Práce pro české společnosti

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #210 kdy: 04. 08. 2021, 09:54:52 »
OK, jsi stastny ve firm, co ti vyhovuje a to je dobre.
na druhou stranu jsi tam teprve 3 mesice, mozna je ta  firma perfektne "aligned" s tvou osobnosti, mozna ti za par mesicu expoduje mozek z  nejakych jinych drobnosti.

Teda pokud mluvime o firme, co za dobu existence nebyla ziskova, kde rada ci mozna vetsina senioru z ni utece jeste pred tim, nez ziskaji narok na ty RCU. I prestoze predtim byli ochotni projit 5-7 koly pohovoru.
Firme, co ma v nekterych svych castech/vrstvach tu nejotresnejsi corporatni kulturu, natahanou diky managerum z firem 100x vetsich.

je dobre, ze ta nominace a chvala kolegy ti prijde tak super. Asi si jeste nezjistil, ze pokud zamestnanec nekolik tydnu nepochvalil a nepodekoval nekomu z firmy, a potom cosi potrebuje od jednoho   cloudoveho nastroje  - tak bude automaticky upozornen "uz si takhle dlouho nikomu nepodekoval, nechces to udelat ted"

V rade pripade je lepsi kliknout a podekovat nekomu, aby se toho clovek zbavil. Mozna se za nektery tyhle oslavny vyhlaseni budes stydet?


1) ceska a slovenska natura toto len tak nedovoli, uz vidim zastupy ludi ktory sa v takej firme zamestnaju a po skusobnej dobe pojdu na neobmedzenu dovolenku. Zamestnavatel z nich bude mat <>, este im bude musiet platit vyplatu a odvody.

Já v jedné z těch v článku jmenovaných společností dělám (ve které, to si nechám pro sebe, ale když si s tím dáte práci, tak to asi vydedukujete). Myslím že předpoklad je, že tihle lidé neprolezou pohovory. Teď jsem čerstvě skončil zkušebku, tak mi vznikla možnost to používat. Ale po letech práce na IČO, kdy jsem byl zvyklý si moc volna nebrat, mám spíš obavy jestli vůbec vyberu to standardní.

2) Chce to ludi ktory maju fakt silnu sebakontrolu. Ak zamestnanec chce povedzme 40dni dovolenky rocne (mesacne odpracujeme asi 20 dni), tak ak zvysnych 200 dni (10 mesiacov) maka ako srob, tak mu to tato firma dovoli. Ak ale nemaka podla predstav vedenia aby mohol vyuzivat dany benefit, tak ho na to upozornia ze ten benefit vyuziva az moc. Ak neuposluchne, tak sa z nim proste rozlucia a clovek si musi najst robotu inde. A verte tomu ze na to maju isto pripravene tabulky kolko ktoremu zamestnancovi tej "neobmedzenej dovolenky" dovolia.

Ono to nefunguje automaticky. Musíš přijít za nadřízeným a říct mu důvod, pokud je to víc jak pár dní. Myslím že je to fajn na takové ty věci jako "umřel mi děda, chci si vzít týden volna", nebo "dítě je nemocné a chci s ním zůstat doma", či "cítím se přepracovaný, radši bych si trochu odpočinul než vyhořím". Vzhledem k tomu, že tvůj nadřízený sedí s tebou v týmu a zastává v podstatě pozici, kterou jsem v českých společnostech viděl označovanou za "teamleada", tak ví jak na tom jsi. A prostě místo aby ses snažil pasovat lidi do ozubených koleček nemyslící korporátní mašinerie, tak k tomu přistupuješ lidsky. Funguje to tedy naopak, není na to tabulka, ale když přijde tvému šéfovi že to zneužíváš, tak to prostě příště nedostaneš. Je to benefit, forma odměny, ne právo.

