po 6h jinych prednasek) je jak kdybych na ni nebyl. na FITu je moznost ovlivnit rozvrh hodne omezena - pokud nevyhrajete dobre terminy cviceni, tak je to pak za trest (napr. cvika matiky a fyziky na jine fakulte). vice terminu prednasek neni, nebo napr. moznost zapsat si predmety ze zimy na leto.

...
PS: pokud někdy budeš mít předmět kde bude probírána technologie streamování videa tak možná zjistíš, že díky tomu jak je multicast navržen, není sledování počet sledujících triviální (nepočítám situaci, kdy přehráváš záznam... ale tam se počet sleduje).
To, kolik lidí kouká na stream, myslím nijak nezjišťují - ono ostatně to asi není úplně lehké.
...
popravde jsem to moc nezkoumal, jak je to technologicky resene, protoze ze studentskeho fora jsem se docetl, ze namam sanci to zprovoznit z ne-koleji (tusim, ze to slo smelit, ale to zakazali v pravidlech). i tak se mi nechce zdat, ze by nemeli konektivitu na ne-multicastove reseni pro studenty z ne-koleji. (vzdyt ta vybava na streamovani musela stat balik.)

--
dalsi veci, ktera (si myslim ze) muze za vyssi obtiznost skoly, je prave nemoznost si (v bakalari) vybrat predmety podle sveho zamereni.

Necromancer

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #51 kdy: 02. 01. 2018, 19:30:29 »
volba na picu kamo, jedine CVUT FEI

Petr

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #52 kdy: 03. 01. 2018, 13:34:24 »
FIT VUT není lehká škola, prošel jsem ji před více než desti lety kdy byly staré osnovy = předměty o dost těžší než jsou teď, kromě matiky a IT předmětů jsme měli i fyziku včetně laboratoří, technické kreslení a elektro předměty (tranzistory, klopné obvody atd.). Navíc bez bakaláře takže když jsi vyletěl ve čtvrým ročníku neměl jsi nic. Dobré škole je potřeba prostě něco obětovat a překousnout i to co tě nebaví, nebo přejít na hnojárnu a tam to odflákat.

Jano7

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #53 kdy: 03. 01. 2018, 14:38:23 »
Úplná absurdita. Za mesiac nik céčko nedá. Dobrým v obore sa staneš za 3 až 5 rokov, expertom za desať. (Pravidelnou prácou.) Niektoré školy majú do desať náročných predmetov, s rozsiahlymi scriptami a študent to má stihnúť za semester... Rozumiem potrebe náročnejšieho štúdia, ale toto nie je škola, ale absurdistan. Vyhodiť niekoho zo školy, lebo mu chýba jeden kredit, desať predmetov za semester... Svojho času Einstein povedal, že mu škola zobrala chuť venovať sa predmetu na dlhú dobu. A nájdu sa jedinci, ktorí toto dokonca chvália.

Každý na to má aby sa venoval tomu, čo ho baví. Avšak každý máme rôzne tempo, inú náturu. Štúdium človeka napĺňa a posúva v živote. Netreba sa nechať znechutiť bláznami a zakomplexovanými "učiteľmi", hľadať alternatívy, nájsť si mentora a venovať sa celoživotnému samoštúdiu.

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #54 kdy: 03. 01. 2018, 15:16:13 »
Nevím, jestli je VŠB lehčí než VUT, ale assembler, C a diskrétní matematiku má také. A nejen diskrétní.

x

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #55 kdy: 03. 01. 2018, 15:31:38 »
Na VUT nejsou přijímačky, první ročník jsou v podstatě přijímačky. Naberou všechny zájemce a 50% procent jich v prvním ročníku vyhodí na matice nebo fyzice. Mě to taky stálo spoustu nervů ale prošel jsem to

Fatxa

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #56 kdy: 03. 01. 2018, 16:40:39 »
Hele, kluci, nejsem žádný grammar nazi a sorry za OT, ale tohle mi fakt trhá uši... Musíte vzdádat holD císaři, jinak holT přijdete o hlavu.

Jinak k tématu asi bylo řečeno podstatné, nic dodávat nebudu. Myslím, že výstižně to napsali to_je_jedno a Honza Ťulák.
Zrovna ty bys měl mlčet, tvůj písemný projev bývá dost podprůměrný.

pedestrian

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #57 kdy: 22. 01. 2019, 17:43:37 »
Ahoj,
neda mi to a musim to napsat i do starsiho fora. Mam par kamaradu z VUT FIT  a musim rici, ze je to skola pro strasne pitomce, co z nich udela akorat tak namyslene lidi a pripadaji si jak tomu rozumi. Naprosto absurdni je, ze nemaji zadne ustni zkousky a absolventi jsou nejen nepouzitelni v praxi, ale jeste se vubec neumi vyjadrovat.  Tadle skola je opravdu pro odpad, ktery uz nikde jinde nechteji a oni si preji delat "IT".

myname

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #58 kdy: 22. 01. 2019, 18:46:22 »
Vyserte sa na skolu a chodte makat. V skole vas aj tak nic nenaucia, vsetko sa ucite samostudiom. Ak nahodou potrebujete vedomosti z tej skoly, ucebnice a materialy sa daju najst dokonca aj v elektronickej forme a mozete studovat aj bez chodenia do skoly. Zaznamy prednasiek sa daju tiez zohnat.

DragonMaster

Re:FIT VUT - špatná volba?
« Odpověď #59 kdy: 22. 01. 2019, 19:51:23 »
Souhlasím s myname, jsem inženýr z ČVUT a škola mě nic extra nenaučila. Jediná výhoda byla jen ta, že jsem byl vnějšně motivován, takže bych bez školy měl dost problémů se k tomu dokopat. Na druhou stranu, i v práci bych byl motivován k tomu se učit a v práci se fakt naučíte víc než ve škole. Pokud budu mít v budoucnu děti, které budou chtít IT, hodně důrazně jim doporučím VŠ jedině dálkově, nebo s úvazkem fifty fifty.