Dá se tvorbou webových stránek vydělat?

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #30 kdy: 07. 10. 2014, 23:44:33 »

Mam stim celkem osobni zkusenosti v roli "neustale syckujicho ITka", protoze kdyz mi blbka z marketingu prijde, ze ji nekdo slibil eshop za 50k ... vcetne napojeni do ERP (ktery vzivote nevidel) ... tak rovnou rikam, at se de vys... protoze ten kdo aspon tusi, si o min nez 1/2M nerekne.

Tohle by chtelo vysvetlit tem co poptavaji custom eshop s importem atd za par tisic na webtrhu, idealne co nejlevneji  :o


Neprofesional

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #31 kdy: 08. 10. 2014, 00:20:03 »
Vyuziju zdejsi komunitu profesionalu a zeptam se:

Kolik mam nabizet za vytvoreni zakaznicke databaze pro internetovou sluzbu s platebni branou od Paypalu, GoPay, Bitcoinu + patricnou upravou webu (prihlasovani, registrace, stranka s prehledem operaci, nejakym zakladnim zadavanim udaju).

Pul mega mi prijde trochu moc, precejen profik jen zkopiruje ruzne pluginy do Joomly/Wordpressu, tech 10 tabulek v databazi ma za par minut (je to primitivni sluzba) a do tydne nema co delat, ne?

andy

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #32 kdy: 08. 10. 2014, 08:32:31 »
Zavisi od toho ci pre verejnu spravu, alebo privat :D. No ved si sam musis vediet odhadnut cas a vies kolko pytas na hodinu. Blbe otazky toto..

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #33 kdy: 08. 10. 2014, 10:07:01 »
Pokud jen tak vezme kus kódu Joomly nebo Wordpressu, tak si koleduje o bezpečností problémy.
Ať už co se záměrného přetížení týče, tak i průniku do systému.
Minimálně je třeba všechny části pečlivě revidovat, co se v tom děje.

Pokud to má mít nějakou úroveň, bude to prostě dražší...

Všechno lze udělat levně a rychle :) výsledek tomu ale odpovídá.

Vyuziju zdejsi komunitu profesionalu a zeptam se:

Kolik mam nabizet za vytvoreni zakaznicke databaze pro internetovou sluzbu s platebni branou od Paypalu, GoPay, Bitcoinu + patricnou upravou webu (prihlasovani, registrace, stranka s prehledem operaci, nejakym zakladnim zadavanim udaju).

Pul mega mi prijde trochu moc, precejen profik jen zkopiruje ruzne pluginy do Joomly/Wordpressu, tech 10 tabulek v databazi ma za par minut (je to primitivni sluzba) a do tydne nema co delat, ne?
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Neprofesional

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #34 kdy: 08. 10. 2014, 10:15:15 »
Jasne, muzu mit nejlepsi zabezpecovaci ficury atd ale to muze pockat 3 mesice, nez to nejake penize vydela. Za ty se to cele predela ale proste na spusteni primitivnosti je pul mega overkill.



j

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #35 kdy: 08. 10. 2014, 10:33:47 »
1/2M = 500 clovekohodin (pokud budes levnej) => cca rekneme 2 mesice prace JEDNOHO cloveka. Co udelas za dva mesice? Temer NIC. To je +- cena za napojeni hotovyho webu do systemu, kterej je na to pripravenej. Z toho budes mesic (minimalne) resit, co kde brat, co kam davat ... jak je co kde provazany a co si jak zakaznik predstavuje. Pak to rekneme za tyden udelas, a zbytek budes testovat a dohadovat se s zakaznikem, ze on to nemyslel tak jak to rek, ale vlastne uplne jinak.

HNUB

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #36 kdy: 08. 10. 2014, 11:20:49 »
Ano, za 2 mesice nelze nic....jak ja jsem jen mohl ten web splacat v generatoru za vikend. Vytvoreni databaze zakazniku, vcetne registrace a ukonceni registrace s prihlasovanim, odhlasovanim podle tutorialu na youtube 10-15 hodin.

