Práce pro české společnosti

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #30 kdy: 02. 04. 2021, 05:21:30 »
Fakt si někdy pokládám otázku, jak toto může v dnešní době fungovat... když si představím, že bych se ke svým zákazníkům choval stylem, jaký předvádí např. firma SODEXO, tak bych asi byl dávno v krachu...
Ha dalsi takovej? Gratuluji za trpelivost. U nasich HR prisla odpoved sodexa jiz za 5 mesicu. A teď si představím že mas ve firme spoustu kolegu cizinců a vysvetluj...

Je treba si uvedomit ze ten level podpory je opet umerny platum. Za ty mrzke penize vám zkušený manager nebo devel dělat nebude. Už jenom aby někoho napadlo seskupit podobná hlášení problemu, čumet do logu a řešit to s GP. Že to zvladne cvicena opice? Omyl. QA jsem v jedne firme ukazoval jak vlastně postupovat procesne - nejsem devel ani kvalifikovany QA. Jen s tim mam par expu.

Ja si nechal kartu zkonvertovat na stos papirovych poukázek. To je krok zpátky k tomu  Bangladéši ale funguje to.


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #31 kdy: 02. 04. 2021, 12:09:20 »
Já už v ČR začínám žít takřka jen fyzicky jako v levné destinaci s dostupným zdravotnictvím, jinak virtuálně už v ČR nežiju několik let, všechny zdroje informací zahraniční, práce zahraniční, kolegové zahraniční, a to co mi zbylo v ČR to mě fascinuje...

A proc se neodstehujes? Jak momentalne to je diky covidu asi slozitejsi, ale pred covidem to bylo uplne jednoduche. Asi nejjednodusi jake to kdy bylo... Co z toho si stezovat a plivat kolem sebe?

Další takový chytrák, typicky česká odpověď. Když se ti to nelíbí tak se odstěhuj do Prahy, když se ti nelibí v Praze odstěhuj se z ČR atd. Upřímně pro mě tohle magořina.   

Tohle je cesta do pekel. Třeba jsou lidé co od věcí neutíkají a snaží se něco změnit, já osobně přispívám na casopisarguement a snažím se účastnit veřejných diskusí.  Stejně jako to, co tady píšeme, mě osobně hodně pomáhá, že nejsem tady s těmi problémy sám a že to hodně lidí vnímá podobně. 

Také argument odstěhování je absolutně mimo. Ty si myslíš, že jsou na přistěhovalce ze zemí třetího světa jako je ČR v jiných zemích zvědaví? Ano, pracovat pro ně je jedna věc, ale čerpat výhody jaké poskytují svým občanům nám nikdo nedovolí. Samozřejmě, můžeme si koupit občanství za stovky milionů eur. Super nápad, ale upřímně mít ty peníze tak tu s tím bordelem zatočím a pak se nemusím stěhovat.   

(pokud někoho zajímá jak, stačí edukovat lidi a dát jim prostředky a schopnosti, aby se uměli bránit, podpořid občanskou iniciativu, argument, který slyším denno denně "nikdy dříve si nikdo nestěžoval" mluví za vše) 

Znám spoustu lidí, co byli v zahraničí a chtěli by tam zůstat, ale nakonec se museli vrátit, protože všude jsou limity, jak dlouho můžeš strávit v zahraničí, jak dlouho můžeš jako externista pracovat na smlouvu a tak dále.   

Každé země si hlídá svoje.   

Proč si myslíš chytráku, že se lidé tak rvou k politickému a "veřejnému" korytu? Kdyby to stěhování mimo domovskou zemi bylo tak jednoduché, tak by to už asi tady udělal každý třetí.   

Nelamentujeme tady o tom, že nemáme moře, ano s tím se nedá nic dělat. Lamentujeme nad tím, že poctivě pracující lidé odvádějící daně nemají za to, co odvedou adekvátní služby. 

U těch, co pracují ve statní správě jsou automaticky 3 benefity. 

1) Mají jistotu stabilní práce.

2) Jejich utilizace je mnohem nižší než ve státním sektoru.

3) Pokud si něco chtějí sami na úřadě zařídit, tak jim projde po známosti anebo z titulu vše.   

