Dá se tvorbou webových stránek vydělat?

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #75 kdy: 09. 10. 2014, 18:24:04 »
Ve výsledku moc nikoho, když řekneš cenu za web celkovou, už pak nezajímá jestli jsi to dělal 2 hodiny (někde si to stáhnul) a nebo 300 hodin.
Ve vysledku predevsim nikoho nezajima, na jaky obtize narazis. A s tim musis pocitat predem. Protoze realita je takova, ze ty si myslis, na zaklade zadani, ze to vyjde na 2-3 hodky, tak si po sichr reknes 10, ale klidne to muze byt 30. Duvody? Milion a jeden, ..........zkráceno..........o tom neni ani slovo v changelogu.
Já jen tiše doufám, že původní tazatel čte tyto naše "hádky o slovíčka" a vzájemné vysvětlování. Neboť v podstatě každý jak Prýmek, ty a i já, píšeme vlastně to samé, jen z jiného pohledu a jinými slovy.

Mohu jen souhlasit s tím co jsi napsal.


Takze tvrzeni, ze nikoho nezajima jak dlouho si neco delal neni pravdive.
Plati v 90% pripadu. Vetsina zadavatelu si velmi dobre uvedomuje, ze platba od hodiny se jim muze poradne prodrazit, a navic pokud si neco objednavaji od externiho dodavatele, tak prevazne proto, ze tomu nikdo interne nerozumi => nemaji sanci mit nad tim jakoukoli kontrolu. Proto chteji vedet za jak dlouho (=termin do kdy) a za kolik penez (=maximalne). Pokud dodavatel nestihne termin kterej si sam urcil, tak se mu naprosto vklidu (a opravnene) muze stat, ze nedostane ani korunu.
No jo, tak to je. Horší je, ale když zapomene ve smlouvě mít klauzuli o nepředvídatelných okolnostech, zásahu vyšší moci a pod.
Bohuže jsem v 97 zažil (naštěstí jsem to nebyl já kdo byl škodný) freelancera co včas nedodal, protože jeho barák nějaký ten den stál uprostřed velké louže (no koukala mu jen střecha) a až se dostal ke svému desktopu, tak dostat z té hroudy bláta data trvalo nějaký ten den. Navíc na to moc ani neměl myšlenky.
Prošvihl termín o 3 týdny. Dílo dodal, dílo bylo předáno, dílo bylo nezaplaceno z důvodu pozdní dodávky. Resp. sankce za zpoždění dodávky za ty 3 týdny udělaly 80% ceny díla. 20% dostal předem zálohově, zbytek propadl... hodl smůla.

...a samozřejmě v dnešní době megakorporací musíme do marketingu počítat i znalost toho, jakýmu bigbossovi je potřeba se jakým způsobem vnořit do zadní části těla.
Naprostej souhlas. Ovsem nic nepotesi vic, nez moznost tomu bigbosovi vnorit do zadni casti tela alespon spicku stojaci casti tela. A poteseni sekundarni prijde v okamziku, kdy se clovek dozvi, ze bigbosem "vybrany" realizator cely projekt totalne zmrvil. Tercialne se pak dokonce muze stat, ze bingbosovo nastupce prijde s zadosti o reimplementaci.
Jo to je opravdu dobrý pocit pak. Výhoda freelancera ... může si dovolit tam tu špičku stojny nacpat, a ještě k tomu dodat fonický projev.
Zaměstnanec si tohle dovolit nemůže, tedy může .... ony i jedovaté houby jsou jednou jedlé....  ::) ::) ::) ::) ::)
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #76 kdy: 09. 10. 2014, 19:24:57 »
smutná a pravdivá realita .... něco co bytostně nesnáším a nedělám.
Ale taky nejezdím v posledním modelu mercedesu. Njn daň za nelezení....
Mám to uplně stejně :) Tak ono je koneckonců všechno otázka životních priorit žejo ;)

Tím se nechci chlubit, pouze podotýkám, že cesta k jakési stabilitě freelancera je běh na léta i desetiletí.
100%ní souhlas. Já jsem si jako motto zvolil "pojďme vymyslet takový způsob spolupráce a podmínky, aby to bylo oboustranně přínosné na dlouhou dobu". Když nic, tak aspoň člověk nemusí tak často řešit nezaplacený faktury... Ale v mým oboru (správa sítí a serverů) je to o dost snazžší než ve webařině, tak se mi to lehce mluví ;)

Re:Dá se tvorbou webových stránek vydělat?
« Odpověď #77 kdy: 09. 10. 2014, 21:26:12 »
..........zkráceno........... Když nic, tak aspoň člověk nemusí tak často řešit nezaplacený faktury... Ale v mým oboru (správa sítí a serverů) je to o dost snazžší než ve webařině, tak se mi to lehce mluví ;)
No sice až tak s tou platební morálkou nesouhlasím bez výhrad, ale je fakt, že nedobytných mám i já málo. Spíše se setkávám s zapomnětlivostí a nebo spíše s "já už jsem to platil, tedy včera, víte no není to zase tolik"....

Ale je fakt, že to co děláme my, je finančně daleko jednodušší než webařina.

Přeci jen, nefunkční stroj = málo kdo se chce hádat o penězích, každý potřebuje DATA a funkcionalitu.
Mým oborem je servis, prevence, záchrana dat, a spousty dalších k tomu potřebných elementů.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---