Jinak zajímavé a docela k tématu je, že ta společnost kde pracuji funguje dost jinak, než je v ČR typické (je to nadnárodní, původně americká společnost). Ať už organizačně, kde management nemá takový důraz jak je zvykem, tak třeba že tam nejsou architekti a tak podobně. Místo toho si týmy navrhují architekturu sami podle požadavků. Byrokratický bullshit v podstatě na nule, ani není nutné vykazovat čas. Fascinuje mě že když člověk vezme R&D část firmy (tj programátoři a vývojáři HW, v prodeji a HR to asi funguje dost jinak), tak je to v podstatě bez manažerů. Místo toho se volí seniorní lidi, aby dělali jakési teamleady, nad kterýma stojí manažer, který ale určuje jen docela vysokoúrovňové cíle. Přijmout to ten člověk samozřejmě nemusí, nikdo tě netlačí přejít z programátora na manažera. Že by se přijal manažer externě, to jsem ještě neviděl, ale zas tak dlouho tam ještě nejsem.

Hodně je kladen důraz na motivaci lidí, a tím myslím mrkev, ne bič. Když jsem nastoupil, tak nám HRistka říkala, že ideál je takový, že z té společnosti nikdy neodejdem, a že tím směrem je to celé nastavené. Vzhledem k mé filosofii měnit práci asi tak každé 2/3 roky mě to kapku vyděsilo. Až časem mi došlo, že na to jdou z druhé strany, než je zvykem, že ti prostě přizpůsobí prostředí a nahrnou na tebe tolik benefitů, a že celá struktura prostě dává smysl, takže ve výsledku nikdy nebudeš chtít odejít.

Začíná to samozřejmě výplatou, ale taky dostaneš RSU akcie, a 10% odměny co půl roku. Pracuješ s motivovanýma inteligentníma lidma, kteří tě prostě nakazí svojí chutí pracovat. Nikdo nechodí do práce si to prostě jen tak odedřít, aby bylo na chleba.

Pak jsou tu různé příjemně překvapující věci, jako že CEO random vyhlásí celofiremní den volna, aby ukázal že si váží zaměstnanců. Různé (nepovinné) plně placené akce v restauracích, asi tak dvě měsíčně.

Fascinující motivační věc je, že každou chvíli dostáváš dárky v ceně kolem tisícikoruny (+- 500kč). Různé termohrnky, mikiny, batohy, trička a tak podobně. To je taková zvláštně sneaky věc. V různých firmách jsem občas (asi tak jednou/dvakrát za rok) dostal nějaký propagační předmět. Hrnek, šálu, tričko a tak podobně. Ale skoro vždycky to byla nějaká blbost. Třeba ta šála byla krátká a z nějakého plastu, že byla naprosto nepříjemná. Lidově řečeno - vypadalo to jako šála, ale nešálovalo to. Tričko bylo divného střihu a barev. Dostal jsem, to, občas mi to udělalo trochu radost, občas, když to byla nějaká samolepka, nebo nějaká taková blbost, tak jsem to vzal a rovnou vyhodil, kroutíc hlavou co si to zase HR vymyslelo. Tady zatím všechno co jsem dostal fakt používám, třeba mikinu nosím skoro každý den, protože je prostě pohodlná a vypadá dobře. A většinou když ti to někdo dá, tak ti řekne něco jako "keep up the good work". A ty máš pak najednou pocit, že odvádíš dobrou práci, protože jsi nedostal krám, ale fakt něco použitelného. A máš chuť dělat víc dobré práce. Divný psychologický hack, který ale překvapivě dobře funguje. Myslím že klíčem je ta frekvence, kdyby to bylo jednou za rok, tak na to asi zapomenu docela rychle.

Zatím jsem během tří měsíců dostal welcome package, kde byl moleskine & propiska a termohrnek. Mikinu. Tričko a batoh. Teď že mi pošlou nějaký další welcome package, protože mi skončila zkušebka. Celkově jsem překvapený, jak takhle jednoduchá věc, v podstatě uplácení dárky, psychologicky udělá docela dost. Člověk si připadá výtaný a že by to měl nějak oplatit.

