Práce pro české společnosti

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #240 kdy: 05. 08. 2021, 20:21:15 »
je na case si najit jiny forum, kde si budu moc stezovat ale soucasne si nebudu pripadat jako chudej pribuznej.


jsem sel na sreality, dum 4+ pokoju, velmi dobry stav, moje P5+10 km okoli.
Pokud ignoruju ten nejlevnejsi divny inzerat, tak dno nabidky (137 nalezenych) je 9.85

se za posledni mesice ve skutecnosti dost zlepsila situace.

10 mega je pohoda, to mas pri rocnom vytlaku 2 mega peknu patrocnicu.


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #241 kdy: 05. 08. 2021, 21:37:50 »
jsem sel na sreality, dum 4+ pokoju, velmi dobry stav, moje P5+10 km okoli.
Pokud ignoruju ten nejlevnejsi divny inzerat, tak dno nabidky (137 nalezenych) je 9.85

se za posledni mesice ve skutecnosti dost zlepsila situace.

No, já koukal na P5 a nejlevnější použitelný byl asi 15.5 mio. Samozřejmě tam visí inzeráty jako družstevní baráky, případně baráky s ještě další investicí.

200 na HPP je 145 cistyho. 4 clenna rodina v Praze tech 45 asi spotrebuje (mozna min, pokud si ochoten deti posilat do skoly mezi prosty lid a na kakao jim nebudes sypat zlaty prach), takze zustane 100

na 15 budes potrebovat 12.5 let

dost drsna cisla

No tak ono hlavně nechceš žít ze 100% výplaty, ale utratit třeba 80% a 20% mít rezervu + auta atd. Ok, tak 55.000 Kč hypo na 30 let + nějaké spotřebáky, což je u 200k hrubého poměrně na krev.

+ barák, i blbá řadovka, údržba a renovace tak 10k měsíčně když se to vezme průměrem. + Třeba 5k poplatky, takže celkem 70k náklady na bydlení. + jak někdo psal 45k na provoz rodiny, což bude skromný provoz, protože 2 auta => 20.000 Kč měsíčně nebo ojetiny, ale to furt servisovat, pak třeba 10k.

Prostě myslím, že člověk i s 200k hrubého měsíčně pojede aktuálně pokud bude chtít žít v Praze s 4 členou rodinou tak tak. Dovolená pak tak do Chorvatska  ;D

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #242 kdy: 05. 08. 2021, 21:46:59 »
200k? Hrubeho? To ako fakt? Alebo za cenu toho, ze od 15 rokov ste nevstali od pocitaca a sedite za nim 16 hodin denne, nemate rodinu, kamaratov, zenu, deti, ine konicky. Skutocne by ma zaujimalo ako sa da 200k zarobit v CR ako obycajny koder. To uz je nerealne cislo IMO. Mozno nejaky sef pobocky to ma, ale nie lopata.

Moja otazka je, kto do certa kupuje tie radovky za 15 mega? Kto ma take prachy? Tych domov a bytov je celkom dost, to tu mame tolko bohatych podnikatelov, manazerov, riaditelov, politikov atd.? Alebo kto sakra. Lebo niekto to kupovat musi, ale ja to nie som, v zivote na to prachy mat nebudem, uz som zmiereny na dozivotny zivot v najme, pretoze na realne byvanie proste nemam, nemam ani sancu nasporit zaklad, je to nemozne pri tych cenach.
« Poslední změna: 05. 08. 2021, 21:50:21 od nehalem »

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #243 kdy: 05. 08. 2021, 21:50:19 »
Dovolena?
Jaka dovolena?

jsem sel na sreality, dum 4+ pokoju, velmi dobry stav, moje P5+10 km okoli.
Pokud ignoruju ten nejlevnejsi divny inzerat, tak dno nabidky (137 nalezenych) je 9.85

se za posledni mesice ve skutecnosti dost zlepsila situace.

No, já koukal na P5 a nejlevnější použitelný byl asi 15.5 mio. Samozřejmě tam visí inzeráty jako družstevní baráky, případně baráky s ještě další investicí.

