Plat 40k pro "úplného juniora"

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #45 kdy: 11. 08. 2021, 12:29:39 »
Si sundejte cerveny hadr z oci. @hahel16625 proste popsal situaci tak jak je.


Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #46 kdy: 11. 08. 2021, 15:20:57 »
No nevím. Nemá cenu si nic namlouvat - prodáváme svůj čas za peníze. Takže není nic špatného chovat se tak, aby člověk maximalizoval zisk.

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #47 kdy: 11. 08. 2021, 15:40:12 »
No nevím. Nemá cenu si nic namlouvat - prodáváme svůj čas za peníze. Takže není nic špatného chovat se tak, aby člověk maximalizoval zisk.

To je nepochybně pravda. Dokonce triviální pravda. Proč to sem ale píšeš? On tady někdo psal nebo naznačoval, že je něco špatného na tom, snažit se nastoupit za co nejvyšší plat?

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #48 kdy: 11. 08. 2021, 16:08:04 »
No nevím. Nemá cenu si nic namlouvat - prodáváme svůj čas za peníze. Takže není nic špatného chovat se tak, aby člověk maximalizoval zisk.

To je nepochybně pravda. Dokonce triviální pravda. Proč to sem ale píšeš? On tady někdo psal nebo naznačoval, že je něco špatného na tom, snažit se nastoupit za co nejvyšší plat?
Jen tak, aby řeč nestála, jsem si dovolil plknout do vašeho vlákna.
Mimochodem, původní otázka byla ohledně velice konkrétní částky (40K), ne o tom, kdo se kdy jak rychle zapracuje. Takže záhadou je spíš proč se píšete vy.

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #49 kdy: 11. 08. 2021, 16:08:41 »
Pokud jsou náklady na juniora vyšší, než jeho přínos, tak záleží na firmě, zda je riziko investice do daného juniora přijatelné. A vývoj přínosu v čase bude silně individuální.


Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #50 kdy: 11. 08. 2021, 16:19:35 »
No jistě, to je další triviální pravda. A do třetice všech pravd: za jakoukoliv částku X seženu víc prodavaček než juniorních programátorů. Takže možná to srovnání s platem prodavačky nebylo tak od věci :)

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #51 kdy: 11. 08. 2021, 16:38:14 »
Jen tak, aby řeč nestála, jsem si dovolil plknout do vašeho vlákna.
Mimochodem, původní otázka byla ohledně velice konkrétní částky (40K), ne o tom, kdo se kdy jak rychle zapracuje. Takže záhadou je spíš proč se píšete vy.

To je záhada pouze pro někoho, kdo si nepročetl vlákno. Vypíchnul jsem konkrétní příspěvky, které byly natolik špatně, že mi to stálo za napsání referátku.

Maximálně je záhada, proč se vlákno odchýlilo od původního tématu. Ale tato záhada se tu projevuje asi tak v každém druhém vlákně.

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #52 kdy: 11. 08. 2021, 18:21:09 »
za jakoukoliv částku X seženu víc prodavaček než juniorních programátorů. Takže možná to srovnání s platem prodavačky nebylo tak od věci :)

Prosil bych tu souvislost podrobněji, můj logický obvod na tom vyhořel.

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #53 kdy: 11. 08. 2021, 21:29:28 »
Dejme tomu, že čerstvý absolvent některé fakulty informatiky v Čechách (např FIT VUT, tedy titul Ing.) hledá svou první fulltime práci v oblasti vývoje.

Absolvent samozřejmě umí daný prog. Jazyk (např. Java) na úrovni diplomové práce, vyvíjí v Linuxu, umí psát dokumentaci, má povědomí o testování a umí používat Git. Může poskytnout ukázky kódu.

Myslíte, že je s takovými znalostmi reálné říct si o nástupní plat 40 tisíc?

Bavíme se o normálním pracovním poměru (ne živ. List), v Brně nebo v Praze.

Pro rýpavé: Ano, není nic jednoduššího, než se podívat na inzeráty a tam svou odpověď vidím. Zajímaly by mě názory zdejších diskutujících.

V Praze mi to přijde jako minimum co si říkat pokud máš vystudovanou informatiku. Znám případy, že rovnou z FITu šel na 65k na ičo, ale uměl. Nebo člověk, který měl bakaláře na VŠE 3 měsíce se doma učil programovat plus 3 měsíce pracovní zkušenost šel na 35k HPP.

Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« Odpověď #54 kdy: 12. 08. 2021, 09:34:45 »
za jakoukoliv částku X seženu víc prodavaček než juniorních programátorů. Takže možná to srovnání s platem prodavačky nebylo tak od věci :)

Prosil bych tu souvislost podrobněji, můj logický obvod na tom vyhořel.
Spíš vaše ego.