Ostatní občané tyhle možnosti nemají. 

Příklad, za všechno. Kvůli práci potřebuji cestovat do zahraničí. Zjistil jsem, že mi vyprší PAS a raději mám u sebe vždy dva doklady, pro případ nouze.  Tedy dva měsíce před vypršením pasu jsem si na úřadě byl zařídit nový.  Pas už tam nějakou dobu je, ale potom co nastoupil první lockdown tak úředníci mají prázdniny. Takže tedy již přes 1/2 roku mám na úřadě pas a nemůžu si jej vyzvednou. Úředníci mě odmítly osobně, odmítly mě emailem, a i po telefonu s tím, že se musím objednat, ale objednávkový systém je zaplněn na 2 měsíce dopředu a termíny více v budoucnu neumožní objednat. 

Před tuším dvěma měsíc kamarádovi vypršel řidičák, zavolal známému, co pracuje na tom stejném úřadě, co z nich nemůžu dostat můj pas. Za 14 dní měl nový řidičák doma. Bez snažení, bez ničeho. Prostě pohoda. Já pas stále nemám. Takže 1/2 pro řadového občana roku vs 14 dní se známostmi. 

Ať jdou čeští úředníci a ti co hají zdejší systém do*... 

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #32 kdy: 02. 04. 2021, 12:34:14 »
Pas už tam nějakou dobu je, ale potom co nastoupil první lockdown tak úředníci mají prázdniny.
Stejná zkušenost. Když to tak půjde dál, ten pas vyprší před vyzvednutím.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #33 kdy: 02. 04. 2021, 13:16:26 »
...Kluci, pánové, inženýři, myslím, že je načase jim tady dát najevo, že takhle dál ne.  Z Rumunska jim třeba utíkají řemeslníci pryč a proto jim museli vytvoří i speciální daňovou a mzdovou kvótu aby zůstali, je na čase aby z Česka zdrhali lidi co skutečně umí pracovat.

Cesta do Evropy je pořád otevřená a za to jak jste se naučili dřít tady, Vám tam utrhají ruce. Mluvím z vlastní zkušenosti.
ááá, další aktivista, který si myslí že něco změní... Nezměníš absolutně nic, jen budeš psychicky na dně. Západ si z nás dělá a vždy dělal srandu. Prostě východ je levná pracovní síla. A hlavně čecháčci chtějí všechno, ale nic dělat nechtějí. A to tak bylo a asi ještě dlouho bude. Vezmi si němcě, dvě světové války, finanční reparace, obnova celého německa, uprchlíci a kde dnes jsou? Tisíce let před námi.

Bohužel je pravda, že manažeři stojí za kulové, ale to je tím, jak se "to" učí, jaké školy je vychovávají. Bohužel i hodně amíků, si myslí, že jsme v Evropě slezli zrovna se stromů a nic neumíme.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #34 kdy: 02. 04. 2021, 13:21:45 »
Bohužel je pravda, že manažeři stojí za kulové, ale to je tím, jak se "to" učí, jaké školy je vychovávají.
Chce to studovat v zahraničí.


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #35 kdy: 02. 04. 2021, 13:37:23 »
Také argument odstěhování je absolutně mimo. Ty si myslíš, že jsou na přistěhovalce ze zemí třetího světa jako je ČR v jiných zemích zvědaví? Ano, pracovat pro ně je jedna věc, ale čerpat výhody jaké poskytují svým občanům nám nikdo nedovolí. Samozřejmě, můžeme si koupit občanství za stovky milionů eur. Super nápad, ale upřímně mít ty peníze tak tu s tím bordelem zatočím a pak se nemusím stěhovat.   

Tak zrovna získat cizí občanství je mnohem ale mnohem levnější, a hlavně jednodušší. Slušní, neparazité a nevychcaní lidi se chytnou všude.


(pokud někoho zajímá jak, stačí edukovat lidi a dát jim prostředky a schopnosti, aby se uměli bránit, podpořid občanskou iniciativu, argument, který slyším denno denně "nikdy dříve si nikdo nestěžoval" mluví za vše) 

JAK DÁT PROSTŘEDKY?????? Si je vydělej. Brání ti snad někdo vydělávat ?