200 na HPP je 145 cistyho. 4 clenna rodina v Praze tech 45 asi spotrebuje (mozna min, pokud si ochoten deti posilat do skoly mezi prosty lid a na kakao jim nebudes sypat zlaty prach), takze zustane 100

na 15 budes potrebovat 12.5 let

dost drsna cisla

No tak ono hlavně nechceš žít ze 100% výplaty, ale utratit třeba 80% a 20% mít rezervu + auta atd. Ok, tak 55.000 Kč hypo na 30 let + nějaké spotřebáky, což je u 200k hrubého poměrně na krev.

+ barák, i blbá řadovka, údržba a renovace tak 10k měsíčně když se to vezme průměrem. + Třeba 5k poplatky, takže celkem 70k náklady na bydlení. + jak někdo psal 45k na provoz rodiny, což bude skromný provoz, protože 2 auta => 20.000 Kč měsíčně nebo ojetiny, ale to furt servisovat, pak třeba 10k.

Prostě myslím, že člověk i s 200k hrubého měsíčně pojede aktuálně pokud bude chtít žít v Praze s 4 členou rodinou tak tak. Dovolená pak tak do Chorvatska  ;D

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #244 kdy: 05. 08. 2021, 21:54:27 »
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/praha-letnany-pavla-benese/211057244#img=1&fullscreen=false

Pozrite na toto, absolutne nicim vynimocna radovka, 14,6 mega, to kto sakra na to ma? Keby som bol ozaj bohaty, tak si to nekupim, lebo je to smradlava radovka a ako obycajny clovek sa pri tej cene iba zasmejem a zatvorim tab. Tu nieco strasne smrdi uz v tejto ekonomike a som zvedavy, ci to fakt uz takto zostane navzdy alebo dojde k nejakemu kolapsu.


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #245 kdy: 05. 08. 2021, 22:01:17 »
200k? Hrubeho? To ako fakt? Alebo za cenu toho, ze od 15 rokov ste nevstali od pocitaca a sedite za nim 16 hodin denne, nemate rodinu, kamaratov, zenu, deti, ine konicky. Skutocne by ma zaujimalo ako sa da 200k zarobit v CR ako obycajny koder. To uz je nerealne cislo IMO. Mozno nejaky sef pobocky to ma, ale nie lopata.

Moja otazka je, kto do certa kupuje tie radovky za 15 mega? Kto ma take prachy? Tych domov a bytov je celkom dost, to tu mame tolko bohatych podnikatelov, manazerov, riaditelov, politikov atd.? Alebo kto sakra. Lebo niekto to kupovat musi, ale ja to nie som, v zivote na to prachy mat nebudem, uz som zmiereny na dozivotny zivot v najme, pretoze na realne byvanie proste nemam, nemam ani sancu nasporit zaklad, je to nemozne pri tych cenach.

No tak každý to asi nemá, že jo, podívej se, kolik těch řadovek a baráků na Praze 5 je vůči panelákům a bytovkám, ten poměr je tak 100:1.

Ale já mám nabídky třeba na 500 euro na den, tj. 240k na IČO. Navíc třeba pokud budeš starší, tak spousta lidí zdědí nějaký být, třeba 3+kk v Praze za 7 mio, pak už na tu řadovku potřebují už jen 8 mio, a to jde.

Dotaz, kolik ti je? Já když mi bylo kolem 20ti jsem spoustu věcí nechápal, a jak stárnu a přibývají životní zkušenosti, tak vidím, že všechno je jen otázka času, i příjmy.

Na dlouhém horizontu se dá dosáhnout strašně moc! Většina lidí není schopná na věcech pracovat několik let, ale jakmile si naučíš dávat několikaleté cíle, tak zjistíš, že zisky jsou obrovské a konkurence mizivá.

Hlavní rozdíl mezi chudými a bohatými je v dlouhodobém myšlení!

