Práce pro české společnosti

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #45 kdy: 02. 04. 2021, 21:30:58 »
Když si tak tak chytrý, můžeš mi pls sdělit jak mám získat zahraniční pas bez toho abych se tam oženil?

Děkuji
.

Vyber si zemi, zjisti si podmínky občanství a splň je. Co je jako na tom složitého?


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #46 kdy: 02. 04. 2021, 22:09:08 »
Jo takže myslíš buď se tam oženit nebo načerno schovávat po garážíš, jj, to máš recht toho je na naetu plno.

takže klesnout ještě níže  ;D ;D


A ve ktere cizi zemi si chtel zit a oni ti neumoznili tam platit dane, mit trvaly pobyt, platit si zdravotni pojisteni atd.? Aha, v zadne. To je situace ktera nikdy nenastala.

Ano máš pravdu, sám jsem to nezkoušel, ale vím tohle. 

Společnost, pro kterou v EU pracuju mě může dle jejich zákona zaměstnávat max 4 roky.

Zjišťoval jsem jaké je to s pořízením nemovitosti třeba Itálii a je to neskutečně složitý a komplikovaný postup.

Získat občanství není jednoduché, mimo jiné se musíš naučit plynule jazyk a sloužit zkoušku něčeho jako "vlastenectví" 

A těch věcí je víc. 

Takže pokud mi nejsi schopný sdělit přesný postup, jak si to třeba zařizoval ty, tak si nech prosím ty psycho kecy pro někoho, koho to zajímá. Seš zřejmě zdejší troll, nic víc.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #47 kdy: 02. 04. 2021, 22:10:11 »
Když si tak tak chytrý, můžeš mi pls sdělit jak mám získat zahraniční pas bez toho abych se tam oženil?

Děkuji
.

Vyber si zemi, zjisti si podmínky občanství a splň je. Co je jako na tom složitého?

Opravdu vůbec nic, člověku kterému to nedochází, nemám co říct.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #48 kdy: 02. 04. 2021, 22:25:27 »
Získat občanství není jednoduché, mimo jiné se musíš naučit plynule jazyk a sloužit zkoušku něčeho jako "vlastenectví" 
Záleží na konkrétní zemi, každý stát to má jinak. Třeba v Irsku stačí pár let bydlet. Irské občanství je teď vůbec celkem žádané, jednak někteří Britové ho chtějí kvůli občanství EU a na druhou stranu Irové jsou jediní EUropané, co můžou po Brexitu (resp. po už skončivším pobrexitovém přechodném období) ve Spojeném království pracovat bez povolení, studovat za místní taxu atd.

anonacct

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #49 kdy: 03. 04. 2021, 00:59:53 »
A nechcete si ten offtopic vzít někam jinam :-D ?


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #50 kdy: 03. 04. 2021, 09:11:45 »
A nechcete si ten offtopic vzít někam jinam :-D ?

Me to zase az tak jako offtopic neprijde. Evidentne tu jsou lidi, kteri jsou v CR velmi nespokojeni a radi by zili jinde, v lepsim. Z nejakeho duvodu ale nechteji - budto maji mylne predstavy nebo se proste boji.

@Cent2x Nevim jak to maji v Italy, ale v Rakousku je to uplne v pohode tam zit. Na uradech s tim normalne pocitaji. Prokazes ze tam mas praci, ze mas kde bydlet a je to. Zadne obcanstvi, k tomu aby si tam mohl zit, vubec nemusis resit. A po nejakych dvou odpracovanych letech jim tam muzes zacit cerpat napr. podporu v nezamestnanosti. Ve Francii to je taky standardni udalost, ze jim tam chteji zit cizinci. Sousedi (on+ona) tam jsou uz 6-7 let, deti se jim narodili tam. Jo, decka maji uz francouzke obcanstvi automaticky dle mista narozeni. V Irsku to je evidentne taky v pohode co pise Idris.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #51 kdy: 03. 04. 2021, 09:41:20 »
Offtopic tohle v zadnem pripade neni.

Ale rad bych nekoho presmeroval na muj offtopic o IR35, ocividne nekteri lide tady jsou zkuseni zahranicnici. A mne se neporadilo ziskat ani jednu odpoved...
https://forum.root.cz/index.php?topic=24377.0

A nechcete si ten offtopic vzít někam jinam :-D ?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #52 kdy: 03. 04. 2021, 15:04:16 »
V Irsku to je evidentne taky v pohode
V Irsku děti dostanou automaticky občanství, když se narodí občanovi EU, co tam bydlí aspoň 3 roky. Jinak až za pět let. Nicméně nikde v EU není zvláštní výhodou mít občanství země, kde člověk bydlí, když má sám občanství jiné země EU, někdy to je dokonce nevýhoda.
Irsko je zvláštní tím, že jeho občanství zaručuje nárok na neomezený pobyt a práci ve Spojeném království (bez nově zavedených omezení a kvót).

anonacct

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #53 kdy: 03. 04. 2021, 16:38:35 »
Offtopic to je. Otázka byla práce, a ne děti v Irsku... Toto vlákno vypadá asi jako ty všechny ostatní :)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #54 kdy: 04. 04. 2021, 12:22:42 »
Když si tak tak chytrý, můžeš mi pls sdělit jak mám získat zahraniční pas bez toho abych se tam oženil?

