Práce pro české společnosti

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #270 kdy: 05. 08. 2021, 23:55:07 »
moja firma je napriklad v Australii, kvoli casovemu posunu mam jeden pol rok s nimi kazdy (pracovny) den call o 8:00 rano a druhy polrok (cez nasu zimu) o 22:30 vecer, ked sa moji byvali korporatni kamosi vracaju podnapiti z hospody alebo uz spia.

to nikto nevidi tu obetu a drinu za 200k+ mesacne, to vobec, si kazdy mysli, ze mu to pan boh len tak nadelil pod stromcek ... je to nonstop drina


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #271 kdy: 06. 08. 2021, 00:16:49 »
BTW, az se tu (neovratne) nekdo ozve, kdy mi vlastne pracujeme, kdyz se tady na foru vyvalujeme..

tak ja jsem prave dokoncil druhe den 3denniho skoleni (2400$). Delam to v PCT, abych mohl zbytek dne normalne pracovat v GMT a vetsinou ty treneri jsou na lepsi urovni.
 POtrebuju tu certifikaci, takze holt ta investice. soucasne prednasejici je evidentne idiot a dost mimo, ale ma pristup k informacim, co ja ne.

Soucasne v tuhle dobu vsichni moji minuli kolegove, co jsem pred lety zanechal za sebou po ceskych korporacich, ted spi, jinak pracuji na tom samem miste 15-20 let a pri setkani v hospode si neustale stezuji, jak je to tam nebavi a jak jim zase nezvysili plat.
A jejich primarni predstava o mne je, ze v tom umim chodit, ze moje hlavni kvalita je, ze umim skakat mezi hodne placenymi fleky.
Jasne, to je ten rozdil mezi nima a mnou.
Mozem sa spytat co je to za certifikacia? BTW ja mam trosku podobny zazitok, kupil som si kurz za cca 6000 czk, paci sa mi ako borec uci, moj mozog vie ovela rychlejsie prijat informacie z videa ked to niekto ukazuje priamo na kode, nez pri citani knihy, knihy mi nikdy velmi nesli, no a samozrejme reakcie boli, ze ci som sa zblaznil tolko penazi za nieco co sa mozem naucit zadarmo z ukradnutych PDF na nete :) ale uz nikomu nenapadlo, ze z toho kurzu mam proste nieco naviac, ja viem preco som si ho kupil, ale ide o ten pristup tych ludi, ze ako keby platit si za samovzdelavanie bolo tabu. To nepochopim, radsej si odpustim zranie steakov v restauracii, piva, nove elektronicke kramy doma nez by som mal zanedbat samovzdelavanie. Pre mnohych je zial ucenie nieco co prebieha len v objekte skoly a tam to aj konci. Mne je toto uvazovanie totalne cudzie.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #272 kdy: 06. 08. 2021, 00:29:04 »
je to dost uzka speciliazce,uppl\ne oprtogonalni  k tomu tvemu svetu, kterou se mi nechce ventilovat kuvli mymu identifikovani. cely to stoji 3+2dni za 4000$ plus 200$ za dost tezkej test.
bez pisemnyho materialu  se ted test neda udelat. Korme toho pisemnyho materiulu ten krurz zpro zkusenyho cloveka nema smysl, trochu pochopim nejaky souvislost, ale ne od prednasejiciho, Ted neustale se pletl, mne poslal abych se svou zasadni otakou zeptal na komunite nebo zolozil diskusni forum. Dneska uz nluvil takovy nesmyly, ze jsem si to nahraval a musim si to psutit znovu, mozna jsem to pochopil spatne.
\\
ja to musim pochopit holisticky,jsem byl zasrehozen doprostre totalne hrouticiho se projektu, pekla s uz s 500 000 aktivnima uzivateli.