Nelze? Mam pocit, ze se bojite o business, tak bulikujete hlavu nesmyslama, jak to nelze a jak je potreba milion chujovin nastavit. Nakonec si to clovek amater zbastli sam za tyden vcetne platebni brany a stihne obehat urady.........no a vy porad budete psat, jak neco nelze a ze pod pul mega nejdete.

tommm

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #37 kdy: 08. 10. 2014, 11:28:28 »
Ano, za 2 mesice nelze nic....jak ja jsem jen mohl ten web splacat v generatoru za vikend. Vytvoreni databaze zakazniku, vcetne registrace a ukonceni registrace s prihlasovanim, odhlasovanim podle tutorialu na youtube 10-15 hodin.

Nelze? Mam pocit, ze se bojite o business, tak bulikujete hlavu nesmyslama, jak to nelze a jak je potreba milion chujovin nastavit. Nakonec si to clovek amater zbastli sam za tyden vcetne platebni brany a stihne obehat urady.........no a vy porad budete psat, jak neco nelze a ze pod pul mega nejdete.

Kdyz tyhle tlachani prirovnam k jinemu oboru tak mi to zni jako povidacky kdejakeho "garazmistra", kterej jede jenom schadewerke (alfa se sere, fiat je italskej srac) a kdyz k nemu tedy date auto, protoze on to prece da za pulku penez, tak zjistite, ze vam vymenil turbo, ono to turbem nebylo, tak zkousel dal a rozesere vam pulku auta. Jasne, pepikovi, kterej na tu ochcávku šetří 10 let a nemuze ani na dovolenou to staci, protoze setri kde se da. Ale cloveku co potrebuje, aby to proste slapalo a byla naka zaruka a takove veci, tak si priplati za kvalitnejsiho cloveka a muzeme to bejt klidne ten garazista, ale nedela za nejlevnejc a opravi vetsinu aut, protoze autum jako takovejm rozumi.

Pochopil? Timhle stylem si muzes placat nejakej pritroublej eshop nebo webovou prezentaci instalatera. Ale ne slozite veci a nikdo, kdo ma jen trochu rozumu a rozumi obchodu si nepusti k vytvoreni IT systemu nejakeho patlala, kterej to da podle videa.

K vytvoreni slozitejsich veci patri samozrejme vsechny projektove faze, at uz technicke, tak ty netechnicke.

Jenze nekomu, kdo jen patla se to tezko vysvetluje.  :o

HNUB

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #38 kdy: 08. 10. 2014, 11:33:17 »
Tomu potencionalnimu zajemci neserte hlavu, to jsou proste premrstene blbiny:

Pul mega je prace 1 cloveka na 2 mesice?

To je plat 250 000 mesicne a to ma mozna reditel Redhatu v Brne, ne webkoder, kterejch je plnejch 5 zadeki.

HNUB

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #39 kdy: 08. 10. 2014, 11:41:46 »
Za 300 hodinu, 12 hodin denne, 1 mesic je 240 clovekohodin a 72 000,-

Nejakej umsrkanej webkoder si o tom muze nechat zdat, tohle maji pokrocili programatori, nikoliv koderi a aranzeri co napojuji pluginy, doporucil bych to zadat jako projekt na nastence na FIT VUT/FI MUNI magistrum za 300 / hod nebo hledat dal, dneska to dela kazdej.


jenda

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #40 kdy: 08. 10. 2014, 11:48:38 »
HNUB mozna zapomnel na dane a soc a zdrav "pojisteni", tommm se na to diva optikou velke firmy a projektu pro vice lidi.
Vsechno ma svoje, ale ja jsem teda zastancem zkusit rychle a levne reseni, ktere v zakladu pujde, a zbytek ladit za pochodu.
Ne kazdej ma dnes na vyhazovani, a ne kazdej hned na zacatku presne vi, co chce ...

