Práce pro české společnosti

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #135 kdy: 23. 07. 2021, 14:15:20 »
Btw, ked som pisal o radovkach za 14 mega tak jasne, ze na hypo, za hotove to mi ani uz nenapadne, len nezabudnite, ze 100% hypo vam dnes nikto neda a 20% zo 14 mega je 2,8m, toto musi ITak dat inac nebude moct stat sa ani hypootrokom.

to je nic, to je nejakych 100k, to das za dva roky ked robis na kontrakt v The Big Corp.
No vsak ale v tom Corpe robis (ked to mechanizmom prepocitas na HPP) za viac nez tych 100k a sme zas pri tom co tvrdim cely cas, ze tvrdenie, ze 100k je na Prahu nejaky super plat, ktory nemoze mat kazdy kto zdvihne zadok za lzive. Ano, viem, ze juniori a nejaki debilkovia asi robia aj za 50-60, ale zeby clovek ktory CHCE mat 100k nemohol taky job mat este tento mesiac je podla mna loz, neverim tomu.

Cely cas rozporujem toto:

Citace
a ne, fakt nemá kilo většina lidí. vidím to na platech kolegů :) ono člověk si nesmí dělat obrázek podle toho, co křičí lidi na forech (kde kazdej vykrikuje jak bere 200K za nic). realita všedního dne je, že naprostá většina "bouchačů" (dělník IT) v C# / .NET / ASP.NET jede za 70 - 90 (jak HPP tak ICO .. u ica je to trosku víc).
za prve, podla mna ano, vacsina MA taku mzdu na HPP v hrubom (radsej to specifikujem aby tu zas niekto nechytal na slovicka "no jooooo, ale ja jsem myslel v cistyyyyyyyym") a ten kto nema ju moze zajtra mat ak nema v hlave vakuum.
« Poslední změna: 23. 07. 2021, 14:17:06 od nehalem »


tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #136 kdy: 23. 07. 2021, 14:21:40 »

Mna len zaujima, ci tych 10k zdanuju na SR? Je pre taku prijmovu skupinu danovo-odvodove zatazenie na SR strasne zle alebo je v Europe este aj horsie?

Ked ides na zivnost, a robis na nu prvy rok, tak neplatis socialne a zdani sa to tak, ze mas pausal max do 20k z prijmu, takze si zober, ze 10k x 12 mesiacov je 120k, z toho sa ti 20k nezdani nijak (kym to Matovic nezrusi).

Z tych 100k, prijem do 49000 sa ti zdani 15% a zvysok 20%. Takze velice zhruba 20+(49×0.85+51×0.8) = 102k = 8.5 v cistom mesacne.

Toto je ale len prvy rok, potom zacnes platit socialne a to je palka ... neviem, 3k? A ked sa stanes platca DPH tak si uz ten pausal nemozes uplatnit. Tam sa to potom dost zhorsi.

Ked ides na SRO, tak zatial to je 10k x 12 = 120k * 0.8 (20% dan) * 0.93 (7% dan zo zisku) = cca 90k takze 7.5 v cistom mesacne.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #137 kdy: 23. 07. 2021, 14:26:11 »
Uplny suhlas, programator/admin (ako pises ktory neni junior alebo debilko) ktory nema  na HPP aspon 100 v hrubom je skaredo klamany.
Tolko MA vacsina.


Kazdopadne radovku za 14mega (500tisic euro) nie je sranda kupit. To chce uz silnu vyplatu :D   
 



Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #138 kdy: 23. 07. 2021, 14:31:27 »
Uplny suhlas, programator/admin (ako pises ktory neni junior alebo debilko) ktory nema  na HPP aspon 100 v hrubom je skaredo klamany.
Tolko MA vacsina.


Kazdopadne radovku za 14mega (500tisic euro) nie je sranda kupit. To chce uz silnu vyplatu :D   
Ja som este ochotny akceptovat, ze teda vacsina NEMA tych 100k na HPP v hrubom v Prahe ale tych 70-90k ak sa bavime o niecom co ja volam pseudo-programatori. To su take tie joby, kde ako pozicia sa vola C# programator, ale realne tam robis vsetko, sedis na meetingoch (vid vlakno vedla), brejnstormujes, prezentujes, spikujes, deebugujesh a podobne super cool veci az prejde rok, pozries do repa a za rok si napisal 470 riadkov kodu a skill silno upada. Mozno sa len zdraham uverit, ze tychto jobov je naprosta vacsina, lebo ja vsade, kde vycitim, ze to niecim takym smrdi utekam a na peniaze ani nepozeram. Stacilo raz.