 

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #273 kdy: 06. 08. 2021, 09:59:02 »
uf, je videt, jak se mi rozpada schopnost psat, kdyz uz jsem na konci opravdu dlouheho dne.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #274 kdy: 06. 08. 2021, 10:07:25 »
to nikto nevidi tu obetu a drinu za 200k+ mesacne, to vobec, si kazdy mysli, ze mu to pan boh len tak nadelil pod stromcek ... je to nonstop drina

Ale ono si za to muzete sami. Mate rikat celou pravdu. Vydelavam 2-3x vice nez vetsina v CR, ale taky 2-3x vice pracuju. Kdyz tu vsem predhazujete jen to A bez B tak co se divite :)


tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #275 kdy: 06. 08. 2021, 10:52:06 »
to si ludia naozaj myslia ze take platy su zadarmo len preto ze sa im postastilo sediet na inej stolicke?

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #276 kdy: 06. 08. 2021, 11:44:16 »
no taky se to da rict, ze tomas88 poukazuje na fakt, ze mozna na hodinu mame stejne nebo min nez "oni".

na cemz neco muze byt.

na druhou stranu, tady spis neustale vyskakuje nazor "neni mozne vic nez...x za mesic" (kde x byva od 30 000 do nekonecna).
tam se cas vubec nediskutuje. potom odpoved  zni "klidne vic, ale kruci musite pro to neco udelat"

to si ludia naozaj myslia ze take platy su zadarmo len preto ze sa im postastilo sediet na inej stolicke?

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #277 kdy: 06. 08. 2021, 12:09:14 »
To ako sa mas v zivote v prvom rade zavisi od tvojej financnej gramotnosti. Pravidlo c.1 NIKDY nebyvaj v podnajme. A ak ano tak mozno pol roka/rok kym sa rozkukas a ihned kupujes byvanie. Ked byvas v podnajme trh ti uteka 2 krat, najprv prerabas na tom ze platis hypo niekomu druhemu a potom prerabas na tom ako ceny rastu a trh ti uteka. Bat sa hypoteky je chory nezmysel, hypoteka je tvoj najvacsi priatel, hlavne v dnesnej dobe ked nemas problem dostat urok pod 1 percento. Je sice krasne snivat o platoch 15 000 ecok mesacne, ale to sa podari len zlomku ludi a treba sa naucit zit s beznym platom. V kazdej civilizovanej krajine davas polovicu vyplaty na byvanie, tak to proste je.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #278 kdy: 06. 08. 2021, 12:28:49 »
Jen ti to nekdo musi rict, chvili trva, nez se clovek v zivote zorientuje.

Ja jsem jen porad slysel jak si tohle muzes uvazat na krk, jak proboha budes kazdy mesic  platit 16 000, ceny nemovitosti jsou  prepaleny. ten tlak okoli byl sileny.

To ako sa mas v zivote v prvom rade zavisi od tvojej financnej gramotnosti. Pravidlo c.1 NIKDY nebyvaj v podnajme. A ak ano tak mozno pol roka/rok kym sa rozkukas a ihned kupujes byvanie. Ked byvas v podnajme trh ti uteka 2 krat, najprv prerabas na tom ze platis hypo niekomu druhemu a potom prerabas na tom ako ceny rastu a trh ti uteka. Bat sa hypoteky je chory nezmysel, hypoteka je tvoj najvacsi priatel, hlavne v dnesnej dobe ked nemas problem dostat urok pod 1 percento. Je sice krasne snivat o platoch 15 000 ecok mesacne, ale to sa podari len zlomku ludi a treba sa naucit zit s beznym platom. V kazdej civilizovanej krajine davas polovicu vyplaty na byvanie, tak to proste je.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #279 kdy: 06. 08. 2021, 12:53:54 »
To ako sa mas v zivote v prvom rade zavisi od tvojej financnej gramotnosti. Pravidlo c.1 NIKDY nebyvaj v podnajme. A ak ano tak mozno pol roka/rok kym sa rozkukas a ihned kupujes byvanie. Ked byvas v podnajme trh ti uteka 2 krat, najprv prerabas na tom ze platis hypo niekomu druhemu a potom prerabas na tom ako ceny rastu a trh ti uteka.
(budu předpokládat, že podnájmem myslíš nájem) Mně to tak nevychází. V Praze to teď velmi zhruba funguje tak, že 1M kupní ceny nemovitosti odpovídá 50k/rok nájmu (e.g. byt za 4M se pronajímá za 16-17k/měsíc + energie které bys ale platil stejně), což znamená jakoby úrok 5 % p.a., až na to, že v tom nájmu je zahrnutá i občasná nutná rekonstrukce, poplatky do fondu oprav a tak, takže ve skutečnosti tak 3-4 % p.a. Oproti tomu když ty prachy místo do nemovitosti dám do nějakého obecného indexu, tak tam je dlouhodobý průměrný výnos 10 % p.a.. A pak samozřejmě takové ty problémy, jako že nevím, jestli se za rok nebudu chtít přestěhovat do většího / jinam /... (samozřejmě nájem má taky problémy, například to tu nesmím nijak invazivně upravovat, i přivrtat si poličku do stěny je neřešitelný problém)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #280 kdy: 06. 08. 2021, 13:15:19 »
kdyz rikas, ze ti to nevychazi, tak se bavis vypocty nebo si delal nejaky skutecny rozhodovani pro sebe? Protoze to prvni je strasne pohodlny delat, kdyz na vysledku vubec nezalezi.