Pak jsou tu další různé hacky; třeba možnost nominovat kolegu za to že ti s něčím výrazně pomohl. Kolegy jméno je pak vidět na obrazovkách, co jsou asi tak co pět metrů po celé firmě, spolu s popiskem na odstavec / dva s čím ti pomohl + přijde celofiremní mail. Jako bonus dostane nějaký dárek v hodnotě asi čtyř tisíc. Populární jsou co jsem tak slyšel krabice lega, které mají snad 1x0.5 metrů. Nominace se dělají každý měsíc pro asi pět lidí.

To se může zdát jako divná blbost, zvlášť českému cynismu, ale třeba v minulé práci jsem měl několik kolegů, které jsem osobně vychválil za něco. Za pomoc, za rychle udělaný deployment, zřízení prostupů na firewallu v deset večer a tak podobně. Slyšeli to lidi u mě na standupu a tím to zhaslo. Tady kolega získává recognition skrz celou firmu a ještě si odnese domu nějaký dárek. Když má děti, tak jim udělá radost třeba legem. Já mám radost, že ho firma ocenila. A dohromady to celé vede na větší motivaci pomáhat si navzájem, ne kvůli tomu že za to je dárek, nebo odměna, ale že to lidi fakt vidí. Že se nestrhám navíc prací, kterou nikdo neocení, nebo jí ocení jeden člověk, pro kterého jsem to udělal. Že nedostanu pojeb, že jsem projel deadline (které asi nemáme, nebo jsem žádnou dřívější než "v březnu příští rok" zatím ještě neviděl), ale naopak pochvalu za práci navíc.

Pak samozřejmě takové ty věci, jako že když se chceš naučit další programovací jazyk, tak máš ne jen možnost, ale dokonce vyhrazený prostor. Pokud to použití dává smysl, tak se klidně nauč go a napiš další komponentu v go, či dalších asi pěti jazycích, co se po firmě používají.

Samozřejmostí je taky vertikální přesun mezi týmy. Už tě nebaví psát cloudové věci v pythonu? Tak jdi psát ovladače do jádra v C. To zní tak nějak hrozně hypoteticky, protože už jsem tohle viděl nabízet různé jiné firmy a skoro nikdy to nikdo nepoužil. Ale třeba v mém týmu jsou dva lidi, co takhle před pár měsíci přešli z něčeho, co jim nevyhovovalo. Bere se to více/méně jako samozřejmost. Ostatně i ty týmy jsou tak nějak volně definované, sám jsem teď tak nějak ve dvou a nepatřím zároveň ani do jednoho. Dělám prostě to co seniornější kolega/teamlead myslí že je třeba, bez ohledu na byrokratické rozdělení do týmu. A všichni to berou jako samozřejmost.

Co jsem tím chtěl říct je ne vyprávět o cool benefitech, ale spíš ukázat, že celá ta kultura je nastavená na to aby vnitřně motivovala lidi, aby je ta práce bavila a chtěli jí dělat. Když tě nebaví a nemáš motivaci, tak si klidně vem dovolenou navíc, nebo se porozhlídni po celé firmě a vyber si něco co tě bavit bude. Klidně to může být úplně nový projekt, pokud dává smysl a přinese nějaký benefit buďto zákazníkům, nebo supportu, nebo to ve výsledku ušetří náklady, či čas.

Když jako firma stavíš na tomhle, ne jen na papíře, ale i v praxi, tak se nemusíš stresovat, jestli si lidi berou placenou dovolenou navíc, protože prostě víš, že jejich motivace je (i díky akciím) srovnaná s motivací firmy. Prostě dodávat kvalitní produkt. Lidi nebereš jako zdroj, který je třeba vytěžit, kolečko v mašině, které můžeš kdykoliv nahradit, když se podle tvých metrik netočí dost rychle, ale spíš jako umělecké řemeslníky odvádějící činnost, která není repetivní (repetivní věci automatizuješ). Takže je pro dobro firmy, když se je snažíš motivovat aby udělali co nejvíc kvalitní práce. Stejně jako třeba kdybys zaměstnával sochaře, tak necílíš na počet soch (ostatně kdyby to bylo repetivní, tak si místo sochaře koupíš CNC), ale na kvalitu a za kolik se sochy prodají, či jak esteticky vylepší firemní palác.

