Práce pro české společnosti

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #225 kdy: 05. 08. 2021, 10:19:46 »
No, když nejdřív děláš tvrďáka jak na žádný HR triky neskočíš a jak tě zajímají jen peníze na dřevo a pak tu pěješ ódy na to, že jsi dostal firemní mikinu a hrníček, tak se nediv :) Já teda předpokládám, že stejně to má drtivá většina těch "tvrďáků" v diskusích na netu, ale většinou se to nedozvíme.

No jo, asi mi nedošlo, že tohle bude někdo považovat za něco "tvrdáckého". V tom článku jsem prostě popsal jak postupuji při hledání práce. Že někdo bude vnímat jako něco hustého, když mě primárně zajímá výše mzdy a ne bonusy, to by mě fakt nenapadlo. Naopak mi to přijde jako úplný základ, dát přednost firmě co ti dá víc peněz, než firmě co ti dá to samé v bonusech. Snažil jsem se to tam opakovaně zdůraznit hlavně protože znám lidi, co prostě přičtou výši bonusů k platu a pak s tím ekonomicky počítají, což jak jsem tam psal je imho špatně. Ale když postupuješ naopak, tj dostaneš lepší plat než jinde, a ještě k tomu různé benefity, tak to je tak nějak ideální.

Jinak pointou nemělo být že jsem něco dostal, ale že to že dostáváš neustále každou chvíli dárky je docela dobrý psychologický hack na lidi. Osobně mě docela zajímá co zvyšuje mojí motivaci a chuť pracovat, snažím se to analyzovat a typicky pak využít třeba na sebe ve vlastních projektech. Což tohle pravda půjde blbě, ale stejně mi to přijde zajímavé.

Pořád si lehce vzpomínám třeba na české Javovské podcasty, co jsem poslouchal před deseti lety ještě někdy na VŠ, kde mě třeba fascinovalo, že týpci jsou schopní vyprávět půl hodiny o tom jak jezdí na konference kvůli baťůžkům s tatrankama a letákama. Tenkrát mi to přišlo divné, proč prostě lidi co si vydělávají slušné výplaty řeší takovou blbost. Vztah k Gift economy je docela zajímavý.


tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #226 kdy: 05. 08. 2021, 10:19:59 »
A fakt nechápu ty lidi co dělaj v kanclu, za xxx... v Praze... každý den se do práce rvou zácpou v tom svém Mercedesu, aby udělali přesčasy, a pak se do toho svého baráku s bazénem za Prahou šli vyspat. Možná jsem blbej, ale moc dobře vím, proč je full remote tady v severních čechách lepší, mám dostatek financí i času pro sebe a dokážu si ten barák užít!

nechapem to ani ja, co na tej Prahe vsetci vidia ... v case Covidu vsetko pozatvarane, zapchy, draho atd, ten argument ze "no jo, ale ked chces ist vecer na pivo tak nemozes potom soferovat a mas to daleko domov!", no ja neviem ... kolko krat do tyzdna chodite na pivo aby vam toto zacalo vadit? Ja idem na pivo asi tak 2x do mesiaca. Co maju vsetci s tymi pivami? :D Kulturu a kamosov odbavim 2-3 krat do mesiaca a cau. To je potom drahy spas byvat v Prahe len z nejakeho hypotetickeho dovodu

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #227 kdy: 05. 08. 2021, 10:32:12 »
staci mit nejakej divnej konicek a v malych mestech si neskrknes.


A fakt nechápu ty lidi co dělaj v kanclu, za xxx... v Praze... každý den se do práce rvou zácpou v tom svém Mercedesu, aby udělali přesčasy, a pak se do toho svého baráku s bazénem za Prahou šli vyspat. Možná jsem blbej, ale moc dobře vím, proč je full remote tady v severních čechách lepší, mám dostatek financí i času pro sebe a dokážu si ten barák užít!

nechapem to ani ja, co na tej Prahe vsetci vidia ... v case Covidu vsetko pozatvarane, zapchy, draho atd, ten argument ze "no jo, ale ked chces ist vecer na pivo tak nemozes potom soferovat a mas to daleko domov!", no ja neviem ... kolko krat do tyzdna chodite na pivo aby vam toto zacalo vadit? Ja idem na pivo asi tak 2x do mesiaca. Co maju vsetci s tymi pivami? :D Kulturu a kamosov odbavim 2-3 krat do mesiaca a cau. To je potom drahy spas byvat v Prahe len z nejakeho hypotetickeho dovodu

PanVP

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #228 kdy: 05. 08. 2021, 10:51:22 »
staci mit nejakej divnej konicek a v malych mestech si neskrknes.

To ti pořád ještě leží v žaludku, jak ti zatrhli tajně fotit na dámských toaletách? ;D

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #229 kdy: 05. 08. 2021, 10:57:32 »
tak ty sou zrovna vsude.

to spis ve velkych zapadnich mestech prej zacinaji tlacit unisex
to teda na vesnici taky mame, jen tomu rikame krovi.