jo, tyhle precizni vypocty jsem poslouchal, kdyz muj barak mel hodnotu 3.8 melounu (a byl cenove prepalenej) a posloucham to ted, kdyz ma hodnotu 15 melounu ( a je cenove prepalenej).
nejak mi to cosi v tvym vypoctu nestimuje.

Na pocatku jsem se u kazdyho refinancovani zajimal jen o moznost predcasneho splaceni hypoteky, zatimco ted mne to nezajima, protoze penize navic muzu strcit do toho tvyhu indexu ( a dostat 10%- 2% hypoteka =8%vynos).
jeste racionalnejsi by bylo aplikovat stejnou logiku a jit jeste do druhe hypoteky. Coz neudelam, protoze se snazim oslabovat pouta s Ceskou bananovou republikou, ne posilovat.A u koupe v zahranici jsem zatim to nezvladl.

A posledni komentar, uz si taky pri svym stylu prace taky  zaslouzim pohodlnejsi zit, bydle a jezdit.
Takze do baraku si poridim klimatizace, kdyz chci
( ale to jsi zminil. Kamos poridil do pronajatyho bytu novou kuchyni a potom si sokovane stezoval, ze kdyz se stehoval, tak mu za to majitel nic nedal).



To ako sa mas v zivote v prvom rade zavisi od tvojej financnej gramotnosti. Pravidlo c.1 NIKDY nebyvaj v podnajme. A ak ano tak mozno pol roka/rok kym sa rozkukas a ihned kupujes byvanie. Ked byvas v podnajme trh ti uteka 2 krat, najprv prerabas na tom ze platis hypo niekomu druhemu a potom prerabas na tom ako ceny rastu a trh ti uteka.
(budu předpokládat, že podnájmem myslíš nájem) Mně to tak nevychází. V Praze to teď velmi zhruba funguje tak, že 1M kupní ceny nemovitosti odpovídá 50k/rok nájmu (e.g. byt za 4M se pronajímá za 16-17k/měsíc + energie které bys ale platil stejně), což znamená jakoby úrok 5 % p.a., až na to, že v tom nájmu je zahrnutá i občasná nutná rekonstrukce, poplatky do fondu oprav a tak, takže ve skutečnosti tak 3-4 % p.a. Oproti tomu když ty prachy místo do nemovitosti dám do nějakého obecného indexu, tak tam je dlouhodobý průměrný výnos 10 % p.a.. A pak samozřejmě takové ty problémy, jako že nevím, jestli se za rok nebudu chtít přestěhovat do většího / jinam /... (samozřejmě nájem má taky problémy, například to tu nesmím nijak invazivně upravovat, i přivrtat si poličku do stěny je neřešitelný problém)
« Poslední změna: 06. 08. 2021, 13:18:45 od pruzkumbojem »

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #281 kdy: 06. 08. 2021, 13:25:17 »
kdyz rikas, ze ti to nevychazi, tak se bavis vypocty nebo si delal nejaky skutecny rozhodovani pro sebe? Protoze to prvni je strasne pohodlny delat, kdyz na vysledku vubec nezalezi.
Samozřejmě, cca. od roku 2016 pracuji tak, že mi přebývají peníze a řešil jsem co s nimi, a u rodičů už taky nějakou chvíli nebydlím a dostudoval jsem, takže na kolej mě nevezmou, takže bydlení jsem také musel řešit. Doslova v tom, o čem píšu, mám svoje vlastní peníze.