Na druhou stranu, když jen tak narveš neomezenou placenou dovolenou na model českého korporátu, tak to nebude fungovat, asi jako nefunguje když týmu co jel teď deset let waterfall najednou narveš scrum. Budou na to tak nějak divně čumět, vymýšlet jak to ojebat a ohnout aby to aspoň nějak fungovalo, a pak ve výsledku stejně skončí s PO o Scrum masterem, který ten waterfall simuluje přes kanban board v jiře.


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #211 kdy: 04. 08. 2021, 10:42:35 »
OK, jsi stastny ve firm, co ti vyhovuje a to je dobre.
na druhou stranu jsi tam teprve 3 mesice, mozna je ta  firma perfektne "aligned" s tvou osobnosti, mozna ti za par mesicu expoduje mozek z  nejakych jinych drobnosti.

Jo, když jsem to dopsal, tak mi došlo, že to zní až kapku moc nadšeně. Zatím stále jsem docela nadšený, to určitě časem opadne.

Tohle je ale celkově problém s psaním o těhle věcech; já jsem třeba nechtěl znít nějak nadšeně, spíš popsat ten rozdíl v kultuře, kde nastoupíš do českého korporátu a během asi dne nebo dvou vidíš lidi ukazovat na něco shnilého, a říkat věci ve stylu "no jo, samozřejmě že je to nahovno, tady máme hovnokód, tohle jsou debilové, tenhle manažer je idiot" a tak podobně. A pak nastoupíš sem a vidíš že všichni obecně působí, že práce je fakt baví. A firma je nastavená tak, že když je něco špatně, tak jdi a udělej to líp. Působí to trochu jako sci-fi, což mi přišlo relevantní k původnímu tématu a k tomu co se tu řešilo - ty neomezené dovolené fungovat můžou, akorát prostě v jiném prostředí, než na které je většina lidí zvyklá.

Jinak "exploduje mozek z drobností". Už jsem tu psal že jsem začínal v callcentru O2, kde jsem si kolikrát ani nemohl dojít na záchod, nebo vypít čaj, a celkově tam panovala atmosféra jak v lágru. Tam ti explodoval mozek ne s drobností, ale ze zcela zásadních šíleností každý den. Když si vzpomenu na to jaké to bylo, tak v podstatě libovolná programátorská práce je čajíček.

Teda pokud mluvime o firme, co za dobu existence nebyla ziskova, kde rada ci mozna vetsina senioru z ni utece jeste pred tim, nez ziskaji narok na ty RCU. I prestoze predtim byli ochotni projit 5-7 koly pohovoru.
Firme, co ma v nekterych svych castech/vrstvach tu nejotresnejsi corporatni kulturu, natahanou diky managerum z firem 100x vetsich.

To nejspíš nemluvíme no :)

je dobre, ze ta nominace a chvala kolegy ti prijde tak super. Asi si jeste nezjistil, ze pokud zamestnanec nekolik tydnu nepochvalil a nepodekoval nekomu z firmy, a potom cosi potrebuje od jednoho   cloudoveho nastroje  - tak bude automaticky upozornen "uz si takhle dlouho nikomu nepodekoval, nechces to udelat ted"

V rade pripade je lepsi kliknout a podekovat nekomu, aby se toho clovek zbavil. Mozna se za nektery tyhle oslavny vyhlaseni budes stydet?

Tak to asi skoro určitě nemluvíme o té samé firmě. A nebo tam nejsem dost dlouho, abych tohle viděl. Po třech měsících stále ještě nemám takový přehled.