PanVP

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #230 kdy: 05. 08. 2021, 11:00:52 »
Hhh...jj, a nezlob se, když jsi napsal to o těch divných koníčcích, byl to prostě "freekill" :-D
To není jako když mně říkali kozojeb  ;D

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #231 kdy: 05. 08. 2021, 13:17:49 »
BTW, kdyz je nekdo tak spokojen s pochvalou, co si myslite o Hackathonech?

Podle mne je to fakt trapnej nastroj, jak developery zamestnance pracovat 12 hodin v zaprahu a dostat z nich nejaky chytry napady.

oni nektery ty Hackathony jako soutez pro startupy neni nic jinyho, vitez dostane 50 000, posbirane napady si uz  poradatel prebere

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #232 kdy: 05. 08. 2021, 13:27:06 »
BTW, kdyz je nekdo tak spokojen s pochvalou, co si myslite o Hackathonech?

Podle mne je to fakt trapnej nastroj, jak developery zamestnance pracovat 12 hodin v zaprahu a dostat z nich nejaky chytry napady.

oni nektery ty Hackathony jako soutez pro startupy neni nic jinyho, vitez dostane 50 000, posbirane napady si uz  poradatel prebere
Ona je otázka, jak hodnotné jsou takové posbírané nápady. Ony nápady jsou jako zadeke. Má je každý a obvykle jsou na hovno. Umět probrat nápady a oddělit zrno od plev nějak levně a jednoduše je dost ceněný skill.

A zbytek výstupů takového hackatonu (hlavně kód) je vhodné zakopat hodně hluboko.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #233 kdy: 05. 08. 2021, 15:13:50 »
staci mit nejakej divnej konicek a v malych mestech si neskrknes.

tím malým městem myslíš i Prahu? Praha teda taky není zrovna super velkoměsto, to už doporučuji Londýn, cestou za koníčkem je fajn prožít nějakou každotýdenní přestřelku s místníma děckama.

Hele já v pražském paneláku měl spoustu koníčků, třeba poslouchat splachování sousedů, tipovat si kde koho napadne ještě zaparkovat, a nebo odhad kolik bezdomovců se ubytuje v blízkém parčíku nebo pod schody v baráku.

Jasně, v tvém případě když máš řadovku za 15 mio u metra v Praze dobré, ale normální lidi žijí spíše na tom okraji v zaprděném paneláku.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #234 kdy: 05. 08. 2021, 16:06:57 »
vyhledem k tomu, jak tady vsichni lzou, muzes klidne predpokladat, ze prespavam ve stanu na mamincine zahrade.
A jedinym mym socialnim traumatem jsou medvedi, co mi chodi ocichavat nohy.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #235 kdy: 05. 08. 2021, 17:33:19 »
Jasně, v tvém případě když máš řadovku za 15 mio u metra v Praze dobré, ale normální lidi žijí spíše na tom okraji v zaprděném paneláku.

No ale když za míň jak 200k/měsíc ani nevstaneš z postele (jako všichni tady :D ), tak 15M není problém, ne? :D

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #236 kdy: 05. 08. 2021, 17:46:50 »
To mas tezky, vstat ci nevstat....

200 na HPP je 145 cistyho. 4 clenna rodina v Praze tech 45 asi spotrebuje (mozna min, pokud si ochoten deti posilat do skoly mezi prosty lid a na kakao jim nebudes sypat zlaty prach), takze zustane 100

na 15 budes potrebovat 12.5 let

dost drsna cisla

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #237 kdy: 05. 08. 2021, 18:06:03 »
jsem sel na sreality, dum 4+ pokoju, velmi dobry stav, moje P5+10 km okoli.
Pokud ignoruju ten nejlevnejsi divny inzerat, tak dno nabidky (137 nalezenych) je 9.85

se za posledni mesice ve skutecnosti dost zlepsila situace.




tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #238 kdy: 05. 08. 2021, 18:56:50 »
jsem sel na sreality, dum 4+ pokoju, velmi dobry stav, moje P5+10 km okoli.
Pokud ignoruju ten nejlevnejsi divny inzerat, tak dno nabidky (137 nalezenych) je 9.85

se za posledni mesice ve skutecnosti dost zlepsila situace.

10 mega je pohoda, to mas pri rocnom vytlaku 2 mega peknu patrocnicu.

PanVP

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #239 kdy: 05. 08. 2021, 19:13:16 »
Hele já v pražském paneláku měl spoustu koníčků, třeba poslouchat splachování sousedů, tipovat si kde koho napadne ještě zaparkovat, a nebo odhad kolik bezdomovců se ubytuje v blízkém parčíku nebo pod schody v baráku.

Buď v klidu, to je pořád stejný.
Teď horší, protože Covid postihl nejvíc slabé kusy.