jo, tyhle precizni vypocty jsem poslouchal, kdyz muj barak mel hodnotu 3.8 melounu (a byl cenove prepalenej) a posloucham to ted, kdyz ma hodnotu 15 melounu ( a je cenove prepalenej).
Já jsem zase poslouchal řeči když jsem kupoval svoje první akcie - SPY v srpnu 2017 za 244 USD - jak je nerozumné kupovat při all time high a jaká je to bublina; teď je za 442 + 21 dividendy.

Na pocatku jsem se u kazdyho refinancovani zajimal jen o moznost predcasneho splaceni hypoteky, zatimco ted mne to nezajima, protoze penize navic muzu strcit do toho tvyhu indexu ( a dostat 10%- 2% hypoteka =8%vynos).
No ano, ale furt máš v tom baráku utopené co už jsi splatil (+downpayment hned od začátku) a to bude narůstat.

(pozn. nějak jsem tam zapomněl započítat inflaci, pak to má asi 8.5%, ne 10)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #282 kdy: 06. 08. 2021, 13:38:54 »
Ano moze sa stat, ze na akciach zarobis viac, ale pre mna predstavuje riziko aj to, ze mam svoje peniaze "v nejakych akciach/fonde atd". Kdezto pri nehnutelnosti viem co mam, viem si kedykolvek skontrolovat svoje vlastnictvo na internete a viem ze nech sa cokolvek stane (takmer) mam kde prespat. Priznavam, ze som v tomto staromodny a moj nazor asi nie je uplne spravny, ale investovat do akcii si viem predstavit urcite percento z prijmu, nie vsetky peniaze ked nemam strechu nad hlavou, ktora bude kazdy rok len drahsia a nedostupnejsia. A hlavne ja uz nejak nemam chut spekulovat, chcem slusne zit a udrzat si standard ktory mam teraz necielim na vysoke zhodnotenia ale na kludny zivot.

Len som pisal ze x krat som sa stretol s nazorom ze sa ludia boja hypoteky ale je to dokonaly nezmysel. Pri tempe rastu cien nehnutelnosti si mohol kupit prakticky cokolvek a bol by si v klude a dovolim si tvdit poslednych 5 rokov so zhodnotenim 15-20% p.a.
« Poslední změna: 06. 08. 2021, 13:41:59 od snuff1987 »

anonacct

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #283 kdy: 06. 08. 2021, 14:01:19 »
Nejlepší je mít od všeho něco - mít kde bydlet, mít nemovitosti na pronájem, mít akcie (klidně i jiné assety), a mít hotovost. Tímto člověk nic nepokazí a může být v klidu i kdyby mu vypadl příjem, šel trh dolů, atd... Toto je vlastně stav, kterého se držím, akorát se snažím to všechno nějak zvyšovat a balancovat (víc nemovitostí, víc akcií, víc crypta, atd...), aby nebylo příliš moc hotovosti. Na druhou stranu je hezké mít pár milionů buď v hotovosti nebo nějakém hodně likvidním assetu, protože když jde burza dolů, tak vznikají hezké příležitosti. Rok 2020 byl nádherný :)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #284 kdy: 06. 08. 2021, 14:26:14 »
Ne pro lidi s akciemi boeingu...

Nejlepší je mít od všeho něco - mít kde bydlet, mít nemovitosti na pronájem, mít akcie (klidně i jiné assety), a mít hotovost. Tímto člověk nic nepokazí a může být v klidu i kdyby mu vypadl příjem, šel trh dolů, atd... Toto je vlastně stav, kterého se držím, akorát se snažím to všechno nějak zvyšovat a balancovat (víc nemovitostí, víc akcií, víc crypta, atd...), aby nebylo příliš moc hotovosti. Na druhou stranu je hezké mít pár milionů buď v hotovosti nebo nějakém hodně likvidním assetu, protože když jde burza dolů, tak vznikají hezké příležitosti. Rok 2020 byl nádherný :)