Zatím mám pocit, že ta firma je docela anomálie a fakt to funguje. Samozřejmě relevantní otázka je, jak dlouho to takhle vydrží, už jsem v životě viděl degenerovat firemní kultury pod tlakem nejednou, a je děsivé jak to jde rychle.

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #212 kdy: 04. 08. 2021, 11:31:59 »
tiez mame "recognition" ceny, nominacie atd, pride mi to fajn.

pre mna je najdolezitejsie ze mam urcitu autonomiu a planujem si veci sam. moj manazer mi nekaze nic. ja sam pracujem a len referujem ako to ide atd. on je tam len na nejake krajne pripady. dokonala symbioza.

ak by som to "fake-oval" tak by to po case lahko zistil. neda sa predstierat praca do nekonecna. potom to po case "nicnerobenia" aj vas samich nasere ze musite nieco robit pretoze sa vam uz nechce vymyslat a klamat co mu poviete nabuduce.
« Poslední změna: 04. 08. 2021, 11:35:17 od tralala5 »

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #213 kdy: 04. 08. 2021, 12:00:00 »
jen se to nesmi zmenit v povinnou frasku.

naprikrad skills and endorsements na LinkedInu "I endorse you, you will endorse me".
500$ tenhle mesic pro tebe, ty mne navrhnes priste.


tiez mame "recognition" ceny, nominacie atd, pride mi to fajn.

pre mna je najdolezitejsie ze mam urcitu autonomiu a planujem si veci sam. moj manazer mi nekaze nic. ja sam pracujem a len referujem ako to ide atd. on je tam len na nejake krajne pripady. dokonala symbioza.

ak by som to "fake-oval" tak by to po case lahko zistil. neda sa predstierat praca do nekonecna. potom to po case "nicnerobenia" aj vas samich nasere ze musite nieco robit pretoze sa vam uz nechce vymyslat a klamat co mu poviete nabuduce.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #214 kdy: 04. 08. 2021, 21:42:42 »
OK, jsi stastny ve firm, co ti vyhovuje a to je dobre.
na druhou stranu jsi tam teprve 3 mesice, mozna je ta  firma perfektne "aligned" s tvou osobnosti, mozna ti za par mesicu expoduje mozek z  nejakych jinych drobnosti.

Jo, když jsem to dopsal, tak mi došlo, že to zní až kapku moc nadšeně. Zatím stále jsem docela nadšený, to určitě časem opadne.


To je bullshit pokrytectvi na urovni. Prvne se tady ohanis blog postem o "algoritmus hledani prace", kde rikas, jak uspesne najit co nejlepe placenou praci, jak te naprosto nezajimaji zadne benefity/bonusy, preferujes praci na ICO pred dovolenou. Zadne emoce, dulezity je pouze vykon prace a penize, smejes se firmam, ktere davaji zdarma jidlo. No a pak z tebe vypadne, ze delas lopatu ve firme, ktera ti nabidla neomezenou dovolenou, 2x mesicne zdarma jidlo v restauraci, uplaci te dareckama/benefitama (lol batoh a mikina?), propadas emocim, ze te nekdo chvali a jsi happy za pravidelny bonus a akcie :D a nejvetsi joke, ze jsi tam teprve 3 mesice a vychvalujes je tady do nebe. Achjo :(


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #215 kdy: 04. 08. 2021, 22:10:09 »
OK, jsi stastny ve firm, co ti vyhovuje a to je dobre.
na druhou stranu jsi tam teprve 3 mesice, mozna je ta  firma perfektne "aligned" s tvou osobnosti, mozna ti za par mesicu expoduje mozek z  nejakych jinych drobnosti.

Jo, když jsem to dopsal, tak mi došlo, že to zní až kapku moc nadšeně. Zatím stále jsem docela nadšený, to určitě časem opadne.