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #246 kdy: 05. 08. 2021, 22:05:54 »
jojo

Posledni tri dny jsem, zacinal v 7-8:00 a koncil v okolo 23.
Je to jen docasny, tak se jeste par dnu nezhroutim.

za cenu toho, ze od 15 rokov ste nevstali od pocitaca a sedite za nim 16 hodin denne, nemate rodinu, kamaratov, zenu, deti, ine konicky.

Tak to ja nevim, kdo ...
Hodnota me zriceny narostla tak, ze ji muzu za tohle vymenit.
Kdyby to mel koupit aniz uz bych mel protihodnotu, tak si na to v zadnym pripade netroufnu.


Moja otazka je, kto do certa kupuje tie radovky za 15 mega? Kto ma take prachy? Tych domov a bytov je celkom dost, to tu mame tolko bohatych podnikatelov, manazerov, riaditelov, politikov atd.? Alebo kto sakra. Lebo niekto to kupovat musi, ale ja to nie som, v zivote na to prachy mat nebudem, uz som zmiereny na dozivotny zivot v najme, pretoze na realne byvanie proste nemam, nemam ani sancu nasporit zaklad, je to nemozne pri tych cenach.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #247 kdy: 05. 08. 2021, 22:06:12 »
...

No tak každý to asi nemá, že jo, podívej se, kolik těch řadovek a baráků na Praze 5 je vůči panelákům a bytovkám, ten poměr je tak 100:1.

Ale já mám nabídky třeba na 500 euro na den, tj. 240k na IČO. Navíc třeba pokud budeš starší, tak spousta lidí zdědí nějaký být, třeba 3+kk v Praze za 7 mio, pak už na tu řadovku potřebují už jen 8 mio, a to jde.

Dotaz, kolik ti je? Já když mi bylo kolem 20ti jsem spoustu věcí nechápal, a jak stárnu a přibývají životní zkušenosti, tak vidím, že všechno je jen otázka času, i příjmy.

Na dlouhém horizontu se dá dosáhnout strašně moc! Většina lidí není schopná na věcech pracovat několik let, ale jakmile si naučíš dávat několikaleté cíle, tak zjistíš, že zisky jsou obrovské a konkurence mizivá.

Hlavní rozdíl mezi chudými a bohatými je v dlouhodobém myšlení!
Mam 31, rodina, 1 dieta. Ako ja viem, ze nemam na to zarabat take prachy, nemam ani na to mat ponuky za 500e pretoze som dost slaby programator (nema zmysel si klamat), skolu som nedokoncil, takze som ucebnicova lopata. Skor ide o to, ze celkovo sa tie noznice medzi bohatymi a chudobnymi otvaraju coraz viac. Spusta ludi je chudobnejsich ako ja a to si neviem ani predstavit ako mozu takto zit, ja mam cca 60 cisteho a ziadna slava to teda nie je so zenou na rodicovskej a malym dietatom, dochadzam, takze to tiez ide do penazi, benzin zdrazil strasne zas, udrzba auta su tiez psycho prachy, najom mam celkom fajn, ale je to najom, nikdy to nebude moje a usetrim v podstate hovno, sotva 10 klackov  v priemere.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #248 kdy: 05. 08. 2021, 22:08:23 »
jojo

Posledni tri dny jsem, zacinal v 7-8:00 a koncil v okolo 23.
Je to jen docasny, tak se jeste par dnu nezhroutim.

za cenu toho, ze od 15 rokov ste nevstali od pocitaca a sedite za nim 16 hodin denne, nemate rodinu, kamaratov, zenu, deti, ine konicky.

Tak to ja nevim, kdo ...
Hodnota me zriceny narostla tak, ze ji muzu za tohle vymenit.
Kdyby to mel koupit aniz uz bych mel protihodnotu, tak si na to v zadnym pripade netroufnu.