Znám spoustu lidí, co byli v zahraničí a chtěli by tam zůstat, ale nakonec se museli vrátit, protože všude jsou limity, jak dlouho můžeš strávit v zahraničí, jak dlouho můžeš jako externista pracovat na smlouvu a tak dále.   

Každé země si hlídá svoje.   

Tak tomu bylo vždycky, nebo si snad myslíš že po pádu železné opony byl celý západ nadšený z toho jak tam jezdily lidé z východního bloku a nelegálně tam pracovali?


Nikdo vám nebrání podnikat, nikdo vám nebrání zaměstnávat druhé, a klidně jim dávejte výplaty 200,300,..,500, nebo i milion, či deset milionů měsíčně. Fňukat umí každý.

A ano, jsou tu problémy ale vy nejste řešení, vy kterým musíme stát za zadekí a říkat vám co dělat.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #36 kdy: 02. 04. 2021, 14:23:02 »
Když si tak tak chytrý, můžeš mi pls sdělit jak mám získat zahraniční pas bez toho abych se tam oženil?

Děkuji
.

Také argument odstěhování je absolutně mimo. Ty si myslíš, že jsou na přistěhovalce ze zemí třetího světa jako je ČR v jiných zemích zvědaví? Ano, pracovat pro ně je jedna věc, ale čerpat výhody jaké poskytují svým občanům nám nikdo nedovolí. Samozřejmě, můžeme si koupit občanství za stovky milionů eur. Super nápad, ale upřímně mít ty peníze tak tu s tím bordelem zatočím a pak se nemusím stěhovat.   

Tak zrovna získat cizí občanství je mnohem ale mnohem levnější, a hlavně jednodušší. Slušní, neparazité a nevychcaní lidi se chytnou všude.


(pokud někoho zajímá jak, stačí edukovat lidi a dát jim prostředky a schopnosti, aby se uměli bránit, podpořid občanskou iniciativu, argument, který slyším denno denně "nikdy dříve si nikdo nestěžoval" mluví za vše) 

JAK DÁT PROSTŘEDKY?????? Si je vydělej. Brání ti snad někdo vydělávat ?



Znám spoustu lidí, co byli v zahraničí a chtěli by tam zůstat, ale nakonec se museli vrátit, protože všude jsou limity, jak dlouho můžeš strávit v zahraničí, jak dlouho můžeš jako externista pracovat na smlouvu a tak dále.   

Každé země si hlídá svoje.   

Tak tomu bylo vždycky, nebo si snad myslíš že po pádu železné opony byl celý západ nadšený z toho jak tam jezdily lidé z východního bloku a nelegálně tam pracovali?


Nikdo vám nebrání podnikat, nikdo vám nebrání zaměstnávat druhé, a klidně jim dávejte výplaty 200,300,..,500, nebo i milion, či deset milionů měsíčně. Fňukat umí každý.

A ano, jsou tu problémy ale vy nejste řešení, vy kterým musíme stát za zadekí a říkat vám co dělat.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #37 kdy: 02. 04. 2021, 14:36:56 »
Já už v ČR začínám žít takřka jen fyzicky jako v levné destinaci s dostupným zdravotnictvím, jinak virtuálně už v ČR nežiju několik let, všechny zdroje informací zahraniční, práce zahraniční, kolegové zahraniční, a to co mi zbylo v ČR to mě fascinuje...

A proc se neodstehujes? Jak momentalne to je diky covidu asi slozitejsi, ale pred covidem to bylo uplne jednoduche. Asi nejjednodusi jake to kdy bylo... Co z toho si stezovat a plivat kolem sebe?

Další takový chytrák, typicky česká odpověď. Když se ti to nelíbí tak se odstěhuj do Prahy, když se ti nelibí v Praze odstěhuj se z ČR atd. Upřímně pro mě tohle magořina.   

Tohle je cesta do pekel. Třeba jsou lidé co od věcí neutíkají a snaží se něco změnit, já osobně přispívám na casopisarguement a snažím se účastnit veřejných diskusí.  Stejně jako to, co tady píšeme, mě osobně hodně pomáhá, že nejsem tady s těmi problémy sám a že to hodně lidí vnímá podobně. 