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #139 kdy: 23. 07. 2021, 14:42:40 »
To su take tie joby, kde ako pozicia sa vola C# programator, ale realne tam robis vsetko, sedis na meetingoch (vid vlakno vedla), brejnstormujes, prezentujes, spikujes, deebugujesh a podobne super cool veci az prejde rok, pozries do repa a za rok si napisal 470 riadkov kodu a skill silno upada.

inak povedane "defka pro vsechno", a potom to zoberies aj namiesto testera lebo sa cez vikend ozral a tak pises testy v Seleniu a je*es sa s s nejakym Cucumberom :D

Toto si vsetko treba odsrat a zistit si to na vlastnej kozi ze takto to dalej nejde. Ja som posledne dva roky pozeral asi do troch repozitarov a nic ine okrem IDEA som nemal otvorene.


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #140 kdy: 23. 07. 2021, 15:27:12 »
Uplny suhlas, programator/admin (ako pises ktory neni junior alebo debilko) ktory nema  na HPP aspon 100 v hrubom je skaredo klamany.
Tolko MA vacsina.

Hele ani si nemyslím, že by to měla většina, většinu lidí posadíš na místo a oni tam budou ještě za 10 let za směšné prachy. Taky z mojí zkušenosti zrovna linux a adminování nejsou ty nej profese, chce se to neustále vzdělávat a posouvat dál, pak je těch 100k+ plně reálných, ale věřím že ještě spousta adminů dělá za 70-80k, někdy i s tím, že jejich část výplaty je pohyblivá.

Další věc je vyjednávání se zaměstnavatelem, hodně lidem se do toho nechce, protože je to opruz. Bohužel je potřeba to řešit a naučit se to řešit.

Kazdopadne radovku za 14mega (500tisic euro) nie je sranda kupit. To chce uz silnu vyplatu :D   

Ani tak ne, dneska je spousta jobů remote, nemusíš to mít nutně v Praze, mě řadovka stála 3 mio. na menším městě s veškerou občanskou vybaveností (rozuměj pěšky se dostanu na úřad, do obchodu, je tu i taxi atd.).

A upřímně, co mám známé co si pokupovali řadovky a baráky na kraji Prahy, někde typu Horní Počernice, tak brečí, infrastruktura nula, často ani ne moc příroda atd. Zatímco já bydlím 100km od Prahy a za barákem mám fakt A+++ přírodu a infrastrukturně na tom nejsem moc jinak než většina pražáků, jen jediná věc, nejezdí tu rohlík a dovoz potravin (I když za 60 Kč můžeš jet do Kauflandu taxikem ;)) a taky hadry se líp nakupují v Praze (ale jak často je kupuješ, že jo...). Očkovací centrum bylo 300m pod mým barákem, tak asi tak... A posilovnu mám 150m.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #141 kdy: 23. 07. 2021, 15:58:14 »
Ok, ale predpokladam, ze dneska to mam teoretickou hodnotu 5 mil. (coz neni spatna investice)

Ani tak ne, dneska je spousta jobů remote, nemusíš to mít nutně v Praze, mě řadovka stála 3 mio. na menším městě s veškerou občanskou vybaveností (rozuměj pěšky se dostanu na úřad, do obchodu, je tu i taxi atd.).

kacis v lese nebo se peres s mistnim medvedem?
... A posilovnu mám 150m.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #142 kdy: 23. 07. 2021, 16:09:43 »
Ok, ale predpokladam, ze dneska to mam teoretickou hodnotu 5 mil. (coz neni spatna investice)

Hele možná tak něco kolem 4 mio, kupoval jsem to před rokem, trošku jsem to vymaloval, dal do kupy, tak za 4.2 mio bych to asi střelil. Ale i na srealitách je spousta krásných nemovitostí kolem 4 mio, třeba za 3.6 mio tahle nádherná prvorepubliková vila - https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/police-nad-metuji-velka-ledhuje-dvorakova/3022342748#img=0&fullscreen=false

kacis v lese nebo se peres s mistnim medvedem?