To je bullshit pokrytectvi na urovni. Prvne se tady ohanis blog postem o "algoritmus hledani prace", kde rikas, jak uspesne najit co nejlepe placenou praci, jak te naprosto nezajimaji zadne benefity/bonusy, preferujes praci na ICO pred dovolenou. Zadne emoce, dulezity je pouze vykon prace a penize, smejes se firmam, ktere davaji zdarma jidlo. No a pak z tebe vypadne, ze delas lopatu ve firme, ktera ti nabidla neomezenou dovolenou, 2x mesicne zdarma jidlo v restauraci, uplaci te dareckama/benefitama (lol batoh a mikina?), propadas emocim, ze te nekdo chvali a jsi happy za pravidelny bonus a akcie :D a nejvetsi joke, ze jsi tam teprve 3 mesice a vychvalujes je tady do nebe. Achjo :(

        / )
       /  /___
 __/    (____)
          (____)
 ___   (____)
      \_(____)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #216 kdy: 04. 08. 2021, 22:14:49 »
nojono. je mladej.

ale to jsem si teda nevsiml, ze on je ten autor navodu " ultraracionalni vyber" spolecnosti.

zrovna tahle firma u kterej skoncil je nejbrutalnejsi  pripad "kulecnikove koroporace", ktera tezce a explicitne nenavidi remote.  prece mate tady kulecnikovy stul a kazdej druhej den cerstvy ovoce zdarma.

OK, kecam, mozna je to "cerstve ovoce kazde rano". A ted obcasnej remote, jinak by jim utekli vsichni, i ti hraci kulecniku

Po vsech tech solnickach (co batoh, i treba  solnicku dostanou chlapci programovaci) ale treba budget na skoleni jaksi moc neni.

S tim verejnym chvalenim, to holt muze prijmout clovek, co nezazil pokrytectvi komunismu.
A proboha, proc na to organizovani pochval plati externi cloudovou sluzbu, co upomina lidi, co nechvali?? Tim z toho udelali 1984
(na ty solnicky maji taky cloudovyho subdodavatele, co ty darky nahodne vybira)


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #217 kdy: 05. 08. 2021, 01:37:08 »
To je bullshit pokrytectvi na urovni. Prvne se tady ohanis blog postem o "algoritmus hledani prace", kde rikas, jak uspesne najit co nejlepe placenou praci, jak te naprosto nezajimaji zadne benefity/bonusy, preferujes praci na ICO pred dovolenou. Zadne emoce, dulezity je pouze vykon prace a penize, smejes se firmam, ktere davaji zdarma jidlo. No a pak z tebe vypadne, ze delas lopatu ve firme, ktera ti nabidla neomezenou dovolenou, 2x mesicne zdarma jidlo v restauraci, uplaci te dareckama/benefitama (lol batoh a mikina?), propadas emocim, ze te nekdo chvali a jsi happy za pravidelny bonus a akcie :D a nejvetsi joke, ze jsi tam teprve 3 mesice a vychvalujes je tady do nebe. Achjo :(

Přijde mi otravné, když skáčeš k závěrům, aniž bys znal kontext;

S touhle firmou jsem se o benefitech nebavil vůbec. Upřímně jsem toho roztáčel v té době tolik, že jsem prošel všemi koly pohovorů, aniž bych vůbec věděl, co ta firma vlastně fakt dělá. Byl to prostě jen další korporát, se kterým jednám a nevypadalo to z venku nijak zajímavě, doslova jsem o nich ani předtím neslyšel.

Rozhodl jsem se si je vybrat čistě protože když se mě na konci zeptali kolik mi přibližně nabídly ostatní firmy, tak to přehodili a dali mi k tomu kopec RSU akcií (vázaných na cenu dolaru v době uvolnění, po roce). O benefitech jsem se dozvěděl když mi poslali smlouvu, ale vesměs jsem to vyignoroval, a čuměl jsem až první den v práci, když bylo úvodní HR školení.