Děkuji
.

Vyber si zemi, zjisti si podmínky občanství a splň je. Co je jako na tom složitého?

Opravdu vůbec nic, člověku kterému to nedochází, nemám co říct.

 ;D  ;D ;D ;D

Stejné jako zbrojní průkazy, založení firmy, najmutí zaměstnanců, získání řidičáku, koupení nemovitosti, koupení jiné firmy, apod.. v cizích zemích.  Když chceš, potřebuješ a máš na to, někde to snad zakazují? Samozřejmě asi to bude složitější v uzavřených ekonomikách např. Severní Korea, Čína, Bělorusko,Irán, negersko či islámsko diskriminujích zemích vůči bílým,asiatům  ale jinde v otevřených ekonomikách to zase takový problém není.

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #55 kdy: 05. 04. 2021, 06:46:08 »
pracovat pre zapadnu firmu za zapadny plat v sr/cr je najlepsia moznost.

1) praca z domu
2) ak je to ine casove pasom (+-6-9h) tak vas cely den nikto s nicim neotravuje a cely den si naplanujete ako chcete
3) uplne ine peniaze
4) je jednoduchsie z firmy A ist do firmy B, opat remote
5) nemate nic spolocne s cesko/slovenskym menezmentom
6) po case moznost na zapad odist, odchadza sa jedniduchsie ked tam uz jednou nohou ste, aspon mentalne

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #56 kdy: 05. 04. 2021, 11:02:33 »
OK, ale par poznamek z praxe:

2/ posun 5-9 h = s detma velky problem, vecer ma clovek schuze s us managery misto aby to travil s rodinou... U seniornejsi role neni problem schytat 5 schuzi nektere dny.

3/  jak"moc uplne jine penize" - tomu stejne lidi sedici cely zivot za ceskou peci neuveri.


Ale co se tyce pracovat v CR/SR, to je clovek mistni tax resident:
Ale co dane? Treba je hezke "nizke dane ve Svycarsku, ale ten rozdil od ceskych dani musi clovek doplatit v Cechach, takze nakonec vzdy plati ceskou mafianskou dan.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #57 kdy: 05. 04. 2021, 12:50:52 »
Mam takovy dotaz. Muj kamarad (jinak velmi dobry ajtak) mi asi pred pul rokem rekl, ze mam tak dobry a zajimavy napady, ze bych mohl zamestnavat programatory. Pomalu o tom zacinam uvazovat a trochu me mrzi stav ceskych firem, o kterych se tady pise.

Muj dotaz je smerovan stejne jak na zkusene programatory, tak na programatory v praxi trochu pokrocile.

Jak byste si predtsavovali idealni podminky pro praci pro ryze ceskou firmu? Ptam se hlavne na mezilidske pracovni vztahy?

Predem dekuji za seriozni odpoved.

nm

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #58 kdy: 05. 04. 2021, 13:12:14 »
jak dane ...

1) najdes si firmu na zapade
2) ak naberaju tak ta zoberu na kontrakt
3) najdes si v cr pasaka a la CoolPeople a povies ze to chces zazmluvnit
4) oni spravia prostrednika a ty beries zapadne prachy

Faktury CoolPeople na 7500-8000 eur mesacne uplne v klude, dane 15%, v polke roka to zazmluvnis cez svoju sro s CP,  opat 15%

tralala5

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #59 kdy: 05. 04. 2021, 13:59:47 »
aby som to este upresnil pretoze sa to moze zdat ludom "too good to be true"

ja som na zapade bol, rok na hpp v tej krajine, socialka dane atd a potom som sa vratil a spravil som kontrakt cez agenturu takze ja s tou firmou nemam absolutne nic, vsetky faktury co robim cez moju sro alebo zivnost (mam obe) tam vobec nefiguruje ta cielova firma. ja proste dodavam sluzby agenture a tym to hasne takze moje dane a praca nikdy neprekrocia sr hranice. mam to takto asi tri roky uz.

agentury su radi ak si kontrakt najdete sami a oni to len zastresia. pre nich to je nulova robota. man day mam 380 euro, oni si k tomu daju 7% a je. Oni to vsetko zdania na ich strane (praca do zahranicia) takze ja to absolutne neriesim.

casovy posun je od +8 do +10 takze pol rok mam call 8:30 rano a pol rok 22:30.

Pri zivnosti som poisteny, stoji to 600 euro rocne do 100k specificky pre IT odbor cez Kooperativu.