Také argument odstěhování je absolutně mimo. Ty si myslíš, že jsou na přistěhovalce ze zemí třetího světa jako je ČR v jiných zemích zvědaví? Ano, pracovat pro ně je jedna věc, ale čerpat výhody jaké poskytují svým občanům nám nikdo nedovolí. Samozřejmě, můžeme si koupit občanství za stovky milionů eur. Super nápad, ale upřímně mít ty peníze tak tu s tím bordelem zatočím a pak se nemusím stěhovat.   

(pokud někoho zajímá jak, stačí edukovat lidi a dát jim prostředky a schopnosti, aby se uměli bránit, podpořid občanskou iniciativu, argument, který slyším denno denně "nikdy dříve si nikdo nestěžoval" mluví za vše) 

Znám spoustu lidí, co byli v zahraničí a chtěli by tam zůstat, ale nakonec se museli vrátit, protože všude jsou limity, jak dlouho můžeš strávit v zahraničí, jak dlouho můžeš jako externista pracovat na smlouvu a tak dále.   


Hele zadny chytrak nejsem. Proste jsem par let zil v zahranici. V pribuzenstvu mam dalsi takovy. Mezi znamejma tez. Nekteri tam zustali na furt a maji i rodiny tam. Jini se vratili zpet. Proste v ramci EU to je uplne jednoduche se odstehovat. IT pracovniky chteji vsude na svete. Nu dobre. Kdyz ti pomahaji takovahle fora, kde si muzete ponadavat, budis. :)


Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #38 kdy: 02. 04. 2021, 15:59:31 »
Jo takže myslíš buď se tam oženit nebo načerno schovávat po garážíš, jj, to máš recht toho je na naetu plno.

takže klesnout ještě níže  ;D ;D

Já už v ČR začínám žít takřka jen fyzicky jako v levné destinaci s dostupným zdravotnictvím, jinak virtuálně už v ČR nežiju několik let, všechny zdroje informací zahraniční, práce zahraniční, kolegové zahraniční, a to co mi zbylo v ČR to mě fascinuje...

A proc se neodstehujes? Jak momentalne to je diky covidu asi slozitejsi, ale pred covidem to bylo uplne jednoduche. Asi nejjednodusi jake to kdy bylo... Co z toho si stezovat a plivat kolem sebe?

Další takový chytrák, typicky česká odpověď. Když se ti to nelíbí tak se odstěhuj do Prahy, když se ti nelibí v Praze odstěhuj se z ČR atd. Upřímně pro mě tohle magořina.   

Tohle je cesta do pekel. Třeba jsou lidé co od věcí neutíkají a snaží se něco změnit, já osobně přispívám na casopisarguement a snažím se účastnit veřejných diskusí.  Stejně jako to, co tady píšeme, mě osobně hodně pomáhá, že nejsem tady s těmi problémy sám a že to hodně lidí vnímá podobně. 

Také argument odstěhování je absolutně mimo. Ty si myslíš, že jsou na přistěhovalce ze zemí třetího světa jako je ČR v jiných zemích zvědaví? Ano, pracovat pro ně je jedna věc, ale čerpat výhody jaké poskytují svým občanům nám nikdo nedovolí. Samozřejmě, můžeme si koupit občanství za stovky milionů eur. Super nápad, ale upřímně mít ty peníze tak tu s tím bordelem zatočím a pak se nemusím stěhovat.   

(pokud někoho zajímá jak, stačí edukovat lidi a dát jim prostředky a schopnosti, aby se uměli bránit, podpořid občanskou iniciativu, argument, který slyším denno denně "nikdy dříve si nikdo nestěžoval" mluví za vše) 

Znám spoustu lidí, co byli v zahraničí a chtěli by tam zůstat, ale nakonec se museli vrátit, protože všude jsou limity, jak dlouho můžeš strávit v zahraničí, jak dlouho můžeš jako externista pracovat na smlouvu a tak dále.   