Přijde mi divná celá tahle reakce. Původně jsem se snažil tak nějak vrátit k tématu tohohle vlákna -> práce pro české společnosti a rozdíly mezi třeba americkými. Snažil jsem se nějak ukázat ten rozdíl, že to nejde právě jen na úroveň těch benefitů, ale tak nějak celé firemní kultury, která se tě snaží nějak motivovat. Ale asi jsem to napsal blbě, když jediné co sis z toho odnesl je "oh, bystroushaak má benefity, tak je určitě pokrytec, protože benefity psal v článku že na ně člověk nemá hledět při vybírání práce". Tedy k tématu nic, místo toho řešíš mojí osobu, nehledě na to že skáčeš k závěrům, které z toho neplynou (ostatně která firma ti dneska nedá benefity?).

propadas emocim, ze te nekdo chvali a jsi happy za pravidelny bonus a akcie :D a nejvetsi joke, ze jsi tam teprve 3 mesice a vychvalujes je tady do nebe. Achjo :(

Jako sorry, ale taky jsem člověk, a momentálně z toho pořád mám dobrý pocit, protože je to prostě jiné. A přemýšlím proč je to jiné a proč to na mě funguje. Až se to okouká, tak taky budu jen nadávat, slibuju.

Jinak tohle je přesně důvod, proč jsem firmu neuvedl. Když napíšeš něco konkrétního do těhle diskuzí, kde se řeší práce, tak vždycky někdo začne řešit tebe.
« Poslední změna: 05. 08. 2021, 01:41:19 od Bystroushaak »

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #218 kdy: 05. 08. 2021, 01:49:55 »
nojono. je mladej.

ale to jsem si teda nevsiml, ze on je ten autor navodu "ultraracionalni vyber" spolecnosti.

Jak už jsem psal v tom článku, hned úplně nahoře; ten blog je určen především bývalým kolegům. Protože se mě na to zeptali, po Signalu, poté co jsem tam skončil, a mě už fakt nebavilo to pořád dokola opakovat ve sto zprávách. Ale taky protože vím, že někteří z nich tam dělají za částky, které jsou v některých případech fakt smutné. Například kolega na podobné pozici jako já tam dělal za 40 tisíc. A další kolega zase hledal práci a hodily se mu jiné části, na základě kterých si vybral.

zrovna tahle firma u kterej skoncil je nejbrutalnejsi  pripad "kulecnikove koroporace", ktera tezce a explicitne nenavidi remote.  prece mate tady kulecnikovy stul a kazdej druhej den cerstvy ovoce zdarma.

OK, kecam, mozna je to "cerstve ovoce kazde rano". A ted obcasnej remote, jinak by jim utekli vsichni, i ti hraci kulecniku

Po vsech tech solnickach (co batoh, i treba  solnicku dostanou chlapci programovaci) ale treba budget na skoleni jaksi moc neni.

S tim verejnym chvalenim, to holt muze prijmout clovek, co nezazil pokrytectvi komunismu.
A proboha, proc na to organizovani pochval plati externi cloudovou sluzbu, co upomina lidi, co nechvali?? Tim z toho udelali 1984
(na ty solnicky maji taky cloudovyho subdodavatele, co ty darky nahodne vybira)

Hele jako jo. Já uznávám tvojí pointu a kářu se, že jsem asi v některých ohledech příjemně překvapen a dávám to najevo. Ale z toho co jsi mi psal na PM, tak českou pobočku jsi nikdy neviděl a všechno co píšeš se týče zkušeností z USA. Tady to zatím je fakt dost v pohodě. Budget na školení problém není.

Pointa každopádně nebylo ukázat jak je ta firma super, ale spíš ukázat, že to může fungovat jinak než český korporát, kde neomezená dovolená se tu zdála některým lidem jako naprosto nereálná.
« Poslední změna: 05. 08. 2021, 01:52:39 od Bystroushaak »

L..