Já jsem rodilej pražák  ;D těmhle názorům se fakt směju, jak si někteří pražáci myslí, že za hranicí Praha končí civilizace... Ale jo, po pozemku mi chodí kočky souseda, zas takový zapadákov město o 10.000 obyvatel není, jak si někteří myslí.

Tak jen pro představu, za 5 mio tu koupíš tohle, což tam navíc leží docela dlouho, protože ta cena je dost vysoká, ale výhled asi pěkný...
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/novy-bor-novy-bor-husova/2064120412#img=3&fullscreen=false

A vybavenost a služby města máš tady:
http://novybor.enigma14.eu

Kdybys mi chtěl tvrdit, že je to zadekákov.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #143 kdy: 23. 07. 2021, 20:33:35 »
no, je to nejake male na vilu, ale 120 obestavena, 125 uzitna pri nekolika patrech, buhvi jak to pocitaji.

ale ty naklady na rekonstrukci budou silene, to uz jsem se poucil.
I kdyz se hodnota meho baraku rekneme ztrojnasobila, kdyz vezmu v potaz naklady na nikdy nekoncici rekonstrukci, tak bych to vyhodnou investici nenazval.

Ale i na srealitách je spousta krásných nemovitostí kolem 4 mio, třeba za 3.6 mio tahle nádherná prvorepubliková vila - https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/police-nad-metuji-velka-ledhuje-dvorakova/3022342748#img=0&fullscreen=false

hele Ogare, ja su z Moravy.  10 000 - to byla svetla velkomesta pro mne...

Ja obcas rikam cizincum, ze jsem z male vesnice, ale ze dnes uz je to jiny, ze utok medveda uz nebyl zaznamenan pres 7 let.



Já jsem rodilej pražák  ;D těmhle názorům se fakt směju, jak si někteří pražáci myslí, že za hranicí Praha končí civilizace... Ale jo, po pozemku mi chodí kočky souseda, zas takový zapadákov město o 10.000 obyvatel není, jak si někteří myslí.

Tak jen pro představu, za 5 mio tu koupíš tohle, což tam navíc leží docela dlouho, protože ta cena je dost vysoká, ale výhled asi pěkný...
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/novy-bor-novy-bor-husova/2064120412#img=3&fullscreen=false

A vybavenost a služby města máš tady:
http://novybor.enigma14.eu

Kdybys mi chtěl tvrdit, že je to zadekákov.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #144 kdy: 23. 07. 2021, 21:28:40 »


To je zajimave, ja myslel ze v novem boru (a vubec tomhle useku mezi libercem a decinem) bydlej jen lidi co musej  :D


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #145 kdy: 23. 07. 2021, 21:52:18 »
To je zajimave, ja myslel ze v novem boru (a vubec tomhle useku mezi libercem a decinem) bydlej jen lidi co musej  :D

Hele vidíš to moc negativně, trošku zkreslené médii, jestli myslíš nepřizpůsobivé občany, tak to je trošku nafouknutá bublina. Projdi se večer po pražských stodůlkách a je to horší, připadáš si jak v rusku nebo na ukrajině ;D

Já jsem fakt měl jako rodilý pražák větší depky z Prahy, a říkám to furt, Praha je stoka, stejně jako Londýn nebo Bangkok, prostě špína, přelidněno a stres, ale to si hodně lidí uvědomí až když se odstěhuje.