HNUB

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #41 kdy: 08. 10. 2014, 11:56:13 »
http://www.lukasvik.cz/tvorba-webovych-stranek
Tenhle ti to udela za 45 000,-

Do zacatku potrebujes jen to nejzakladnejsi, aby se ukazalo, jestli ma smysl do toho nalejt vic, jak bude narustat zajem. Pise tam, ze je to prace pro vicero lidi, no i tak se drzi nohama na zemi, si ho dam do zalozek.

NooN

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #42 kdy: 08. 10. 2014, 12:44:57 »
http://www.lukasvik.cz/tvorba-webovych-stranek
Tenhle ti to udela za od 45 000,-

Do zacatku potrebujes jen to nejzakladnejsi, aby se ukazalo, jestli ma smysl do toho nalejt vic, jak bude narustat zajem. Pise tam, ze je to prace pro vicero lidi, no i tak se drzi nohama na zemi, si ho dam do zalozek.
Slovicko OD je carovne, pretoze to je to co sa ti tu ostatny snazia povedat. Ked chces eshop nacustomizuju ti tej jeho. Ak chces prepojenie na svoje interne systemy , tak rataj s podstatne vyssou sumou.

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #43 kdy: 08. 10. 2014, 15:33:45 »
http://www.lukasvik.cz/tvorba-webovych-stranek
Tenhle ti to udela za 45 000,-

Do zacatku potrebujes jen to nejzakladnejsi, aby se ukazalo, jestli ma smysl do toho nalejt vic, jak bude narustat zajem. Pise tam, ze je to prace pro vicero lidi, no i tak se drzi nohama na zemi, si ho dam do zalozek.

Prosil bych tedy od HNUB:
vytvořit jeden web... nemám moc velké nároky, jen datábáze, redakční systém, nějaký ten e-shop to bude, napojení na SAP, včetně generátoru sestav, platební brány, HD kvalita, platím dobře 100.-Kč/hod,
v pátek odpoledne bych poslal zadání, v pondělí to prosím na webhostingu, plně funkční....

Děkuji....

Přeci generátor to dá... a není potřeba moc peněz. Tak věřím, že mi to za mnou očekávaných 2-3tisíce udělá, a jo, bude to bez papírů....


A teď vážně.
Můžeš být HNUBe tak hodný, a ukázat nám ten tvůj web ? Abychom se mohli okouzlit jeho kvalitou, a mohli padnout na zadek ?

Děkuji....

--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

tommm

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #44 kdy: 08. 10. 2014, 16:50:24 »
http://www.lukasvik.cz/tvorba-webovych-stranek
Tenhle ti to udela za 45 000,-

Do zacatku potrebujes jen to nejzakladnejsi, aby se ukazalo, jestli ma smysl do toho nalejt vic, jak bude narustat zajem. Pise tam, ze je to prace pro vicero lidi, no i tak se drzi nohama na zemi, si ho dam do zalozek.

Prosil bych tedy od HNUB:
vytvořit jeden web... nemám moc velké nároky, jen datábáze, redakční systém, nějaký ten e-shop to bude, napojení na SAP, včetně generátoru sestav, platební brány, HD kvalita, platím dobře 100.-Kč/hod,
v pátek odpoledne bych poslal zadání, v pondělí to prosím na webhostingu, plně funkční....

Děkuji....

Přeci generátor to dá... a není potřeba moc peněz. Tak věřím, že mi to za mnou očekávaných 2-3tisíce udělá, a jo, bude to bez papírů....


A teď vážně.
Můžeš být HNUBe tak hodný, a ukázat nám ten tvůj web ? Abychom se mohli okouzlit jeho kvalitou, a mohli padnout na zadek ?

Děkuji....

Kdyby tohle nekdo zvladl od kickoffu do konce pilotu i dejme tomu za mesic tak mu lidi utrhnout ruce :D :D