Moja otazka je, kto do certa kupuje tie radovky za 15 mega? Kto ma take prachy? Tych domov a bytov je celkom dost, to tu mame tolko bohatych podnikatelov, manazerov, riaditelov, politikov atd.? Alebo kto sakra. Lebo niekto to kupovat musi, ale ja to nie som, v zivote na to prachy mat nebudem, uz som zmiereny na dozivotny zivot v najme, pretoze na realne byvanie proste nemam, nemam ani sancu nasporit zaklad, je to nemozne pri tych cenach.
To je vlastne moj problem, ze ja nedokazem takto pracovat, nevydrzim to, nechapem ako to vobec niekto dokaze, je to pre mna ako sci-fi. No a k tej druhej casti, ak od rodicov nedostanem nic, tak vlastne ani nema zmysel sa snazit, lebo ja som v zadeki uz od narodenia, kedze som sa narodil do chudoby, tak v chudobe aj zomriem. Socialna mobilita je len rozpravka aby ludia nespravili revoluciu, ale v skutocnosti je to dane uz od narodenia kto kde skonci, uz len tym, ze ked sa narodi rodicom ktori nemaju vzdelanie, tak je mala pravdepodobnost, ze dieta bude dobry, cielavedomy student a skonci VS atd.

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #249 kdy: 05. 08. 2021, 22:17:25 »
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/praha-letnany-pavla-benese/211057244#img=1&fullscreen=false

Pozrite na toto, absolutne nicim vynimocna radovka, 14,6 mega, to kto sakra na to ma? Keby som bol ozaj bohaty, tak si to nekupim, lebo je to smradlava radovka a ako obycajny clovek sa pri tej cene iba zasmejem a zatvorim tab. Tu nieco strasne smrdi uz v tejto ekonomike a som zvedavy, ci to fakt uz takto zostane navzdy alebo dojde k nejakemu kolapsu.

to kupuju zahranicni, napr. Rusi, ti Ti daju na stol kes za polovicu ulice. Niekde to preprat musia ...
« Poslední změna: 05. 08. 2021, 22:19:58 od tralala5 »

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #250 kdy: 05. 08. 2021, 22:19:30 »
Spusta ludi je chudobnejsich ako ja a to si neviem ani predstavit ako mozu takto zit

ziju z ruky do ust a z vyplaty do vyplaty, doslova.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #251 kdy: 05. 08. 2021, 22:22:22 »
Precti si obchodnici s venusi nebo podobnou ucebnici ekonomie.



...

No tak každý to asi nemá, že jo, podívej se, kolik těch řadovek a baráků na Praze 5 je vůči panelákům a bytovkám, ten poměr je tak 100:1.

Ale já mám nabídky třeba na 500 euro na den, tj. 240k na IČO. Navíc třeba pokud budeš starší, tak spousta lidí zdědí nějaký být, třeba 3+kk v Praze za 7 mio, pak už na tu řadovku potřebují už jen 8 mio, a to jde.

Dotaz, kolik ti je? Já když mi bylo kolem 20ti jsem spoustu věcí nechápal, a jak stárnu a přibývají životní zkušenosti, tak vidím, že všechno je jen otázka času, i příjmy.

Na dlouhém horizontu se dá dosáhnout strašně moc! Většina lidí není schopná na věcech pracovat několik let, ale jakmile si naučíš dávat několikaleté cíle, tak zjistíš, že zisky jsou obrovské a konkurence mizivá.

Hlavní rozdíl mezi chudými a bohatými je v dlouhodobém myšlení!
Mam 31, rodina, 1 dieta. Ako ja viem, ze nemam na to zarabat take prachy, nemam ani na to mat ponuky za 500e pretoze som dost slaby programator (nema zmysel si klamat), skolu som nedokoncil, takze som ucebnicova lopata. Skor ide o to, ze celkovo sa tie noznice medzi bohatymi a chudobnymi otvaraju coraz viac. Spusta ludi je chudobnejsich ako ja a to si neviem ani predstavit ako mozu takto zit, ja mam cca 60 cisteho a ziadna slava to teda nie je so zenou na rodicovskej a malym dietatom, dochadzam, takze to tiez ide do penazi, benzin zdrazil strasne zas, udrzba auta su tiez psycho prachy, najom mam celkom fajn, ale je to najom, nikdy to nebude moje a usetrim v podstate hovno, sotva 10 klackov  v priemere.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #252 kdy: 05. 08. 2021, 22:25:10 »
jo,vlastne to neni dynamicka rovnovaha, ty kupujici sem tecou odjinud. kdyz jsem shanel barak, taky se mi dvakrat !! stalo ze "sorry, dohoda uz neplati, rus tenhle tyden prinese kufr s hotovosti,

Co jsem slysel o stredu Prahy, tak to po 'revoluci" byli hodne Holandani.