Teď nedávno jsem viděl na YouTube týpka projíždět na kole New Yorkem, prostě špinavej zachcanej beton kam oči dohlédnou plný smogu... Jinak Praha je fajn, pokud bydlíš v Karlíně nebo Podolí, ale fakt ne pokud na sídlišti ve stodůlkách nebo jižáku jako většina ;) A na hezký byt v Košířích si připrav tak 10 mio minimum, na břevnově možná ještě víc.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #146 kdy: 23. 07. 2021, 22:29:18 »
ouch, jsem se kouknul na ty ceny, teda dnes 30 melounu na stredni byt uz ocividne neni nic sokujiciho.
si teda pamatuju, jak jsem zabloudil d oKosiru a fakt je tam krasna zelen.

ale musim se samozrjeme zeptat, jestli si Londyn a Bangok taky videl na youtube nebo mas nejaky duvernejsi zkusenosti.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #147 kdy: 23. 07. 2021, 22:31:53 »
Já jsem rodilý pražák, pak jsem se odstěhoval na vesnici a pak zase do Prahy. Každé má něco svého. Pokud někomu stačí žít víceméně sám pro sebe/rodinu/barák (a pracuje full remote), tak asi dobrý. Mě ale i vzhledem ke koníčkům dost chyběl kontakt s mě blízkými lidmi, takže přichází v úvahu Praha, maximálně Brno, jinde pro mě chcípnul pes. A děti mají samozřejmě ve velkém městě víc/jednodušších možností, než na malém městě nebo dokonce na vesnici.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #148 kdy: 23. 07. 2021, 22:43:55 »
ale musim se samozrjeme zeptat, jestli si Londyn a Bangok taky videl na youtube nebo mas nejaky duvernejsi zkusenosti.

V Londýně jsem žil a pracoval 4 měsíce a několik let tam pracovně létal, v Bangkoku jsem strávil měsíc, soukromě, takže vím o čem mluvím.

Na Londýně mě štvala špína, kriminalita, obchody brzy zavíraj, a tak. Byl jsem v Londýně se podívat před rokem, v lednu, a nic se nezměnilo, na nádraží jsem se podíval jen na leták, že tam hledaj svědka vraždy co se tam stala, ani jsem nebyl překvapený.

Osobně jsem se z Londýna odstěhoval potom, co mi strčili patnáctiletá děcka bouchačku do zad, pak jsem si řekl, že to nemám zapotřebí...

Bangkok, totálně zkolabovaná doprava, nadzemka jezdí jen nad velmi omezeným územím, na taxi můžeš čekat i půl hodiny, i když ho vidíš před sebou, než se jenom otočí z jednoho směru do druhého. Výhoda bangkoku je, že tam jedou obchody 24/7, většina mrakodrapů má vlastní bazény i fitko a recepci, knihovnu, rozhodně teda lepší místo na žití než Londýn.

Problém v Thajsku obecně je stabilita internetu, a to nekousnu. Ono ani ne, že by tam byl internet pomalý (není), ale jsou časté výpadky, velmi časté, zkušenost z několika Thajských měst.

Naopak velmi mile jsem byl překvapen v Záhřebu (Chorvatsko), celková kvalita infrastruktury na velmi vysoké úrovni. Také se mi líbí Německo. Smíšené pocity mám z Madridu.

Takže ano, porovnání mám a nepíšu jen dle youtube ;)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #149 kdy: 23. 07. 2021, 22:48:58 »
Já jsem rodilý pražák, pak jsem se odstěhoval na vesnici a pak zase do Prahy. Každé má něco svého. Pokud někomu stačí žít víceméně sám pro sebe/rodinu/barák (a pracuje full remote), tak asi dobrý. Mě ale i vzhledem ke koníčkům dost chyběl kontakt s mě blízkými lidmi, takže přichází v úvahu Praha, maximálně Brno, jinde pro mě chcípnul pes. A děti mají samozřejmě ve velkém městě víc/jednodušších možností, než na malém městě nebo dokonce na vesnici.

Tak koníčky, na kutilství je asi lepší barák, na starost o auta taky lepší barák, na zahradu lepší barák, posilka, ta je i na menším městě, případně si vybuduješ doma,... Wellness v místním hotelu, ale je pravda, že Praha má pár velmi dobrých wellness center a ty já miluji.

Nicméně furt, nic ti nebrání si o víkendu do Prahy zajet, kort když celý týden funguješ remote, tak tě jedna cesta nevytrhne, takže pokud je to o tom jít v sobotu na výstavu rybiček, tak to je asi možno i tak.

Jinak samozřejmě, kurz kung-fu nebo hraní na klavír asi spíše v Praze, no...