  • ****
  • 309
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #219 kdy: 05. 08. 2021, 06:56:56 »
No, když nejdřív děláš tvrďáka jak na žádný HR triky neskočíš a jak tě zajímají jen peníze na dřevo a pak tu pěješ ódy na to, že jsi dostal firemní mikinu a hrníček, tak se nediv :) Já teda předpokládám, že stejně to má drtivá většina těch "tvrďáků" v diskusích na netu, ale většinou se to nedozvíme.

Však ani u vás žádná neomezená dovolená nefunguje. Jen máš možnost požádat šéfa o placené volno.

Ano, jedním z tragických dopadů čtyřiceti let socialismu je u nás i to, že zdiskreditoval věci, které mají své místo, jako třeba kolektivního ducha.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #220 kdy: 05. 08. 2021, 07:05:16 »
Klidne to napis tu tajemnou firmu. Nebo jen odkejvni - je to pure storage?

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #221 kdy: 05. 08. 2021, 07:56:19 »
Klidne to napis tu tajemnou firmu. Nebo jen odkejvni - je to pure storage?

bacha na to, do pure storage ma verbovali, lakali ma na chrumkavych 6 kol pohovorov :D

hard pass

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #222 kdy: 05. 08. 2021, 08:45:32 »
Klidne to napis tu tajemnou firmu. Nebo jen odkejvni - je to pure storage?

bacha na to, do pure storage ma verbovali, lakali ma na chrumkavych 6 kol pohovorov :D

hard pass

Nechapem tich ludi ktory akceptuju 6 kol pohovorov, do hociakej firmy. Aj keby to mal byt google, alebo ine top soft. dev. firmy. Snad jedina vec kedy by som to pochopil je, ak tu niekto pracuje za vychodoeuropsky plat a oni mu ponuknu full remote (cize mu zostanu tunajsie naklady) ale plat ako v silicon valley, vtedy by som prekusol ten risk ist na 6 kol pohovorov a potom sa dozvediet ze ma nevzali, to by som bol ochotny raz za zivot odskusat, ale inak, by som ich slusne odmietol a viac s takou firmou nejednal.

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #223 kdy: 05. 08. 2021, 09:41:50 »
vklude by som isiel aj na 6 kol pohovorov ale pod podmienkou, ze mi kazdy jeden pohovor preplatia, kolko hodin tam stravim, tolko hodin by mi zaplatili vzhladom na to aku mam momentalne hodinovu sadzbu.

Ja naozaj nevidim najmensi dovod - ak je to firma samotna, ktora ma oslovila - aby mi to nezaplatili.

To si ako predstavuju? Ze oni ma oslovia s tym ze "si chcu pokecat", ja tam teda pridem na svoje vlastne naklady a oni potom zistia ze ma nechcu? :D To co je? :D Neskutocna drzost zo strany takychto firiem. Fakt sila jako ... ja nie som ich otrok ze oni zapiskaju a ja dobehnem, ci nahodou nie som hodny ich zlatej stolicky v nejakom open space :D
« Poslední změna: 05. 08. 2021, 09:47:07 od tralala5 »

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #224 kdy: 05. 08. 2021, 10:09:29 »
bacha na to, do pure storage ma verbovali, lakali ma na chrumkavych 6 kol pohovorov :D

No hlavně pure storage nemá v oblibě full remote, takže pro mě firma o ničem.
6 kol pohovorů, z mojí zkušenosti velmi jednoduše se těžké pohovory moc nevyplácí. Hodně firem je vybíravých, ale veskrze nedokážou nabídnout kompetitivní podmínky.

A fakt nechápu ty lidi co dělaj v kanclu, za xxx... v Praze... každý den se do práce rvou zácpou v tom svém Mercedesu, aby udělali přesčasy, a pak se do toho svého baráku s bazénem za Prahou šli vyspat. Možná jsem blbej, ale moc dobře vím, proč je full remote tady v severních čechách lepší, mám dostatek financí i času pro sebe a dokážu si ten barák užít!