Smutny, ja si treba v Indii nebo Thajsku levnej barak jako cizinec koupit nesmim.

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/praha-letnany-pavla-benese/211057244#img=1&fullscreen=false

Pozrite na toto, absolutne nicim vynimocna radovka, 14,6 mega, to kto sakra na to ma? Keby som bol ozaj bohaty, tak si to nekupim, lebo je to smradlava radovka a ako obycajny clovek sa pri tej cene iba zasmejem a zatvorim tab. Tu nieco strasne smrdi uz v tejto ekonomike a som zvedavy, ci to fakt uz takto zostane navzdy alebo dojde k nejakemu kolapsu.

to kupuju zahranicni, napr. Rusi, ti Ti daju na stol kes za polovicu ulice. Niekde to preprat musia ...

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #253 kdy: 05. 08. 2021, 22:26:33 »
Socialna mobilita je len rozpravka aby ludia nespravili revoluciu, ale v skutocnosti je to dane uz od narodenia kto kde skonci, uz len tym, ze ked sa narodi rodicom ktori nemaju vzdelanie, tak je mala pravdepodobnost, ze dieta bude dobry, cielavedomy student a skonci VS atd.

to je pravda len do istej miery, netreba sa zasa lutovat ... moja mama robila v nemocnici uctovnicku 35 rokov a ma dochodok 350 euro mesacne, moj otec je elektrikar a robil takeho ... povedzme "kvalifikovaneho udrzbara", tiez cely zivot. A to mal este ked som mal asi 10 rokov mozgovu porazku. To si "dovol". Na dovolenky do zahranicia sme nechodili vobec. Obaja mali strednu skolu. Az ja som mal spravenu vysku.

A vidis, vychovali syna co pocestoval svet a teraz berie 12k euro na kontrakt :D Sa tomu uz doma smejeme, ze ja zarabam za den to co mama dostane od statu za mesiac a pol ... to je sila co.

Mas to vsetko vo svojich rukach, jasne ze treba aj nejake to "stasticko" ale ja to uz po X-te opakujem ze to ci zarabas 150k je len o tebe, o nikom inom, s tym nema to ako a kde si vyrastal nic ked si programator.
« Poslední změna: 05. 08. 2021, 22:29:41 od tralala5 »

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #254 kdy: 05. 08. 2021, 22:35:10 »
ono to neni uplne na krev, ale vpostate nezavislou budoucnost nemaji.
nic nenasetri, takze cokoliv pokazenyho je stress a na stari budou opravdu na krev zit z minimalniho duchodu. Predpokladam, ze ty, co nejakou nemovitost maji, tak budou mit reverzni hypoteku, ci jak se to rika.

Takz se banky napakujou podruhe, to je celkem realisticka predpoved si myslim.

problem je, ze to prenasi i na sledujici generaci, protoze uz neplati, ze cesky skolstvi je dostatecny.
Jejich deti maji mensi sanci se z tohohle dostat.
Stipendia a "podpora talentu" jim v Cechach moc nepomuzou.

Na druhou stranu, kdyz jsem mel vic casu nez penez, tak jsem radu veci delal sam a taky jsem mel casu na originalni reseni nebo na shaneni extra slev.
Ted mam vic penez, ale cokoliv  v baraku mne prijde minimalne na 30% vic.

To uz musi byt o rad vetsi finance, aby se to preklopilo (jako kdyz se provalilo, ze majiteli Facebook banka plati za to, ze u nich ma hypoteku).

Spusta ludi je chudobnejsich ako ja a to si neviem ani predstavit ako mozu takto zit

ziju z ruky do ust a z vyplaty do vyplaty, doslova.