Hele zadny chytrak nejsem. Proste jsem par let zil v zahranici. V pribuzenstvu mam dalsi takovy. Mezi znamejma tez. Nekteri tam zustali na furt a maji i rodiny tam. Jini se vratili zpet. Proste v ramci EU to je uplne jednoduche se odstehovat. IT pracovniky chteji vsude na svete. Nu dobre. Kdyz ti pomahaji takovahle fora, kde si muzete ponadavat, budis. :)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #39 kdy: 02. 04. 2021, 16:16:06 »
Ahoj, moje zkusenosti

1) Mala ceska firma v krajskem meste, cca 20 zamestnancu, zamereni integrace IT. Dobri kolegove, zajimave projekty, majitel firmy idiot. Penize podprumerne. Odesel jsem s nechuti.

2) Ryze cesky korporat, nekolik tisic zamestnancu, zamereni infrastruktura. IT projekty vetsinou zajimave, kolegove prumerni ale lidsky fajn. Management cesky, na vse dost casu, salamisti, ale zadne psycho. Penize prumerne. Dovedl bych si predstavit podobnou praci na duchod.

3) Firma na zapade, cca 100 zamestnancu, zamereni na vyvoj specifickeho SW. Projekty velmi zajimave, kolegove z velke vetsiny velmi dobri a lidsky fajn. Penize na mistni pomery prumerne. Management zapadni, dobry, ale CEO naprosty idiot. Po nekolika letech prace znechuceni a odchod.

4) Firma na zapade, do 100 zamestnancu, vyvoj specifickeho SW. Kolegove velmi dobri, lidsky i profesionalne. Penize na mistni pomery lehce nadprumerne. Management zapadni, CEO skvely, transparentni a fer jednani. I po nekolika letech spokojenost, tuto zkusenost bych pral kazdemu.

Je to o lidech.

PanVP

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #40 kdy: 02. 04. 2021, 16:34:24 »
Je fakt, že se k sobě chovají lépe na západě - až na firmy otrávené BLM/LGBTRN komunitou.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #41 kdy: 02. 04. 2021, 17:22:09 »
Jo takže myslíš buď se tam oženit nebo načerno schovávat po garážíš, jj, to máš recht toho je na naetu plno.

takže klesnout ještě níže  ;D ;D


A ve ktere cizi zemi si chtel zit a oni ti neumoznili tam platit dane, mit trvaly pobyt, platit si zdravotni pojisteni atd.? Aha, v zadne. To je situace ktera nikdy nenastala.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #42 kdy: 02. 04. 2021, 17:57:32 »
firmy otrávené BLM/LGBTRN komunitou

BLM bylo v pohodě, to se aspoň konečně našel důvod naimplementovat tmavý motiv, ale to je už dávno zapomenuté, teď frčí #StopAsianHate a to je teprve záhul (nejzábavnější na tom je, že SAH dav a dav, který říká, že genocida Ujgurů je v pořádku je vesměs ten samý)

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #43 kdy: 02. 04. 2021, 18:52:04 »
firmy otrávené BLM/LGBTRN komunitou

BLM bylo v pohodě, to se aspoň konečně našel důvod naimplementovat tmavý motiv, ale to je už dávno zapomenuté, teď frčí #StopAsianHate a to je teprve záhul (nejzábavnější na tom je, že SAH dav a dav, který říká, že genocida Ujgurů je v pořádku je vesměs ten samý)

BLM bylo v pohodě? Tak to ti chlapče asi idnes.cz podával nějaké zkreslené informace.

Tam hořelo ve městech, bál ses vyjít ven, to byl pěknej kotel.
https://youtu.be/CUO8secmc0g

Doteď tam musíš předstírat, že tomu novo komunismu fandíš, nebo aspoň musíš zdrhnout, když lidi poklekávají. S nějakým českým selským rozumem a anti-komunismem tam budeš pro kolegy za nácka.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #44 kdy: 02. 04. 2021, 19:22:40 »
BLM bylo v pohodě? Tak to ti chlapče asi idnes.cz podával nějaké zkreslené informace.

Haha, česká média nesleduji a "český selský rozum" jsem nechal k rozebrání v tom selském Zemanlandu než jsem tu parodii opustil, děkuji.

A co jako, že se pár lidí popere? Toho jsme tu měli. Kdo občas za svá práva nezabojuje, skončí brzy jako otrok.